DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Dziś byliśmy w odwiedzinach u teściów w Dzibicach koło Kroczyc, pytałem o odbiór wczoraj rano tzn. 13.02. Oglądali telewizję od około 6.40 do mniej więcej 9.30 i twierdzą, że nie było w tym czasie żadnych problemow, teściowie są emerytami i ogólnie dużo oglądają zwłaszcza rano i wieczorem.
Dziś z kolei oglądaliśmy wspólnie z teściem skoki i też było OK.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

Jak oglądali MUX3, to zawsze mogło coś złapać z innego nadajnika w tym czasie. A MUX 1 i 2, mogła wtedy dać z odbicia nieobliczalna Przysucha.

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Tomciosz »

Przysucha? Nie na Jurze! Tym bardziej w Dzibicach. Ukształtowanie terenu skutecznie uniemożliwi odbiór. ;)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Młody pisze:Jak oglądali MUX3, to zawsze mogło coś złapać z innego nadajnika w tym czasie. A MUX 1 i 2, mogła wtedy dać z odbicia nieobliczalna Przysucha.
Mieszkają od strony zalewu Przysuchę i Włoszczowę mają całkowicie zasłoniętą górami, poza tym do Kozłowca to też ponad 100km i mniej bo 50kW.
Dociera do nich tylko sygnał ze Św. Krzyża jak mają poważniejsze problemy z odbiorem to często do mnie dzwonią, bo ta ja im ustawiałem antenę i dlatego wiem, że jak jest np. konserwacja na Św. Krzyżu to u nich jest całkowity brak sygnału wszystkich MUX'ów.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

No to wiele wskazuje, że po prostu co u niektórych występowały lokalne zakłócenia w odbiorze DVB-T. Zaniki o których ja pisze, trzeba by było potwierdzić obserwując w jednej chwili minimum radio analogowe i DVB-T.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

No tak, ja zawsze przy tych zanikach w TV włączałem szybko radio, sprawdzałem i dopiero o tym pisałem. A ktoś kto się tym nie interesuje przecież tak nie robi.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Tylko że ja piszę o innym czasie, kiedy problemy były w Kielcach i w Szczekocinach. W Kielcach mieszka i studiuje moja córka, niestety na medycynie nie ma czasu na telewizję
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2016, o 12:51 przez hadam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Właśnie teraz dokładnie przeczytałem Twój wpis. Ja cały czas na myśli mam te zagadkowe zaniki bo nic innego u mnie z sygnałem się nie dzieje.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Koledzy też mieli całkowite zaniki tylko w innym miejscu i czasie. Niestety Twoich zaników nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Młody pisze:Jak oglądali MUX3, to zawsze mogło coś złapać z innego nadajnika w tym czasie. A MUX 1 i 2, mogła wtedy dać z odbicia nieobliczalna Przysucha.
Tak jak piszą koledzy @Tomciosz i @ObywatelDVB-T nie ma najmniejszych szans na odbiór Przysuchy/Kozłowca na Jurze,ja mam bliżej o jakieś 25km i nie ma ani strzępki sygnału z Przysuchy,bo jak były konserwacje Świętego Krzyża ,a miałem wolne to sprawdzałem i był brak sygnału,tylko raz odbierał MUX-3 na k47 bodajże we wrześniu 2013 roku,był wtedy bardzo pogodny dzień(chyba nawet o tym pisałem,ale nie chce mi się szukać) ,ale nie wiem czy był to sygnał z EC Kielce czy siatka złapała bokiem sygnał z Dobromierza.
Nigdy później już takiej sytuacji nie było,nawet przy mocnych warunkach tropo nie miałem nigdy szatkowania na k30 i 37,a na 47 bywało mniejsze lub większe szatkowanie.

Tak jak piszecie aby upewnić się że te zaniki są winą braku zasilania,to musielibyśmy wszyscy na raz siedzieć przed TV i na forum,udokumentować to i wgrać na youtube,ale jest to niemożliwe :lol: , bo każdy ma swoje zajęcia,praca,szkoła.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Udokumentowanie tego jest raczej niemożliwe i to nie tylko przez zajęcia każdego z nas, ale jak ten moment nagrać skoro niewiadomo kiedy nastąpi? Dodatkowo trzeba porównać czy w radiu też w tym samym czasie jest zanik, a po chwili wszystko zaczyna wracać do normy.
P.S gdybym tego feralnego dnia był w pracy nie byłoby tej dyskusji, bo tylko ja to odnotowałem.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

Domel28 pisze:Udokumentowanie tego jest raczej niemożliwe.
P.S gdybym tego feralnego dnia był w pracy nie byłoby tej dyskusji, bo tylko ja to odnotowałem.
A jednak ;) - https://www.youtube.com/watch?v=z0VeNMG ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Koledzy mieli na myśli aby kilka osób z róźnych miejsc nagrało w tym samym czasie. A co z resztą MUX-ów w tym czasie?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

No tak, mnie jeszcze chodziło o to, aby jakoś nagrać równocześnie ekran tv z paskami i zanik w radiu, a to będzie bardzo ciężkie do wykonania i dodatkowo nie zdąży się pokazać wszystkich MUX-ów a nie tylko jeden. Bo tak to teorii może być niezliczona ilość.
Nie wiem czy tak mi się wydaje, ale na tym filmiku ten zanik za krótko trwa. 5 sekund to zajmuje mi podejście do wieży i uruchomienie w niej radia i ciągle jest szum i brak sygnału w tv.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

ObywatelDVB-T - z osobą, która nagrała ten filmik mam stały kontakt i stwierdziła, że zanikło wszystko (wtedy z tego co mi opowiadał, była tego dnia cała seria takich przerw), zresztą na jego stronie możesz poczytać o zanikach ze Świętego Krzyża.

Domel28 - od samego początku filmiku już nie ma odbioru ze Świętego Krzyża, przeczytaj w opisie filmu.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Pokazany przykład jest na MUX 3 i widać wpływ doświetlenia z EC. U mnie na biquadzie jest tylko sygnał ze św. Krzyża i może to nieco inaczej wyglądać. Wtedy też akurat miałem włączony MUX3.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Po tym filmiku trudno coś sprecyzować,aby potwierdzić całkowity zanik sygnału ze Świętego Krzyża ,musiałoby to być zauważone na wszystkich MUX-ach,a tak pewnie to wina synchronizacji w systemie SFN Święty Krzyż/EC Kielce z którą odbiornik sobie nie radzi.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Podobne objawy mam i ja czasami, nie zawsze w zależności od pogody. W linii prostej mam Wręczycę i Błeszno jednocześnie. Niekiedy nie chce się zsynchronizować MUX-3 FSN paski siły oraz jakości raz są większe bądź mniejsze raz znikają a w telewizji czarny ekran, wtedy pomaga przełączenie na inny multipleks i powrót z powrotem czasem muszę tak zrobić kilka razy albo wyjąć i włożyć wtyczkę antenową. Pisałem o tym już nie raz na tym forum nie chce mi się teraz szukać.
Nie twierdzę, że w tym przypadku jest tak samo ale jak piszą koledzy TLW/SZA i Domel28 i ja też się pod tym podpisuję, teorii jest kilka i może to być wina synchronizacji z EC.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

No Panowie... ciężko coś udokumentować, gdy sam zanik trwa raptem kilka sekund..
Ale jedno co jest pewne, to data : 11.02 - a chciałbym przypomnieć :
Domel28 pisze:Zaniki sygnału z nadajnika nadal występują. Dziś przed 10 rano sygnał ucięło 2x w tv i radiu jednocześnie i jak to było kiedyś Radio Zet i R. Maryja nie mogły się pozbierać.
Post napisany 11.02. Przypadek? Nie sądzę.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

Panowie przygotowując się na odbiór przyszłego Mux-8 zmieniłem moją siatkę z symetryzatorem na antenę logarytmiczo-periodyczną na pasmo Vhf w polaryzacji V k.6-12 i jednocześnie na Uhf k.21-69 w polaryzacji H i z tego co zauważyłem,to po przełączeniu z kanałów np z Mux-2 np z Polsatu na TVP Info z Mux-3 na moich obu tv Samsung,przełączenie tych kanałów trwa o sekundę lub dwie dłużej, a niżeli np z Mux-2 na Mux-1 tj np z TVN na Fokus.Wówczas mój tv kanały przełącza natychmiast.Na mojej starej siatce tak nie miałem,kanały przełączały się od razu.Czyżby moja antena LPD odbierała też bokiem Mux-3 z komina EC w Kielcach,tak jak to miałem na siatce?Poczekam na konserwację na Św.Krzyżu i wtedy to sprawdzę,bo moją nową antenę LPD mam ustawioną centralnie w kierunku na Św.Krzyż na wysokości ponad 2metry niż blaszany dach mojego dwupiętrowego bloku na osiedlu Milica.
Ps. Dodam, iż w porównaniu z siatką,siłę sygnału mam o jakieś 3% niższą na antenie LPD ale jakość na obu TV mam 100% na każdym Muxie i poziom błędów 0 (zero), a dokładnie:
Mux-1 k.30 siła 93% jakość 100%
Mux-2 k.37 siła 95% jakość 100%
Mux-3 k.47% siła 91% jakość 100%
Odległość do Św.Krzyża w linii prostej 31,5km.Po drodze kilka wzniesień o wysokości ponad 300m.n.p.m a w pobliżu mnie gęsta zabudowa starych bloków z lat 50tych na osiedlu Milica.
Swoją drogą czekam,aż ze Św.Krzyża uruchomią Mux-8 wówczas przetestuję odbiór Mux-8 w polaryzacji V na mojej nowej antenie.Pozdrawiam pablo82

Zablokowany