Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

heguri

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: heguri »

Mieszkam w Gminie Wiślica. RTON Tarnów-G.Św.Marcina - Odbiór ze wzmacniaczem w granicach +- 95%

songoku

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: songoku »

Witam.
Mieszkam Nowej Słupi sygnał łapię ze Św. Krzyża (mam nadajnik na rzut kamieniem).
I nie wiem co jest czy tak jest na razie ma być czy co bo mam sam dźwięk i ten opis stacji ale nie mam obraz. Łapję to na zwykłej antenie z zasilaczem.

To wina anteny czy tak jest na razie??
Jestem w tym zielony. :(

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: bogdanzieba »

Zastosuj antenę z symetryzatorem, żadnego wzmacniacza.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: blockbuster »

songoku pisze:Witam.
Mieszkam Nowej Słupi sygnał łapię ze Św. Krzyża (mam nadajnik na rzut kamieniem).
I nie wiem co jest czy tak jest na razie ma być czy co bo mam sam dźwięk i ten opis stacji ale nie mam obraz. Łapję to na zwykłej antenie z zasilaczem.

To wina anteny czy tak jest na razie??
Jestem w tym zielony. :(

Pozdrawiam.
Nie napisałeś jaki masz model tv czy tunera bo tutaj pewnie leży problem. To, że masz dźwięk a nie masz obrazu świadczy o tym, że twój odbiornik ma tuner MPEG2 a obowiązującym w polskim DVB-T standardem jest MPEG4. Antena nie ma w tu nic do rzeczy.

songoku

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: songoku »

Kolega @up ma rację. Problem był po stronie tv tak jak napisał mam tv z MPEG-2 a nie tak jak trzeba MPEG-4. Musze dokupić tuner i będzie wszystko ok. :)

Dzięki z pomoc.

piotras24

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: piotras24 »

Witam,
Chciałem się podzielić informacją odnośnie odbioru DVB-T. Może komuś pomoże, bo ja nie mogłem nigdzie znaleźć informacji czy będzie u mnie działać telewizja cyfrowa (na mapkach emitela nie ma zasięgu w tym miejscu) i trochę ryzykowałem kupując tuner.

Gdzie: Województwo świętokrzyskie, miejscowość: Włoszczowa
Antena: Zwykła siatkowa + standardowy wzmacniacz
Tuner: Maximum T-102
Nadajnik: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Jakość jest na prawdę w porządku. Nie zdarzyło się jeszcze, żebym zobaczył jakieś "krzaki".
Tuner pokazuje jakość 80->100%.

DVBManiak

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: DVBManiak »

Odbierasz ze Świętego Krzyża a masz w opisie nadajnik Wrocław/Ślęża? Popraw.

piotras24

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: piotras24 »

Wszystko się zgadza :)
Mieszkam pod Wrocławiem, więc na co dzień odbieram ze Ślęży.
Tuner montowałem u rodziców.

rysownik1

Re: DVB-T Busko Zdrój

Post autor: rysownik1 »

27 października uruchomiono nadajniki MUX3 w Krakowie-Chorągwicy i Kielcach-Targowa. Jednak ich zasięg jest zasłany aby można było odbierać te programy w Busku-Zdroju. Kiedy się to zmieni ??

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T Busko Zdrój

Post autor: twmichal »

rysownik1 pisze:27 października uruchomiono nadajniki MUX3 w Krakowie-Chorągwicy i Kielcach-Targowa. Jednak ich zasięg jest zasłany aby można było odbierać te programy w Busku-Zdroju. Kiedy się to zmieni ??
Chorągwica jakby miała delikatnie większą moc, to by się dało punktowo odbierać. Na Targową nie ma co liczyć ze względu na bardzo niekorzystny profil terenu.
Z docelowymi mocami MUX-3 będzie dopiero w 2013roku, po wyłączeniu analogu.

Awatar użytkownika
marek70
Posty: 47
Rejestracja: 29 stycznia 2011, o 22:51
Odbiornik: Bravia ex401, canva t710
Instalacja antenowa: biquad DIY
Nadajnik - obiekt nadawczy: G. św. Marcina

Re: DVB-T Busko Zdrój

Post autor: marek70 »

Ja na początku października przekręciłem antenę z kierunku Sucha Góra na kierunek Wisła-Skrzyczne. I było super aż do końca października kiedy coś stało się z mux3 z Wisły. Szkoda bo miałem pełny zakres programów dvb-t polskich: Mux3 z Wisły na kan.62 i bokiem anteny mux2 z Krakowa na kan.64 a dodatkowo na 37 kan. czeski pakiet z miejscowości Frydek-Mistek, który co prawda nie był ciągle ale dość często dało się oglądać. Teraz dopóki czegoś nie zrobią z nadawaniem z Wisły będę zmuszony wspomagać się analogowym przekazem tvp1, tvp2 i info, który niestety jakościowo daleko odbiega od przekazu cyfrowego.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T Busko Zdrój

Post autor: twmichal »

Ja mam ustawioną antenę na Kosztowy i odbieram MUX-3 ze Skrzycznego w jakości 100%, bez żadnych przycięć. MUX-2 to najwyżej 30-40% i strasznie się tnie. Wieczorami mam Lysą Horę na k.37 i 54, i słowacki MUX-2 z Namestova na k.59. I co najciekawsze - MUX-3 z Katowic na k. 52, ale tylko wieczorem a poziom sygnału strasznie skacze.
Próbowałem złapać MUX-3 z Chorągwicy ale na wyświetleniu listy kanałów się skończyło.

Najlepiej w Busku odbierać chyba z Suchej Góry, ewentualnie jak ktoś mieszka wysoko i ma widok na SW to ze Skrzycznego + Chorągwicy.

kuubusf1

Re: Czy ktoś coś odbiera?

Post autor: kuubusf1 »

Witam, czy ktoś z użytkowników z woj. świętokrzyskiego odbiera MUX 2 z RTCN DĘBLIN RYKI ??
Nadaje z mocą 20kW a ja bez problemu odbieram go(okolice Wąchocka) z odległości 98km w jakości 100%. CZy ktoś też odbiera ten z tego nadajnika?? Dziwi mnie to bo do nadajnika Raszyn Mam 112km i już nie odbieram nic (widzi ze jest mux 2 i 3 ale nie znajduje kanałow.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: pablo82 »

@kuubusf1 wejdź na stronę http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html i tam masz zaznaczone kolorem żółtym, że twoje okolice tj. Wielka Wieś oraz Skarżysko-Kam. gdzie mieszkam są w obszarze odbioru MUX2 z Ryk (Dęblin) na k.24. Swego czasu jak miałem ustawioną antenę na Dęblin to na antenie kierunkowej ze słabym wzmacniaczem LNA-101 odbierałem MUX-2 z tamtego nadajnika. Nawet analog z Ryk http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=105 TVP1 k.25 TVP2 k.42 oraz Polsat k.59 odbierał u mnie w Skarżysku ze średnim śniegiem w kolorze, więc nie ma się czemu dziwić, że MUX-2 z Ryk jest odbierany u ciebie. Swoje robi też dość niski kanał tj 24 z którego fale rozchodzą się lepiej i dalej niż np. k.64 z Chorągwicy pod Krakowem, który kiedyś raz mój TV Sony przy wyszukiwaniu automatycznym skanował powoli i się zatrzymywał, przy czym z kanałem 23 MUX-2 z Tarnowa nie miałem problemu by go odebrać. Podsumowując, im niższy kanał nadawania , tym większe szanse na odbiór TV (zarówno w analogu jak i w DVB-T).

kuubusf1

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: kuubusf1 »

Rzeczywiście. Bawiłem się dziś z anteną i ku mojemu zdziwieniu złapałem wszystkie muxy(1,2,3) z Raszyna. Jakość 70-100%. Mam nadzieję że to nie propagacja:P Wcześniej jak łapałem to razem z POLSAT HD. Teraz go nie ma także może zostaną na stałe:)

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: bogdanzieba »

Polsat HD to z PKiN z Warszawy :).

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: pablo82 »

kuubusf1 pisze:Rzeczywiście. Bawiłem się dziś z anteną i ku mojemu zdziwieniu złapałem wszystkie muxy(1,2,3) z Raszyna. Jakość 70-100%. Mam nadzieję że to nie propagacja:P Wcześniej jak łapałem to razem z POLSAT HD. Teraz go nie ma także może zostaną na stałe:)
Natomiast u mnie w Skarżysku Mux-y w DVB-T z Raszyna odbierane są tylko w północnych dzielnicach miasta tj. na osiedlu Książęcym i Pogorzałym oraz wschodnich: Usłów i Łyżwy. Pozostałe dzielnice w tym moja Milica jest zasłonięta w kierunku Warszawy/Raszyna przez górę Pogorzelską ok. 350m.n.p.m, która skutecznie tłumi sygnał z kierunku północnego w tym z w/w przeze mnie Raszyna. Obecnie odbieram tylko MUX-2 ze Św. Krzyża k.36 oraz Przysuchy k.37. Mux-3 z kanałami TVP z Kielc (Targowa) nie odbieram. Podejrzewam że są 3 przyczyny braku MUX-3 z Kielc: kolizyjny kanał 47 z analogowym TVP1 z Przysuchy oraz słaba moc nadajnika 0,5kW oraz górzysty teren. Dlatego też czekam na start MUX-1 by mieć w DVB-T do kompletu 3 kanały TVP, które będą do odebrania na k.62 ze Św. Krzyża w maju 2012r. albo z Przysuchy (Kozłowca) na niższym k.50, bo odbiór z Raszyna u mnie "odpada".

kuubusf1

Re: Odbiór DVB-T w woj. świętokrzyskim

Post autor: kuubusf1 »

Co do Kielc i targowej to za słaba moc. Niby blisko a u mnie też nawet nie widzi że na tym kanale coś nadaje. Z Dęblina to by nie było nic dziwnego z tym mux 2 gdyby nie to że moc nadawania jest taka mała. Analogi są z mocą 200kW a u mnie i tak lekko śnieżą.

rysownik1

Re: DVB-T Busko Zdrój

Post autor: rysownik1 »

Czy od maja gdy ruszy MUX1 (Kraków / Chorągwica) w Busku będzie bezproblemowy zasięg? Bo z tego co widzę w tabelkach to ma być bardzo słaby sygnał 2kw. Z takim zasięgiem niema szans na odbiór w Busku. A na nadajniki z Kielc nie ma co liczyć. Bezsensu.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T Busko Zdrój

Post autor: twmichal »

Przecież MUX-1 będzie nadawany z mocą 25kW. A dodatkowo będzie jeszcze na k.45 z Prehyby i Góry Św. Marcina. Ponadto można odbierać już sygnał na k.42 z Suchej Góry albo na k.62 ze Skrzycznego(ja stąd odbieram)

Martwię się tylko, czy ta emisja z mocą 25kW nie będzie kierunkowa. Na tym kanale i z taką mocą był nadawany testowy MUX (było wtedy TVP Sport a przez pewien czas także stacje Polskiego Radia).
Odbierałem ten MUX wtedy w Busku ale tylko przy widoczności optycznej z Chorągwicą. Sygnał był stabilny.
MUX-3 na k.48 nie odbieram. Raz wyświetliło listę kanałów podczas wyszukiwania ale oglądać się nie dało - sygnał za słaby. Teraz odbiór dodatkowo utrudnia czeski MUX-1 z Ostravy, który mam bardzo ładnie wieczorami.

Zablokowany