Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

loleklolek

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: loleklolek »

To nie błąd. W okresie docelowym (po wyłączeniu tv analogowej - wskazana tabelka dla MUX2), częstotliwości nadawania poszczególnych MUXów mogą być inne, niż w okresie przejściowym (teraz, wskazana tabelka dla MUX-1).

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 23:17 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

rejestracja

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: rejestracja »

A Polsat to nie jest przypadkiem na kanale sześćdziesiątym?

loleklolek

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: loleklolek »

Z Miłek jest na 43, z Pieczewa na 60, z Krzemieniuchy na 58 (http://www.emitel.pl/strona-glowna/mapa-obiektow). Wszystkie nadawane po 100kW i więcej, więc niosą dość daleko. To jak to jest i jak to ma być, to można odnaleźć na różnych stronkach gov w różnych planach kanałowych wykorzystania częstotliwości pod dvb-t, np. http://www.transport.gov.pl/files/0/179 ... 091106.pdf

mainz

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: mainz »

Coś wiadomo na temat najbliższych testów z mux1 na Miłkach?

romeczek26

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: romeczek26 »

mainz pisze:Coś wiadomo na temat najbliższych testów z mux1 na Miłkach?

dokładnie
NTC z Miłek to jakieś nieporozumienie.
na MUX-1 trzeba było długo czekać.
a start MUX-2 i MUX-3 nawet daty nie ma określonej.
Pewnie 2014 rok :x

loleklolek

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: loleklolek »

MUX2 do 31 grudnia 2013 -> http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2
MUX3 do kwietnia 2014 -> http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3

Braki są spowodowane zajęciem kanałów przez analog w chwili obecnej.

romeczek26

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: romeczek26 »

loleklolek pisze:MUX2 do 31 grudnia 2013 -> http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2
MUX3 do kwietnia 2014 -> http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3

Braki są spowodowane zajęciem kanałów przez analog w chwili obecnej.
Dokładnie tak jak mówiłem
nasz region na szarym końcu :cry:

Chociaż mogliby przyspieszyć włączenie Mux-2 (moim zdaniem ma najlepszą ofertę programową)
Jak widać na mapce
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2

odbiera go już 94% populacji Polski, a my jesteśmy w tych marnych 6 procentach Polski C.

loleklolek

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: loleklolek »

No to powinieneś lobbować za szybszym wyłączeniem tv analogowej.

romeczek26

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: romeczek26 »

loleklolek pisze:No to powinieneś lobbować za szybszym wyłączeniem tv analogowej.
Gdzie jest ten przycisk od analogówki nadawanej z Miłek? Zaraz go wyłączę :D

Nie no tak na serio to rozumiem w czym jest problem, to analogowo nadawany Polsat blokuje kanał.
Ale w czym problem wyłączyć analogowe nadawanie Polsatu i włączyć ludziom Mux-2 gdzie przecież jest Polsat.
A według planów włączenie Muxa-2 nastąpi dopiero pół roku po wyłączeniu analogu :(

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: zesepo »

No właśnie, dlaczego aż 6 miesiecy? tyle sie trabi o tym ze analog przeszkadza itp a kaze sie ludziom czekać...Żenujące.

mainz

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: mainz »

Ja mieszkam w takiej dziurze, że mux2 łapię z Olsztyna, a analog z Miłek ( 1, 2, polsat ) i najbardziej brakuje mi tvp info!

romeczek26

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: romeczek26 »

mainz pisze:Ja mieszkam w takiej dziurze, że mux2 łapię z Olsztyna, a analog z Miłek ( 1, 2, polsat ) i najbardziej brakuje mi tvp info!

Mam podobnie jak ty.
Mux-2 łapię z Olsztyna, a TVP1 i TVP2 z Miłek.
Niestety jestem za daleko (ok. 100km) od Olsztyna by złapać stamtąd Mux-3 z TVP 1 i TVP2.
Na szczęście Mux-1 z Olsztyna będzie już nadawany w większej mocy więc może uda się go mi złapać i będę miał TVP1 i TVP2 z naziemniej

a ty jak daleko masz do Olsztyna
może uda ci się złapać Mux-3

mainz

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: mainz »

Ja Sępopol więc tak troszkę na po dobę. Z MUX3 to jedynie wyłapało mi listę kanałów - antena siatka, wzmacniacz LNA 177. Na razie w antenę kierunkową nie inwestuję- czekam na rozwój sytuacji.

romeczek26

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: romeczek26 »

od 1 czerwca będzie nadawany z Olsztyna Mux-1 o mocy większej niż obecnie nadawany Mux-3
więc bez problemów powinieneś już go wtedy ściągać.
Będzie tam m. in. TVP 1 HD i TVP2

loleklolek

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: loleklolek »

@romeczek26

W harmonogramie MUX2 jest napisane do 31 grudnia 2013. Szczegółowe daty nie są jeszcze znane. Optymiści mogliby stwierdzić, że możliwe jest włączenie nawet przed oficjalnym wyłączeniem tv analogowej, czyli np. szybsze wyłączenie analogowego Polsatu.

Problem tkwi w tym, że emisji analogowej nie ma za bardzo sensu wyłączać w sytuacji, gdy ciągle zdecydowana większość odbiorców korzysta właśnie z tej formy odbioru. To by było odbieraniem sobie widowni. Jest sens, gdyby większość korzystała z tv cyfrowej. Oczywiście w okolicach Miłek nikt za bardzo nie chce się przełączyć na tv cyfrową, bo jej tam po prostu nie ma. A to z kolei jest związane z MUX1, który jak sama nazwa wskazuje miał być włączony, jako pierwszy, a jest jako trzeci. No ale to już chyba sprawy polityczne.

Tam, gdzie w chwili obecnej jest MUX2 i 3 lub 1, czyli można zastąpić wszystkie kanały analogowe cyfrowymi powoli cyfryzacja postępuje. Wystarczy, że jakiś fan NTC sobie ją zainstaluje i pokaże sąsiadom, a oni zazwyczaj też już zaczynają o tym myśleć. Poza tym wiosna się zrobiła i łatwiej grzebać przy antenach, no i trochę wydarzeń sportowych nas czeka.

edit: W sprawie MUX2 z Giżycka pojawiły się dobre wiadomości -> http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=17&t=4033 , więc jest szansa na uruchomienie do końca tego roku :-).

mainz

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: mainz »

I MUX-1 śmiga, szkoda, że MUX-3 ma taką słabą moc z pieczewa

mir1111

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mir1111 »

Mieszkam 56 km od nadajnika kisielice-iława woj war-maz dokladnie lidzbark koło dzialdowa,telewizor le 40c550,antena o zysku 17 db kierunkowa,maly zasilacz 20 db i przewód triset-wszystko z mojej strony okej-pytanie;czy moce nadajnikow są do publicznej wiadomości podawane rzeczywiste czy zawyżane tz.moc podawana jest mux-1 100kw,mux2 100 kw,oraz mux 3 50 kw.Jest to niejasne ponieważ na mux1 do poludnia odbjór niemożliwy,po poludniu na mocy 100 kw siła sygnału 75,poziom błędów do 2000 tu są testy,na mux2 moc nadajnika 100 kw siła sygnału 95,poziom błędów od 0 do 15 i mux 3 moc nadajnika 50 kw siła sygnału 90 poziom błędów 0 do 30.Co tu jest zgrane.Czarna magia.Pytanie 2 dlaczego w mux 1 gdzie info winno być lokalne jest info gdańskie z woj pomorskiego.Nadajnik kisielice - iława jest na teretorium woj war-maz i województwem jest olsztyn,info powinno być olsztyńskie a nie gdańskie.To tyle odnośnie odbioru,proszę teraz emitel o odpowiedż pozdrawiam.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: momus »

mir1111 pisze:Jest to niejasne ponieważ na mux1 do poludnia odbjór niemożliwy,po poludniu na mocy 100 kw siła sygnału 75,poziom błędów do 2000 tu są testy,na mux2 moc nadajnika 100 kw siła sygnału 95,poziom błędów od 0 do 15 i mux 3 moc nadajnika 50 kw siła sygnału 90 poziom błędów 0 do 30.Co tu jest zgrane.Czarna magia.
Każdy z mux'ów jest nadawany na innej częstotliwości/kanale, im wyższy kanał/częst, tym większe tłumienie sygnału. Zatem 100kW np na kanele 24 nie jest równe 100kW na kanale 38. Do tego po drodze możesz mieć coś co zakłóca konkretne częstotliwości.

P.S. możliwe że anteny też wiszą na różnych wysokościach i akurat to odczuwasz.

Np w Łodzi, ludzie mieszkający wysoko, odbierają mux-3 na zwykłym kablu jednożyłowym wyrwanym z czegoś (znajomy tak odbierał). Ja mieszkając nisko mam problemy by w ogóle sygnał złapać, a co dopiero mówić o obrazie :D

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: TomPL »

mir1111 pisze:Mieszkam 56 km od nadajnika kisielice-iława woj war-maz dokladnie lidzbark koło dzialdowa,telewizor le 40c550,antena o zysku 17 db kierunkowa,maly zasilacz 20 db i przewód triset-wszystko z mojej strony okej-pytanie;czy moce nadajnikow są do publicznej wiadomości podawane rzeczywiste czy zawyżane tz.moc podawana jest mux-1 100kw,mux2 100 kw,oraz mux 3 50 kw.Jest to niejasne ponieważ na mux1 do poludnia odbjór niemożliwy,po poludniu na mocy 100 kw siła sygnału 75,poziom błędów do 2000 tu są testy,na mux2 moc nadajnika 100 kw siła sygnału 95,poziom błędów od 0 do 15 i mux 3 moc nadajnika 50 kw siła sygnału 90 poziom błędów 0 do 30.Co tu jest zgrane.Czarna magia.Pytanie 2 dlaczego w mux 1 gdzie info winno być lokalne jest info gdańskie z woj pomorskiego.Nadajnik kisielice - iława jest na teretorium woj war-maz i województwem jest olsztyn,info powinno być olsztyńskie a nie gdańskie.To tyle odnośnie odbioru,proszę teraz emitel o odpowiedż pozdrawiam.
Emitel to rzadko tu odpowiada, raczej trzeba liczyć na społeczeństwo :lol:
Jak można poczytać w okolicznych wątkach odbiór z tych nadajników z takiej odległości nie powinien sprawiać żadnych trudności - ludzie odbierają nawet z odległ. ponad 100km. Może coś masz nie tak z anteną, ustawienie, kable, itp. Może mux-1 odbierasz z Olsztyna - to podobna odległość, a dużo mniejsza moc ;)
Co do tvp-info to jest zamieszanie, bo obecność programów tvp jest zapewne w mux-1 tymczasowa i docelowo (2013/2014) programy TVP będą tylko w mux-3. A że są tam 2 wersje to chyba nie przeszkadza a czasami w rejonach "granicznych" wręcz pomaga :)

Zablokowany