DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

MUX-3 w Świętokrzyskim

Post autor: Martinez1989 »

Witam, czy wiadomo kiedy ruszy u nas MUX-3?? Z jakiego nadajnika i z jaką mocą? Pzdr;)

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: MUX-3 w Świętokrzyskim

Post autor: bogdanzieba »

Prędzej chyba będzie MUX-1.

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: MUX-3 w Świętokrzyskim

Post autor: dario9678 »

Martinez1989 pisze:Witam, czy wiadomo kiedy ruszy u nas MUX-3?? Z jakiego nadajnika i z jaką mocą? Pzdr;)
MUX 3 ze Świętego Kryża zostanie włączony 27 pażdziernika 2011 roku http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: MUX-3 w Świętokrzyskim

Post autor: bogdanzieba »

Bardzo dobra wiadomość :P :P :P :P

rumcajs_dvb-t

Harmonorgam włączenia MUX3 - Kielce Święty Krzyż

Post autor: rumcajs_dvb-t »

Prosimy o jakieś informacje ze strony przedstawicieli Emitela na temat włączenia emisji Mux3 z Kielc która nie widnieje w oficjalnym harmonogramie umieszczonym na stronie Emitela zaś podana jest na stronach UKEhttp://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6. Jeśli są już znane parametry emisji bardzo prosimy o informację lub przynajmniej kiedy może się pojawić oficjalna informacja w tym temacie.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: MUX-3 w Świętokrzyskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Niebawem przekażemy informację, prosimy o cierpliwość.

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: MUX-3 w Świętokrzyskim

Post autor: dario9678 »

rumcajs_dvb-t pisze:Prosimy o jakieś informacje ze strony przedstawicieli Emitela na temat włączenia emisji Mux3 z Kielc która nie widnieje w oficjalnym harmonogramie umieszczonym na stronie Emitela zaś podana jest na stronach UKEhttp://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6. Jeśli są już znane parametry emisji bardzo prosimy o informację lub przynajmniej kiedy może się pojawić oficjalna informacja w tym temacie.
Jarosław Bałuka pisze:Niebawem przekażemy informację, prosimy o cierpliwość.
A tak dokładniej kiedy będzie więcej informacji o MUX 3 ze Świętego Krzyża?

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: MUX-3 w Świętokrzyskim

Post autor: BadBoy475 »

Ja podejrzewam że MUX3 ze Św. Krzyża może być uruchomiony na częstotliwości zarezerwowanej na okres przejściowy dla MUX1 kanale 62 z mocą 50kW.
1 czerwca 2012 nastąpi zmiana oferty programowej z MUX3 na MUX1 a tym samym TVP zapewni ciągłość emisji swoich podstawowych programów włącznie z TVP Kielce.

Moim zdaniem takie rozwiązanie byłoby lepsze niż nadawanie MUX3 na jakimś tymczasowym kanale z jakąś mikroskopijną mocą typu 1kW.

rumcajs_dvb-t

Re: MUX-3 w Świętokrzyskim

Post autor: rumcajs_dvb-t »

Moim zdaniem może zaczekajmy na oficjalną informację a nie wypisujmy listę życzeń :) Też bym chciał aby moc była jak najwyższa ale to nie jest w naszej gestii.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: pablo82 »

Zastanawia mnie jedno: jak taka pierdziawka z Targowej w Kielcach ma pokryć w etapie 3 – do 27 października 2011 zasięgiem telewizji cyfrowej - 45% populacji zamieszkującej obszar województwa Świętokrzyskiego, jak nie dość, że został wybrany kolizyjny kanał 47 z analogowym TVP1 z Przysuchy, to dodatkowo biurowiec, na którego dachu umieszczony jest nadajnik leży w centrum Kielc w dolinie, a i moc z którego będzie nadawany MUX-3 czyli 0,5kW pewnie ledwo starczy na pokrycie samego miasta Kielce :cry:

hiszpan2403

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: hiszpan2403 »

Zgadzam się z kolegą, choć odbiór w Kielcach jest nieciekawy w niektórych punktach- ja mam duże problemy z odbiorem ze Św. Krzyża... Dla mnie i dla wielu, byłoby super gdyby na Kielce i okolice posiać sygnał z komina elektrociepłowni skąd daje analogi polsat...
Wystarczy niewielka moc a Targowa wysiada na pierwszym przystanku :)
Pozdrawiam!

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: pablo82 »

Podaję mój profil terenu do nadajnika na Targowej w Kielcach
Obrazek
Pomimo górzystego profilu terenu, analogowy TVN na k.24 i TVP Kielce na k.40 odbieram zaśnieżone w kolorze z czystym głosem. Odbiór na antenie 19 el. yagi ze wzmacniaczem LNA-101. Zobaczę, czy uda mi się złapać MUX-3 w październiku, chociaż szanse mam nikłe z uwagi na ten nieszczęsny kanał 47 w którym w analogu nadaje TVP1 z Przysuchy (Kozłowca).
Ostatnio zmieniony 19 września 2011, o 18:27 przez pablo82, łącznie zmieniany 2 razy.

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: dario9678 »

Na http://www.dvbtmap.eu jest mapa zasięgu dla MUX3 Kielce ul.Targowa.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: pablo82 »

Z powyższej mapy zasięgu dla nadajnika z Targowej wynika, iż najdalej na północ w moim kierunku można będzie odebrać MUX-3 w Występie, Zagnańsku lub Samsonowie. W sumie się temu nie dziwie, gdyż za Występą w stronę Łącznej i Skarżyska są spore górki, które skutecznie tłumią sygnał z nadajnika z Targowej w Kielcach. Ja natomiast nie będę się poddawał, gdyż mapki na dvbmap.eu są orientacyjne i skoro odbieram analog przy niekorzystnym dla mnie profilu terenu z w/w nadajnika to będę w październiku próbował łapać MUX-3 z Targowej.
EDIT: Po zamontowaniu w mojej 19 el. yagi wzmacniacza LNA-169 (wzmocnienie do ok 25dB) analogowy TVN i TVP Kielce z Targowej uległy poprawie, tj pojawił się mniejszy śnieg i powyższe programy można było w miarę normalnie oglądać. Zobaczę, co wyjdzie u mnie z odbioru, gdy z Targowej ruszy za niecałe 2 miesiące MUX-3. Przy okazji kierunek mojej anteny w stronę nadajnika na Targowej pokrywa się w linii prostej z nadajnikiem z Chorągwicy pod Krakowem i ku mojemu zdziwieniu, gdy skanowałem TV na programowaniu cyfrowym zatrzymywało się skanowanie przez dłuższą chwilę na k.23 (MUX-2 z Tarnowa) oraz na k.64 skąd nadaje MUX-2 z Chorągwicy. Podejrzewam, że gdybym umieścił w antenie mocniejszy wzmacniacz np. LNA-177, to może i złapał bym MUX-2 z Tarnowa lub Krakowa.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: Martinez1989 »

Tak jak kolega wyżej @pablo82 ja też będę próbował odebrać.

Chodź ja jestem w gorszym położeniu, do nadajnika mam 56,2 km w inii prostej, na kanałach 24 i 40 coś się przebija, ale nic nie widać. Do koloru żółtego mam 10 km he he marne szanse, ale kto wie :) przy tropo może coś się pojawi :)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A to wersja bardziej optymistyczna.
Przypominam jednak, że mapki wyznaczane są metodami matematycznymi i rzeczywista możliwość odbioru w poszczególnych miejscach możne się znacznie różnić.


Obrazek

olgierd

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: olgierd »

Czy ta mapka uwzględnia zakłócenia interferencyjne od nadajnika analogowego w Przyszusze/Kozłowcu? Sygnał kanału 47 w Kielcach jest dość silny - w centrum miasta na przeciętnej Yagi (16-elementowa, bez przedwzmacniacza, ok. 15m n.p.t.) TVP1 z Przysuchy widać ładnie, z ledwie tylko dostrzegalnym śnieżeniem.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: Martinez1989 »

JaroslawMroczkowski pisze:A to wersja bardziej optymistyczna.
Przypominam jednak, że mapki wyznaczane są metodami matematycznymi i rzeczywista możliwość odbioru w poszczególnych miejscach możne się znacznie różnić.
Czyli u mnie zero szans. Pod jakim linkiem można znaleźć takie mapki Emitela do reszty nadajników i Mux'ów??

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: pablo82 »

W wątku "Jakie kanały w MUX-3" Pan Jarosław Bałuka napisał, że w MUX-3 z Targowej w Kielcach jako dodatkowe będzie nadawane TVP Info Kraków.

hiszpan2403

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: hiszpan2403 »

I co tam z tą Targową? Rusza się coś? Jakieś próby robią? Złapał już ktoś coś czy czekamy na 1-10 ???

Zablokowany