DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Odczytując z tego dokumentu to anteny do emisji MUX-8 mają być zamontowane na wysokości 146 metrów ,czyli na tej co nadają DAB+ i Radio UKF.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Dodam jeszcze, że DAB+ też nadaje z mocą 10 kW.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

DIGIMES: "Kolejna instalacja" - RTCN Kielce/Święty Krzyż. Instalacja podobna jak robiona dla RTCN Krosno(Rzeszów)/Sucha Góra i RTCN Warszawa/PKiN, ale brak potwierdzenia w poście, że instalacja jest pod MUX8. 27 października 2015r. Kolega @Acid stwierdził w poście wyżej że instalacja ta jest dla Kielc również pod MUX8. Nie znam się na tym. Ale stwierdzam podobieństwo w wyglądzie :)

Więcej w linku:
https://www.facebook.com/DIGIMES/posts/996860400336042

biszkopt
Posty: 5
Rejestracja: 4 grudnia 2015, o 15:59
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: biszkopt »

Polaryzacja V czyli trzeba będzie montować specjalnie antenę pod ten zakres :?:

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Niekoniecznie. Może wszystko pójdzie na takiej antenie co masz bez zmiany polaryzacji anteny.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

W Kielcach to na widelcu powinieneś ten MUX odebrać ;)

A jaką Masz antenę jeśli można zapytać :?:

biszkopt
Posty: 5
Rejestracja: 4 grudnia 2015, o 15:59
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: biszkopt »

Antena jest kierunkowa,niewielkich rozmiarów,niewiem jakiej firmy bo nie ja ją instalowałem,ale jak znajdę w necie jej opis to wstawię fotke.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Myślę że nie powinno być żadnych problemów z odbiorem przyszłego MUX-8 ;)

biszkopt
Posty: 5
Rejestracja: 4 grudnia 2015, o 15:59
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: biszkopt »

Nie jestem pewien ale mam chyba antenę tej firmy: http://www.anprel.sklep.pl/p833,antena- ... a5001.html
Jest niewielkich rozmiarów ale odbiera bardzo przyzwoicie.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

Zaniki sygnału z nadajnika nadal występują. Dziś przed 10 rano sygnał ucięło 2x w tv i radiu jednocześnie i jak to było kiedyś Radio Zet i R. Maryja nie mogły się pozbierać.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Podobne rzeczy dzieją się także w innych lokalizacjach i z różnych nadajników. Niedawno problem był z MUX-2 z Kosztowych, wczoraj z nadajnikiem Kamieńsk wszystkie emisje, dzisiaj u mnie rano nie odbierał MUX-L3 też z Kamieńska a wczoraj kiedy inni mieli problemu u mnie było OK itd, itd można o tym poczytać w innych wątkach.
Wszystko na to wskazuje, że jest to wina lokalnych warunków troposferycznych bo takie zaniki są np. u osób w bliskiej odległości z symetryzatorami chociaż nie tylko a w tym samym czasie u innych z tego samego nadajnika odbiera.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

W przypadku św. Krzyża to ewidentnie problem z zasilaniem tym bardziej, że wczoraj były obfite opady śniegu i pewnych miejscach nie ma prądu od rana, a do tego linia na św. Krzyż dodatkowo przebiega przez las. Przez całą jesień żadnych zaników nie zauważyłem a tropo niekiedy bywało dość silne.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Jeśli wszyscy odbierający z tego obiektu to potwierdzą to tak. Natomiast ja nie potwierdzam, rano około siódmej i potem przez całe południe słuchałem RMF MAXXX na 106,5 MHz i grało bez zająknięcia, przed 10 nie słuchałem ale to przeczy teorii o braku napięcia w tym obiekcie bo rozumiem że gdyby zerwało wszystkie linie to sygnału nie byłoby dłuższy czas a nie przez chwilę. Nie wiem jak reagują multipleksery i wszelkiego rodzaju urządzenia, ale jeśli jest przerwa w zasilaniu to np. komputer czy telewizor potrzebuje czasu na kolejny rozruch, myślę że przerwa byłaby nieco dłuższa nie chwilowa.
Natomiast sprawdzałem i MUX-L3 cały czas nie powrócił i to jest trochę dziwne bo jeszcze tak nie miałem, zwykle jak mi coś ginie to TV pokazuje mnóstwo błędów a tym razem mam siłę 99%, jakość 100%, błędów 0, wczytuje się EPG ale na ekranie szatkownica przez cały czas.
W czasach analogu wpływ odbić ale i tropo różnie się objawiał były pasy, duchy, mrówki różnie to bywało. Sygnał cyfrowy albo jest taki, że odbiornik go zdekoduje i odbiera, albo nie daje rady i szatkuje lub pokazuje brak sygnału, to jeśli chodzi o jakość.
Z kolei siła w analogu jeśli sygnał był mocny to obraz był czysty, jeśli slaby to śnieżyło, teraz nie ma to aż tak dużego znaczenia.
Tak więc mogę się mylić ale ja stawiam na tropo, tym bardziej, że nie pierwszy raz masz takie problemy, wcześniej w tym temacie też było to poruszane, latem w okresie burzowym.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: blockbuster »

ObywatelDVB-T pisze: Natomiast sprawdzałem i MUX-L3 cały czas nie powrócił i to jest trochę dziwne bo jeszcze tak nie miałem, zwykle jak mi coś ginie to TV pokazuje mnóstwo błędów a tym razem mam siłę 99%, jakość 100%, błędów 0, wczytuje się EPG ale na ekranie szatkownica przez cały czas.
Teraz u mnie jest w porządku ale od rana mają jakieś kłopoty techniczne. Tak jakby coś z dosyłem, bo właśnie jest albo szachownica albo czarny ekran a sygnał cały czas 100/100.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Domel28 »

ObywatelDVB-T pisze:
Tak więc mogę się mylić ale ja stawiam na tropo, tym bardziej, że nie pierwszy raz masz takie problemy, wcześniej w tym temacie też było to poruszane, latem w okresie burzowym.
podczas zakłóceń związanych z tropo sygnał by się tak nie zachowywał, że ciach i nagle brak sygnału na wszystkich MUX-ach, w radiu podobnie - szum.
Kol. @Młody kiedyś potwierdzał i informował o tych zanikach. Radia Kielce słucham od tamtej pory i też bez zaników. Wtedy nie udało się tego wyjaśnić więc teraz też tak będzie i każdy ma swoje zdanie :) .

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hadam »

Też tak sądzę, że przyczyny nie poznamy, cokolwiek to było, skoro podczas tamtej dyskusji nikt z Emitela się nie wypowiedział na ten temat, to nie sadzę aby teraz było inaczej.
Wieczorem zadzwonię do teścia on i szwagier odbierają ze Św. Krzyża choć nie jestem pewien czy o 10 oglądał telewizję, jest na emeryturze to ma czas.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Coś musi być na rzeczy że tak się dzieje,ja jak do tej pory nie miałem okazji tych zaników ani zobaczyć w TV ani usłyszeć w radiu.
Ale skoro piszecie o tym problemie to on występuje.

Rano wyjeżdżałem o 4:00 do pracy do Radio Kielce grało bez żadnych przerw,jak to zwykle na trasie sygnał zaczął mi się zrywać dopiero w okolicach węzła autostradowego Pyrzowice,do Siewierza odbiór z RDS-em.

Awatar użytkownika
Andrzejwk
Posty: 69
Rejestracja: 3 listopada 2013, o 23:24
Odbiornik: Veris DBH-557 + Universum FT7188 CRT 20" z 1989r
Instalacja antenowa: Stara zardzewiała "siatka" z 9 z 12 direktorami +SWA-2000/4T na 3 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Andrzejwk »

Witam żona mówi że około 10 rano 2016-02-11 było kilka razy "brak sygnału" ze Świętego Krzyża ale nic dziwnego przy tak obfitych opadach śniegu od wczoraj. A odnośnie wczoraj to w nocy kilkukrotnie przygasła świetlówka kompaktowa Osram 19W zasilanie tylko 230V~ :( a "texańska" Megaled 4W w lampce ani razu zasilanie od 100 do 250V~ :D (one mają przetwornice impulsowe już rozbierałem). Nie wiem czy te zaniki lokalne czy nie ale im więcej danych tym precyzyjniejsza diagnoza.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: TLW/SZA »

Wcześnie rano to był deszcz ze śniegiem przechodzący w śnieg.

No przy takich obfitych opadach to nie trudno o awarię.Zdecydowanie,bo w ostatnich dniach chociaż bardzo mocno wiało ,to odbiór ze Świętego Krzyża szedł bezproblemowo,a z TSR Kamieńsk rwało obraz i były zaniki sygnału.
Z Dobromierza przy silnym wietrze też czasem skacze moc sygnału ale rzadko kiedy szatkuje.

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Młody »

Widzę, że kolega Domel mnie wywołał do tablicy. Ostatnio nie obserwowałem emisji ze Świętego Krzyża, ale kolega, który prowadzi lokalny serwis, informujący o świętokrzyskim eterze już takie zaniki zanotował. Podobne informacje podawał wcześniej Pablo ze Skarżyska, czyli osoby, które odbiór ze Świętego Krzyża mają perfekcyjny i silny, a kolega Domel ma widoczność optyczną, co niweluje wpływ tropo. Jeżeli nie jest to kwestia zasilania, to ewidentnie jest jakiś problem na obiekcie, który chwilowo odcina wszystkie emisje w eterze. Warto też dodać, że nie jest to problem od dzisiaj, tylko takie "zaniki" to jeszcze pamiętają telewizje analogową (i to nawet jak jeszcze nie było TVP INFO ze Świętego Krzyża), czyli jest to szmat czasu.
Samymi warunkami atmosferycznymi też bym się nie sugerował, bo zaniki występowały dawniej nawet i w piękną pogodę.
Zresztą kluczowym zjawiskiem jest opóźnione wstawianie zwłaszcza emisji Radia ZET. Bardziej wtajemniczeni wiedzą, że ten nadajnik jest niesamowicie torpedowany przez wszelakie awarie i jeżeli brakuje go w eterze, to już można się domyślać, że wcześniej RTCN chwilowo padł.

Zablokowany