DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

hiszpan2403

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: hiszpan2403 »

Większa moc byłaby wskazana. Na antenie Yaga 16el ustawionej bokiem do targowej i lekko przysłoniętej ścianą bydynku a do nadajnika 1,5 kilometra - sygnał 90% a jakość hula od 100% do... 25%... i pikseluje czasami :( To zgadzam się że moc do bani! Chociaż w samym mieście powinno łapać wszędzie, nie mówiąc już że dalej chcecie łapać...

jermaj
Posty: 25
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 20:04
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: św krzyż

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: jermaj »

Kto najdalej na południe odbiera MUX 3 z Targowej? Prosze o info

karol2tomek

MUX 3 na terenie całego województwa

Post autor: karol2tomek »

Mam pytanie do przedstawicieli Emitela. Kiedy zostanie zmienione miejsce nadawania MUX 3 na św. krzyż? I z jaką mocą by nadawano. Już wcześniej był o tym wątek, że kanał 47 jest kolizyjny z analogowym TVP 1 z Przysuchy i nie można nadawać na tej częstotliwości, a na innej częstotliwości można by było nadawać mux 3 z św. krzyża?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Etap 4 wdrażania MUX3 czyli w okresie docelowym w 2014r. http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: dario9678 »

Czy nadajnik w Kielcach będzie nadawał z mocą 2kW?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie. Nadaje zgodnie z parametrami zamieszczonymi na stronie http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3 czyli ERP 0,5kW.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: bogdanzieba »

Taką moc można sobie w buty wsadzić.....

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: yerry »

Jestem odmiennego zdania. Czułbym się niekomfortowo mając mikrofalówkę w butach :lol:

mientoliptus

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: mientoliptus »

" ETAP 3 – do 27 października 2011 zasięgiem telewizji cyfrowej zostanie objęte 45% populacji zamieszkujące obszar objęty etapem. "


północne obrzeża miasta odbiór niemal niemożliwy ( okolice dąbrowy ) więc coś chyba nie tak chyba że mowa tu o 45% miasta to co innego :D

Matteo87

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: Matteo87 »

do 27 października 2011 zasięgiem telewizji cyfrowej zostanie objęte 45% populacji zamieszkującej
obszar objęty etapem.
Bierzemy pod uwagę wszystkie województwa objęte tym etapem razem. Świętokrzyskie jest tylko jednym z nich.

mientoliptus

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: mientoliptus »

nie rozśmieszaj mnie 10 nadajników w większych miastach razem przy tych mocach , 45% populacji niema szans (profile terenu itp...) ;)

exterior

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: exterior »

Jarosław Bałuka pisze:Nie. Nadaje zgodnie z parametrami zamieszczonymi na stronie http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3 czyli ERP 0,5kW.
Nie? Bo nie? Czy jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tego "Nie", skoro pozwolenie jest na 2 kW ??

kuubusf1

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: kuubusf1 »

Witam. Właśnie skanowałem sobie kanały po poprawkach mojej anteny i doznałem szoku. Mieszkam w okolicach Wąchocka (wielka Wieś) antenę ustawiłem na warszawę i o dziwo odbieram polsat HD w jakości ok 5-10 % . Poza tym Pakiet mux 2 z ryki w jakości 80 -99% . I nic wiecej. Miałem jeszcze z przysuchy i sw.krzyża ale teraz mam 0% z nich. Co sie mogło stać??

kuubusf1

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: kuubusf1 »

Jest możliwość aby odbierać kanały z raszyna gdybym kupił antenkę atx 91 lub atx 92??
Mux 2 lub mux 1 jak już bedzie od grudnia. mux 3 to bez problemów. Nawet miałem przez jakiś czas z raszyna na 98% jakości. Teraz cisza

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: twmichal »

Odbierałeś Raszyn bo ostatnio była dobra propagacja, Raszyn dochodził daleko na południe Polski.
Przestaw antenę w kierunku Raszyna i sprawdź jak ci odbiera analog i cyfra w normalnych warunkach?
A jakieś stacje radiowe z Raszyna lub PKiN odbierasz?

_chris_

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: _chris_ »

kuubusf1 pisze:Jest możliwość aby odbierać kanały z raszyna gdybym kupił antenkę atx 91 lub atx 92??
daleko i profil nieciekawy - zresztą na inne kierunki też żadna rewelacja. Raszyn, PKiN, Ryki, Przysucha, Kielce, Święty Krzyż

Próbuj, pamiętaj, że kabel antenowy powinien być też dobry, bo Raszyn nadaje (nadawać będzie) na wysokich kanałach. I antena musi być bardzo, bardzo precyzyjnie ustawiona na jakość odbieranego mux-a

kuubusf1

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: kuubusf1 »

twmichal nie żadnych stacji radiowych. mam tuner usb winfast dongle H i nie ma tego dab++ . Mux 3 i polsat HD ,dziś nawet dało się ogladać no ale rano to zawsze mam lepsze zasiegi. Teraz złapałem mux 2 z raszyna i o dziwo nic nie przycina. Zainwestuję w antenkę to możliwe że mi się poprawi sygnał. Aha, dodam że antenę mam zamontowaną na strychy pod dachem. Jak bym zamontował ją na dachu, ok 3 -5 m wyżej odbiór byłby znacznie lepszy (tak mi się wydaje). Co to odbioru ze św krzyża mux 2 oraz przysuchy mux 2 to nie ma problemu,na siatkówce z obu mam 100 % sygnału. Z kielc nie odbiera mi mux 3. Za słaby sygnał do tego góry przeszkadzają. A co do raszyna to analog najlepiej odbiera mi właśnie z kierunku warszawa,radom. Coś takiego ale nie mam pojęcia z jakiego to nadajnika. Wszystkie kanały są oprócz puls( kiepski obraz) tylko z innej anteny mam analog.

damiaszek
Posty: 67
Rejestracja: 17 lutego 2009, o 11:22
Odbiornik: RTKusb2.0;LGM2394D;Cabletech ur0083;Ariva(Chęciny)
Instalacja antenowa: Azart,samoróbki-dipole,bi-quad i inne.Chęciny-YagiA1911
Nadajnik - obiekt nadawczy: Zależne od lokalizacji

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: damiaszek »

jermaj pisze:Kto najdalej na południe odbiera MUX 3 z Targowej? Prosze o info
Jeżeli jeszcze aktualne, to odbieram na Gościncu obok Chęcin. Antene musiałem ustawić 30 stopni w prawo, odbieram prawdopodobnie z odbicia. Dokladnie po kierunku mam Czerwoną Gore. Siła 70 procent jakość 55-60 stabilnie bez pikselozy. Na tej samej antenie i w tym samym ustawieniu jest oczywiście Mux2 ze Świętego Krzyża i Chorągwicy( od tyłu anteny).

kuubusf1

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: kuubusf1 »

Witam,. Właśnie czytałem że w kielcach na targowej zwiększono moc nadawania mux 3 do 2.000kW i podniesiono nadajnik. Czy ktoś może to potwierdzić??

- 2011.10.28: 47 - MUX-3 (Kielce *Targowa*): zmiana ERP z 0.500 na 2.000 kW,
- 2011.10.28: 47 - MUX-3 (Kielce *Targowa*): zmiana kierunkowości z na ND,
- 2011.10.28: 47 - MUX-3 (Kielce *Targowa*): zmiana wysokości zawieszenia anteny z 0 na 87 m n.p.t.,

info skopiowane z http://radiopolska.pl/wykaz/zmianydv.php

Czy poprawił sie komuś sygnał??

quiris
Posty: 29
Rejestracja: 8 września 2011, o 21:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, SLR Kiel/Targowa

Re: DVB-T z SLR KIELCE TARGOWA

Post autor: quiris »

kuubusf1 pisze:Witam,. Właśnie czytałem że w kielcach na targowej zwiększono moc nadawania mux 3 do 2.000kW i podniesiono nadajnik. Czy ktoś może to potwierdzić??

- 2011.10.28: 47 - MUX-3 (Kielce *Targowa*): zmiana ERP z 0.500 na 2.000 kW,
- 2011.10.28: 47 - MUX-3 (Kielce *Targowa*): zmiana kierunkowości z na ND,
- 2011.10.28: 47 - MUX-3 (Kielce *Targowa*): zmiana wysokości zawieszenia anteny z 0 na 87 m n.p.t.,

info skopiowane z http://radiopolska.pl/wykaz/zmianydv.php

Czy poprawił sie komuś sygnał??
Śmiem wątpić, czy ERP jest prawidłowo podawane. 2kW są w informacji UKE, podczas, gdy Emitel podaje, że nadaje z mocą 0.5kW co znajduje potwierdzenie w na ich stronach: http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_S3V

Pozostałe dwie informacje są korektą wcześniej istniejących błędów na stronach radiopolska.pl

Zablokowany