Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: Domel28 »

Znalazłem trochę stary artykuł w którym pisze, że z początkiem tego roku sygnał TVP Kielce z Chorągwicy k.47 ma zostać zastąpiony przez TVP Kraków http://nowykorczyn.pl/wiadomosci/news.php?id=14189 . Jak do tej pory sygnał jest? Więc coś takiego chyba nie jest planowane.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

Umknął mi wczoraj ten wpis.
Jak widać jest to artykuł z ubiegłego roku niepodparty żadnymi konkretnymi informacjami,a swoją drogą bez sensu było by uruchamianie nadajnika MUX-3 TVP Kielce na Chorągwicy,który ma doświetlić sygnał dla południowych powiatów województwa Świętokrzyskiego ,a po niespełna roku go wyłączyć :?:
Gdyby takie coś było planowane to na pewno w informacjach Kieleckich by o tym wspominali a jak do tej pory jest cisza.

laganek

not only tv tuner usb dvb-t lv5tdelux, problem z sygnałem

Post autor: laganek »

Witam, zakupiłem not only tv tuner usb dvb-t lv5tdelux, mam problem odnośnie znalezienia sygnału podczas konfiguracji programu Total Media, na załączonej antence nie sety nie znajduję żadnego kanały, próbowałem podłączyć antenę wewnętrzna ze wzmacniaczem sygnału lecz znów nie znaleziono żadnego kanału, pasek sygnału cały czas 0, mieszkam w Pińczowie, woj. Świętokrzyskie próbowałem kierować antenę w stronę Buska, Kielc i nic to nie zmienia, dodam że mieszkam w bloku na 1 piętrze. Czekam na jakieś porady ;)

Awatar użytkownika
ayreon
Posty: 100
Rejestracja: 16 czerwca 2013, o 11:23
Odbiornik: LG 42LX6500
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż/Kielce Komin EC

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: ayreon »

A dobrze masz skonfigurowane ustawienia na laptopie :?:

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: Domel28 »

50 km od św. Krzyża nie liczył bym na odbiór anteną wewnętrzną. Druga sprawa to czy masz jakieś przeszkody w kierunku kielc i czy profil terenu jest ok., bo może jakaś górka zasłania, do tego jeśli inne bloki zasłaniają to już może być loteria bo sygnał może być z całkiem innego kierunku.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

Po prostu musi pokombinować z anteną zewnętrzną w znalezieniu jak najlepszej pozycji do odbioru,a taką antenką jaką dają w zestawie to można łapać sygnał jak się mieszka 5 km od nadajnika.

WojakSzwejk

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: WojakSzwejk »

Witam prosze o pomoc gdyż mam problem z odbiorem programów tvp,obraz często sie zacina i występuje brak sygnału na pozostałych programach odbiór świetny.
Moja lokalizacja to gmina Strawczyn.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: Domel28 »

Witam. Jaką anteną odbierasz i czy ma wzmacniacz (zasilacz) czy symetryzator? Ogólnie jaka instalacja. Podaj też wskazania siły/jakości na poszczególnych MUX-ach.

WojakSzwejk

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: WojakSzwejk »

Witam,antena to najprostsza antena kierunkowa bez zasilaczana UHF/VHF,końcówka która wchodzi do telewizora jest w kształcie kolanka,taka zagięta tulejka,telewizor to sony w800b series.
Parametry sygnału dla kanałów z zakresu 546 i 602Mhz wyświetla jako bardzo dobra,a dla zakresu 658Mhz dobra ale te programy są zakodowane,natomiast zakres 682 Mhz jest niedostateczna i są kłopoty z poprawnym odbiorem,więc jak może być przyczyna?Kabel ma kilka lat ale jest w jednej całości,nie ma żadnych śladów uszkodzeń i nie jest zbytnio długi ok 10metrów

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: belzebiusz »

A co siedzi w puszce antenowej - wzmacniacz czy symetryzator?

WojakSzwejk

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: WojakSzwejk »

W puszce jest symetryzator nie ruszany od zakupu anteny tj jakichś pięciu lat

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

Według mnie to miesza Ci SFN pomiędzy Świętym Krzyżem a EC Kielce,ostatnio była konserwacja na kominie EC i być może te dwa obiekty nie są idealnie zsynchronizowane,obym się mylił ale podejrzewam że to jest przyczyną,u mnie też najsłabsze parametry ma MUX-3.
Posprawdzaj jeszcze końcówki kablowe może się poluzowały lub oplot dotyka żyły.

WojakSzwejk

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: WojakSzwejk »

Ok dzięki za info postaram się posprawdzać kabel,złączki itp,zajrzę też do puszki antenowej jak będzie potrzeba to trzeba będzie coś wymienić.

laganek

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: laganek »

wszystko robiłem tak jak w instrukcji, tuner był wykrywany przez programy, nie znajdował sygnału, podłanczałem do anteny używanej w tv i też nic nie łapał, (antena ustawiona na tv odbira ładnie) tuner wysłałem na reklamacje, zobaczymy co będzie jak odeśla

pioteres
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2014, o 14:48
Odbiornik: Manta DVBT010
Instalacja antenowa: DPM HN51WK
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Odp: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: pioteres »

pablo82 pisze:@pioteres spróbuj odebrać MUX-3 na k.47 z Chorągwicy. Tam też nadaje TVP Kielce, przy czym jest to bardziej emisja kierunkowa skierowana dla mieszkańców Kazimierzy Wielkiej. Ewentualnie zrób tak jak pisze @Tomciosz zmień położenie anteny tj. zasłoń emisję z Dobromierza np kominem lub dachem domu.
Oprócz Dobromierza problemy z MUX-3 na tym samym kanale może też robić nadajnik w Kielcach na kominie EC, który może się w Twoim przypadku również pokrywać z kierunkiem na Św. Krzyż.
@pioteres jeżeli nie zależy Ci na TVP Kielce spróbuj ustawić antenę na nadajnik w Twoim regionie, a mianowicie na Katowice/Kosztowy (stamtąd też nadają wszystkie 3 Muxy):
http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=5
@pioteres chyba Cię źle zrozumiałem, bo z Twojego profilu wyczytałem, że chcesz odbierać MUX-3 w Chorzowie, a ty masz problem z Mux 3 w rejonie Słupii i Radoszyc. W takim razie wywal z tej Twojej siatki wzmacniacz (obojętnie jaki tam by nie był), zdemontuj zasilacz od anteny przy tv, zaś do samej siatki ustawionej na Św. Krzyż wstaw tylko symetryzator, np taki:
http://www.dipol.com.pl/symetryzator_an ... _C0002.htm
oraz załóż zwykły wtyk antenowy zakręcany na F-kę przy tv, np taki:
http://www.dipol.com.pl/przejscie_gniaz ... _E8260.htm
Powodzenia w udanym odbiorze.
Koledzy dziękuję za pomoc. Finalnie, wymieniłem w instalacji jedynie zasilacz. I okazuje się że zasilacz zasilaczowi nie równy chociaż oba mają te same parametry w teorii i oba na pierwszy rzut oka są sprawne. Siła jest nadal ok. 70% ale jakość jest 96-98% i co najważniejsze jest stabilna.

Przy okazji zebrałem też muxa ntl z Radomska i muxa 3 z Kamieńska :)

Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: TLW/SZA »

A ja dalej nie mogę złapać MUX NTL Radomsko :x
Próbowałem w długi weekend odbioru na antenie kierunkowej z zastosowaniem dopasowanego symetryzatora ,dłubałem na dworze ze 4 godziny i nic ,na kanale 36 jakość,moc 0%.
Natomiast MUX-3 z Dobromierza k47 jakość 85%,moc 78%
Kamieńsk k26 jakość 78%,moc 75%.
Po założeniu anteny siatkowej z przedwzmacniaczem 18dB jakość i moc dla MUX-3 tak samo z Dobromierza jak i Kamieńska 93%/95% bez zacięć,dodatkowo MUX 1,2 z Wręczycy na k 35,39 wartości mocy sygnału dla k35 70-80%/jakość 70-83% bez zacięć.
Dla kanału 39 moc 70-78%/jakość 65-75% również bez zacięć.
Po MUX-3 na k41 oraz MUX-L k36 ani słychu ani widu,feralną stronę południową zasłoniłem dachem przenosząc maszt i jak widać nie pomogło to w złapaniu kanału 36.

arturo78

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: arturo78 »

Kolego TLW/SZA szukałeś kanał 36 z Kamieńska? Ja właśnie stamtąd bez problemu odbieram lokalny MUX NTL.

Awatar użytkownika
Tomciosz
Posty: 512
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 09:04
Miejscowość: Sosnowiec / Biała Wielka
Odbiornik: Thomson 32HD5506
Samsung UE50NU7092
Instalacja antenowa: VHF + LogPer k28-47 DIY (Dobrom.)
All-Ant ATS2000 (Koszt./Ornon./Stalex.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dobromierz,Ogrodzieniec|Kosztowy,Ornonto

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: Tomciosz »

Zapewne tak. Bo tylko na tym kanale i z tamtej lokalizacji, jest szansa na jakikolwiek odbiór.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: pablo82 »

Dokładnie tak. Tylko nadajnik na górze Kamieńsk ma moc 1kW (największą spośród innych doświetlaczy Muxu Lokalnego NTL na k.36). Dodam, iż u moich teściów 8km na zachód od Skarżyska w odległości 95km w linii prostej od Kamieńska odbiór NTL na k.36 jest możliwy (siła 72%, jakość 100%). Odbiór na Wiwie HD90 i antenie ATX91 ze wzmacniaczem SWA-2000/4T. Przy najmocniejszej ekranowanej płytce LNA-177 siła wynosiła 11%, a jakość pływała od 0% do 35%. Dodam też, iż aby teściowie mogli oglądać Mux Lokalny z Kamieńska musiałem idealnie kierunkowo ustawić antenę na nadajnik, gdyż też na tym samym k.36 oddziaływał na odbiór NTL, Mux-2 ze Szczawnicy i Rabki (ponad 150 km od nadajnika).

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: hadam »

TLW/SZA pisze:feralną stronę południową zasłoniłem dachem przenosząc maszt i jak widać nie pomogło to w złapaniu kanału 36.
Najlepiej gdyby na ten temat wypowiedział się kol. TLW/SZA ale mnie się wydaje że problemem w jego lokalizacji jest kolizyjny sygnał z Czech także na k. 36.

Zablokowany