DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Witam u mnie w Szczekocinach 91km w linii prostej do Świętego Krzyża wszystkie trzy MUX-y śmigają jak ta lala :D a oto pomiar mocy poszczegółnych MUX-ów:MUX1 (k30) moc 99%/jakość 98% ,MUX2 (k36) moc 95%/jakość 96% ,MUX3 (k47) moc 100%/jakość 100%. Odbiór stabilny wskazniki na tunerze bez zmian :D .Teraz wyciągnę starą siatkę ze strychu i pokombinuje jak z sygnałem z Dobromierza.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

[quote="ObywatelDVB-T"]Witam. 112km. od Świętego Krzyża odbiór idealny antena Dipol 44/21-69 Tri Digit w środku wzmacniacz LNA-101 15dB. Zastanawia mnie tylko że wskazania siły sygnału dla MUX-1 i 2 są zawsze identyczne choć mają różne moce, to pewnie przez ten FSN na k.30. MUX-3 trochę większe wskazania, najważniejsze że chodzi wszystko jak do tej pory bez najmniejszych przycięć, poczekam na zmianę pogony, ale jestem dobrej myśli. :)

Witaj.To raczej już oddziaływanie odległości od nadajnika ,bo z Przysuchy tak sygnału nie niesie,w przypadku analogu to ja na kanałach z Przysuchy nic nie łapałem,a na cyfrówce błędów mi tuner też nie pokazał także jest wszystko git :D Pozdrawiam i mocnego i stabilnego odbioru życzę ;)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

TLW/SZA pisze:Witaj.To raczej już oddziaływanie odległości od nadajnika ,bo z Przysuchy tak sygnału nie niesie,w przypadku analogu to ja na kanałach z Przysuchy nic nie łapałem,a na cyfrówce błędów mi tuner też nie pokazał także jest wszystko git :D Pozdrawiam i mocnego i stabilnego odbioru życzę ;)
No nie do końca tak jest przynajmniej w mojej lokalizacji. Dziś rano kiedy włączyłem automatyczne wyszukiwanie wskaźnik zatrzymał się na 37 kanale ale nic się nie zapisało bo mój telewizor zapisuje kanały z silniejszego sygnału a wcześniej zapisał 36 kanał, wygląda na to że moja antena Przysuchę też widzi tylko słabo.
Dziękuję i ja również na wzajem życzę Ci dobrego odbioru. ;)

-J-

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: -J- »

Mam takie pytanie dlaczego na
zwykłej antenie pokojowej MUX2 na
Św.Krzyżu łapie mi idealnie a brak jest
MUX3 ze Św.Krzyża .Lokalizacja to
Tarnobrzeg.

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: grzegorz0plonka »

A jakie masz odległości oddalony nadajnika?

pz0

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pz0 »

grzegorz0plonka pisze:A jakie masz odległości oddalony nadajnika?
Odległość będzie miał podobnie jak u mnie, jakieś 50-55km tylko że właśnie w Tarnobrzegu i w Sandomierzu są te nieszczęsne nadajniki doświetlające i one pewnie coś chrzanią. U mnie nie ma śladu po MUX3.

-J-

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: -J- »

Coś około 60 kilometrów ale skoro MUX-2 śmiga na 100 '/. Jakości sygnału to i MUX-3 powinien być.

pz0

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pz0 »

-J- - daleko masz do Machowa? Może ten Machowski nadajnik coś rozwala, bo ja pod nosem mam nadajnik w Mokoszynie.

-J-

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: -J- »

Do Machowa mam kilka kilometrów.

pz0

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pz0 »

-J- pisze:Do Machowa mam kilka kilometrów.
Kurde, już nic nie kumam. Kumpel na Hucie w Sandomierzu odbiera Info Rzeszów. To idzie z Machowa? Ale ze świętego Krzyża ani z Sandomierza nie łapie. Jakaś czarna dziura jest u nas czy co?

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: twmichal »

TVP Info Rzeszów jest w MUX-3 z Suchej Góry na k.29 - Sucha Góra całkiem nieźle odbiera w Sandomierzu

wojteo CK

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: wojteo CK »

Witam wszystkich!

Chciałbym się do Was zwrócić z pytaniem/prośbą. Mianowicie już mi ręce opadają z tą całą telewizją cyfrową w świętokrzyskim :evil: Mieszkam w Sukowie pod Kielcami. Opiszę teraz szczegółowo swój problem.

Otóż rok temu zakupiłem tuner DVB-T WIWA HD90. Podłączyłem tuner pod starą antenę siatkową, która pozostała z poprzedniej instalacji. Antena była skierowana na Święty Krzyż. Od samego początku około godziny 18 działy mi się cuda na tvp1 tvp2 i tvp3. Obraz był poszatkowany, nie dało się obejrzeć normalnie telewizji. Problemy po około godzinie znikały. Działo się tak tylko na w/w kanałach, na pozostałych jakość świetna, zero problemów. Męczyłem się tak rok, i jakiś miesiąc temu zakupiłem mniej więcej taką antenę :

http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/antena-kierunkowa-dvb ... 11673.html

Antena ma (chyba) wzmacniacz bo podłączyłem zasilacz do gniazdka.

Po zamontowaniu( w kierunku Świętego Krzyża), bez podłączenia wzmacniacza, miałem wszystkie kanały oprócz tvp1, tvp2 i tvp3. Po podpięciu wzmacniacza miałem już wszystkie kanały. Radość trwał około tydzień. Po tym czasie pojawiał się "brak sygnału" na tvp1, tvp2 i tvp3. Obróciłem więc antenę w stronę Kielc i znowu miałem wszystkie kanały. Dzisiaj sygnał z Kielc znowu zniknął. Wiem że dzisiaj miał być wyłączony nadajnik analogowy w Kielcach na Targowej. Nie wiem tylko czy to jest powiązane ze sobą. Przed chwilą ponownie obróciłem antenę w stronę Świętego Krzyża i jest lipa - "brak sygnału". Już nie mam sił do tego wszystkiego. Nie wiem jaka jest odległość w linii prostej do ŚK ale z miejsca montażu anteny widzę dobrze wieżę na Świętym Krzyżu.

Czy ktoś może mi coś doradzić?

Pozdrawiam!

Wojtek.

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: qrzy »

Jeżeli problem występuje tylko na kanałach TVP1, TVP2 i TVP INFO, to jest to ewidentnie wina odbiornika. Jeżeli również na kanałach TTV, ATM Rozrywka, Eska TV i Polo TV, to jest to wina instalacji antenowej.

Tak poza tym, w kolejnych obszarach wyłączeń operator porządkuje kanały, przesuwając emisję na docelowe. Sprawdź dokładnie jaki masz odbiór na kanałach 30 MUX1 (poprzednio kanał 62), 36 MUX2 i 47 MUX3 (poprzednio nadawany tylko w Kielcach).

pz0

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pz0 »

twmichal pisze:TVP Info Rzeszów jest w MUX-3 z Suchej Góry na k.29 - Sucha Góra całkiem nieźle odbiera w Sandomierzu
Trochę wątpię, i u mnie i u kumpla antena wisi na ścianie w kierunku Św. Krzyża, a Sucha Góra jest raczej nieźle ekranowana ekranem zrobionym z bloku. Sprawdzałem też kanał 29. Nadają tam aktualnie "Brak sygnału".

Bartt

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Bartt »

pz0 pisze:
-J- pisze:Do Machowa mam kilka kilometrów.
Kurde, już nic nie kumam. Kumpel na Hucie w Sandomierzu odbiera Info Rzeszów. To idzie z Machowa? Ale ze świętego Krzyża ani z Sandomierza nie łapie. Jakaś czarna dziura jest u nas czy co?
Może być z Machowa. TVP Rzeszów jest w mux-1 z tego nadajnika na k37 ;).

pz0

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pz0 »

Bartt pisze:
pz0 pisze:
-J- pisze:Do Machowa mam kilka kilometrów.
Kurde, już nic nie kumam. Kumpel na Hucie w Sandomierzu odbiera Info Rzeszów. To idzie z Machowa? Ale ze świętego Krzyża ani z Sandomierza nie łapie. Jakaś czarna dziura jest u nas czy co?
Może być z Machowa. TVP Rzeszów jest w mux-1 z tego nadajnika na k37 ;).
Na to mi wygląda że z Machowa, bo nie ma u niego również MUX3. Ja mam akurat Machów również izolowany blokiem, u niego z kolei Machowski sygnał powinien docierać.

michal135
Posty: 135
Rejestracja: 4 lutego 2012, o 16:01

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: michal135 »

No to poczekajcie miesiąc i MUX 3 będziecie mieli z Machowa na kanale 26, skoro 47 nie odbiera. Moc Machowa zostanie podwojona.

wojteo CK

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: wojteo CK »

qrzy pisze:Jeżeli problem występuje tylko na kanałach TVP1, TVP2 i TVP INFO, to jest to ewidentnie wina odbiornika. Jeżeli również na kanałach TTV, ATM Rozrywka, Eska TV i Polo TV, to jest to wina instalacji antenowej.
Faktycznie problem występuje na kanałach które wymieniłeś. Wcześniej ich nie oglądałem to nie zwróciłem uwagi że na nich też są problemy. Czyli mam problem z instalacją... Czy coś proponujesz sprawdzić?
qrzy pisze:Tak poza tym, w kolejnych obszarach wyłączeń operator porządkuje kanały, przesuwając emisję na docelowe. Sprawdź dokładnie jaki masz odbiór na kanałach 30 MUX1 (poprzednio kanał 62), 36 MUX2 i 47 MUX3 (poprzednio nadawany tylko w Kielcach).
Szczerze to nie wiem jak mam to sprawdzić... Czy mam np. przełączyć na tunerze na kanał 30?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Przeskanuj jeszcze raz tuner automatycznie a jak chcesz to ręcznie k30,k36,k47
Ostatnio zmieniony 5 listopada 2016, o 09:36 przez TLW/SZA, łącznie zmieniany 1 raz.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

Ledwo zdążyli wyłączyć analog, a już widzę ludzi "biegających" po dachach u mnie osiedlu na blokowiskach i te wszędzie montowane siatki z super hiper wzmacniaczami. Prosty przykład: sąsiedzi z bloku obok mnie: parter, dookoła bloki, kierunek na Św. Krzyż zasłonięty przez drzewa i bloki. Od samego rana kombinowali z anteną siatkową i co chwila z innymi płytkami (wzmacniaczami). Nie docierał do nich argument, że przy tak dużych mocach jakie są nadawane ze Św. Krzyża - nie stosuje się wzmacniacza przy odległości 30km od nadajnika (no chyba,że jakiś słaby 15dB - w skrajnych warunkach odbioru). Poszedłem do nich przed godz. 20tą- założyłem symetryzator antenowy i zwykły wtyk antenowy (całość warta około 5zł) i jak ręką odjął- wszystkie 3 Muxy po 100% jakości na tunerze Manta. Zobaczyć minę tych ludzi... bezcenne ;)

Zablokowany