DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

tomdm

Re: DVB-t Poznań

Post autor: tomdm »

Wrrróć ... jak mówiła pewna Pani Wicepremier od kasy jeszcze nie dawno :D

:arrow: http://www.tvp.pl/o-tvp/o-tvp/aktualnos ... hd/3002732

pozostało jeszcze z dzisiejszym wieczorem 5!!!!! dni :lol:
TVP HD i TVP Sport, więc cieszmy się chociażby z tego ;)

Proponuję zacząć wielkie odliczanie :mrgreen: do daty 18.10.2010
jako symbolicznego zakończenia nadawania w Polsce
JEDYNEGO programu w jakości HD, jaki mógł być dostępny dla dużej ilości odbiorców.

Od 18.10.2010 za darmo TVP HD i TVP Sport umarło.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Za chwilę dowiemy się ,że Telewizja Polska wrzuci TV TRwam HD w ramach współpracy z ojczulkami hehe? :twisted: :lol: .
Przecież katoland musi się jakoś promować :lol: ....

andyg

Re: DVB-t Poznań

Post autor: andyg »

Może jeszcze będziesz wmawiał że to wszystko wina katolandu?

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-t Poznań

Post autor: debe »

Przyzwyczaicie się. My w Lubuskim mamy tylko MUX2, wy będziecie mieć jeszcze MUX3
NTC vs NPC czyli:
Narodowa Porażka Cyfryzacji-ciąg dalszy. :x

p.saw

Re: DVB-t Poznań

Post autor: p.saw »

debe pisze:Przyzwyczaicie się. My w Lubuskim mamy tylko MUX2, wy będziecie mieć jeszcze MUX3
Jak już człowiek się do czegoś przyzwyczai to ciężko mu potem jak to zabierają. Po co było szczuć? Chyba, żeby pokazać "takie mamy możliwości, a teraz bierzcie co dają".

elgato

Re: DVB-t Poznań

Post autor: elgato »

Nsa godzinę 19:00 zanotowałem znaczący wzrost jakości na paczce testowej TVP.

Z 72% poszło na 96% :)
Zobaczymy jak długo się utrzyma...

pozdrawiam elgato

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

elgato pisze:Nsa godzinę 19:00 zanotowałem znaczący wzrost jakości na paczce testowej TVP.

Z 72% poszło na 96% :)
Zobaczymy jak długo się utrzyma...

pozdrawiam elgato
Pewnie tak długo jak długo utrzymają sie podniesione warunki propagacji. Czyli do jutra ok 8-9:00 hehe ;)

jkjarek

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jkjarek »

Jak widzę wiele osób nie odbiera MUX-2. I zadowoleni są tylko właściciele sklepów RTV.... Czegoś nie rozumiem. Po co się zniemia coś co działa?
MUX-3 sygnał 100%, MUX-2 o takim telewizor nie słyszał. Telewizor pół roku na rynku - za stary? za nowy? Na beryla mam się przerzucić? Antena nad 3-cią kondygnacją - za wysoko? Pod ziemią zakopać? Anteny ze wzmaczniaczem podobno mają problem.... Bez wzmaczniacza bez zmian. Więć dla kogo jest telewizja publiczna? Jaki sens to wdrażać skoro i tak pozostaje płatna telewizja satelitarna?
Chyba testy będa prowadzone tak długo aż sygnał będzie odierała tylko stacja nadawacza. A może tak coś z przyszłości? MPEG-6? Kiedy to wszystko wróci do normy?????

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

U mnie na MUX3 też wyższy sygnał pare procent.

Ale do rzecz.

1. MUX-3 nadal źle nadawany format obrazu TVP2 => kiedyś problemu nie było - programy rozpoznawały prawidłowo, MUX1 działało bez problemów.
2. MUX-2 TVN materiały filmowe są ok, ale w czasie reklam nie przełącza się na format 4:3 - 16:9 jest ok. Nie żebym oglądał reklamy - tyle czasu tego nie zauważyłem ;) W MUX1 działało to bez problemów.


WNIOSEK JEST JEDEN: Inna konfiguracja stream-ów obu... niedziałająca prawidłowo.

Jazz

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Jazz »


badzio19

Re: DVB-t Poznań

Post autor: badzio19 »


No i po co TVP mux1 jak nie będą mogli zapełnić muxa3 programami bo TVPHD i TVP Sport raczej tam nie trafi. Pewnie będą dawać tv trwam ;) i tv parlament

plastor

Re: DVB-t Poznań

Post autor: plastor »

No i wszystko sie wyjasnia powoli ... otoz od ostatniego posta nic w zasadzie nie robilem bo czasu nie bylo. I Bardzo mile zaskoczenie. Wczesniejsze objawy mozajkowania zrywania sygnalu mineły . a co NAJWAZNIEJSZE odbieram mux 3 . Niewiem czy zwiekszona zostala moc nadajnika ????? Ale Ogladam ogniem i mieczem .. obraz igla. Prosba teraz

Panowie z EMITEL - nie grzebcie juz wiecej .. teraz jest ok :D

Orzesz ... dopiero teraz przeczytałem że to tylko chwilowo :(( jak już coś jest dobrze to zawsze musi się spieprzyć :/ :evil:

jkrzyszt

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jkrzyszt »

handrzej pisze:2. MUX-2 TVN materiały filmowe są ok, ale w czasie reklam nie przełącza się na format 4:3 - 16:9 jest ok. Nie żebym oglądał reklamy - tyle czasu tego nie zauważyłem ;) W MUX1 działało to bez problemów.
To dziwne, ja nie jestem w stanie zaobserwować występowania takich objawów na TVNie. Wszystkie trzy możliwe tryby, tj. 16:9 anamorficzny, 4:3 i 16:9 letterbox, wyświetlają mi się poprawnie, także w trakcie reklam.

Może to jednak wina oprogramowania? Ja też kiedyś tak miałem, jeszcze wtedy, gdy tylko TVN potrafił nadawać anamorficznie, że dekoder ffmpeg umiał automatyczne dostosować geometrię obrazu do proporcji zakodowanych w strumieniu wideo tylko w momencie przełączania programów, a potem bez sensu trzymał te proporcje, niezależnie od tego co było dalej nadawane, aż do kolejnego przełączenia. Sam tego nie zauważyłem, bo niewiele oglądam, ale rodzina zgłosiła reklamacje i okazało się, że faktycznie tak było. Na szczęście udało mi się to poprawić.

Dzięki,
Janusz

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mm4738 »

W Rawiczu również odbiór MUX-3 - poziom sygnału zdecydowana poprawa.
I co ciekawe. MUX-3 mogę bez przeszkód odbierać w momencie obrócenia anteny na nadajnik Praded. Wcześniej tego nie było. MUX-2 przy obróceniu anteny na Praded niestety szatkuje.
Jest to jednak jakaś ciekawostka, porównując moce nadajników MUX-2 i MUX-3.
Antena kierunkowa TRIGI-DIT + wzmacniacz ALCAD.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

mm4738 pisze: W Rawiczu również odbiór MUX-3 - poziom sygnału zdecydowana poprawa.
I co ciekawe. MUX-3 mogę bez przeszkód odbierać w momencie obrócenia anteny na nadajnik Praded. Wcześniej tego nie było

U mnie również sygnał doszedł do poziomu z początku nadawania MUX3 Na k28. Level 94-95% i Quality 94%. Widzę maszt z dachu więc podniesione warunki jakie wystepują od dobrego tygodnia mnie nie dotyczą (nie myślę tu o ewentualnych zakłóceniach).Szkoda ,że w odpowiedim czasie nikt z Emitela nie napisał ,że moc była zmniejszona. Wielu ludzi się zastanawiało. Na marginesie ten cały MUX3 w Poznaniu z powody małej Mocy ERP 20 KW---- to jest olbrzymi regres po wyłączeniu MUX1 .Wszyscy posiadacze gównianych instalacji antenowych muszą wyremontować to i owo... ;) No ale cóż tak bywa Eter nie jest z gumy hehe. Miejmy nadzieję ,że niedługo włączą z powrotem MUX1 na k23,choć nadzieja jest matką głupich. Interes jest interes Emitel wie ,że na k23 bedzie tu bez problemu więc nie ma już co testować.

Pewne jest jedno .Lepsze czasy cyfry w Wielkopolsce już minęły 8-) --(skład multipleksów) hehe. Teraz będzie jak to mówią oferta socjalna. I po cholerę ten cały mpeg4 ? Ile mamy rozsądnych programów by zapełnić te sześć sieci??

mm4738 pisze: . MUX-2 przy obróceniu anteny na Praded niestety szatkuje.
Jest to jednak jakaś ciekawostka, porównując moce nadajników MUX-2 i MUX-3.
Antena kierunkowa TRIGI-DIT + wzmacniacz ALCAD.

Może po obrocie anteny na Pradziada antena łapie jakiś syf zakł. z Czech lub Niemiec na k39 bokiem ? bo moc erp napewno na k 39 jest konkretniejsza ;)
Ostatnio zmieniony 16 października 2010, o 10:43 przez RAPIOTR, łącznie zmieniany 3 razy.

arik92

Re: DVB-t Poznań

Post autor: arik92 »

W MUX 3 na k.28 znikneły TVP Info, TVP HD, TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Niestety po reformie Emitela LCD SONY nie stroją sygnału MUX3.Tuner stoi myśli myśli myśli i kupa. Czyżby nowe standardy w DVB :lol: ?
Ostatnio zmieniony 16 października 2010, o 11:00 przez RAPIOTR, łącznie zmieniany 1 raz.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Nie stroją bo nie mogą tego zrobić - proszę porównać poniższe zrzuty ekranu, dodatkowo jest EPG ale trochę dziwne:

MUX3: Obrazek, MUX2: Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 października 2010, o 14:52 przez scanya, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Rekonfiguracja w sobotę. Prawidłowo po co ktoś ma sobie spokojnie oglądać przy śniadanku?? hehe/. A tak cisnienie skoczy i człowiek idzie na świeże powietrze hehe.
Nie ma się co ekscytowac idzie kolejny regres ;) .

Zima Zima się zbliża więc trza opony zmienić
do roboty

pozdrawiam

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

arik92 pisze:W MUX 3 na k.28 znikneły TVP Info, TVP HD, TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia.
U mnie wszystkie kanały na MUX3 działają.

Matko, jaka siermięga z tym TVP2. Kodeki Core AVC jak i Cyberlink w ALTDVB identyfikują jako 4:3.
Leci teraz Cejrowski materiał 16:9...
Na Splash Lite to samo, amatorszczyzna, w MUX1 było ok.

Zablokowany