Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

ObywatelDVB-T
Jak Masz stabilny odbiór ze Św.Krzyża to niema co kombinować z Wręczycą i Kosztowami bo i tak nici z MUX-3.
Skanowałem kilka razy ręcznie telewizor w Gliwicach przy lepszej pogodzie i dość długo zastanawiał się nad kanałami 30 i 47 co oznacza że sygnał ze Św.Krzyża przy dobrych warunkach tropo może dolecieć,będę powtarzał te próby,może kiedyś trafi się odpowiednia propagacja tropo i zapisze kanały,pamiętam że jeszcze za czasów analogu udało się w Gliwicach złapać ze śniegiem TVP1 na k38 ze Św.Krzyża,co potwierdza że sygnał dolatuje bardzo daleko,jest całkiem możliwe że kiedyś złapie chociaż MUX-3 k47 bo analog na k38 miał moc 1MW,a 150kW cyfrówki to plus/minus 1MW analogu.

Awatar użytkownika
GigaWat
Posty: 46
Rejestracja: 29 czerwca 2013, o 11:24
Instalacja antenowa: Antena siatkowa + lna-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: GigaWat »

A ja odbieram sygnał ze
- Świętego Krzyża (Kielce) 90 - 95%
- Wręczycy (Częstochowa) - 80%
- Chorągwicy (Kraków) - 70%
- Komin EC-4 (Łódź) 60%
- Dobromierz (Włoszczowa) - brak sygnału (25 km od Włoszczowy)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: hadam »

Tylko że jaki masz silny wzmacniacz 30dB a te procenty to jest siła czy jakość, bo ja mieszkam dalej niż Ty od Św. Krzyża 112,4 km. i odbieram bez wzmacniacza na samym symetryzatorze.
MUX-1 i 2 siła od 74% do 98% jakość zawsze 100%
MUX-3 siła od 62% do 96% jakość zawsze 100%
Niestety zależy mi ma TVP Katowice i choć to o wiele bliżej to nie mam szans, próbowałem wszystkiego z różnymi wzmacniaczami i bez, odbiór jest ale jakość sygnału słaba. Tak więc bardzo ważne jeśli nie najważniejsze jest ukształtowanie terenu - profil.
Kiedy miałem założony taki silny wzmacniacz jak Ty to także choć antena kierunkowa to łapała sygnał z każdego kierunku i chociaż siła była bliska 100% to szatkowało w zależności od pogody.

Awatar użytkownika
GigaWat
Posty: 46
Rejestracja: 29 czerwca 2013, o 11:24
Instalacja antenowa: Antena siatkowa + lna-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: GigaWat »

To jest moc sygnału. Jakość w okolicach 100%

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

@Gigawat spróbuj na samym symetryzatorze złapać sygnał z Dobromierza,może Ci się uda.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: Domel28 »

Odbiera ktoś na zachodzie województwa MUX NTL na k.36? Jest wogóle możliwy tam odbiór tego MUX-a?

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

Witam
W tej chwili nie mogę nic potwierdzić ,bo sam nie wiem czy te nadajniki już działają na docelowych mocach.
Z Częstochowy nic nie wyszukało bo jak wiadomo ciężko aby na 100 W nadajniku sygnał doleciał 50 km od obiektu.
Musiałbym wchodzić na dach i przestawiać antenę na kierunek Kamieńsk,a za bardzo mi się nie chce ;)
Możliwe że w okolicach samej Włoszczowy,Krasocina czy Kluczewska sygnał jest osiągalny,a co do częstotliwości to mogą być kłopoty na k36,bo jednak Jesenik/Praded przy tropo daleko niesie ,a do tego nawet w normalnych warunkach po przekierowaniu anteny na południe odbiera MUX-2 z Rabki/Lubonia lub Szczawnicy/Prehyby.
Także zastosowano niestety kolizyjną częstotliwość.

AndyK

Problem z MUX-3 Ślichowice

Post autor: AndyK »

Odbieram sygnały ze Św. Krzyża na Ślichowice-1
MUX-1 100 %
MUX-2 100 %
MUX-3 jest niestabilny skacze od 0 do 100
i nie wiem co jest przyczynę tego zjawiska,przecież sygnał MUX-3 jest najsilniejszy.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Problem z MUX-3 Ślichowice

Post autor: Domel28 »

Witam. Jaką masz antenę? I czy jest ze wzmacniaczem czy symetryzatorem? Te wskazania to od czego są? Siły czy jakości. Problemem może być: 1.przesterowany sygnał na MUX3 2.lub problemy w odbiorze SFN, bo MUX3 ze św. Krzyża i komina to ten sam kanał 47.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

Potwierdzam odbiór MUX-L w Szczekocinach z nadajnika Kamieńsk/Zwałowisko k36 594 MHz,po odwróceniu anteny na kierunek Radomsko siła 60-80,jakość 55-75,niestety z Błeszna sygnału brak.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: pablo82 »

Jeżeli chodzi o Mux lokalny, to u moich teściów 8km na zachód od Skarżyska-Kam. - 96 km w linii prostej od nadajnika Kamieńsk/Zwałowisko na 594MHz k.36 odbiór stabilny na antenie ATX91 ze wzm. LNA-177. Na Wiwie HD90 siła 69% jakość od 71 do 85% bez zawieszania.

yosan1
Posty: 1
Rejestracja: 11 stycznia 2014, o 13:13
Odbiornik: WIWA80 mini
Instalacja antenowa: TELMOR CLASSIC asr ,siatkowa+(przedwzmacniacz)
Nadajnik - obiekt nadawczy: "CHORĄGWICA"

DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: yosan1 »

WITAM ODBIÓR W WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIM SPRAWIA PROBLEMY ODLEGŁOŚĆ DO NADAJNIKA ŚW. KRZYŻ 79 KM MUX-1 S. 90-100% J. 100% MUX-2 S.90-100% J. 100% MUX-3 S.50-60% J.40-100%(skacze)LEKKO KORYGUJĄC ANTENĘ JEST DO WYBORU 2 MUX-Y W DOBRJ JAKOŚCI BRAK ZAWSZE JEDEGO MUX-A AKTUALNIE ANTENA SKIEROWANA NA "CHORĄGWICĘ" ODLEGŁOŚĆ TO 83,5 KM MUX-1 S.85-95% J.100% MUX-2 S.85-95% J. 100% MUX-3 S.O J.0 . JEST TEŻ MOŻLIWOŚĆ ODBIORU Z NADAJNIKA Z "WRĘCZYCY" MUX-1 MUX-2 A BRAK MUX-3 ODLEGŁOŚĆ TO 78.5KM.ODBIÓR NA ANTENIE TELMOR asr CLASSIC ZASILANEJ Z DEKODERA (+5V)PRZEWÓD ANTENOWY TO TRISET 113 (CZARNY). PYTANIE W CZYM TKWI PROBLEM Z ODBIOREM MUX-3 PRZY POPRAWNYM ODBIORZE MUX-1 MUX-2 ?

edit/ Post przeniesiony do odpowiedniego wątku. Proszę o nie pisanie wielkimi literami.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Kamilx »

Najpierw przeczytaj regulamin :arrow: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=3736,a dokładniej punkty: §3.2 , §3.8. Potem będziemy mogli Ci pomóc.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

Na forum Echa Dnia znalazłem tekst w którym pisze że jest możliwość odbioru MUX-L NTL Radomsko w Kielcach:

http://forum.echodnia.eu/tv-disco-4-fun ... h-t215953/

Musiałby to ktoś z Kielc zweryfikować i potwierdzić,ja w Szczekocinach sygnał NTL złapałem,w wolnym czasie dostawię dodatkową antenę do instalacji aby mieć ciągły odbiór tego MUX-u :D
I jeszcze jedna nowinka sygnał analogowy na kanale 9 z Amelina cały czas nadaje.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: Domel28 »

Komuś się po prostu fuksnęło. Po ostatnich opadach śniegu i spadku temperatury u mnie również lepiej są odbierane sygnały i na antenie w pol. V odbieram krajowe MUX-y ze sporych odległości. Gdy się ociepli śnieg zacznie topnieć to ten ktoś również straci odbiór. Takie jest moje zdanie. P.S. Szkoda że nie ma informacji na jakie antenie jest ten odbiór.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

Też mi się tak wydaje że złapało sygnał podczas dobrej propagacji tropo i tyle.
Wątpię aby sygnał z dość niskiej wieży w Kamieńsku k/Bełchatowa o mocy 1kW dolatywał w normalnych warunkach do Kielc,mając po drodze liczne wzgórza.
Ale jest to potwierdzenie tego ze przy dobrym tropo sygnał idzie złapać.
Napisałem na forum echa na jakiej to antenie odebrał,może uzyska się odpowiedź :?:

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: pablo82 »

Witam. Kilka postów wcześniej pisałem, że moi teściowie pod Skarżyskiem odbierają MUX lokalny NTL na k.36 z Kamieńska. Odbiór jest możliwy - bynajmniej do granic mojego miasta, gdyż dalej profil terenu w stronę góry Kamieńsk zasłaniają spore wzniesienia. Co do odbioru, to u teściów koło Bliżyna sygnał (siła od 69 do 75%, jakość jest stabilna - od 71 do 85% bez zacięć). Odbiór na antenie ATX91 z LNA-177 na Wiwie HD-90. Natomiast o odbiorze MUX NTL na k.36 z Kamieńska pisałem w grudniu, kiedy to jeszcze nie było takich mrozów jak teraz, zaś pogoda była taka, jakby zamiast grudnia był wtedy marzec ;)

Awatar użytkownika
ayreon
Posty: 100
Rejestracja: 16 czerwca 2013, o 11:23
Odbiornik: LG 42LX6500
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż/Kielce Komin EC

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: ayreon »

TLW/SZA pisze:Na forum Echa Dnia znalazłem tekst w którym pisze że jest możliwość odbioru MUX-L NTL Radomsko w Kielcach:

http://forum.echodnia.eu/tv-disco-4-fun ... h-t215953/
Bardzo ciekawe to co piszecie,albo ktoś sobie ot tak wpisał albo jest to prawda :?:
W wolnej chwili postaram się sprawdzić czy jednak w Kielcach odbierze się ten multipleks,tylko będę musiał kupić przedwzmacniacz do anteny.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: distefano »

To nie mój teren, ale zwrot "jest możliwość odbioru w Kielcach" nie oznacza, że każdy tam ten sygnał odbierze. Przy słabszym sygnale dużo zależy od miejsca usytuowania domu, a więc i anteny odbiorczej.

Awatar użytkownika
ayreon
Posty: 100
Rejestracja: 16 czerwca 2013, o 11:23
Odbiornik: LG 42LX6500
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż/Kielce Komin EC

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: ayreon »

Witam.Dzisiaj korzystając z wolnego czasu sprawdziłem czy faktycznie złapie ten MUX lokalny Radomsko w Kielcach.Mimo zakupu dwóch różnych przedwzmacniaczy ekranowanego LNA-169 (wzmocnienie VHF 15-17 dB, UHF 22-25 dB) na nakrętkę F,oraz zwykłego tzw. (płytka antenowa) Sowar combi z regulacja wzmocnienia.
Antena jest zamontowana na dachu jednopiętrowego domu.Niestety nie udało mi się odebrać żadnego sygnału na kanale 36 z kierunku zachodnio-północnego,po obróceniu anteny MUX1,MUX2 działały stabilnie,ale występował problem z MUX3,no ja mam w linii prostej do komina EC około 200 metrów.Może w innej lokalizacji jest faktycznie lepszy zasięg tego muxu z Radomska lub ten ktoś mieszka np w wysokim bloku,lub po prostu udało mu się ten sygnał złapać przy dobrej pogodzie.W mojej lokalizacji jednakże nie ma warunków do odbioru tego muxu.

Zablokowany