DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Pager
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, o 10:20
Odbiornik: Sony Bravia KDL-46EX500
Instalacja antenowa: UHF-Tridigit,VHF- Televes V BIII +wzm.Telkom-Telmor WW12/4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Giżycko/Miłki

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Pager »

Dziś tj.czwartek 19.04. zauważyłem test nadajnika MUX-1 Olsztyn/Pieczewo k.28. Mój TV Sony Brawia zdążył zaprogramować listę kanałów ,ale mam bardzo słaby sygnał tylko 54% i nic nie może wskoczyć.Do nadajnika mam 90 km.

Habi53
Posty: 47
Rejestracja: 5 października 2011, o 17:43
Odbiornik: Signal-527
Instalacja antenowa: Ant.siatkowa+wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Habi53 »

W tej chwili dekoder nic nie łapie. @Pager o której złapałeś sygnał?

Pager
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, o 10:20
Odbiornik: Sony Bravia KDL-46EX500
Instalacja antenowa: UHF-Tridigit,VHF- Televes V BIII +wzm.Telkom-Telmor WW12/4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Giżycko/Miłki

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Pager »

Sygnał pojawił się kilka minut po 9,i za chwile nadajnik zamilkł.

Habi53
Posty: 47
Rejestracja: 5 października 2011, o 17:43
Odbiornik: Signal-527
Instalacja antenowa: Ant.siatkowa+wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Habi53 »

OK. Dzięki.

romeczek26

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: romeczek26 »

Pager pisze:Dziś tj.czwartek 19.04. zauważyłem test nadajnika MUX-1 Olsztyn/Pieczewo k.28. Mój TV Sony Brawia zdążył zaprogramować listę kanałów ,ale mam bardzo słaby sygnał tylko 54% i nic nie może wskoczyć.Do nadajnika mam 90 km.

Pager mam pytanie.
Moja odległość do nadajnika Olsztyn/Pieczewo jest podobna jak u Ciebie ok. 90 km.
Mieszkam w Piszu i obecnie antenę mam skierowaną na Giżycko/Miłki.
Chciałbym jednak spróbować skierować antenę na Olsztyn.
Czy ty mając 90 km do nadajnika odbierasz zarówno MUX-2 jak i MUX-3 z Olsztyna/Pieczewa?
Bo wiem, że MUX-3 nadawany jest ze słabsza mocą.

Dzięki za pomoc




Sorry panowie za off-top

Habi53
Posty: 47
Rejestracja: 5 października 2011, o 17:43
Odbiornik: Signal-527
Instalacja antenowa: Ant.siatkowa+wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Habi53 »

@romeczek26 Ja mam do nadajnika Olsztyn/Pieczewo 79 km, instalacja taka jak w opisie z boku i odbieram MUX2 i MUX3. Chociaż MUX3 strasznie przycina czasem, a czasem jest dobry odbiór(zależy od pogody) i przejeżdżające samochody też zakłócają MUX3.

Edit.
30.04.2012 Od Dziś odbieram także MUX1, chociaż sygnał jest "trochę" słabszy niż MUX2.

Zenek30

dzisiaj odebralem mux 3

Post autor: Zenek30 »

Witam wszystkich chcialbym poinformowac ze dzisiaj w nocy z 29/30 kwietnia odbieralem mux 3 z Olsztyna z odleglosci 102 km.!

sp2sv66

Re: dzisiaj odebralem mux 3

Post autor: sp2sv66 »

Zapewne była duzo podwyzszona propagacja tak jest w takie gorączki

vilkendor

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: vilkendor »

Nadal słabe nadawanie(10kW)MUX1, nie mogli powtórzyć mux2(100kW)? I jak tu odbierać TVP? Mux3 tylko 2,5kW , mux1 tylko 10kW.

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: TomPL »

Czy to aby na pewno 10kW? Odbieram ze słabą jakością mux-3 natomiast mux-1 ani trochę :?

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: loleklolek »

Mi tam MUX-1 odbiera lepiej od MUX-3, tj. wyraźnie większa siła oraz sąsiad koszący trawę nie powoduje przy okazji koszenia sygnału :-)

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: TomPL »

Dziwna sprawa... odbieram na pokojowej mux-2 i mux-3(z zakłóceniami) a tego mux-1 ani, ani :o

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: loleklolek »

Odbierasz na antenie pokojowej. Ten typ instalacji już tak ma, zapewne musiałbyś na nowo poszukać miejsca, z którego złapiesz wszystkie trzy muxy. Na antenie zawieszonej 2 metry nad kominem, to jednak ciut łatwiej jest znaleźć sygnał dla wszystkich muxów na raz :-).

Denek30

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Denek30 »

Mam pytanie,dlaczego mam sile mux1 94 procent,to jakosc skacze od 21-40 i szatkuje?Dodam ze odbieram mux 1 z Olsztyna ze 100 km. ....

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: loleklolek »

Wzmacniacz w Twojej antenie wzmacnia sygnał i stąd siła jest duża. Natomiast sygnał ten jest bardzo zakłócony (duża odległość i zakłócenia lokalne, np. od kosiarek), stąd niska jakość. Odbiór ze 100km jest generalnie dość trudny - trzeba mieć dobrą antenę, nienaganną instalację i jeszcze trochę szczęścia.

Denek30

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Denek30 »

Mam taką antenę http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1610.htm i mux2 odbiera z Olsztyna bezproblemowo a wlaśnie mux1 z problemami....

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: loleklolek »

MUX1 nadaje na niższym kanale, na którym Twoja antena daje mniejszy zysk. Do tego nadaje z mniejszą mocą, niż MUX2 + być może coś Ci zakłóca odbiór. Teoretycznie można by spróbować z lepszą anteną i może by pomogło, ale chyba lepiej jest czekać na MUX1 z Miłek.

Denek30

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: Denek30 »

Masz rację poczekam sobie na Miłki już nie dużo czasu pozostało na włączenie mux-a1 8-) ...

ninnuam

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: ninnuam »

Witam

Kupiłem dekoder WIWA HD-90 oraz antene ze wzmacniaczem Thomson ANT1621.

MUX-2 śmiga pięknie nawet na kawałku drutu :)
Problem pojawia się przy MUX1 i MUX3 gdzie sygnał jest do niczego a po włączeniu wzmacniacza wzmocnienie zagłusza sygnał.
Okno na maszt, pietro 6 ulica żołnierska żadnego budynku po drodze po prostej może ze 3km (jeżeli dobrze myślę że nadajnik na maszcie wisi).
Terazz odpiąlem antenę i wsadziłem wieszak :D MUX2 100%/100% tak samo mux 1 i 3 jak nie tyka telewizora :)
Jak ustawię na antenie żeby ładnie łapało MUX1 to MUX2 nie wyłapuje nie wiem jak to chol....stwo ustawić :/

Czy musze czekac na nowy nadajnik do czerwca ?

Czy możliwe że antena przyszła uszkodzona ??

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN OLSZTYN PIECZEWO

Post autor: loleklolek »

No cóż taka antena, że działa gorzej od wieszaka. Ta antena co kupiłeś ma dipol regulowany po różne polaryzacje (ta ósemka). Spróbuj przekręcić o 90 stopni i zobacz, czy dało efekt. Może ma też jakąś regulację wzmocnienia - zobacz jakie efekty to daje.

Albo idź kup jakąś normalną antenę bez giga wzmacniacza. Na dobrą sprawę może i taka prętowa dodawana do tunerów usb może wystarczyć. Grunt, żeby była ustawiona w polaryzacji poziomej (pręcik na bok, a nie do góry). Wzmacniacz jest potrzebny tylko w sytuacjach, gdy jego brak skutkuje niemożnością odebrania sygnału. Jakbyś mieszkał na parterze z oknem w przeciwną stronę i widokiem na 10 piętrowe bloki, to może by i Ci pomógł. W Twojej sytuacji raczej przeszkadza. Jak odłączysz od niego zasilanie, to nawet działa, jak tłumik.

Nowego nadajnika w czerwcu nie będzie, z tego co mi wiadomo.

Zablokowany