DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: dario9678 »

Pojawiła się mapa zasięgu dla nadajnika Kielce - Święty Krzyż http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5200

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: Martinez1989 »

dario9678 pisze:Pojawiła się mapa zasięgu dla nadajnika Kielce - Święty Krzyż http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5200

O kurcze!, ale on sieje daleko...!! :) Czemu nie mogli go włączyć w 2 etapie albo nawet w 3?? Nareszcie będę w zasięgu:)

DVB-T

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: DVB-T »

Martinez1989 pisze:
dario9678 pisze:Pojawiła się mapa zasięgu dla nadajnika Kielce - Święty Krzyż http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5200

O kurcze!, ale on sieje daleko...!! :) Czemu nie mogli go włączyć w 2 etapie albo nawet w 3?? Nareszcie będę w zasięgu:)
Taki harmonogram nam ułożono. Że teraz uruchamia się takie giga obiekty (pod względem pokrycia ludnościowego) jak Świnoujście i Białogard (z całym szacunkiem dla mieszkańców tamtych terenów) a obiekty takie jak Święty Krzyż czy Ślęża (oba o wybitnych możliwościach pokrycia sygnałem) zostawia się na później.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: blockbuster »

Zgadzam się z tobą kolego Martinez1989 sieje aż miło. :) Podejrzewam, że zasięg może być nawet większy niż na tej mapce, mimo że tymczasowo będzie tylko 50kW. Ja do tego nadajnika mam ok. 120km a analogową TVP2 na k28 odbieram bokiem anteny w b.dobrej jakości.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: Martinez1989 »

@blockbuster Wiem, że na Podkarpaciu, w Krakowie i pod Tarnowem odbierają Swięty Krzyż czyli wraz z Suchą Górą i Skrzycznym byłaby załatwiona cała południowa część Polski(byłyby napewno takie miejsca co niemiałyby odbioru, ale to górzyste tereny...).
Do mnie dolatują szczątkowe sygnały z Suchej Góry i Skrzycznego i brak odbioru, a w Busku-Zdroju 10 km na północ ode mnie mają odbiór...;/

Cóż trzeba czekać do lipca, chodź emitel powiedział,że nie wie czy dotrzyma terminu, bo Japończycy ograniczyli budowę nadajników...

Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: bogdanzieba »

Jestem zadowolony z zasięgu nadajnika ze św. Krzyża. Pytanie tylko jak w praktyce? I czy antenka ze wzmacniaczem czy z symetryzatorem?

Co kupić? Tri Digit czy UHF-200 Maximum?

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: pablo82 »

dario9678 pisze:Pojawiła się mapa zasięgu dla nadajnika Kielce - Święty Krzyż http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5200
Jeżeli chodzi o Skarżysko, to zasięg ze Św. Krzyża w lipcu 2011r. w moim mieście pokryje się z zasięgiem z nadajników Dęblin (Ryki), Lublin (Piaski) oraz Przysucha (Kozłowiec), które na stronie http://www.dvbtmap.eu są zaznaczone kolorem żółtym oraz Św. Krzyż zielonym.
Jako ciekawostkę podam, iż wschodnia część miasta Skarżyska znajduje się już w zasięgu nadajnika Częstochowa (Wręczyca) zaś na północy miasta mozna już od ponad roku odbierać DVB-T z nadajnika Raszyn kolo Warszawy.
PS. Ja sobie poczekam na Św. Krzyż gdyż mieszkam w centrum miasta, gdzie jest duże skupisko wysokich bloków oraz wieżowców, natomiast do odbioru mam założoną antenę 19-elementową z "Dipola" w kierunku na Św. Krzyż. Wcześniej miałem założoną ATX-91 i wzmacniacz LNA-177 ale po protestach sąsiadów oraz nakazie ze spółdzielni mieszkaniowej musiałem zdjąć tego ATX-a91. Uzyskalem za to zgodę na kierunkową 19-tkę z "Dipola" wiec spokojnie poczekam sobie na Św. Krzyż, gdyż analogowy TVP1 i TVP2 z tego nadajnika wraz TVP Info/Kielce odbieram wyśmienicie na w/w 19-elementowej Yagi z symetryzatorem. Natomiast na odbiór cyfrowy mój tv Sony z wbudowanym tunerem DVB-T Mpeg4, musi poczekać do końca lipca 2011r.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: bogdanzieba »

Sam już nie wiem czy będę w zasięgu nadajnika ze św. Krzyża. Na jednych mpaach zasięgu mam sygnał a na drugich nie mam nawet w ostatnim etapie wdrażania MUX-2. Miejscowość Nowa Dęba zobaczcie sami: http://www.emitel.pl/mux2etapvidocelowy.jpg

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: dario9678 »

bogdanzieba pisze:Sam już nie wiem czy będę w zasięgu nadajnika ze św. Krzyża. Na jednych mpaach zasięgu mam sygnał a na drugich nie mam nawet w ostatnim etapie wdrażania MUX-2. Miejscowość Nowa Dęba zobaczcie sami: http://www.emitel.pl/mux2etapvidocelowy.jpg
Do nadajnika Kielce - Święty Krzyż masz 70km.Na tej mapie http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5200 jesteś w zasięgu nadajnika bo Nowa Dęba jest na zielono zaznaczona.

DVBManiak

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: DVBManiak »

A do tego Święty Krzyż sieje bardzo daleko. To obok RTCN Ślęża najlepszy obiekt nadawczy w Polsce.

mateusiak22

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: mateusiak22 »

witam,
Ja mieszkam w okolicach Nowej Słupi także o zasięg się nie muszę martwić :D
Ale za to martwi mnie tylko włączenie u nas mux 2 jak na razie tylko wiec cóż mi po takiej tv ? mogli by dać także kanały tvp, smutno mi :(

PS. MUX 1 2 i 3 mają być darmowe prawda?

MUX 3 miał być do października u nas i co mamy czekać do 2014? Paranoja

DVBManiak

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: DVBManiak »

Tak 3 muxy będą darmowe. Co do mux-3 w twoim przypadku to będzie kłopot. Ale może mux-1 wystartuje w tym roku.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: Martinez1989 »

Witam, W niedzielę widziałem samochód Emitela na rondzie w Busku - Zdroju woj. świętokrzyskie pojechał w kierunku Krakowa, ale z jakiego kierunku to nie zauważyłem, albo Kielce albo Tarnów, ale przypuszczam, że z Kielc bo Tarnów ma drogę na Kraków DK4, więc Kielce?? czy ktoś z Emitela może coś powiedzieć czy są prowadzone jakieś prace w Kielcach (Święty Krzyż), albo Tarnów bądź Kraków??

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: Jarosław Bałuka »

Samochodów mamy kilkadziesiąt albo i więcej, grupy techniczne ciągle gdzieś jeżdżą i wykonują zlecone prace. Nie ma więc nic w tym dziwnego, że nasz samochód był gdzieś widziany. Normalka.

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: sat17 »

Do bogdanzieba. Od 20 lat w odległości 80km odbieram sygnał z Świętego Krzyża na antenie ATZ 16/21-60 z symetryzatorem ,więc się nie martw o zasięg.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: bogdanzieba »

@sat17 dzięki za odpowiedź, widać im bliżej do uruchomienia DVB-T ze św. Krzyża to temat zaczyna się "ruszać". Ja w każdym bądź razie "zbroję się", kupiłem antenkę Tri Digit z symetryzatorem i planuję zakup dekodera Ferguson T-60. Obawiam się kiedy zostanie uruchomiony MUX-3 ze św. Krzyża czy się wyrobią przed wyłączeniem analoga.

Teraz pytanie do Panów z Emitela czy w Sandomierzu będzie jakiś nadajnik DVB-T (doświetlający)?

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: sat17 »

Kupuj tuner ,może uda ci się odebrać NTC z Suchej Góry,a może MUX-Y ze Słowacji i Czech.Ja od dwóch lat testuje odbiór z Raszyna w odległości 100km.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: bogdanzieba »

Sucha góra odpada sąsiad nie złapał więc i ja nie złapię sygnał znikomy.

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: sat17 »

Na stronie dvbtmap.eu możesz sprawdzić sobie profil terenu.

sq7dtf
Posty: 17
Rejestracja: 3 czerwca 2011, o 11:23
Nadajnik - obiekt nadawczy: KIELCE- Komin EC ( MUX3 i MUX4)

DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: sq7dtf »

Czy coś już wiadomo o dokładnej dacie startu lub testów DVB-T czy nadal zbiorcza data 31 lipiec 2011?

Zablokowany