DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

hiszpan2403

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: hiszpan2403 »

Może być że jest mocniej...
Sygnał mam silny ale jakość mi hula okropnie- miałem chyba przesterowany sygnał wcześniej a teraz... mam super przesterowany...
Chyba muszę tłumik dorwać i wytłumić bo pikselizacja totalmaxymalina... do targowej mam 0.5 kilosa... :)

quiris
Posty: 29
Rejestracja: 8 września 2011, o 21:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, SLR Kiel/Targowa

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: quiris »

hiszpan2403 pisze: miałem chyba przesterowany sygnał wcześniej a teraz... mam super przesterowany...
A nie zakładasz, tego, że odbiór zależy również od warunków atmosferycznych, na przykład: zjawisko tropo. Te zmienne warunki mogą powodować generowanie zakłóceń.

Jako przykład podam, moje ustawienie u znajomych (ok. 1km od nadajnika) anteny mlog 6-60 na balkonie na odbiór z Targowej. Ponieważ balkon jest po drugiej stronie względem nadajnika na Targowej ustawiłem antenę na odbiór z odbicia. W południe wszystko hulało prawidłowo. Siła 60%, jakość 90%. Niestety wieczorem, pojawiała się pikseloza uniemożliwiająca prawidłowy odbiór (jakość zaczynała pływać straszliwie). Najprawdopodobniej wieczorem wzmacniały się zakłócenia z tego kierunku. Co ciekawe Święty Krzyż (niższy kanał) jest całkowicie niewrażliwy na te zakłócenia. Mimo, że siła i jakość były przy niektórych ustawieniach anteny nominalnie niższe od tych z Targowej.

exterior

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: exterior »

kuubusf1 pisze:Witam,. Właśnie czytałem że w kielcach na targowej zwiększono moc nadawania mux 3 do 2.000kW i podniesiono nadajnik. Czy ktoś może to potwierdzić??

- 2011.10.28: 47 - MUX-3 (Kielce *Targowa*): zmiana ERP z 0.500 na 2.000 kW,
- 2011.10.28: 47 - MUX-3 (Kielce *Targowa*): zmiana kierunkowości z na ND,
- 2011.10.28: 47 - MUX-3 (Kielce *Targowa*): zmiana wysokości zawieszenia anteny z 0 na 87 m n.p.t.,

info skopiowane z http://radiopolska.pl/wykaz/zmianydv.php

Czy poprawił sie komuś sygnał??
No jak zwiększyli? Przeciez wyzej masz odpowiedź, że zacytuję
Jarosław Bałuka pisze:Nie. Nadaje zgodnie z parametrami zamieszczonymi na stronie http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3 czyli ERP 0,5kW.

hiszpan2403

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: hiszpan2403 »

quiris pisze:
hiszpan2403 pisze: miałem chyba przesterowany sygnał wcześniej a teraz... mam super przesterowany...
A nie zakładasz, tego, że odbiór zależy również od warunków atmosferycznych, na przykład: zjawisko tropo. Te zmienne warunki mogą powodować generowanie zakłóceń.

Jako przykład podam, moje ustawienie u znajomych (ok. 1km od nadajnika) anteny mlog 6-60 na balkonie na odbiór z Targowej. Ponieważ balkon jest po drugiej stronie względem nadajnika na Targowej ustawiłem antenę na odbiór z odbicia. W południe wszystko hulało prawidłowo. Siła 60%, jakość 90%. Niestety wieczorem, pojawiała się pikseloza uniemożliwiająca prawidłowy odbiór (jakość zaczynała pływać straszliwie). Najprawdopodobniej wieczorem wzmacniały się zakłócenia z tego kierunku. Co ciekawe Święty Krzyż (niższy kanał) jest całkowicie niewrażliwy na te zakłócenia. Mimo, że siła i jakość były przy niektórych ustawieniach anteny nominalnie niższe od tych z Targowej.

Chyba masz rację... Piszą że nadają z o.5 KW dalej, bez zmian... Mam też sygnał z odbicia bo zasłonięta antena ale dało się oglądać ale przyszedł wieczór taki jeden że mi zapikselozowało oglądalność masakrycznie... :)

MateuszEs

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: MateuszEs »

Witam! opisze swój problem z odbiorem MUX3 z Targowej. W linia prostej mam do Kielc około 28 km, po uruchomieniu sam byłem zaskoczony jakością odbioru - na antenie siatkowej i wzmacniaczu swa 6000 odbierało mi z jakością ponad 95%, ale całkiem nie dawno pojawiły się problemy, otóż mux3 znika mi na jakiś czas (ostatnio to były prawie 2 dni!!) i wtedy wskaźnik skacze z zera na +\- 70% i tylko czasami pojawi się spikselizowany obraz, a ogólnie informacja "brak sygnału" do anteny są spięte dwa odbiorniki, oba zachowują się identycznie, oczywiście sprawdziłem instalacje, wszystko poklei, jest wszystko ok, nawet kiedy jest ten zanik próbowałem kręcić anteną i nic to nie daje. A po jakimś czasie mux3 sam powraca, dziś pojawił się po południu, z minuty na minute jakość wskoczyła na ponad 90% i programy zaczęły odbierać idealnie bez żadnego "zacinania" jak myślicie co to powoduje? sytuacja wraca co jakiś czas na dłużej lub krócej. Z odbiorem analogowym jeśli chodzi o programy nadawane z Targowej nie ma problemów, sprawdziłem czy np na 47 kanale nie przebija analogowy przekaz TVP z Przysuchy, też nie. Co to może być? czy to może jakieś spadki mocy nadajnika?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Czyżby nikt nie odczuł zwiększenia mocy z 0,5 do 2,0kW...:?: :)

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: dario9678 »

Od kiedy została zwiększona moc nadajnika z 0,5 do 2 kW?

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: qrzy »

Targowa to kiepska lokalizacja. Zasięg jest ograniczony przez otaczające miasto wzgórza, dlatego podniesienie mocy dużo tutaj nie poprawi.

lukaszwr
Posty: 7
Rejestracja: 5 stycznia 2012, o 12:05
Odbiornik: WandTV IT9135
Wiwa HD-50
LG 50PS2000
Instalacja antenowa: Siatkowa No-name + LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Św. Krzyż

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: lukaszwr »

Piszcie, gdzie odbieracie SLR KIELCE TARGOWA. Myślicie, że po wprowadzonych zmianach sygnał doleci do Jędrzejowa?

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: bogdanzieba »

Składamy wniosek o przeniesienie nadajników na św. Krzyż :). Jest to możliwe Panie Jarku :)?

quiris
Posty: 29
Rejestracja: 8 września 2011, o 21:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, SLR Kiel/Targowa

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: quiris »

bogdanzieba pisze:Składamy wniosek o przeniesienie nadajników na św. Krzyż :). Jest to możliwe Panie Jarku :)?
Będzie to możliwe po wyłączeniu nadawania analogowego.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: bogdanzieba »

I jaka moc będzie wtedy MUX-3 ze św. Krzyża.

olgierd

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: olgierd »

bogdanzieba pisze:Składamy wniosek o przeniesienie nadajników na św. Krzyż :). Jest to możliwe Panie Jarku :)?
Wystarczyłoby przeniesienie na Telegraf i całe południe województwa miałoby sygnał. Z wytłumieniem emisji na północ dla ochrony analogu z Przysuchy. W ogóle rzeczą niezrozumiałą jest brak wykorzystania tego obiektu dla telewizji. Walory tego miejsca widać po zasięgu nadawanej stamtąd radiowej Dwójki (102.7 MHz, 1kW).

dmbps156

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: dmbps156 »

w okolicach Włoszczowy tak jak było czyli nic:D

pgrzes
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: pgrzes »

lukaszwr pisze:Piszcie, gdzie odbieracie SLR KIELCE TARGOWA. Myślicie, że po wprowadzonych zmianach sygnał doleci do Jędrzejowa?
"Dolatywał" nawet dalej już przed zwiększeniem mocy. Były zakłócenia, jednak z prób ich eliminacji wyręczył lepszy przekaz z Krakowa. Stan obecny czeka na weryfikację. Do odbioru potrzebna jest jednak dobra lokalizacja i instalacja antenowa. Więcej szczegółów w wątku "DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA".

Marlon

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: Marlon »

Po wzmocnieniu mocy odbiór MUX 3 jest możliwy w Sokołowie gmina Sobków jakość 63 procent wcześniej na tej samej instalacji było około 40 procent i odbiór był niemożliwy. Antena to Polaris z przedwzmacniaczem na wysokości około 7 metrów nad terenem. Kierunek w stronę Kielc przysłonięty przez wzgórze a według profilu terenu po drodze jest jeszcze jedno wzgórze przy samych Kielcach. Więc brak jest widoczności optycznej miedzy anteną a nadajnikiem. Mnie także zastanawia dlaczego Emitel nie wykorzystuje nadajnika na Telegrafie. Ale prawa za wzmocnienie MUX 3 z Targowej

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: bogdanzieba »

quiris pisze:
bogdanzieba pisze:Składamy wniosek o przeniesienie nadajników na św. Krzyż :). Jest to możliwe Panie Jarku :)?
Będzie to możliwe po wyłączeniu nadawania analogowego.
Ale takie przeniesienie będzie czy tylko tak sobie sami wymyśleliście?

wujek58

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: wujek58 »

po wyłączeniu kanału 47 (analogu z Przysuchy) MUX 3 bedzie nadawał na tym kanale ze Św. Krzyża, bedzie to mozliwe od końca czerwca 2013 bo wtedy ten nadajnik zostanie wyłączony wcześniej żadnych zmian nie będzie

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie mam możliwości przeniesienia emisji na Św. Krzyż, do czasu wyłączenia emisji analogowych pracujących w k.47. W okresie docelowym Św. Krzyż będzie pracował z mocą 100kW ERP, dodatkowo będzie jeszcze kilka nadajników w regionie.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: bogdanzieba »

Pani Jarosławie, dziękuję za odpowiedź. Mieszkam w województwie podkarpackim w miejscowości Nowa Dęba, odbieram MUX-2 ze św. Krzyża ze znakomitą jakością, na MUX-2 z Suchej Góry nie mogę raczej liczyć. Z niecierpliwością czekam na MUX-1 z św. Krzyża, ale i przydałby się również MUX-3 ale narazie niestety nie dostępny. Jest jakaś szansa "złapać" MUX-3 w mojej okolicy?

Zablokowany