DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

@TLW/SZA - daj znać jak Ci pójdzie "walka" o ten MUX3.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Oki,dam znać ale to za około 2-3 tygodnie.
Jak widać SFN swoje robi i trzeba,dobrego ustawienia anteny aby zasłonić np.dachem ,murem sygnał z innej wieży nadawczej,bądź dobierać odpowiednie przedwzmacniacze i to też nie skutkuje poprawą odbioru.

kamilus

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: kamilus »

Witam wszystkich, piszę pierwszy raz na tym forum, ponieważ mam problem. Wraz ze znajomymi odbieramy w piwnicy NTC z dekodera Cyfrowego Polsatu przy użyciu zwykłej anteny pokojowej. MUX 3 i 4 odbieramy bez problemu z komina EC, MUX 1 również nadaje bez wiekszych problemów, zaś MUX 2 wogóle nie jest dostepny. Jest to o tyle dziwne, ze podobnie jak mux 1 jest łapany z nadajnika na Swiętym Krzyżu. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, czym to jest spowodowane? Dzięki z góry za odpowiedź

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Witam. MUX 2 to już inny kanał, możliwe też że jest nadawany z innego systemu antenowego do tego antena pokojowa na dokładkę piwnica czyli tłumienie ścian i innych budynków więc nic dziwnego że nie wszystko gra jak trzeba. Poszukaj innych miejsc dla anteny, ale wtedy może nie działać MUX 1. Z antenami pokojowymi nigdy nic nie wiadomo, odbierają jak same chcą. Jeśli masz możliwość zamontowania anteny zewnętrznej to możesz zaryzykować. A co to wogóle za antena pokojowa?

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Kolego kamilus samo to że odbierasz na antenie pokojowej MUX-1,MUX-3 i MUX Mobilny NTC w piwnicy jest już dowodem że sygnał ze Świętego Krzyża czy komina EC jest mocny,na takiej antence nie oczekuj cudów i nie wiadomo jakiego odbioru,jeśli chcesz odebrać MUX-2 to musisz znaleść miejsce gdzie ten odbiór będzie możliwy,albo zamontuj antenę zewnętrzną jak napisał kolega Domel28.

kamilus

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: kamilus »

Po zabawie z ustawieniem anteny odbiór MUX 2 jest możliwy. Dzięki za podpowiedź

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

W pomieszczeniach jest to bardzo istotna sprawa,bo w nie każdym kącie idzie sygnał odebrać,ale jak widać po Twoim wpisie wszystko gra.

Awatar użytkownika
ayreon
Posty: 100
Rejestracja: 16 czerwca 2013, o 11:23
Odbiornik: LG 42LX6500
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż/Kielce Komin EC

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: ayreon »

A właśnie kiedy jest przewidziana wiosenna konserwacja nadajników na Św.Krzyżu :?:

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx -najlepiej tutaj zawsze sprawdzać wszelkie konserwacje Emitela.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Od dziś za trzy tygodnie. Radio w godz. 10 -17 TV 8 - 15. W sumie to ktoś kto jest w zasięgu komina EC i Przysuchy / Kozłowiec może nie zauważyć konserwacji bo z Kielc odbierze MUX 3 a z Kozłowca MUX 1 i 2 na tych samych kanałach.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Dokładnie to we wtorek 29 kwietnia,natomiast konserwacja w Dobromierzu przewidziana jest na 6 maja.
Dzisiaj była w Sandomierzu ,a 4 kwietnia była na kominie EC w Kielcach,w sumie to nie było widać żadnej poprawy sygnału ze Świętego Krzyża mowa tu o MUX-3,(moc 100%/jakość skacząca 50-80%) sprawdzałem kilka razy między 8-15,podczas konserwacji komina EC,dzisiaj jakość podskoczyła do 90%,średnio 64-90%,jakaś tam zawsze poprawa jest.

telewizyjnychochlik

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: telewizyjnychochlik »

Ciekawe jak podczas tej konserwacji na Św.Krzyżu będzie wyglądać transmisja z EC Kielce i Dobromierza :?:

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

U mnie sygnał z Kielc jest wtedy osiągalny jak i z Przysuchy, a że to te same kanały to nic nie trzeba wyszukiwać żeby oglądać tv podczas konserwacji na św. Krzyżu (jeśli wtedy mam wolny czas). Sprawdzane w zeszłym roku.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Tak ale Ty masz lepszy profil terenu i bliżej do Kozłowca,ja sprawdzałem podczas jesiennej konserwacji na Świętym Krzyżu i był brak sygnału z Kozłowca na k30 i 37,z jednej strony to nawet lepiej bo przynajmniej SFN nie miesza jak w przypadku MUX-3,natomiast k47 z EC Kielce odbierał dość przyzwoicie,niestety teraz konserwacja wypada w środku tygodnia a ja mam w tym czasie delegację także nie sprawdzę,dodam że po kilkudniowych zawirowaniach z jakością na MUX-3 wszystko powoli wróciło do normy w tej chwili:
MUX-1 546 MHz siła 100%/jakość 100%
MUX-2 602 MHz siła 100%/jakość 100%
MUX-3 682 MHz siła 100%/jakość 93% bez żadnych skoków jak to było ostatnimi dniami.
A jutro wymienię ten przedwzmacniacz u sąsiada na tej antenie logarytmicznej na słabszy 15dB(pisałem kiedyś o tym),myślę że to załatwi sprawę z poprawnym odbiorem MUX-3,a jak nie to zobaczę na starej siatce którą ten Pan miał zamontowaną jeszcze za czasów analogu.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Zmiana temperatury, ogólnie pogody a co za tym idzie propagacji i MUX 3 się uspokoił. A co do wymiany tego wzmacniacza na słabszy to też myślę że będzie poprawa, tylko pytanie czy po uzyskaniu stabilnego odbioru MUX 3 nie zaczną się jakieś sensacje gdy nadejdzie tropo, a sezon dopiero się zaczyna. Powodzenia w ustawianiu.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

To fakt troszkę się ochłodziło na dworze i odbiór jest stabilny.
Co do ustawiania tej anteny sąsiadowi to powinno być wszystko elegancko,w ubiegłym tygodniu ustawiałem dwóm innym osobom ,bo miały duży problem z odbiorem MUX-3,w obu tych przypadkach anteny to stare pordzewiałe siatki a kable koncentryczne też bardzo leciwe jeszcze z cienką żyłą i z miedzianym oplotem.
W pierwszym przypadku antena była zawieszona około 9-10 metrów nad gruntem,skróciłem maszt do 6m i przesunąłem go około 2-3m w lewą stronę od dotychczasowego ustawienia,tak że sąsiedni budynek troszkę zastawia kierunek z Dobromierza i problem rozwiązany wszystkie MUX-y po 100% :D ,tuner to jakaś mała przystawka Wiwy.


W drugim przypadku było troszkę gorzej,z doborem miejsca bo okoliczne budynki gospodarcze są bardzo ściśle zabudowane ale wykombinowałem ustawienie w takim profilu że jest luka w kierunku Świętego Krzyża,antena jest zawieszona może ze 3-4m nad gruntem,co też poskutkowało stabilnym odbiorem aniżeli gdy była wyżej,tuner Polsatowski a moce na wszystkich MUX-ach to 75% przy 80% jakości,w tym przypadku miałem do wyboru aż trzy siatki,zamontowałem tą w najlepszym stanie z przedwzmacniaczem Philipsa (ponoć automatycznie reguluje sygnał w przedziale 12-18dB )nawet ten Pan chciał kupić antenę kierunkową,ale mu to odradziłem ,bo to strata kasy.
Dzisiaj podjadę z ciekawości zapytać jak odbiór,ale raczej wszystko w porządku bo jakby coś szwankowało to miałbym telefon.

Wcześniej te osoby miały nakierowane anteny na Wręczycę i były zaskoczone tym że zostało im tylko TVP1SD a reszta programów z ramówki TVP jest nieosiągalna,faktycznie z odbiorem MUX-3 z Wręczycy jest w moim rejonie totalna masakra,ale coraz więcej ludzi jest świadomych tego ,że jest bardzo dobry odbiór ze Świętego Krzyża i przestawiają anteny.

Kondzik1977
Posty: 78
Rejestracja: 1 lutego 2012, o 20:21
Odbiornik: PHILIPS 32PFT5500/12
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Św.Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Kondzik1977 »

Na mux-3 brak sygnału na pozostałych muxach jest odbiór.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

U mnie bez problemów działa MUX 3.

Awatar użytkownika
Andrzejwk
Posty: 69
Rejestracja: 3 listopada 2013, o 23:24
Odbiornik: Veris DBH-557 + Universum FT7188 CRT 20" z 1989r
Instalacja antenowa: Stara zardzewiała "siatka" z 9 z 12 direktorami +SWA-2000/4T na 3 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Andrzejwk »

Witam ponownie u mnie jest obecnie (celem informacji):
MUX 1 K30 546MHz siła 95% jakość 93-100%
MUX 2 K37 602MHz siła 90% jakość 88-100%
MUX 3 K47 682MHz siła 92% jakość 95-100% (ale TVP2HD i tak się zacina)

jakość się poprawiła o dziwo jak puściłem przez około 1,5m starego kabla (tłumik) i na wszelki wypadek dołożyłem terminator 75 Ohm na trzecie wolne wyjście rozgałęźnika (3 wyjścia a 2 używane).
Czy te tunery nie mają czegoś takiego jak ARW ??? bo widzę że można przesterować sygnałem cyfrowym bardzo prosto sprawdzałem na słabszym wzmacniaczu ale było jeszcze gorzej niestety 76 km we Włoszczowie robi swoje :| .

Kondzik1977
Posty: 78
Rejestracja: 1 lutego 2012, o 20:21
Odbiornik: PHILIPS 32PFT5500/12
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Św.Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Kondzik1977 »

Czy problem z odbiorem MUX-3 występuje na terenie całego województwa?

Zablokowany