DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: BadBoy475 »

Brianx pisze:
BadBoy475 pisze:
Brianx pisze:Testy były prowadzone już w sobotę i niedzielę 9-10 lipca. Odbiór odbywał się na kanale 39 zamiast 36-tego. Jakość była bardzo dobra, ale niestety burza przeszkodziła w odbiorze. Mieszkam w linni prostej od Św. Krzyża jakieś 20 km. Tuner wyszukał 8 kanałów. Przy okazji nie były to kanały wychwycone z innych nadajników. Monitoruję na bieżąco pasmo od 36 do 40. Początkowo mówiło się, że będzie to dla MUX2 kanał37, więc dla pewności testowałem kilka kanałów. Z tego wynika, że 15 lipca nastąpi przesunięcie na kanał 36 już z odpowiednią mocą.
Złapałeś na pewno RTCN Częstochowa/Wręczyca która nadaje MUX2 na kanale 39.
Poza tym w sobotę/niedzielę były podniesione warunki propagacyjne co pozwala odbierać nawet bardzo odległe stacje nadawcze. A tak w ogóle to jaka jest twoja lokalizacja ?
Moja lokalizacja to Leszczyny/Bęczków. Jeśli to Częstochowa to naprawdę dziwne żeby ponad 130 km i taka super jakość. No cóż w takim razie nasłuchuję 36/37 kanał
Nie jest to nic niezwykłego tym bardziej że z Częstochowy jest emisja kierunkowa w kierunku wschodnim.

Ze Św. Krzyża emisja będzie na pewno na kanale 36. Na kanale 37 możesz złapać ewentualnie MUX2 z Przysuchy.

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: dario9678 »

W dzisiejszej aktualizacji w harmonogramie uruchomień http://www.emitel.pl/strona-glowna/aktu ... owych-mux2 MUX 2 ze św. Krzyża startuje za 2 dni.

mientoliptus

Re: DVB-T Kielce św. Krzyż

Post autor: mientoliptus »

czyli bez zmian ;)

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: lukasz536 »

Czy ma ktoś jakieś dojścia/informacje o jutrzejszej godzinie uruchomienia nadajnika na Św. Krzyżu? Pytam, bo w przypadku niektórych nadajników na forach były jakieś informacje odnośnie godziny uruchomienia (nie wiem czy rzetelne).
Taka mała anegdotka z mojej strony: Pamiętam w czasie jak w Rzeszowie mieli odpalać MUX3 z Baranówki, to przejeżdżałem obok nadajnika, więc wstąpiłem i spytałem pana z wozu Emitela o godzinę/datę uruchomienia. Ze śmiechem oznajmił mi, że montują i "niedługo będzie gotowy, tak za 2 dni" (cytat). Nie wiem czemu się tak śmiał, może dlatego, że sygnał włączyli nie 2 dni później, ale 4 godziny później - może mnie nabierał gałgan jeden ;) Tak więc najczęściej niewiele niestety wiadomo, ale jakby coś ktoś wiedział...

damianw3

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: damianw3 »

Może teoria że robią do 16 i spieszą się na obiad to ruszy koło południa

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: bogdanzieba »

Każdy tylko czeka na uruchomienie MUX-2 ze św. Krzyża podejrzewam, że jutro w SAMO południe ruszy :).

P.S Panowie z Emitela jakbyście "puścili" w teście MUX-3 nie obrazimy się :).

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: dario9678 »

W nocy 15 lipca od 1.00 do 6.00 będzie przerwa konserwacyjna nadajnika Św.Krzyż.

mateusiak22

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: mateusiak22 »

Jak ruszy MUX 2 na Św.Krzyżu dajcie mi znać ja sam na razie nie sprawdzę bo nie mam odpowiedniej anteny :D Dzięki

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: lukasz536 »

Dzieję się coś (np. jest nośna) czy jeszcze nie? Ja niestety nie mogę sprawdzić u siebie w domu.

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: dario9678 »

Jeszcze niema nośnej.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

Czekając na Św. Krzyż złapałem sygnał cyfrowy z Kozłowca (Przysucha) k.37
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2011, o 13:26 przez pablo82, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Martinez1989 »

witam. Ciągle pada w świętokrzyskim. Sygnalu brak. Ciekawe czy na nadajniku juz wszystko zamontowane?

Piotrek_SWK

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Piotrek_SWK »

Polecam odłączenie wzmacniacza ( lub minimalne wzmocnienie ) i założenie symetryzatora dla lokalizacji, gdzie odbieramy analogową TVP3 Kielce w dobrej i bardzo dobrej jakości.

Dziwiłem się, że nie odbiera cyfrówka, wzmocnienie ATX 107 duże a wzmacniacz przesterował sygnał i nic nie odbierałem - Przysucha/Kozłowiec

DVBManiak

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: DVBManiak »

Panowie z Kielc i okolic informuję, że Św. Krzyż startuje dopiero w poniedziałek. http://www.emitel.pl/strona-glowna/aktu ... owych-mux2

damianw3

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: damianw3 »

to chociaż południe świętokrzyskiego załapie się na sygnał z Tarnowa w tym i ja

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Martinez1989 »

DVBManiak pisze:Panowie z Kielc i okolic informuję, że Św. Krzyż startuje dopiero w poniedziałek. http://www.emitel.pl/strona-glowna/aktu ... owych-mux2
Ja czekam aby sprawdzić bo już mam z Tarnowa, ale poczekamy.

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: lukasz536 »

Nieeeeeeeeee...........!!! A tak się napaliłem. W poniedziałek wyjeżdżam za granicę na 2 tygodnie...

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

Święty Krzyż działa k.36. Odbiór DVB-T bdb na antenie yagi 19el. z symetryzatorem.
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2011, o 13:29 przez pablo82, łącznie zmieniany 1 raz.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: yerry »

pablo82 pisze: Gdyby nie to, że mogę teraz odbierać cyfrówkę z Przysuchy (Kozłowca), to znów moje miasto zostało pozbawione odbioru cyfrowego ze Św. Krzyża, bo znowu komuś harmonogram nie odpowiadał i trzeba było go przesunąć o kilka dni - następnego wyczekiwania - dosłownie jak jakiś maniak tv, którym nie jestem, a odbiór cyfrowy w DVB-T traktuję jak hobby, gdyż kanały dostępne w DVB-T odbieram cyfrowo na satelicie.
Nie zostało pozbawione bo jeszcze nie miało czego. Przestań lamentować, zachowuj się jak mężczyzna. Nie szukaj nie wiadomo jakich spisków bo ich tu nie ma, pewnie wyskoczył jakiś problem przy instalacji i do poniedziałku go załatwią.
Ostateczny termin odpalenia to 31 lipca i do tego momentu nie masz podstaw mówić o jakimkolwiek zabieraniu telewizji cyfrowej. Oglądaj satkę.

otsenre
Posty: 9
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 21:16

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: otsenre »

Święty Krzyż ruszy w poniedziałek---info pewne na 100%(zobacz tabelkę z harmonogramem włączeń)

Zablokowany