Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: Domel28 »

Wzmacniacze SWA są podatne na zakłócenia a ten który masz ma ponad 30dB. Dodatkowo bliski doświetlacz MUX3. Jak masz łatwy dostęp do anteny to wymiana płytki zajmie 5min. To samo dotyczy wymiany wtyku. Wtedy wpływ zakłóceń k.47 powinien ustąpić.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

Dokładnie SWA to słabizna,wymiana na symetryzator lub ekranowany przedwzmacniacz o mniejszym zysku powinna załatwić sprawę.
A jeżeli jest możliwość to zamocować antenę niżej np.na elewacji tak aby zasłonić sygnał z pobliskiego "doświetlacza"

mirotsa
Posty: 4
Rejestracja: 30 marca 2016, o 16:15
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: mirotsa »

Jak nie bedzie poprawy to pomyślę o wymianie tej płytki na symetryzator.
Puki co dzięki wszystkim za pomoc.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: poxipol »

Tak jak pisałem,zakłócenia od LTE mogą być w całym paśmie.
Podobnie jak telefon komórkowy w bliskim sąsiedztwie z odbiornikiem,który się łączy z siecią.
W pierwszej kolejności powinieneś wymienić wzm.na symetryzator.
Antenę masz do 69 k
W mojej lokalizacji LTE jest na 64 k.
Sporadycznie jak ktoś w pobliżu korzysta z niego na dwóch k 26 i 59 V jest chwilowe zamrożenie obrazu.
Jeżeli jest to uciążliwe stosuje się filtr,czasem dwa w kaskadzie.
http://www.cyfrowydoradca.pl/poradniki/ ... d-lte.html

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: JaroslawMroczkowski »

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... locen-lte/
Eksperci od anten z firmy Funke wyjaśniają zasady filtracji niepożądanych sygnałów, niestety artykuł jest po angielsku.

tadgra
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2016, o 05:56
Odbiornik: LG 42L B650V, Wiwa HD90, Ferguson ARIVA
Instalacja antenowa: Yaga 19 elem.UHF z symetr.-Św.Krzyż
Ant.VHF/UHF z symetr.- Dobromierz, Kamieńsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Dobromierz, Góra Kamieńsk

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: tadgra »

Koledzy, chciałem się przywitać bo to mój pierwszy post, chociaż to forum przeglądam od kilku lat. Mam dom w połowie drogi pomiędzy Włoszczową a Szczekocinami. Anteny Yagi 16 elementowe na balkonie skierowane na Święty Krzyż. Można stabilnie odbierać wszystkie Muxy na samym symetryzatorze. Siła sygnałów ok. 65%, jakość 90-100%. No i teraz zaczynają się schody. Dawno nie byłem na wsi i nie włączałem telewizorów na górnej kondygnacji , które odbierają sygnał dvb-t przez dekodery wiwa-hd 90, ponieważ korzystałem z satelity a jeżeli były gęste chmury to przełączałem na odbiór naziemny w TV LG. Na tym tv odbiór wszystkich kanałów był wzorcowy. Obecnie wszystkie dekodery wiwa zachowują się tak, że przełączając dowolne kanaly Muxa 1 i 2 wszystko działa elegancko, ale jak przejdę na dowolny kanał Muxa 3 to mam 0 siły i 0 jakości sygnału. Po jakimś czasie ( od 2 do 5 minut) sygnał wskakuje i ma 65/95-100%. Wszystko jest super do momentu aż wyjdę z tego Muxa. Zabawa zaczyna się od nowa. Podpięty w drugim pokoju LG pracuje normalnie a zaszyte w jego menu mierniki sygnału na Muxie 3 pokazują siłę 70% a jakość 100%. Obraz super bez żadnych zacięć. Na Wiwach wariująca siła od 0 do 85% i to samo z sygnałem, oczywiście brak obrazu. No i trzeba cierpliwości aż się po 5 minutach namyśli i wskoczy. Jak już wskoczy to wszystko jest ok i nic się nie dzieje. Potrzymałem jeden dekoder 3 dni i wszystko było ok. Jak po próbach go wyłączyłem to po ponownym załączeniu znowu była kicha. Kilka dni "robię doktorat" z ustawień tych moich anten i nic to nie daje. Antenę jak przekręcę o 90* to łapię słaby sygnał z Dobromierza, więc nie powinno to zakłócać Świętego Krzyża, chociaż kto wie. Ponadto a wsi uruchomili ostatnio LTE w Plusie, T-mobile i w Orange (chyba ze względu na przebiegającą tu CMK z Pendolino). Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego telewizor pracuje normalnie i nic mu nie przeszkadza a wszystkie Wiwy (3 szt) na kanale 47 wariują. Sygnał nie może być przesterowany bo do Świętego Krzyża to będzie gdzieś ze 130km a instalacja przejrzana, styki w antenie i symetryzatorze wyczyszczone, na kablach wtyki i złącza kompresyjne.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

Po pierwsze z tego co opisujesz to posprawdzaj dobrze wszystkie złączki i przewody.

Po drugie prawdopodobnie zagłusza ci ten sygnał to LTE.

Po trzecie przy takim zastanawianiu się dekodera nad przetworzeniem sygnału,świadczy to o tym że wyłapuje najmocniejszy sygnał i tu system SFN daje znać o sobie,także zbiera antena bokiem sygnał z Dobromierza,lub bo drodze w linii prostej Święty Krzyż i sygnał z EC Kielce (moc 9kW ERP).
Też to przerabiałem ale uporałem się z tym,wystarczy czasem przenieść antenę w inne miejsce,dosłownie o metr lub dwa,albo ją obniżyć lub podnieść na maszcie,czasem kilkanaście centymetrów robi różnicę.

Po czwarte piszesz że jest to miejscowość pomiędzy Włoszczową a Szczekocinami,przy CMK,czyli gmina Secemin,prawdopodobnie miejscowość Psary :D .
Co do tej odległości do Świętego Krzyża będzie około 90km a nie 130 jak piszesz i to z najbardziej wysuniętego na zachód skrawka tej gminy.

Ja mam w linii prostej 86km do Świętego Krzyża.

Pozdrawiam.

tadgra
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2016, o 05:56
Odbiornik: LG 42L B650V, Wiwa HD90, Ferguson ARIVA
Instalacja antenowa: Yaga 19 elem.UHF z symetr.-Św.Krzyż
Ant.VHF/UHF z symetr.- Dobromierz, Kamieńsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Dobromierz, Góra Kamieńsk

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: tadgra »

Drogi kolego, no toś mnie namierzył. :D W moim poście napisałem, że instalacja jest wzorcowa, anteny przenosiłem po całym balkonie, podwyższałem i obniżałem i nic to nie daje. Zaznaczyłem również, że problem dotyczy wyłącznie dekoderów Wiwa. Telewizor podpięty pod ten sam kabel pracuje bez zarzutu. Sygnał z Dobromierza jest znikomy a ponadto ten nadajnik jest usytuowany dla mojej lokalizacji pod kątem prostym w stosunku do Św. Krzyża. Analizator sygnału w moim tv, Mux 1 i 2 odszyfrowuje jako Emitel a MUX3 jako NW07SWI. Jeżeli nawet ten mój sygnał jest w jakiś sposób zakłócony, to dlaczego mój tv sobie z tym doskonale radzi a 3 Wiwy i Ferguson poległy. Teren dla widoku z mojego balkonu w kierunku nadajnika jest odkryty. Sądzę, że to z tymi Wiwami jest coś nie w porządku, skoro na samym symetryzatorze robią się takie jaja. A jeśli LTE zakłóca sygnał kanału 47 to się pytam gdzie jest UKE! No tak ale chyba poziom tych zakłóceń jest niski skoro odbiorniki tv pracują poprawnie a tylko durne Wiwy wariuje.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

Widzisz kolego bo niektóre dekodery lub telewizory są wykonane z gorszej jakości komponentów tyczy się to głowic jak i całych matryc.
Widocznie w tej Wiwie jest głowica gorszej jakości,i przez to jest ona bardziej podatna na zakłócenia tudzież na wiązkę natężenia sygnału.
Szczerze to nie miałem nigdy do czynienia z tymi dekoderami,bo posiadam do starego odbiornika Opticuma,który nigdy nie miał problemów z przetworzeniem sygnału.
Podobne zjawisko jak na tej Wiwie występowało na innym dekoderze jakim miałem firmy Manta,bo w sieci nadajników SFN też parę sekund się zastanawiał aby zaskoczyć na kanałach z MUX-3.

U mnie też telewizor w diagnostyce sygnału pokazuje oznaczenie dla Świętokrzyskiego MUX-3 jako NW07SWI.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: K63 »

tadgra pisze:dlaczego mój tv sobie z tym doskonale radzi a 3 Wiwy i Ferguson poległy
Dekodery są sprzętem stosunkowo mało wymagającym jeżeli chodzi o siłę sygnału. Z racji że mają prostą - w stosunku do telewizorów - budowę, są pozbawione wszelkich układów korygujących i filtrujących. Jeszcze gorzej jest w tunerach USB. Wygląda na to że Twoje dekodery prawdopodobnie nie radzą sobie z SFN.
Do niedawna, za jeden z najbardziej tolerancyjnych tv - wobec "nieciekawych" parametrów odbiorczych - uchodził Panasonic.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: hadam »

U mnie jest podobnie, jeśli chodzi o kierunek Św. Krzyż, tzn. kiedy miałem antenę ustawioną w tym kierunku to MUX-1 i 2 śmigały bezproblemowo nawet na pasywnym krokodylu pomimo ponad 112 km odległości. Niestety Ariva na MUX-3 nie mógła się zdecydować z którego nadajnika odbierać czy z Dobromierza czy ze Św. Krzyża, oba nadajniki mam w promieniu około 25° dlatego dekoder często fiksował, pomagało choć raz na dłużej a raz na chwilę przełączenie na inny MUX i powrót na MUX-3 albo wyjęcie wtyczki z gniazda anteny i ponowne włożenie. Z telewizorem Samsung nie było problemów przy takim ustawieniu.
W końcu nie wytrzymałem i przekręciłem antenę na Wręczycę teraz MUX-3 znacznie częściej mi szatkuje, ale jak przytnie to i samo się naprawi nie muszę nic przełączać ani wyjmować wtyczki, ot takie uroki FSN'ów w linii prostej Wręczycy mam też idealnie Błeszno.

@ TLW/SZA. Przejeżdżałem wczoraj przez Szczekociny i zaobserwowałem, że zdecydowana większość anten na daczach to siatki a najciekawsze były dwa wynalazki niedaleko od siebie przy drodze nr. 46 na Lelów - Częstochowa, miały dodatkowo takie długie pręty (direktory) znacznie wystające poza obręb siatki na samej górze, może to poprawia odbiór w paśmie VHF?.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

Ten jeden wynalazek w tym czerwonym domku zaraz przy skrzyżowaniu DK46 z DK78 należy do mojego kolegi :D
On akurat ma to antenę nastawioną na Chorągwicę (bo mu większy dom obok zasłania widok na Kielce) i o dziwo wszystko mu odbiera bez zarzutów.
A tą antenę to ma kupę lat na pewno ponad 10 i z tymi direktorami ją oryginalnie kupił.
Drugi taki wynalazek jest na ul Śląskiej (nieopodal Delikatesów)w tym przypadku kierunek Święty Krzyż.
Jeszcze dwie takie siatki tego typu są już po mojej stronie Pilicy czyli w kierunku na Jędrzejów.

Jak pewnie zauważyłeś Lelowska w 90% ma nakierowane anteny na Święty Krzyż,ale w okolicach rynku już jest ustawienie wszystkie strony świata :lol: a wiąże się to z zabudową i profilem terenu,ale od ul.Żeromskiego wszystko wraca do normy czyli Święty Krzyż i kilka sztuk Wręczyca,lub Wręczyco-Dobromierzo-Kamieńsk :D

Jak widać mieszkańcy Szczekocin nie dali się nabrać na nowe antenowe wynalazki,czyli stara siatka rządzi.
Chociaż ktoś mieszkający przy rynku fundnął sobie eleganckiego Televesa.

tadgra
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2016, o 05:56
Odbiornik: LG 42L B650V, Wiwa HD90, Ferguson ARIVA
Instalacja antenowa: Yaga 19 elem.UHF z symetr.-Św.Krzyż
Ant.VHF/UHF z symetr.- Dobromierz, Kamieńsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Dobromierz, Góra Kamieńsk

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: tadgra »

No to koledzy sprawę załatwiłem. Rzeczywiście trzeba mieć anielską cierpliwość, aby zapewnić poprawny odbiór w mojej chałupie. Ale wreszcie się udało. Jak wcześniej pisałem moja instalacja składa się z masztu i 2 anten UHF, oraz 1 anteny UKF. Antenę VHF zdjąłem bo na razie jest niepotrzebna. Anteny z symetryzatorami za pomocą krótkich max. 3m porządnych kabli w czarnych osłonach PCW z bardzo gęstym oplotem miedzianym i grubym drutem, podłączone są do wejść wzmacniacza antenowego TELEWES' a. Jest to porządny sprzęt, który parę lat temu kosztował ok. 600 zł. Posiada 1 wejście UKF nie regulowanie, 1 wejście VHF z regulacją wzmocnienia, 1 wejście UHF z regulacją 3 kanałów częstotliwości i wzmocnienia oraz 1 wejście UHF z taką samą regulacją 2 kanałów. Ponieważ wzmacniacz wzmacnia tylko częstotliwości ustawionych kanałów więc nie ma żadnych śmieci w sygnale. Ponadto w każdym kanale można ustawić dowolne wzmocnienie sygnału. Maszyna ta zasila domową instalację RTV składającą się z 6 porządnych gniazd abonenckich. Jak zaczął wariować Mux 3. to wypiąłem anteny z wzmacniacza i sprawdzałem na samym kablu z symetryzatorami. Co się wczoraj okazało. Antenę zamocowaną na szczycie masztu skierowałem na Św. Krzyż, ale ustawienie jej aby osiągnąć max. siłę i jakość sygnału (85/100%) powodowało zwiechy Mux a 3. Jak ją przeciągnąłem w prawo prawie do momentu zrywania sygnału problem z blokowaniem się 3 Mux a zniknął. Bawiąc się z godzinę ustawiłem tą antenę tak aby osiągnąć max jakość sygnału i żeby nie blokowało 3 Mux a ( 64/70%). Takie samo ustawienie identycznej anteny zamocowanej niżej nic nie daje. Żadna regulacja nie załatwia sprawy. Skierowałem ją na Dobromierz a tu niespodzianka. Sygnał zarąbisty 90/100%. Za plecami tej anteny mam stromy blaszany dach sąsiadów. No i chyba to było powodem głupienia dekoderów. Wpiąłem górną antenę w wejście 3 kanałowe poustawiałem siłę sygnałów i w całym domu wszystko hula jak ta lala. Wniosek prosty- nie zawsze najlepszy sygnał jest najlepszy a ustawienie anteny góra dół, lewo prawo i miejsce zamocowania to prawdziwa loteria i można zrobić na tym doktorat. Dziękuję kolegom za zainteresowanie moim problemem i chęć udzielenia mi pomocy. POZDRAWIAM.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: Domel28 »

Dziś, po dłuższej przerwie udało się odebrać MUX TVN z PKiN, odległość około 150km w lini prostej. Sygnał był przez kilka godzin stabilny https://zapodaj.net/0e9e67b87eca4.jpg.html

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: poxipol »

Jonizacja powietrza po burzy sprzyja lepszej propagacji.
U siebie przyrost sygnału z odległych nadajników był w granicach 3%.

Na samym dipolu VHF pewnie możliwy byłby także u ciebie odbiór testu MUX-8

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: Tomciosz »

Wow, zazdroszczę. :D

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: Domel28 »

@poxipol- to było rankiem więc jeszcze przed burzami, więc ponad standardowe tropo o tej porze, bo chyba pierwszy raz odebrałem ten MUX w tym roku. A co do MUX 8 to też "był", bo wskaźniki migały na k.7

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: poxipol »

Tropo swoją drogą.
Burza nie musi być w danej chwili.
Istotnym czynnikiem jest wymiana mas powietrza.
Odległość 150 km pozwala jeszcze do stabilnego odbioru,przy odpowiedniej instalacji.

Przez ostatnie kilka dni,próbuję coś złapać z tropo,a interesują mnie głównie b.odległe nadajniki.
Jedynie co mi się udało w innych okresach to Alexanderplatz i Kalenberg.

Karol78
Posty: 22
Rejestracja: 27 września 2016, o 19:32
Miejscowość: gm. Krasocin,świętokrzysk.
Odbiornik: Panasonic 4K EX700
Instalacja antenowa: antena siatkowa z przedwzmiaczem serii 7, zamont na wys 12 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Św. Krzyż- Kielce/Dobromierz

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: Karol78 »

Witam wszystkich. Mam problem z odbiorem MUX 3. Mieszkam w okolicach Włoszczowy, a dokładnie w Krasocinie ( również powiat włoszczowski). Problem z odbiorem wygląda następująco: pasek z jakością sygnału skacze jak oszalały od 0 do 60%( nie może się unormować) i komunikat brak sygnału.Moc sygnału na poziomie 82%. Są dni kiedy pojawi się odbiór,ale rzadko.Dodam,że sąsiedzi mają anteny na podobnej wysokości ( ok 12 m) i mają odbiór stabilny. Pozostałe muxy ze Św. Krzyża odbieram bez problemu. Sygnał na poziomie 90 % i wyżej. Sytuacja utrzymuje się od wiosny br. W ubiegłych latach nie było problemu. Zastanawiam czy na odbiór może mieć wpływ nadajnik GSM LTE, do którego mam gdzieś 1,5 km w linii prostej lub inne nadajniki internetu bezprzewodowego. Proszę o poradę.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

Po pierwsze na co Ci ta antena wywindowana tak wysoko :?:
Jak antena ma przedwzmacniacz to trzeba ją tak umiejscowić aby zasłonić sygnał MUX-3 na kanale 47(682 MHZ) z pobliskiego Dobromierza działający we wspólnej sieci SFN ze Świętym Krzyżem i EC Kielce.
Najlepiej skorygować nieco jej położenie przestawić w bok i jak to możliwe opuścić na maszcie niżej.
Ja też mam antenę siatkową nastawioną na Święty Krzyż (połączoną sumatorem z anteną ASR kierunek Dobromierz/Kamieńsk).Zamocowanie jest 5 metrów nad gruntem
Odległość mam większą aniżeli z Krasocina.

Druga sprawa internet LTE na pewno też robi swoje więc trzeba tak ustawić antenę aby zasłonić ten przekaźnik LTE.
Trzecia sprawa sprawdź odbiór na samym symetryzatorze,może jakość sygnału się poprawi.
Bo nie zawsze 100% mocy sygnału powoduje poprawny odbiór,bo jak jest za mocny przedwzmacniacz to występuje przester sygnału i jakość pływa od minimum do maksimum.

Zablokowany