DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

kowianek

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: kowianek »

Jesli chodzi o analog,to faktycznie,jest juz dobrze,...ale...,smiem twierdzic,ze przed wymiana anten bylo lepiej,zwlaszcza na k.28... :| Mam tylko nadzieje,ze jest to spoowodowane pogorszona propagacja dzisiaj... ;)
Ostatnio zmieniony 30 września 2011, o 09:09 przez kowianek, łącznie zmieniany 1 raz.

hiszpan2403

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hiszpan2403 »

U mnie poprawa widoczna :)
Analogi miałem do kitu i teraz też nie za dużo lepiej ale nie o analogi chodzi...
Na yadze 16el z symetryzatorem jakość mi spadała od 100do 60% przy sile 50% do 40%...
Cały czas zwlekam z kupnem jakiegoś wzmacniacza...
Dziś o dziwo jakość cały czas 100% a siła 60% i spadki minimalne do 50% czasami...
Najważniejsze że zero pikselizacji i wszystko było bez zarzutu. Jak by tak było dalej to po przejściu na moc 100kW byłoby chyba pięknie :) Ja bym wytrzymał i poczekał bo analogi do mnie i tak niedojdą bo teraz na tv2 mam mocny sygnał ale odbicia na ekranie straszeczne to na dniach jak z Targowej puszczą mam prawie komplet DVB i gitara. Rezygnuje z kablówki bo mnie to wystarcza. Dodam że mówię o odbirze w Kielcach przy zalewie- to jest dołek i antenka na drugim piętrze...
Pozdrawiam!

krzysztof018

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: krzysztof018 »

Od kilku dni pokazuje sygnał 0%, a wczesniej pokazywało 100% i były wszystkie programy odbierane z nadajnika mux-2

Została zmiejszona moc nadajnika ze nic teraz nie ma w miejscowości Stalowa Wola ?

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: slawek »

krzysztof018 pisze:Od kilku dni pokazuje sygnał 0%, a wczesniej pokazywało 100% i były wszystkie programy odbierane z nadajnika mux-2

Została zmiejszona moc nadajnika ze nic teraz nie ma w miejscowości Stalowa Wola ?
Kolego moc nie była zmniejszana ani zwiększana poprostu od 29.09.11 znów nadają z górnego systemu antenowego a nie jak przez miesiąc z hakiem z zastępczego z połowy masztu.

proponuję przyjrzeć się instalacji antenowej bo sądzę że tam leży problem.

krzysztof018

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: krzysztof018 »

Sprawdzałem na monitorze z tv (LG M2262DP) Z Dekoderem mpge4 , AVerTV Pilot (H810) i ciągle jest brak sygnału a wczesniej mozna było oglądać na AVerTV Pilot (H810) w komputerze

Bartt

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Bartt »

krzysztof018 pisze:Sprawdzałem na monitorze z tv (LG M2262DP) Z Dekoderem mpge4 , AVerTV Pilot (H810) i ciągle jest brak sygnału a wczesniej mozna było oglądać na AVerTV Pilot (H810) w komputerze
A jak ci działają analogi z Kielc - tvp2 k28 i tvp1 k38 :?:
Aby myśleć o odbiorze MUX2 k36 dopuszczalny jest minimalny szum na analogach.

Ponadto trzeba zwrócić uwagę na fakt że MUX2 z Kielc jest na niektórych obszarach zakłócany przez analogową typ2 z Zamościa nadawaną na tym samym 36 kanale z mocą 300 kW - nie wiem jaki geniusz tak wymyslił ale gratuluje :evil:.

W okresie jesiennym przy tzw. tropo może wzrosnąć sygnał z Zamościa skutecznie zakłócając MUX2 z Kielc :( .

Czasem pomaga ustawienie anteny tak aby kierunek sygnału zakłócającego był zasłonięty np. przez komin lub kawałek dachu ;) .

hiszpan2403

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hiszpan2403 »

Minimalny szum na analogach???
Jak pisałem, analogi mam do bani...
TVP1 nie da rady oglądać a TVP2 przyśnieżona i odbicia mam ne ekranie jak skur...ko...jad :)
A MUXA da się oglądać... Cyfrowe nadawanie ma chyba tą zaletę że nie ściąga tylu zakłoceń co analogi. Mam rację ???

DVBManiak

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: DVBManiak »

Tak, sygnał cyfrowy lepiej się niesie i jest mniej podatny na zakłócenia niż analog.

krzysztof018

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: krzysztof018 »

Od Północy odbieram już sygnał i mozna oglądac :)

hiszpan2403

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hiszpan2403 »

krzysztof018 pisze:Od Północy odbieram już sygnał i mozna oglądac :)
Hehe... no widzisz! Poprostu do Was w Stalowej dłużej leci :)
Sprawdź jeszcze czy wiadomoścnie są sprzed tygodnia :)
Pozdrawiam :D

Bartt

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Bartt »

Teraz mamy poprawioną propagację czyli tropo nad Polską:
http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

A to oznacza niestandardowe warunki odbioru czyli najczęściej polepszony sygnał z dalekich nadajników. Także może teraz u kogoś odbierać MUX2 z Kielc, a za parę dni już nie :( .

cupek0

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: cupek0 »

po konserwacji siła sygnału 50-70 jakość nawet 100

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: BadBoy475 »

Po uruchomieniu głównego systemu antenowego odbiór poprawił się także u mnie chociaż z systemu rezerwowego też wszystko śmigało jak należy.

Jeśli chodzi o DVB-T to sygnał wzrósł o około 20% natomiast analog TVP1 jak i TVP2 tak jak wcześniej idealnie. Poprawił się za to nieznacznie odbiór TVP Kielce. Można powiedzieć że jest czysto tylko wieczorem czasem pojawiają się lekkie poziome prążki coś jakby zakłócenia od innej stacji nadającej na tym samym kanale.

Zrobiłem też eksperyment i antenę ATX-55 ustawioną w kierunku Św. Krzyża w której jest symetryzator podłączyłem bezpośrednio do TV z pominięciem wzmacniacza umieszczonego na poddaszu. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. (Eksperymenty robione w południe więc nie mam mowy o jakiejś lepszej propagacji). Oto co pokazał Samsung Le40C650:

RTCN Św. Krzyż ~82km, kanał 36: siła 70%, błędy 0 :!:
RTCN Przysucha ~30km, kanał 37: siła 100%, błędy 0

Zachęcony tymi eksperymentami zrobiłem podobny test z ATX-91 ustawioną na Raszyn również z pominięciem wzmacniacza (w puszce anteny tylko symetryzator). Oto efekty:

RTCN Przysucha ~30km, kanał 37: siła 100%, błędy 0
RTCN Raszyn ~92km, kanał 48: siła 45-50%, błędy 0-100
RTCN Raszyn ~92km, kanał 55: siła 20-25%, błędy 0-1000 tu już czasem potrafi solidnie zapikselować. Czyli użycie wzmacniacza w tym przypadku jak najbardziej uzasadnione. Wtedy siła sygnału wynosi około 65% i odbiór stabilny przez całą dobę.

Jako ciekawostkę odnośnie odbioru ze Św. Krzyża napiszę że siła sygnału z tego nadajnika bardzo wzrasta wieczorem do tego stopnia że sygnał z kanału 36 potrafi być silniejszy niż z kanału 37 z pobliskiej Przysuchy :shock: chociaż ten drugi nadajnik jest doskonale widoczny z mojego podwórka :!:

kondziel

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: kondziel »

Ja jakiś czas temu testowałem DVB-T ze Św. Krzyża w odległości 51 km na dwóch teleskopowych rurkach (coś jak od radia FM) położonych na pomalowanym blaszanym parapecie. Odbiór bardzo dobry :D .

toja000

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: toja000 »

dzień dobry. jestem tutaj nowy, więc gdybym napisał coś "nie halo" - to proszę o wyrozumiałość. czy ma już ktoś, jakieś doświadczenia z odbiorem dvbt na osiedlu Związkowiec w Kielcach, tzw. za gazownią. próbowałem na moim soniaku z tunerem mpeg4 złapać sygnał ze Świętego Krzyża za pomocą zwykłej starej ruskiej rozkładanej anteny pokojowej, ale niestety pokazał brak sygnału. czy w tym miejscu mogę liczyć na odbiór z innej, nowej ze wzmacniaczem anteny pokojowej, czy jestem skazany na antenię zewnętrzną, co było sporym problemem? proszę o podopwiedź. na mapach emitela, do których dotarłem ten obszar jest zaznaczony na żółto, ale te mapy mają już kilka miesięcy.

hiszpan2403

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: hiszpan2403 »

toja000 pisze:dzień dobry. jestem tutaj nowy, więc gdybym napisał coś "nie halo" - to proszę o wyrozumiałość. czy ma już ktoś, jakieś doświadczenia z odbiorem dvbt na osiedlu Związkowiec w Kielcach, tzw. za gazownią. próbowałem na moim soniaku z tunerem mpeg4 złapać sygnał ze Świętego Krzyża za pomocą zwykłej starej ruskiej rozkładanej anteny pokojowej, ale niestety pokazał brak sygnału. czy w tym miejscu mogę liczyć na odbiór z innej, nowej ze wzmacniaczem anteny pokojowej, czy jestem skazany na antenię zewnętrzną, co było sporym problemem? proszę o podopwiedź. na mapach emitela, do których dotarłem ten obszar jest zaznaczony na żółto, ale te mapy mają już kilka miesięcy.
Cześć!
Ja robiłem próby niedaleko od Ciebie, bo przy zalewie na Klonowej. Mam antene typu Yaga 16 elementów z symetryzatorem i jestem zadowolony z odbioru ze Św. Krzyża choć zawsze sygnał był tłumiony przez oś. świętokrzyskie. Analogowe programy śnieżą ale już ma ruszyć z Targowej Mux1 to byłby komplet podstawowych programów w cyfrowym przekazie.
Najpierw musisz zmienić antenę bo na tym ruskim gniocie szans niewidzę :D
Jak coś złapiesz, to zobaczysz czy trzeba wzmocnić sygnał czy tak pójdzie. Z domku możesz mieć problemy bo nisko i jak Ci coś zasłania antenę to może być problem. Targową powinieneś łapać bokiem anteny bo sygnał u nas będzie silny to niepowinniśmy mieć problemów z odbiorem z jednej anteny skierowanej na Św. Krzyż. Jak newiesz jakie anteny to masz link http://www.dipol.com.pl/oferta-anteny-t ... t,4356.htm a antenka taka powinna być- lepsza trochę od mojej... http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1911.htm Jak coś niewiesz to pytaj. Podpowiemy :D A na pokojowej marne szanse... :(
Sprawź jeszcze profil terenu do siebie. Z tej strony http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html Pozdrawiam!

pawelek0410

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pawelek0410 »

cześć:)
a odbieram 90% ale mam ustawiona antenę w stronę Wawy:) a nadajnik SW widzę z okna:)

Koledzy a taki orientacyjny zasięg Swiętego Krzyża? Kto i gdzie najdalej odbiera:)
pozdrawiam


RTCN Warszawa *Raszyn 48 i 55 kanał 90 % siły sygnalu 110km w lini prostej:) 5-50% Polsat HD tylko
z moca 2KW z PKIN!!

kowianek

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: kowianek »

Wiem,ze w okolicach Bychawy (k.Lublina) odbieraja DVB-T ze Sw.Krzyza bardzo dobrze...,pomimo tymczasowych zaledwie 50kW ERP.

adrian321

mieszkam w kielcech

Post autor: adrian321 »

Witam mieszkam w kielcach na szydlowku i odbieram z targowej i czy moge odbierac z swietego krzyza

hiszpan2403

Re: mieszkam w kielcech

Post autor: hiszpan2403 »

adrian321 pisze:Witam mieszkam w kielcach na szydlowku i odbieram z targowej i czy moge odbierac z swietego krzyza
Możesz jak ci anteny za bardzo bloki nie zastawiają. Ja meiszkam nad zalewem i na drugim piętrze jest moja antena skierowana na ś.krzyż. Jedyna antena DVB-T w tym bloku :) Odbieram na symetryzatorze i jest ok. ale chyba wzmocnię trochę... Targowa sprawia większy problem bo bokiem anteny jakość sygnału mi spada i pikseluje... Pozdrawiam !

Zablokowany