DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

mientoliptus

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: mientoliptus »

sq7dtf pisze:Witam
Ja próbowałem złapać MUX2 ze Św. Krzyża w Kielcach na osiedlu KSM (prawie centrum)na antenie pokojowej i czasem pojawiło się tylko kilka procent, ale jakość zerowa więc i kanałów brak na liście. Dodam że analogowo odbieram TV ze Św. Krzyża z odbiciami od wieżowców, ale miałem nadzieję że cyfrówka da sobie radę. Pozostaje mi mieć nadzieję że po zmianie mocy do 100 kW coś jednak się pojawi na ekranie...tylko to potrwa do wyłączenia analogowej TV...

http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_ze ... _A6040.htm
spróbuj na takiej antence zewnętrznej powinno być ok ;)

ps . można ją kupić na wojewódzkiej 2 , sklep amator .
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2011, o 09:59 przez mientoliptus, łącznie zmieniany 2 razy.

lukaszlz

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: lukaszlz »

Witam.Powiem wam tak tylko pozazdrościć wam takiej mocy nadawczej.Mieszkam 15km od Rzeszowa na zachód,odbieram sygnał z Suchej Góry z Krosna ale sygnał z Kielc odbieram nawet na odwróconej plecami,czyli w drugą stronę anteną kierunkową na Krosno.Sygnał 100% na tv samsung .Pozdrawiam wszystkich kielczan i resztę z GB.

mientoliptus

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: mientoliptus »

narazie 50 kw i sieje aż miło a to dopiero połowa mocy docelowej ( ma być 100 kw ) :D

Robi2009

Problem z odbiorem ze Św. Krzyża

Post autor: Robi2009 »

Witam

Od 5 dni, czyli od startu NTC z nadajnika na Św. Krzyżu, nie odbieram sygnału. Sprawdzałem specyfikację telewizora i tuner jest zgodny ze standardem MPEG-4 (model tv to LG 37LH7000); antena pokojowa, rozkładana - ale przy odległości od nadajnika, która wynosi ok. 35 km, sądzę, że powinna być wystarczająca. Mieszkanie jest w bloku na 4 piętrze, szczytowe, osiedle
Ślichowice (północny-zachód Kielc). Skanowanie nie daje żadnego rezultatu, choćby 1 % sygnału. Tak samo, gdy ręcznie wpisuje kanał 36 - komunikat brak sygnału. Gdzie może leżeć przyczyna? Czy antena pokojowa jest niewystarczająca? Czy może coś w pobliżu zakłóca sygnał (np. maszt GSM itp.)?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Problem z odbiorem ze Św. Krzyża

Post autor: qwerty »

Kup antenę zewnętrzną, zamontuj na balkonie i wtedy sprawdź. Być może masz za mocny przedwzmacniacz.

Robi2009

Re: Problem z odbiorem ze Św. Krzyża

Post autor: Robi2009 »

qwerty pisze:Kup antenę zewnętrzną, zamontuj na balkonie i wtedy sprawdź. Być może masz za mocny przedwzmacniacz.
A ten przedwzmacniacz to w antenie czy w TV? Bo jak w antenie, to chyba nie to, bo to zwykła ant. rozkładana - ot dwa druty wyciągane i tyle, tam chyba wzmacniacza nie ma.

PS. Z ciekawości wsadziłem kawałek drutu zamiast anteny - efekt taki, że analogowe odbierają tak samo jak na pokojowej, DVB-T zero, więc to chyba nie antena.

Edward 1

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Edward 1 »

http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html; ... 957D9A4C3A

Sprawdź na tej mapce czy nie mieszkasz na białej plamie. Analogowe nadają z o wiele większą mocą.

Robi2009

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Robi2009 »

Edward 1 pisze:http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html; ... 957D9A4C3A

Sprawdź na tej mapce czy nie mieszkasz na białej plamie. Analogowe nadają z o wiele większą mocą.
Na białej plamie nie, ale na żółtej. Potrzeba mocniejszej anteny, czy to nic nie da, bo nie złapie sygnału?

mientoliptus

Re: Problem z odbiorem ze Św. Krzyża

Post autor: mientoliptus »

Robi2009 pisze:
qwerty pisze:Kup antenę zewnętrzną, zamontuj na balkonie i wtedy sprawdź. Być może masz za mocny przedwzmacniacz.
A ten przedwzmacniacz to w antenie czy w TV? Bo jak w antenie, to chyba nie to, bo to zwykła ant. rozkładana - ot dwa druty wyciągane i tyle, tam chyba wzmacniacza nie ma.

PS. Z ciekawości wsadziłem kawałek drutu zamiast anteny - efekt taki, że analogowe odbierają tak samo jak na pokojowej, DVB-T zero, więc to chyba nie antena.

jeśli chcesz używać anteny wewnętrznej w twojej lokalizacji kup taką z przedwzmacniaczem i tłumieniem gsm nap.taką http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_we ... _A6030.htm lub tą http://www.dipol.com.pl/pokojowa_antena ... _A0250.htm
albo zdecyduj się na zewnętrzną nap. tą http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_ze ... czem_signa

powyższe anteny kupisz na sadach ul. wojewódzka, sklep amator .
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2011, o 19:23 przez mientoliptus, łącznie zmieniany 1 raz.

Robi2009

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Robi2009 »

Zewnętrzna chyba odpada, bo balkon jest na zachód, a antena musi być na wschód-północny wschód.

PS. A taka pokojowa wystarczy przy odległości od Św. Krzyża rzędu 35 km? Bo gdzieś wyczytałem, że pokojowe, to tylko do 10 km od nadajnika się nadadzą.
mientoliptus pisze:
powyższe anteny kupisz na sadach ul. wojewódzka, sklep amator .
To ten, co go ta betoniarka chciała ostatnio zdemolować ?

login

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: login »

Sobków ok 40km od ŚK teren zgłębiony w "niecce"od strony ŚK góra ok290 npm sygnał doskonały, antena zwykła siatka odbieram, 8kanałów -rozumiem iż TVP1 i TVP2 będzie również dostępny.

mientoliptus

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: mientoliptus »

Robi2009 pisze:Zewnętrzna chyba odpada, bo balkon jest na zachód, a antena musi być na wschód-północny wschód.

PS. A taka pokojowa wystarczy przy odległości od Św. Krzyża rzędu 35 km? Bo gdzieś wyczytałem, że pokojowe, to tylko do 10 km od nadajnika się nadadzą.
mientoliptus pisze:
powyższe anteny kupisz na sadach ul. wojewódzka, sklep amator .
To ten, co go ta betoniarka chciała ostatnio zdemolować ?
tak to ten sklep ,powinna wystarczyć ma 20 db wzmocnienia , a w przypadku dalszych problemów możesz wymienić na taka http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_ze ... _A6040.htm jest zewnętrzna ale ma niewielkie wymiary można ją zamontować bezpośrednio do ściany (dyble i wkręty w pudełku) np. obok okna .

Robi2009

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Robi2009 »

mientoliptus pisze: tak to ten sklep ,powinna wystarczyć ma 20 db wzmocnienia , a w przypadku dalszych problemów możesz wymienić na taka http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_ze ... _A6040.htm jest zewnętrzna ale ma niewielkie wymiary można ją zamontować bezpośrednio do ściany (dyble i wkręty w pudełku) np. obok okna .
Tak, tylko telewizor stoi w pokoju od południowo-zachodniej strony, a antena jak mniemam musi być na północny-wschód, więc kabel musiałby iść przez całe mieszkanie a to kłopotliwe. Mam nadzieję, że ta wewnętrzna starczy.

mateusiak22

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: mateusiak22 »

Witajcie, ja złapałem ze Św. Krzyża jeszcze podczas uruchomienia NTC
Jak na razie odbieram na zwykłej starej siatce takiej jak pisałem w innym temacie.
Ale jest problem, posiadam dekoder SHD 85 (od TP) i nie mogę sprawdzić parametrów sygnału, a dekodera do NTC nie chcę na razie kupować :(
Troszkę boli ze brak TV6 i możliwości sprawdzenia mocy. Piszę i dzwonie do TP aby odblokowali to swoje cudo, proszę wszystkich posiadaczy SHD 85 aby także pisali w tej sprawie

Co do odbioru w dobre dni jest ok ale jak zacznie padać albo zachmurzy się Św. Krzyż to się czasem przycina (wiem że to wina anteny, albo może drzew które stoją jej na drodze i brak odczytu sygnału wiedział bym czy da się jeszcze ją ustawić a tak lipa) a mieszkam w linii prostej ~ 4,7 km :D

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Martinez1989 »

mateusiak22 pisze:Witajcie, ja złapałem ze Św. Krzyża jeszcze podczas uruchomienia NTC
Jak na razie odbieram na zwykłej starej siatce takiej jak pisałem w innym temacie.
Ale jest problem, posiadam dekoder SHD 85 (od TP) i nie mogę sprawdzić parametrów sygnału, a dekodera do NTC nie chcę na razie kupować :(
Troszkę boli ze brak TV6 i możliwości sprawdzenia mocy. Piszę i dzwonie do TP aby odblokowali to swoje cudo, proszę wszystkich posiadaczy SHD 85 aby także pisali w tej sprawie

Co do odbioru w dobre dni jest ok ale jak zacznie padać albo zachmurzy się Św. Krzyż to się czasem przycina (wiem że to wina anteny, albo może drzew które stoją jej na drodze i brak odczytu sygnału wiedział bym czy da się jeszcze ją ustawić a tak lipa) a mieszkam w linii prostej ~ 4,7 km :D

Mam to cudo, ale u mnie jest TV6 i Polsat Sport News. Przeskanuj może jeszcze raz.

krysy
Posty: 31
Rejestracja: 29 grudnia 2010, o 19:04

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: krysy »

W Dobrowodzie na antenie TriDigital bez wzmacniacza sygnał na 30 jakość 100 więc siła sygnału nie najlepsza.

mateusiak22

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: mateusiak22 »

Martinez1989 pisze:
mateusiak22 pisze:Witajcie, ja złapałem ze Św. Krzyża jeszcze podczas uruchomienia NTC
Jak na razie odbieram na zwykłej starej siatce takiej jak pisałem w innym temacie.
Ale jest problem, posiadam dekoder SHD 85 (od TP) i nie mogę sprawdzić parametrów sygnału, a dekodera do NTC nie chcę na razie kupować :(
Troszkę boli ze brak TV6 i możliwości sprawdzenia mocy. Piszę i dzwonie do TP aby odblokowali to swoje cudo, proszę wszystkich posiadaczy SHD 85 aby także pisali w tej sprawie

Co do odbioru w dobre dni jest ok ale jak zacznie padać albo zachmurzy się Św. Krzyż to się czasem przycina (wiem że to wina anteny, albo może drzew które stoją jej na drodze i brak odczytu sygnału wiedział bym czy da się jeszcze ją ustawić a tak lipa) a mieszkam w linii prostej ~ 4,7 km :D

Mam to cudo, ale u mnie jest TV6 i Polsat Sport News. Przeskanuj może jeszcze raz.
czy na pewno posiadasz SHD 85 a nie ten nowy czyli UHD 86 :?:
Polsat Sport News mam ale brak TV6, ustawiłem wyżej antenę i przeskanowałem kilka razy i nadal brak :cry:

RAV1000

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: RAV1000 »

Robi2009 pisze:Witam

Od 5 dni, czyli od startu NTC z nadajnika na Św. Krzyżu, nie odbieram sygnału. Sprawdzałem specyfikację telewizora i tuner jest zgodny ze standardem MPEG-4 (model tv to LG 37LH7000); antena pokojowa, rozkładana - ale przy odległości od nadajnika, która wynosi ok. 35 km, sądzę, że powinna być wystarczająca. Mieszkanie jest w bloku na 4 piętrze, szczytowe, osiedle
Ślichowice (północny-zachód Kielc). Skanowanie nie daje żadnego rezultatu, choćby 1 % sygnału. Tak samo, gdy ręcznie wpisuje kanał 36 - komunikat brak sygnału. Gdzie może leżeć przyczyna? Czy antena pokojowa jest niewystarczająca? Czy może coś w pobliżu zakłóca sygnał (np. maszt GSM itp.)?
Być może popełniasz bląd przy wyszukiwaniu. W telewizorach LG najlepiej spróbować strojenia recznego - należy pamiętać aby w okienku u góry zmienić "TV" na "DTV". Sam to niedawno przerabiałem ;)

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: kemi73 »

Ostatnio spotkałem się z przypadkiem braku wyszukiwania pojedynczych kanałów w TV SHARP, podczas skanowania całego pasma MUX został bez problemu wykryty. Tak że jak ktoś ma problem z Sharpem to niech w ten sposób szuka.

Robi2009

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Robi2009 »

RAV1000 pisze:
Robi2009 pisze:Witam

Od 5 dni, czyli od startu NTC z nadajnika na Św. Krzyżu, nie odbieram sygnału. Sprawdzałem specyfikację telewizora i tuner jest zgodny ze standardem MPEG-4 (model tv to LG 37LH7000); antena pokojowa, rozkładana - ale przy odległości od nadajnika, która wynosi ok. 35 km, sądzę, że powinna być wystarczająca. Mieszkanie jest w bloku na 4 piętrze, szczytowe, osiedle
Ślichowice (północny-zachód Kielc). Skanowanie nie daje żadnego rezultatu, choćby 1 % sygnału. Tak samo, gdy ręcznie wpisuje kanał 36 - komunikat brak sygnału. Gdzie może leżeć przyczyna? Czy antena pokojowa jest niewystarczająca? Czy może coś w pobliżu zakłóca sygnał (np. maszt GSM itp.)?
Być może popełniasz bląd przy wyszukiwaniu. W telewizorach LG najlepiej spróbować strojenia recznego - należy pamiętać aby w okienku u góry zmienić "TV" na "DTV". Sam to niedawno przerabiałem ;)
Tak, wiem, za drugim razem też załapałem ;) Ale niestety - skutek ten sam

Zablokowany