DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

Potwierdzam, na MUX2 częste zacięcia w skali wielogodzinnej...
Moim zdaniem na początku nadawania MUX2 sygnał był minimalnie większy.
Ciekawe czy to błędy w streamie, dosył, czy też tor nadajnika :)

manta05

Re: DVB-t Poznań

Post autor: manta05 »

Jasand1 pisze:A MUX2 znów wcięło . To jest wszystko chore.
Nic nie wcięło, wszystko działa.

akaahyymm

Gostyń

Post autor: akaahyymm »

Jestem nowy i nie wiem czy w tymn temacie. Antene telewizyjną nornalną mam ustawioną na Śrem, czy mogę jakoś znaleźć TV4. Jak to zrobić?

Jasand1

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Jasand1 »

Oczywiscie , że o 22.30 wróciło z powrotem , ale jak pisałem post to mux2 nie było. Tak niespodziewane i długotrwałe (około 1 godziny) przerwy w nadawaniu winny byc karalne. Chyba ,ze to sa nadal testy-zabawy naszym kosztem.

Pyrus

Re: Gostyń

Post autor: Pyrus »

Jeżeli masz odbiornik DVB-T MPEG-4 AVC to odbierzesz TV4.

Pyrus

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Pyrus »

Kolego, MUX2 działał cały czas, od około 20:15 oglądałem Polsat, TVN, TV4 naprzemiennie i cały czas miałem sygnał.

Jasand1

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Jasand1 »

Pyrus pisze:Kolego, MUX2 działał cały czas, od około 20:15 oglądałem Polsat, TVN, TV4 naprzemiennie i cały czas miałem sygnał.
Ty wiesz swoje a ja wiem swoje. Nawet przy automatycznym wyszukiwaniu odbiornik znajdywał tylko MUX3

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mm4738 »

Potwierdze, iż w Rawiczu cały czas odbierałem obydwa MUX-y.

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

Nadal u Was te błędy na MUX2 ? Bo u mnie bez zmian niestety.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

handrzej pisze:Nadal u Was te błędy na MUX2 ? Bo u mnie bez zmian niestety.
Niestety cały czas bez zmian :evil: . Wczoraj oglądałem mecz Lecha na TV4 właśnie z MUX2 i co parę minut (nieregularnie ) następowały zacięcia obrazu lub wręcz przelatywały kwadraciki 8-). Na Faktach TVN również to samo.

Ja nie wiem już co może skłonić Emitelowców by przyjżeli się z sercem temu zjawisku. Przecież w testach wszystko było ok.

Sprawdziłem u siebie dwie różne anteny i dwa przewody i nic ciągle to samo (wyłączyłem nawet wszystkie inne odbiorniki prądu hehe 8-) siedząc o latarce :mrgreen: ). A jeśli u mnie przy widzialności optycznej masztu w Sremie jest taka przypadłość to u kolegów gdzieś dalej w zabudowie w mieście musi być jeszcze gorzej bo dochodzą jeszcze inne problemy..... .
Potem ludzie męczą się i walczą z instalacjami aby polepszyć dążąc do naturalnej doskonałości a tu po prostu się nie da bo EMITEL tak już po prostu nadaje :cry: .

I to jest emisja komercyjna?? 8-) :lol: bueeheehe

Na marginesie jakość wizji TV4 z MUX2 wygląda o wiele gorzej do TV4 z Hot Birda.

made in poland-- DVB-T.A może trzeba jakiegoś Francola zatrudnić aby ustawił procesy ;) ?

Pyrus

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Pyrus »

Podejrzewam, że jest ten sam problem co za czasu POT-u, mianowicie dosył do Śremu już z błędami z Warszawy...

jack125

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jack125 »

ok 40 km od warszawy u mnie kanały tvp mux 3 niestety nie da sie odbierac pikselizacja po kilku minutach ogladania a jak teraz troche pogoda sie pogorszyła to wogule nie ma jedyny plus to ze mux 2 do tej pory był idealnie ale jak po zmianie pogody to mozna zaobserwowac lekkie przycinanie.Ta roznica w jakosci sygnału to chyba roznica w mocy sygnału mux 2 i mux 3 mux 2 ma chyba wieksza siłe nadawania

cyfrojtek

Re: Gostyń

Post autor: cyfrojtek »

Musisz mieć telewizor odbierający cyfrowy sygnał (mpeg-4 avc) jeśli masz telewizor zakupiony z dwa lata temu to już może być zwłaszcza sony sprawdź w specyfikacji odbiornika jeśli jest to wystarczy przeskanować programy jeśli nie ma to albo kupisz nowy telewizor z DVB-T lub odpowiedni tuner do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej widziałem takie na allegro za 50 zł. ale według mnie najlepiej kupić nowy telewizor będziesz miał piękny obraz.

Pyrus

Re: Gostyń

Post autor: Pyrus »

Gdzie ty żeś widział te tunery za 50 zł?
Chodzi ci o te szroty przywożone z Niemiec które są u nas bezużyteczne?

p.saw

Re: DVB-t Poznań

Post autor: p.saw »

handrzej pisze:Nadal u Was te błędy na MUX2 ? Bo u mnie bez zmian niestety.
Potwierdzam. Niestety.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Dzisiaj postaram się wstawić dwa trzydziestominutowe nagrania faktów tvn, które jednocześnie zarejestrowałem z kolega scanyą. Może teraz w końcu ktoś uwierzy, że to jednak nie wpływ warunków atmosferycznych, ale błędy strumienia, problem z dosyłem lub awaria nadajnika (niepotrzebne skreślić :lol: ). Przecież przy takiej odległości między nami nie mogą wystąpić błędy w tych samych fragmentach w skutek lokalnych zakłóceń. Jedyna różnica miedzy nagraniami to ilość błędów. Najwidoczniej wpływ na to ma czułość głowicy w tunerze, lub lepsza korekcja błędów?

Link do mojego nagrania http://hotfile.com/dl/80445443/ada8c62/ ... N_.ts.html

Popołudniu scanya umieści link do własnego nagrania. Jeśli jeszcze nikt nie zareaguje po tych dowodach to zapraszamy kolejnych chętnych do nagrywania umówionych audycji.

Plik kolegi scanya już się wysyła na hotfile, niestety przy transferze 120KB wysłanie 761MB trochę potrwa.

elgato

Re: DVB-t Poznań

Post autor: elgato »

Na dzień 6.11.2010 od samego rana do teraz pomimo siły 57, a jakości 76 obraz stabilny jak cholera.. jak nigdy dotąd :D :D

Btw... na MUX 2 od 27.10 zauważyłem dziwną rzecz... Po włączeniu któregokolwiek kanału z paczki - jakość spada po ok 5 minutach o jakieś 8% :D zawsze... mux3 nie przejawia takich przypadłości :)

pozdrawiam z Leszna :)

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Też zauważyłem, ze coś się poprawiło. Zarówno w MUX-2 jak i MUX-3. W pierwszym przypadku oglądam od ok 30 minut program i nie zauważyłem przycięcia, natomiast w drugim przypadku brak tych dziwnych pasków na samej górze ekranu.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Z uwagi na to, iż kolega scanya na tą chwilę nie odpisuje na email, pozwolę sobie umieścić link do nagrania wykonanego przez niego w tym samym czasie co ja. Można sobie porównać i wyciągnąć wnioski. Teraz czekamy na jakieś wyjaśnienie ze strony nadawców lub Emitela co było przyczyną tego zjawiska i czy problem został usunięty całkowicie.

http://hotfile.com/dl/80774281/66bed25/ ... ty.ts.html

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Jak już kolega Przemo wcześniej pisał poniższe nagranie jest wykonane przeze mnie:

http://hotfile.com/dl/80774281/66bed25/ ... ty.ts.html

Powyższe nagrania zostały wykonane w różnych lokalizacjach, pierwsze 55km na południe od Śremu, a drugie 65km na wschód. Na obydwóch nagraniach widać takie same błędy pojawiające się w tych samych miejscach. Dodatkowo - ponieważ zostały one wykonane przez ten sam program z tak samo ustawionymi opcjami nagrywania - są one identyczne. Wystarczy tylko obydwa pliki minimalnie przyciąć tak aby zawierały dokładnie taki sam odcinek czasu i uzyska się IDENTYCZNE pliki - co jest dowodem na to że błędy które w nich są powstały przed wyjściem sygnału z nadajnika.

Zablokowany