DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Co do parametrów odbioru to pogratulować, ale też się nie dziwie przy takiej lokalizacji, ja choć mam prawie że dobry profil to mam do Św. Krzyża 112,4 km w linii prostej.

Myślę że kanał 8 spojrzyj tutaj.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Tak MUX-8 w paśmie VHF będzie nadawany ze Świętego Krzyża na kanale 8.

Ciekawe jaka będzie moc nadajnika :?:

Dobrze że antena Telmora którą mam ustawioną na Święty Krzyż odbiera w zakresie 6-12 i 21-69,także nie będę musiał nic kombinować i dostawiać nowej anteny specjalnie pod pasmo VHF.

Awatar użytkownika
Robertus
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2012, o 13:43

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Robertus »

Nie można być pewnym, że emisja MUX8 będzie prowadzona z obiektu RTCN Kielce/Św. Krzyż.
Tak najprawdopodobniej będzie, gdy EmiTel wygra konkurs na rezerwację częstotliwości, czyli zostanie operatorem technicznym dla tego multipleksu.

Wg planu GE06 dla obszaru rezerwacji częstotliwości "Kielce" przydzielony jest kanał nr 8, przy czym plan ten nie wskazuje lokalizacji stacji nadawczej.

Jeżeli operatorem zostałby inny podmiot niż EmiTel to lokalizacja stacji nadawczej dla tego obszaru rezerwacji częstotliwości może być zupełnie inna. Oczywiście w przypadku sieci SFN może to być nawet kilka lokalizacji dla tego obszaru.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

@Robertus nawet jakby ten Mux-VIII leciał z Kielc, to za pewne nadawany by był z komina EC. Natomiast zasięg z tego obiektu też jest dość spory ale nie pokrywa aż takiego obszaru jak DVB-T nadawane ze Św. Krzyża ;)

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Jeśli miałoby to być z kieleckiego nadajnika byłoby to najgorsze rozwiązanie. Nie wyobrażam sobie wtedy odbioru Słowackich i wszystkich Polskich MUX-ów na jednej antenie jak mam teraz, po drugie moc też pewnie byłaby niewielka. Zobaczymy co czas pokaże, pozdrawiam.

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: access2601 »

Witam od dwóch dni nie mam sygnału na k 47 ze św krzyża czy może jest jakiś problem z nadajnikiem?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

U mnie sygnał na k.47 jest cały czas. W większych odległościach o św. Krzyża wpływ może mieć utrzymujące się od kilku dni tropo, ale teraz trochę osłabło. http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

U mnie MUX-3 cały czas pokazuje błędy nawet na pełną skalę czyli 2000 i często szatkuje, a wieczorami nie gra wcale i tak jest od tygodnia. :evil:

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

Od jakiegoś czasu (ok miesiąc), występują prawdopodobnie zaniki prądu na obiekcie.. (objawia się następująco : emisja - szum/brak sygnału - nośna/sygnał - emisja) Przedwczoraj około godz. 18:40 również taki zanik miał miejsce.
Co prawda nie jest to chyba odpowiednie miejsce do takiej informacji (właściwie nie wiem gdzie taką umieścić) ale warto odnotować, że po tym zaniku, awarii uległo Radio Zet na 105.3 MHz.
Obecnie nadaje z rezerwowego dosyłu, gdyż nadawany jest statyczny RDS z klatką "Radiozet", emisja jest opóźniona o ok 1.5 sek w porównaniu do sąsiednich nadajników a jakość tego dosyłu brzmi jak z jakiegoś streamu.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Może to dotyczy tylko radia i ma związek z czymś innym niż zanikiem prądu? Na temat DVB-T brak wpisów, więc albo nikt nie zauważył albo nikt nie brał tego pod uwagę, gdyż kilkusekundowy "brak sygnału" czasem może się zdarzyć.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

To dotyczy całego obiektu, bo każdą (tak jak przedwczoraj) sytuacje wyśledziłem akurat wraz z DVB-T. Jeżeli gaśnie cały obiekt, to raczej nic innego się nie nasuwa niż braki zasilania.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Więc może Pan Jarosław ma jakieś informacje na ten temat?

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

Przydałoby się zobaczyć co tam się dzieje, bo owszem krótkotrwałe przerwy w nadawaniu mogą się zdarzać.. jednak ich ilość jest dosyć spora.
Ja tylko jeszcze dodam, że Radio ZET nadaje już poprawnie.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Powodem może być szalejące od kilku dni (tygodni) nad polską tropo. Lokalizacja nadajnika na Św. Krzyżu jest korzystna ze względu na dobre warunki propagacyjne, niestety z tych samych powodów sygnał z tego obiektu zachowuje się nieprzewidywalnie podczas tropo w różnych lokalizacjach. Szczególnie jest to dotkliwe w mojej lokalizacji od półtora tygodnia mam raz większe raz mniejsze problemy z MUX-3. Decydenci tak to ustalili że praktycznie choć mieszkam na śląsku to nie mam skąd odbierać MUX-3. Zauważyłem że sąsiad pewnie też się wkurzył i wczoraj poprzekręcał anteny jedną na Wręczycę a drugą na Kosztowy, nie wróżę mu stabilnego odbioru z tych kierunków, ale cóż ludzie są zdesperowani ja także nie wytrzymałem i zapłaciłem za pakiet TNK HD na razie na jeden miesiąc, potem zobaczymy w razie czego będę miał pakiet bez opłat przez rok.
Jestem zwolniony z płacenia abonamentu ale gdybym nie był to i tak bym im nie zapłacił bo za co za taki badziew, podobno MUX-3 z kanałami TVP ma największy zasięg, tymczasem to właśnie z tym multipleksem są największe problemy na Jurze.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

ObywatelDVB-T pisze:Powodem może być szalejące od kilku dni (tygodni) nad polską tropo. Lokalizacja nadajnika na Św. Krzyżu jest korzystna ze względu na dobre warunki propagacyjne, niestety z tych samych powodów sygnał z tego obiektu zachowuje się nieprzewidywalnie podczas tropo w różnych lokalizacjach.
Jeżeli chodzi o zaniki w moich postach, to na bank nie jest to wina tropo, gdyż te zaniki są raptowne (tak jakby zdalnie się wyłączał i włączał obiekt)
A jeżeli masz na myśli ostatnie zawirowania sygnału DVB-T, to racja, Św.Krzyż to bardzo "otwarty" nadajnik. Natomiast ze względu na ukształtowanie powierzchni, w miejscach gdzie ten odbiór może być utrudniony, tropo może uniemożliwiać odbiór.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: K63 »

ObywatelDVB-T pisze: Jestem zwolniony z płacenia abonamentu ale gdybym nie był to i tak bym im nie zapłacił bo za co za taki badziew
Jak zapewne wiesz, abonament niestety jest opłatą za posiadanie, a nie za oglądanie telewizora :lol:

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Wiem. Jeśli mowa o posiadaniu to dobrze że posiadam telewizor z tunerem DVB-S2 i moduł TNK HD i dobrze że jestem zwolniony bo inaczej to bym tylko posiadał i płacił a nie oglądał :lol:
Abonament kosztuje chyba 18zł a pakiet w TNK HD 19,90zł i jeszcze jest promocja na dodatkowe 5 kanałów HD. Oczywiście wiem że trzeba płacić nawet jeśli się korzysta z satelity bo to za posiadanie, co za ironia :?:

Zastanawiam się co będzie jak wprowadzą opłatę audiowizualną która ma być nie jak dotychczas za posiadanie tylko za udostępnienie możliwości odbioru, jaki argument będą mieli dla takich jak ja którzy odbierają przy sprzyjającej pogodzie.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: distefano »

Przy opłacie audiowizualnej nikt nas nie będzie pytał czy mamy na czym odbierać i czy mamy możliwość odbioru. Jakieś zwolnienia też mają być, zobaczymy.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Młody pisze:Od jakiegoś czasu (ok miesiąc), występują prawdopodobnie zaniki prądu na obiekcie.. (objawia się następująco : emisja - szum/brak sygnału - nośna/sygnał - emisja) Przedwczoraj około godz. 18:40 również taki zanik miał miejsce.
Co prawda nie jest to chyba odpowiednie miejsce do takiej informacji (właściwie nie wiem gdzie taką umieścić) ale warto odnotować, że po tym zaniku, awarii uległo Radio Zet na 105.3 MHz.
Obecnie nadaje z rezerwowego dosyłu, gdyż nadawany jest statyczny RDS z klatką "Radiozet", emisja jest opóźniona o ok 1.5 sek w porównaniu do sąsiednich nadajników a jakość tego dosyłu brzmi jak z jakiegoś streamu.
Też taki zanik sygnału zauważyłem u siebie,z początku myślałem że to przez tropo,ale wywaliło na raz Drugi i Trzeci MUX.
Pierwszy raz wystąpiło to pomiędzy 22-23 w sobotę 1 listopada.
Pozostał tylko MUX-1,który odbierał na 100%.
Rankiem 2 listopada około 7:00 sprawdziłem jak z odbiorem,wszystkie MUX-y odbiór 100% i tak było przez cały dzień.
Wczoraj tak od około 18:00 zaczęło szarpać MUX-3 z czasem efekt się nasilał nawet do całkowitego zaniku sygnału,później tuner za każdym razem po przełączeniu na MUX-3 przez dłuższą chwilę przetwarzał z którego nadajnika odbiera sygnał,moc była na poziomie 98%,ale jakość wariowała od 0 do 100%.

Pozostałe dwa odbiór 100%.

Dzisiaj jak wstawałem do pracy około 4 nad ranem,to sprawdziłem na chwilę jak z odbiorem i wszystkie MUX-y odbiór 100%.
W tej chwili też wszystko w porządku.

Nie twierdzę czy to wina tropo i SFN-u czy faktycznie są zaniki napięcia na obiekcie jak pisze @Młody.

Coś jednak jest na rzeczy bo u sąsiadów też takie anomalia w tym samym czasie występowały.

Jedno też jest pewne na 105,3 Radio Zet odbiera znacznie gorzej aniżeli pozostałe stacje,jest brak RDS-u,nawet RMF MAXXX na 106,5 odbiera sporo lepiej.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

TLW/SZA pisze: Nie twierdzę czy to wina tropo i SFN-u czy faktycznie są zaniki napięcia na obiekcie jak pisze @Młody.

Coś jednak jest na rzeczy bo u sąsiadów też takie anomalia w tym samym czasie występowały.
Ja akurat zauważałem całkowite zaniki emisji czy w DVB-T (wszystkie MUXY), czy w radiu (wszystkie stacje).

Zablokowany