DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: pablo82 »

hiszpan2403 pisze:I co tam z tą Targową? Rusza się coś? Jakieś próby robią? Złapał już ktoś coś czy czekamy na 1-10 ???
Przekręciłem antenę w kierunku Kielc na nadajnik przy Targowej ale poza średnio śnieżącym analogiem: TVN (k.24) i TVP Info/Kielce (k.40) na k. 47 na razie nic stamtąd w DVB-T nie nadaje i raczej wątpię w to, iż Emitel zacznie nadawać MUX-3 wcześniej, niż na kilka dni przed 27 października 2011r. Poza tym moc tego nadajnika to 0,5kW i nie wiem czy do mnie do Skarżyska sygnał DVB-T z Mux-3 doleci. Ale skoro analog dolatuje (pomimo górzystego profilu terenu, który we wcześniejszych postach umieściłem), to myślę, że niewielkie szanse na odbiór mam. Natomiast, co do analogowego kolizyjnego kanału 47 z Przysuchy (TVP1) to udało mi się go wyeliminować poprzez obniżenie o 1 metr anteny przy kominie na stromym blaszanym dachu bloku, którego wierzchołek zasłania mi teraz kierunek na Przysuchę a odsłania na Kielce-Targową.

siwan

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: siwan »

Ktoś coś wie kiedy ruszają testy na targowej MUX3?

hiszpan2403

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: hiszpan2403 »

Sprawdzałem dzisiaj i nic niema :(
Nie spieszy się im chyba... Mają czas do końca miesiąca...

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: pablo82 »

http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=7
Czekamy na wcześniejsze uruchomienie MUX-3 z Targowej w Kielcach. Może i w naszym regionie UKE na to pozwoli.

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: dario9678 »

Mam pytanie do Emitela: kiedy zostanie uruchomiona emisja testowa nadajnika Kielce Targowa?

Brianx

A kiedy Kielce/Św.Krzyż?

Post autor: Brianx »

Czy wiadomo kiedy będą testy w Kielcach lub na Św. Krzyżu? W harmonogramie MUX-3 podano Kielce, Ul. Targowa z mocą 0,5KW 27.10.2011. Na jaki obszar wystarczy taka moc? Czy obejmie tylko Kielce czy okoliczne gminy też? Przecież była wymiana systemu antenowego na Św.Krzyżu to czemu nie dać nadawania stamtąd z taką moca by objęła też Kielce?

quiris
Posty: 29
Rejestracja: 8 września 2011, o 21:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, SLR Kiel/Targowa

Re: A kiedy Kielce/Św.Krzyż?

Post autor: quiris »

Brianx pisze:Czy wiadomo kiedy będą testy w Kielcach lub na Św. Krzyżu?
Najpóźniej 27 października ;)
W harmonogramie MUX-3 podano Kielce, Ul. Targowa z mocą 0,5KW 27.10.2011. Na jaki obszar wystarczy taka moc? Czy obejmie tylko Kielce czy okoliczne gminy też?
Poglądowa mapa jest dostępna pod adresem: http://www.emitel.pl/mux3-etap-31.jpg
Przecież była wymiana systemu antenowego na Św.Krzyżu to czemu nie dać nadawania stamtąd z taką moca by objęła też Kielce?
Nie mogą stamtąd, bo kanał na którym będzie nadawany MUX-3 koliduje z analogowym TVP2 z niedalekiej Przysuchy.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: pablo82 »

Wg informacji innych użytkowników tego forum - Elbląg (Jagodnik) i Częstochowa (Błeszno) już nadają. A jak tam z nadajnikiem w Kielcach na Targowej? Sprawdzał może już ktoś z Kielczan lub okolic czy uruchomiono i w naszym regionie emisję testową Mux-3 z tego nadajnika?
PS. Co do sprostowania powyższego postu @quiris - to na kanale 47 z Przysuchy nadawany jest analogowo z mocą 100kW TVP1 a nie TVP2 ;)
Ostatnio zmieniony 21 października 2011, o 17:48 przez pablo82, łącznie zmieniany 2 razy.

prze

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: prze »

pablo82 pisze:Wg informacji innych użytkowników tego forum - spod Olsztyna (Pieczewo) w woj. Warmińsko-Mazurskim już nadają.
Możesz podać link do posta o nadawaniu z Olsztyna.

Wg. tego posta http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 3&start=60 wszyscy czekają:)

wujek58

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: wujek58 »

coś mi się zdaje, że dopiero od poniedziałku zaczną "odpalać" nadajniki, w tym tygodniu chyba nic z tego

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: pablo82 »

prze pisze:
pablo82 pisze:Wg informacji innych użytkowników tego forum - spod Olsztyna (Pieczewo) w woj. Warmińsko-Mazurskim już nadają.
Możesz podać link do posta o nadawaniu z Olsztyna.

Wg. tego posta http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 3&start=60 wszyscy czekają:)
Mój błąd. Przepraszam. Miałem na myśli Elbląg z linka, który podałeś w twoim poście tj. http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 3&start=60 gdzie @zmusiek napisał,że
Mux3 z nadajnika w Elblągu już nadaje ( kanał 45 ). Potwierdzam odbiór w Gdyni
PS. Dzięki @wujek58 za informację.

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: dario9678 »

Czy ktoś może sprawdzić czy MUX-3 już nadaje?

mientoliptus

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: mientoliptus »

jeszcze nie , zapewne po niedzieli zaczną

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: bogdanzieba »

Ale co to za moc? Żadna

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: pablo82 »

Jak na razie Targowa z Mux-3 "milczy" (stan na 23. X. 2011r.). Albo jeszcze nie nadają albo do mnie do Skarżyska sygnał DVB-T nie dolatuje. Analog, czyli TVN k.24 oraz TVP Info/Kielce k.40 odbieram znośnie tj. średni śnieg w kolorze bez szumów na głosie. Odległość w linii prostej do nadajnika 30,9km. Jakby ktoś z Kielc odebrał już cyfrową emisję kanałów TVP z Targowej to niech da tu znać na forum.

wujek58

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: wujek58 »

Podnieśli chyba? moc nadawania z targowej do 2kW
http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=7

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: dario9678 »

Jak będzie teraz zwiększona moc nadajnika z 0,5 kW do 2 kW to powinien być większy zasięg.

quiris
Posty: 29
Rejestracja: 8 września 2011, o 21:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, SLR Kiel/Targowa

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: quiris »

dario9678 pisze:Jak będzie teraz zwiększona moc nadajnika z 0,5 kW do 2 kW to powinien być większy zasięg.
Teoretycznie tak. Jest tylko jedna uwaga. Nie wiemy jaki byłby praktyczny zasięg nadajnika z mocą 0.5 KW ;-)

PS. Na wieży z antenami na Targowej siedzi jakiś gostek i coś dłubie. Nie wiem, czy to ma związek z MUX-3.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: bogdanzieba »

Dla mnie toi tak moc żadna bo i tak nie doleci do Nowej Dęby.

wujek58

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: wujek58 »

PS. Na wieży z antenami na Targowej siedzi jakiś gostek i coś dłubie. Nie wiem, czy to ma związek z MUX-3.[/quote]

Nie ma to żadnego związku, zakładają nowe osłony dla anten radiolinii bo stare się porwały,
czy może ktoś już odebrał MUX3 z Targowej?, ja dopiero wieczorem bedę mógł sprawdzić

Zablokowany