Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: Martinez1989 »

Witam. Zakładam wątek, aby się zorientować czy ktoś u nas w świętokrzyskim interesuje się DVB-T i czy ktoś może odbiera coś z sąsiednich województw.?

pzdr;)

ps. ja odbieram tropo z Suchej Góry na razie testową transmisję na kanale 42. Moja lokalizacja okolice Buska Zdroju.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: twmichal »

Witam. A gdzie mieszkasz?

W Busku-Zdroju w doskonałej jakości odbieram DVB-T z Suchej Góry na k.42. Dało się też odbierać testową emisję z Chorągwicy. Słabo odbiera Skrzyczne (za słaby sygnał żeby można było oglądać) a przy tropo da się odbierać Czechów z Lysej Hory.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: Tom345 »

W Staszowie przy lepszych antenach możliwy jest całodobowy odbiór paczki z Suchej Góry.

jermaj
Posty: 25
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 20:04
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: św krzyż

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: jermaj »

Ja w kotkach też odbieram DVB-T z Suchej Góry na k.42. w bardzo dobrej jakości,na zwykłej siatce ze wzmacniaczem.Mam cichą nadzieję, że MUX 2 też będę odbierał bez problemu.A z MUX-em 3 to chyba trzeba poczekać do kwietnia 2014 roku.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: Martinez1989 »

twmichal pisze:Witam. A gdzie mieszkasz?

W Busku-Zdroju w doskonałej jakości odbieram DVB-T z Suchej Góry na k.42. Dało się też odbierać testową emisję z Chorągwicy. Słabo odbiera Skrzyczne (za słaby sygnał żeby można było oglądać) a przy tropo da się odbierać Czechów z Lysej Hory.
Kolego Chotel Czerwony;) Kojarzysz? U mnie to niestety te rezerwaty zasłaniają i dużo lasów, a z tego co wiem to Busko jest wyżej niż ja....;/ I mam stosunkowo nisko antenę... O Chorągwicy nie wiedziałem, za młody jestem;p O Skrzyczne też spróbuję(górka zasłania i chyba nici będą), ale jak już ruszy MUX-2. Ja Czechów nie, nie, nie dam rady. Próbowałem Słowaków, w Busku można spróbować Słowaków Poprad spróbuj na południe, albo lekko południowy zachód MUX-1 61 MUX-2 55 MUX-3 24. Albo Bardejov kieruj lekko na południowy wschód MUX-1 62 MUX-2 40 MUX-3 54. Tylko musisz odwrócić antenę o 180 stopni bo Słowacy nadają w polaryzacji V.

Ja to muszę czekać na dobry odbiór do lipca, aż będą nadawać z Tarnowa albo Kielc...

Patryk2579

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: Patryk2579 »

ja Tarnowie odbieram na 42 kanale sygnał 40% :) nie wiem jak będzie na kanale 61 :(

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: Martinez1989 »

22.12.2010 ruszył MUX2 z Suchej Góry. Odbiera ktoś?? Pzdr;)

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: Tom345 »

Widzę nawet nie zechciałeś zajrzeć do innych działów, gdzie dziesiątki osób potwierdziły odbiór...

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: Martinez1989 »

Tom345 pisze:Widzę nawet nie zechciałeś zajrzeć do innych działów, gdzie dziesiątki osób potwierdziły odbiór...
Uuuu.... Kolega widze nie rozumie;) Chodzi mi czy w świetokrzyskim ma ktoś odbiór z Suchej...;) Pzdr;) Wesołych;)

jermaj
Posty: 25
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 20:04
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: św krzyż

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: jermaj »

Czy ktoś z okolic Buska Zdroju odbiera MUX 2 z suchej góry?
Czy na zwyklej siatce ze wzmacniaczem jest to możliwe?

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: Przecin »

Martinez1989 pisze:
Tom345 pisze:Widzę nawet nie zechciałeś zajrzeć do innych działów, gdzie dziesiątki osób potwierdziły odbiór...
Uuuu.... Kolega widze nie rozumie;) Chodzi mi czy w świetokrzyskim ma ktoś odbiór z Suchej...;) Pzdr;) Wesołych;)
jermaj pisze:Czy ktoś z okolic Buska Zdroju odbiera MUX 2 z suchej góry?
Dokładniej czytajcie a znajdziecie. :D
Post nr 10 ze strony: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=100
Autor: twmichal

jermaj
Posty: 25
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 20:04
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: św krzyż

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: jermaj »

Przecin pisze:
Martinez1989 pisze:
Tom345 pisze:Widzę nawet nie zechciałeś zajrzeć do innych działów, gdzie dziesiątki osób potwierdziły odbiór...
Uuuu.... Kolega widze nie rozumie;) Chodzi mi czy w świetokrzyskim ma ktoś odbiór z Suchej...;) Pzdr;) Wesołych;)
jermaj pisze:Czy ktoś z okolic Buska Zdroju odbiera MUX 2 z suchej góry?
Dokładniej czytajcie a znajdziecie. :D
Post nr 10 ze strony: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=100
Autor: twmichal
Mieszkam w miejscowości Kotki koło Buska Zdroju Mam antene Dipol 19/21-69 ,wzmacniacz LNA-177. Kanał 42 z Suchej Góry odbieram bardzo dobrze ale muxa2 na 69 nie mozna znaleźć :( Co mam zrobić? Pomóżcie!

m_aciek

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: m_aciek »

Mieszkam w miejscowości Kotki koło Buska Zdroju Mam antene Dipol 19/21-69 ,wzmacniacz LNA-177. Kanał 42 z Suchej Góry odbieram bardzo dobrze ale muxa2 na 69 nie mozna znaleźć :( Co mam zrobić? Pomóżcie!
A jaki masz tv?

_chris_

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: _chris_ »

jermaj pisze:Mieszkam w miejscowości Kotki koło Buska Zdroju Mam antenę Dipol 19/21-69 ,wzmacniacz LNA-177. Kanał 42 z Suchej Góry odbieram bardzo dobrze ale muxa2 na 69 nie można znaleźć :( Co mam zrobić? Pomóżcie!
No - prawie 110km - pogratulować zasięgu :D

Co co pokazuje wskaźnik poziomu na k38? I czym odbierasz? A, i nie k69 a k61.

jermaj
Posty: 25
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 20:04
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: św krzyż

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: jermaj »

_chris_ pisze:
jermaj pisze:Mieszkam w miejscowości Kotki koło Buska Zdroju Mam antenę Dipol 19/21-69 ,wzmacniacz LNA-177. Kanał 42 z Suchej Góry odbieram bardzo dobrze ale muxa2 na 69 nie można znaleźć :( Co mam zrobić? Pomóżcie!
No - prawie 110km - pogratulować zasięgu :D

Co co pokazuje wskaźnik poziomu na k38? I czym odbierasz? A, i nie k69 a k61.
Tak tak 61
Karta telewizyjna Total Media Mam tylko skanowanie automatyczne, nie widze jaki kanał w danym momencie się skanuje.A antene mam skierowaną na Rzeszów.Na Wisłe nie próbowalem jeszcze

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: Bogdan G. »

jermaj pisze:Mieszkam w miejscowości Kotki koło Buska Zdroju Mam antenę Dipol 19/21-69 ,wzmacniacz LNA-177. Kanał 42 z Suchej Góry odbieram bardzo dobrze ale muxa2 na 69 nie można znaleźć :( Co mam zrobić? Pomóżcie!
Wygląda że to dosyć powszechny problem . Dziś rano były dobre warunki odbioru i w okolicach Pińczowa odebrałem programy z k. 42 ( b. dobrej jakości ) na tunerku USB , a na kanale 61 nic nie udało się złapać .

_chris_

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: _chris_ »

jermaj pisze:Karta telewizyjna Total Media Mam tylko skanowanie automatyczne, nie widzę jaki kanał w danym momencie się skanuje. A antenę mam skierowaną na Rzeszów. Na Wisłę nie próbowałem jeszcze
I NOT LV5TDLX? No to tym bardziej masz niezły wynik, na takiej odległości... :D Pamiętaj, że tunery USB mają w ogólności nie za dobrą czułość, dużo mniejszą niż TV czy chociażby set-top-boxy.

Może ściągnij sobie darmowego Splash Lite - tam masz wyszukiwanie selektywne, można po kanale, poza tym pokazuje siłę sygnału i jakość (choć z tą siłą, to hmmm...).

Na początek można spróbować popróbować jednak znaleźć ten k61 precyzując ustawienie anteny na maksimum jakości dla tego k61. Choć, tu może być dla tej anteny + wzmacniacz już za daleko.

jermaj
Posty: 25
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 20:04
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: św krzyż

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: jermaj »

_chris_ pisze:
jermaj pisze:Karta telewizyjna Total Media Mam tylko skanowanie automatyczne, nie widzę jaki kanał w danym momencie się skanuje. A antenę mam skierowaną na Rzeszów. Na Wisłę nie próbowałem jeszcze
I NOT LV5TDLX? No to tym bardziej masz niezły wynik, na takiej odległości... :D Pamiętaj, że tunery USB mają w ogólności nie za dobrą czułość, dużo mniejszą niż TV czy chociażby set-top-boxy.

Może ściągnij sobie darmowego Splash Lite - tam masz wyszukiwanie selektywne, można po kanale, poza tym pokazuje siłę sygnału i jakość (choć z tą siłą, to hmmm...).

Na początek można spróbować popróbować jednak znaleźć ten k61 precyzując ustawienie anteny na maksimum jakości dla tego k61. Choć, tu może być dla tej anteny + wzmacniacz już za daleko.
Ale mam też telewizor Samsung i antene siatke ze wzmacniaczem i kanał 42 też jest bardzo dobry a 61 brak

_chris_

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: _chris_ »

jermaj pisze:Ale mam też telewizor Samsung i antenę siatkę ze wzmacniaczem i kanał 42 też jest bardzo dobry a 61 brak
A ile siły sygnału i jakości pokazuje ci TV na k42? Choć 'siatka' + wzmacniacz na k61 może być nieprzewidywalny zestaw.

krysy
Posty: 31
Rejestracja: 29 grudnia 2010, o 19:04

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: krysy »

W Busku odbieram na siatce bez wzmacniacza MUX2 siła sygnału 60 jakość 38 na TV SONY z Rzeszowa 794MHZ, w Czeladzi jeszcze czeskie.

Zablokowany