DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

Domel28 pisze:MUX 3 na k.42 (50kW) odbierasz pewnie z Radomia ja ten MUX odbieram bez problemu po przestawieniu anteny. Dziś jest dobre tropo co sprzyja dalekim odbiorom. Pozdrawiam.
Tak samo i u mnie w Skarżysku Radom-Wacyn odbierany jest bezproblemowo na antenie z symetryzatorem. Co dziwne sygnał DVB-T Mux-3 na k.42 jest mocno stłumiony u mnie w mieście w kierunku północnym w stronę Radomia przez Górę Pogorzelską (ponad 350m.n.p.m.) ale i tak można odbierać lepiej Mux-3 z Wacyna na k.42 lepiej niż Kozłowiec na k.26. Różnica w odbiorze wynika za pewne z tego, iż Wacyn nadaje z mocą 50kW, natomiast Kozłowiec tylko 10kW. Przy czym mimo sporych górek wokół mego miasta (Skarżysko leży głównie w dolinie rzeki Kamiennej i jest dookoła otoczone górkami o wys. ponad 350m.n.p.m.) to zarówno Kozłowiec jak i Wacyn da się odebrać na antenie kierunkowej z samym symetryzatorem. Ale z racji tego, iż nie interesuje mnie TVP Łódź oraz TVP Warszawa (mam je dodatkowo z Hot Birda)- antenę mam skierowaną na Św. Krzyż z uwagi na TVP Kielce.

telewizyjnychochlik

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: telewizyjnychochlik »

Tomciosz pisze:k.21 Lublin/Piaski.
Domel28 pisze:MUX 3 na k.42 (50kW) odbierasz pewnie z Radomia ja ten MUX odbieram bez problemu po przestawieniu anteny. Dziś jest dobre tropo co sprzyja dalekim odbiorom. Pozdrawiam.
No tak Lublin i Radom,dzisiaj już nic nie odbiera z tych nadajników,Św.Krzyż cały czas ok :)
Dzięki za informacje :)

jermaj
Posty: 25
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 20:04
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: św krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: jermaj »

Czy ktoś wie kiedy ze św krzyża będą jakieś muxy regionalne ?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: belzebiusz »

Nigdy?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

jermaj pisze:Czy ktoś wie kiedy ze św krzyża będą jakieś muxy regionalne ?
Tu masz wszystkie dane na temat multipleksów lokalnych wraz z mapą, innych nie będzie.
W świętokrzyskim możesz próbować odebrać MUX-L3, NTL, k.36, ale szanse są mizerne bo moce nadajników są zbyt małe, jedynie w okolicach Włoszczowy są szanse.
http://---------/news.php?readmore=1342

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: adac »

innych nie będzie
Jaki powód :?:
TV mobilna wiecznie nie będzie okupować częstotliwości lokalnych, niech się w końcu zdecydują jak chcą nadawać.
A gdyby nawet, to w przypadku braku chętnych na muxy 5,6 ogólnokrajowe, można część obszarów przeznaczyć na zasięg lokalny. Lepsze to niż ogólnopolskie, ale za to puste multipleksy. A na to się właśnie zanosi.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

jermaj pisze:Czy ktoś wie kiedy ze św krzyża będą jakieś muxy regionalne ?
Prawdopodobnie ze Świętego Krzyża nigdy nie doczekamy emisji MUX-u lokalnego.
Jedyna stacja lokalna z Kielc,ewentualnie z województwa świętokrzyskiego ,która mogła by się starać o miejsce w MUX-L to Nowa TV Kielce,ale ona nadaje jak do tej pory w Kieleckich kablówkach i nic nie wskazuje na to ,aby właściciele tej stacji byli zainteresowani na emisję lokalną w DVB-T.Jak wiadomo wiąże się to ze sporymi kosztami.
A gdyby kiedykolwiek miało dojść do nadawania tej TV w DVB-T ,to pewnie nadajnik był by usytuowany na kominie EC Kielce.

W przypadku NTL Radomsko to jak wiadomo ta stacja powstała w 1994 roku a więc za czasów starego podziału administracyjnego ,gdy istniały jeszcze województwa:kieleckie,częstochowskie i piotrkowskie.Była ona alternatywą dla tych terenów,obecne powiaty: częstochowski,radomszczańki,konecki i włoszczowski ,bo jak wiadomo ośrodek regionalny TVP w Kielcach jeszcze nie istniał,zaś oddziały Katowicki i Łódzki,miały za małą moc nadawania aby pokryć zasięgiem te tereny.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: naziemna-ntrc »

adac pisze:
innych nie będzie
Jaki powód :?:
TV mobilna wiecznie nie będzie okupować częstotliwości lokalnych, niech się w końcu zdecydują jak chcą nadawać.
Proszę Cię, nie trolluj. Jeżeli nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: adac »

Jak ci nie odpowiada nie musisz czytać, a tym bardziej nikogo pouczać. Być może inni chodzili do szkoły :mrgreen:

PS Przy okazji może podasz swoją słuszną wersję wydarzeń, ja o to zazwyczaj się nie obrażam. Wiadomo że jesteś tutaj wyrocznią. :mrgreen:

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: naziemna-ntrc »

Nie jestem wyrocznią, ale ciągle piszesz tak, jakby TV Mobilna zajmowała częstotliwości przewidziane w pierwszej kolejności dla lokalnych nadawców, a to nie jest prawda.
Nie jest wykluczone, że w przyszłości część tych częstotliwości będzie mogła być wykorzystana na potrzeby lokalnych nadawców, po zmianie polaryzacji, ale to są częstotliwości specjalnie dobrane pod TV Mobilną.

Awatar użytkownika
ayreon
Posty: 100
Rejestracja: 16 czerwca 2013, o 11:23
Odbiornik: LG 42LX6500
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż/Kielce Komin EC

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: ayreon »

Panowie ale tu jest mowa o emisji DVBT ze Św.Krzyża :D
A o ile mi wiadomo,żaden MUX lokalny z tej wieży nie nadaje a tym bardziej TV Mobilna ;)
To są zupełnie dwie różne sprawy.
Pozdrawiam

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: adac »

Jak na razie nie ma żadnych propozycji dla lokalnych nowych nadawców.
Jeżeli można było "specjalnie" dobrać częstotliwości dla TV Mobilnej to powinna być taka sama "specjalna" możliwość dla innych nadawców. Ja nie widzę różnicy.

Jak na razie to jedna telewizja blokuje 2 zestawy częstotliwości i uważam to za niedopuszczalne.

Inne niespecjalne propozycje już podałem:
1/przeniesienie Tv mobilnej na przewidziany dla nich multipleks 4, i UKE powinno się tym zająć już w tym roku,
2/ Oferta ze strony UKE na możliwość wykorzystania części multipleksu np.6 na potrzeby nadawców lokalnych/ regionalnych.

Inaczej nic się nie ruszy, będziemy latami czekać nie wiadomo na co,
a chętni do nadawania wcale się nie zgłaszają poza jednym wyjątkiem: przedsiębiorcy na mux-8.

@ ayreon: też się zastanawiam czy w moim regionie będzie kiedykolwiek szansa na tv lokalną, bo na ogólnopolskie nie ma co liczyć,
ale przy takiej polityce i zachętach jak do tej pory to szansy nie widzę.

Awatar użytkownika
ayreon
Posty: 100
Rejestracja: 16 czerwca 2013, o 11:23
Odbiornik: LG 42LX6500
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż/Kielce Komin EC

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: ayreon »

Pożyjemy,zobaczymy czy ze Św.Krzyża kiedykolwiek poleci sygnał Świętokrzyskiego MUX L :?:
To już nie nasza w tym rada,o tym decydują odpowiednie instytucje i organy.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: naziemna-ntrc »

adac pisze:a chętni do nadawania wcale się nie zgłaszają poza jednym wyjątkiem: przedsiębiorcy na mux-8.
Jeżeli nikt się nie zgłasza to oznacza to, że nie ma chętnych na lokalne multipleksy. Proste? Proste! ;)

Awatar użytkownika
ayreon
Posty: 100
Rejestracja: 16 czerwca 2013, o 11:23
Odbiornik: LG 42LX6500
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż/Kielce Komin EC

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: ayreon »

Właśnie,skoro nie ma chętnych ,to znaczy to tyle ,że taka inwestycja jest nieopłacalna.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

ayreon pisze:Pożyjemy,zobaczymy czy ze Św.Krzyża kiedykolwiek poleci sygnał Świętokrzyskiego MUX L :?:
Ja ze swojej strony pragnę dodać, iż MUX lokalny NTL z Kamieńska na k.36 jest osiągalny w odbiorze pod Skarżyskiem. Dziś byłem u teściów, między Skarżyskiem, a Bliżynem i tak jak wspominałem w moich poprzednich postach - sygnał DVB-T na k.36 jest stabilny (siła 60%, jakość od 60% do 70%). Odbiór na Wiwie HD90 oraz antenie ATX-91 z wzm. LNA-177.
PS. Dodam, iż obecnie dodatkowo można oglądać ciekawy kanał muzyczny Stars.TV z muzyką z lat 80 i 90-tych :D

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

ayreon pisze:Właśnie,skoro nie ma chętnych ,to znaczy to tyle ,że taka inwestycja jest nieopłacalna.
No i tym pytaniem sam sobie odpowiedziałeś ,że na taki MUX na Świętym Krzyżu nie ma co liczyć.

Brzózka123

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Brzózka123 »

Witam serdecznie jestem nowym uczestnikiem tego forum.
Mieszkam w okolicy Starachowic.
Piszę tu bo mam problem z poprawnym odbiorem mux 3.
Sprawa wygląda następująco,mam tuner firmy manta zakupiony w jednej z sieci handlowych,kupiłem go w czerwcu 2013 roku jak przełączali sygnał na cyfrowy,wszystko działało bez zastrzeżeń na 100% jakości,pasek jest na niebiesko .Od około dwóch tygodni tuner nie może mi skonfigurować odbioru mux 3,problem wygląda tak po włączeniu tunera przez około 2-3 minuty wyświetla się brak sygnału,dotyczy to mux 3 na dwóch pozostałych jest wszystko ok.Następnie sygnał wraca jak gdyby nic i ma 100% jakości na pasku,gdy przełącze z np.TVP Kielce które mam na 3 programie na liście na np. 4 w zestawie Polsat jest ok,gdy przełącze z Polsatu na TVP Kielce sygnału brak,po jakimś czasie wykombinowałem taki myk ze ręcznie wchodzę w ustawienia,wybieram kanał 47 i sygnał z powrotem jest na 100%.
Nie wiem czy winny jest tuner ,może głowica w nim słabiej przetwarza sygnał na kanale 47 :?: ,czy winny jest leciwy już telewizor,ma 14 lat,kupiłem nowe euro złącze ale to też nic nie pomogło,antena ma już parę lat,jest bez zasilacza,ale kabel ma z ok.3 lata,sprawdzałem kabel i nie widać na nim żadnych uszkodzeń.
Także nie wiem czy mam ten tuner oddać do reklamacji czy w ogóle jest sens oddawać tuner za 99 złotych :?:
Proszę kogoś o pomoc jak to rozwikłać i z góry dziękuję za pomoc.
Maciej.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Witam. Podobne zjawisko widziałem przy antenie z niepotrzebnym wzmacniaczem. Czy może masz włączone zasilanie anteny w tunerze, a w puszce anteny jest wzmacniacz? Na problemy z SFN TSR Martenowska - św. Krzyż raczej bym nie liczył.

Brzózka123

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Brzózka123 »

Nie, w antenie nie ma wzmacniacza jest symetryzator,antena typu LOG 569UD bez zasilania,styki na skrętke,tuner też ma wyłączone zasilanie ,jak dałem zasilanie w tunerze to wyskoczył mi napis przeciążenie anteny.

Zablokowany