MUX-8 w woj. świętokrzyskim

Skarlander
Posty: 17
Rejestracja: 3 grudnia 2016, o 17:32
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Odbiornik: Ferguson Ariva T750i
Instalacja antenowa: Własna antena siatkowa + "czarna płytka" + zasilacz.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż (Skarżysko)

Re: Skarżysko-Kamienna a odbiór MUX-8

Post autor: Skarlander »

@pablo82

Witaj,

Dzięki za poradę i wskazanie konkretnych rozwiązań technicznych, ale teraz nie będę się tym bawił. Na razie poczekam. A jak przyjdą święta, będę pewnie próbował odzyskać wszystkie kanały. Zobaczę, jaki wtedy będę miał odbiór na tej antenie i czy coś i jak zmieniać. A może w ogóle zainstaluję sobie antenę satelitarną, czy to nabytą indywidualnie, czy Polsatu Cyfrowego, albo nawet NC+? Nie wiem. Szczerze powiem, że mnie już wkurza DVBT. Za dużo z tym pier... za przeproszeniem. Na co dzień TV i tak nie oglądam za często. A teraz, po zmianie pogody spadki jakości sygnału/mocy mam dość znaczne. Przy czym mój tuner CANVA DVBT 333 nie pokazuje osobno mocy sygnału i jakości sygnały (wartości procentowe) a jeden pasek, mocy sygnału, co się przekłada na jego jakość... Zimą miałem ustawioną antenę na Św. Krzyż na poziomo i miałem wszystko na 100% i jakość dobrą (chyba, że samochody przejeżdżały (na parterze mieszkam i to dość dokuczliwe, jak jeździły stare trupy, albo niektóre nowe disle, albo latem jak na skuterach pomyka gówniarzeria). Więc teraz mam... naprawdę dosyć. I nie wiem, czy mi się chce certolić z tym, a później znowu przyjdzie zmiana pogody etc. Nie mam wpływu ani na pogodę, ani na moc nadajników, ani na to, aby Emitel nie odwalał... nie powiem kogo i czego i nie nadawał w różnych polaryzacjach muxów z tego samego nadajnika. Naprawdę, to gdyby nie domownicy, to bym... ech. Jak napisałem, do świąt dam sobie na wstrzymanie a na święta pomyślę - może kupię tuner tv satelitarnej a na wysięgniku, zamiast anteny do odbioru DVBT zainstaluję antenę satelitarną? I skończy się certolenie...

Serdecznie pozdrawiam!

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: Skarżysko-Kamienna a odbiór MUX-8

Post autor: Młody »

@Skarlander - Ostatnio byłem w Skarżysku, i nie wiem czy właśnie nie natrafiłem na Twoją lokalizację, którą wskazywała poziomo ustawiona siatka. Jeżeli chcesz jeszcze się bawić z siatką, to poleciłbym Ci ustawienie constans. Pion mamy w H, a poziom w V. Ja stopniowo nadawałem u siebie antenie ustawienie po przekątnej. Czyli startowałem od pionu, i stopniowo przechylałem antenę i czekałem aż wskoczy MUX 8. Gdy był już z dobrymi wartościami, podglądałem resztę MUX-ów, która była równie mocna jak MUX 8.
I w okresie zimowym, paski sygnału były zamknięte na 100% siły i jakości oraz Poziomie błędów - 0. Teraz gdy jest ciepło, siła spadła raptem o 3-4 %, a jakość nadal 100%, Poziom Błędów - 0. Nawet miałem możliwość przetestowania odbioru, gdy mocno wiało. I o dziwo było całkiem stabilnie, jak na takie niekonwencjonalne ustawienie anteny.
A jeżeli coś, to @pablo82 przedstawił temat doskonale, jak można uzyskać stabilny odbiór na mimo wszystko porządnych antenach.

Skarlander
Posty: 17
Rejestracja: 3 grudnia 2016, o 17:32
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Odbiornik: Ferguson Ariva T750i
Instalacja antenowa: Własna antena siatkowa + "czarna płytka" + zasilacz.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż (Skarżysko)

Re: Skarżysko-Kamienna a odbiór MUX-8

Post autor: Skarlander »

@Młody

Witaj. To możliwe, że mnie namierzyłeś ;) W końcu za dużo w moim mieście nie widziałem siatek na parterze w poziomie ustawionych :P

Co do Twojej porady. Narazie leje i jest ogólna niepogoda a ja nie mam czasu ni chęci się tym bawić, ale przed świętami, jak napisałem, będę musiał. Jeśli bym mógł wtedy tylko zadowolić się przestawieniem anteny, bez konieczności dokupywania, reinstalacji etc. czegokolwiek, to chciałbym zostać przy siatce.

Czy możesz zrobić zdjęcie swojej anteny i tu wkleić - orientacyjnie, w jakiej pozycji na ukos względem osi pionowej i poziomej jest to odchylenie? I jeszcze jedna kwestia - celujesz tą anteną na Św. Krzyż? W Suchedniowie? To prawdopodobnie Twoje ustawienie mogłoby mi odpowiadać.

Skoro widziałeś moją lokalizację, to wiesz, że nie bardzo mam jak manipulować tak na żywca, jak radzisz. Muszę na drabinie wpierw dosięgnąć i przestawić a dopiero później mogę sprawdzać, jak ta siła sygnału i jakość obrazu wyglądają.

Zimą w poziomie bezpośrednio na Św. Krzyż odbierałem Mux8 i pozostałe dobrze. Obecnie, tak, jak to pow. już opisywałem... Może lekkie przechylenie na skos byłoby lepszym rozwiązaniem...?

Pozdrawiam!

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: Skarżysko-Kamienna a odbiór MUX-8

Post autor: Młody »

Co prawda to jest moje stare ustawienie :

Obrazek

Obecnie antenę mam idealnie na ukos (pomiędzy pionem a poziomem), czyli patrząc na obrazek antenę mam przekręconą bliżej pionu. No i oczywiście wymierzony kierunek na Święty Krzyż.

Tak to ustawienie mam zastosowane w Suchedniowie, i zdecydowanie będzie dla Ciebie przydatne.

Jutro ma być do godzin popołudniowych w miarę możliwie, jeżeli chodzi o pogodę. Jak będziesz miał czas, to spróbuj z anteną zadziałać. Przy okazji porób trochę fotek, i wrzuć na forum. W materii anteny siatkowej spróbuję pomóc.

Skarlander
Posty: 17
Rejestracja: 3 grudnia 2016, o 17:32
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Odbiornik: Ferguson Ariva T750i
Instalacja antenowa: Własna antena siatkowa + "czarna płytka" + zasilacz.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż (Skarżysko)

Re: Skarżysko-Kamienna a odbiór MUX-8

Post autor: Skarlander »

Dzięki. Będę się przed świętami tym bawił. Na razie nawet nie mam od kogo pożyczyć drabiny ;) Dam znać, jak będzie działało. Serdecznie pozdrawiam! ;)

Młody
Posty: 121
Rejestracja: 3 listopada 2014, o 12:14
Miejscowość: Suchedniów, S-Kamienna
Odbiornik: Sharp LC-32HG3242E
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa i symetryzator.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: Skarżysko-Kamienna a odbiór MUX-8

Post autor: Młody »

Spoko, powodzenia ;)

ravmen
Posty: 36
Rejestracja: 14 marca 2012, o 20:48
Odbiornik: TV LG
Instalacja antenowa: LOG 5-69 + wzmacniacz LG-2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Re: Skarżysko-Kamienna a odbiór MUX-8

Post autor: ravmen »

pablo82 pisze:
ravmen pisze:jak ją zamontujesz u znajomej podaj mniej więcej lokalizację i jakość/siłę odbioru mux 1.2.3 a w szczególności mux8 :)
z góry dziękuje .
@ravmen niestety ale koleżanka rozmyśliła się w sprawie montażu telewizji naziemnej i zostałem z nową anteną, której zdjęcia wrzuciłem tu stronę wcześniej. A Ty odbierasz Mux-8 na Bernatce na tym przerobionym Log-u?
Na bernatce nawet ta logarytmiczna ze wzmacniaczem nie dała rady odebrać mux8... okazało się, że winą wszystkiego był złej jakości kabel. Po wymianie mux8 jest nawet na antenie Opticum AX 1000+ Combo gdzie cała jest w polaryzacji H :)

Skarlander
Posty: 17
Rejestracja: 3 grudnia 2016, o 17:32
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Odbiornik: Ferguson Ariva T750i
Instalacja antenowa: Własna antena siatkowa + "czarna płytka" + zasilacz.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż (Skarżysko)

Re: Skarżysko-Kamienna a odbiór MUX-8

Post autor: Skarlander »

@wszyscy

Takie pytanie nie bardzo w temacie MUX8, ale w kwestii naprawy dekodera. Czy orientujecie się, kto na terenie Skarżyska-Kamiennej potrafiłby mi pomóc? Kiedyś Pan Pisarek naprawiał sprzęt RTV. Nie wiecie, czy nadal to robi i czy naprawia dekodery DVBT? Oto mój problem:

"Mam dekoder Canva DVBT 333. Działał nie najgorzej przez ostatnie lata, aż w święta się... pisząc kolokwialnie, "zwalił". W nocy wyłączyłem dekoder, pozostawiając go w trybie czuwania (godzina na wyświetlaczu) a rano po próbie załączenia włącza się zielona dioda i tak już w zawieszeniu trwa. Nie wyświetla się menu, nie reaguje na pilota ani na przyciski z panelu dekodera. Czarny ekran i nic więcej. Jedyne, co można zrobić, to wyłączyć z sieci. Gwarancja oczywiście dawno wygasła. Nawet sklepu, w którym kupowałem dekoder, dziś już nie ma. Rozkręciłem dekoder, ale nie widzę żadnego zwarcia na układzie. Mniemam, że to wina softu. Nowego wgrać nie mogę - wszak po pierwsze, chyba nawet go nie ma (nie znajduję na sieci strony producenta - pewnie też przestał istnieć?), a poza tym, i tak nie jestem w stanie wywołać menu, bo jedyne co robi mój dekoder, to pali zieloną diodę. Nic więcej. Czytałem, że można w trybie serwisowym programować chipset, ale do tego potrzeba miniprogramatora do pamięci szeregowych CH341A. Wyszukałem na necie - nawet tanio, 30 zł + koszt przesyłki kosztuje. Nie wiem tylko, czy to coś da, bo nie mam softu do Canva DVBT 333 a i na zdjęciu miniprogramatora widzę, że się go podpina pod USB. Nie znam się na obsłudze tego miniprogramatora. Czy ktoś z Was miał podobny problem z tym dekoderem i jak go rozwiązał? Są jakieś (tanie) serwisy, (sklepy itp), które mogłyby go postawić? Zamówiłem już drugi dekoder (nie wiem, czy dobrze wybrałem - Ferguson Ariva t750i), więc będę miał nowy, tak, czy siak, ale tego szkoda mi wyrzucać. Jak napisałem - płyta wygląda na nienaruszoną. Może to zasilacz? Cholera wie... Co radzicie?"

Post zamieściłem w temacie dekodera:
viewtopic.php?f=36&t=3914&p=225111#p225111

Zablokowany