DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Wracając do problemu mrozenia sygnału i totalnej rozsypki z wszystkich nadajników DVB-T mpeg4. Myślę że hasełko--- przebudowa łącz to po prostu dyrdymały i wymówka. Emitel w stacji czołowej wprowadza siermięgę i tyle.
Prawdopodobnie rękoma oburzonych odbiorców wylewających żółć na to co widać, próbują zrobić ferment wokół tematu i wywrzeć nacisk na nadawców. Skłonić ich do współpracy....

Jest lepszy sposób. Emitelu wyłączcie w cholere wszystkie wasze nadajniki DVB-T bo to co widać to wasza osobista porażka i kompromitacja....
Na pewno obecna sytuacja z emisjami wpływa negatywnie na wizerunek firmy.

Według prawa powinien być już gotowy pierwszy etap z docelowymi kanałami, nadajnikami mocami i EPG. Co wy k.... robiliście przez 2 lata w trakcie testów ?.Był to czas,który normalna firma spożytkuje na rozwój infrastruktury, na szykowanie sprzętu i konieczne testy . Co to za polityka firmy ,która czeka do ostatatniej chwili z decyzją modernizacyjną...?

Nie macie umów z nadawcami,nie płacą?,łącza nie gotowe? :shock: , nadajników docelowych na RTCN-ach nie ma?.
Wyłączać multipleksy i nie ******* ludzi.....

Włączycie jak odrobicie lekcje..... . pełen nieprofesionalizm .Wybaczcie koledzy z Emitela. Trochę się zawiodłem

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

RAPIOTR... chyba poniosły Cie nerwy :)

1. Emitel nadal nie jest operatorem DVB-T, przetarg nie roztrzygnięty i za sprawą nowego zarządu TVP pewnie to jeszcze potrwa.

2. Emitel mimo braku umów na te chyba 10 lat, inwestuje już grubą kasę w infrastrukturę.
Mają pracownicy co robić przynajmniej w WLKP. Przebudowa łącz to nie wymówka i dyrdymały z tego co mi wiadomo z mojego źródła.

3. Co do polityki firmy? Która poważna firma będzie ryzykować miliony zł na inwestycje bez umów ? Sytuacja jest jaka jest z powodu moim zdaniem częściowo błędnych założeń co do wdrażania dvb-t. dla mnie absurdem jest wybieranie operatora na końcu... :) Był by ubaw jakby konkurs/przetarg wygrała firma która nie posiada masztów... w końcu w Polsce wszystko jest możliwe.

4. Ludzie z emitela których dane było mi poznać to raczej profesjonaliści ;p
A zawiedzenia można kierować do rządu, uke, krrit, i nadawców komercyjnych posiadających własne platformy cyfrowe. To jest biznes po prostu, liczą się zyski a nie obywatel.

Demon

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Demon »

handrzej pisze:Sytuacja jest jaka jest z powodu moim zdaniem częściowo błędnych założeń co do wdrażania dvb-t. dla mnie absurdem jest wybieranie operatora na końcu... :) Był by ubaw jakby konkurs/przetarg wygrała firma która nie posiada masztów... w końcu w Polsce wszystko jest możliwe.
Troszeczkę się z tobą nie zgadzam. W Polsce MUX-1 będzie działał podobnie do obecnych emisji analogowych. To znaczy dysponentami częstotliwości są nadawcy. Za ten przywilej mają nadawać programy niekodowane. Ale w związku z tym najpierw określone zostały programy a dopiero teraz rozstrzyga się kwestia operatora (umowa między operatorem a nadawcami a nie między operatorem-dysponentem a UKE). MUX-2 już inaczej jest i będzie traktowany i dlatego teraz prowadzone są prace nad wyłonieniem operatora, który będzie jednocześnie dysponentem częstotliwości. Dopiero on będzie dobierał sobie programy w ten sposób, żeby jak najlepiej na tym zarobić (powinny to być ciekawe programy, bo inaczej nikt nie będzie oglądał i sprawa się rypnie) z zastrzeżeniem, że KRRiT musi zatwierdzić zgodność programową z misją telewizji naziemnej. Nie ma zapisu o tym, czy MUX-2 będzie kodowany, czy nie (jednak w okresie przejściowym będzie obowiązek odkodowania go w całości). MUX-3 za to jest przeznaczony w całości dla TVP jako nadawcy publicznego i te programy również będą niekodowane. Jak już pisałem gdzieś tutaj na forum ja widzę bezsens w tym, że TVP stała się współdysponentem częstotliwości przypisanych do MUX-1. W czasie, gdy nie można uruchomić na danym terenie MUX-3 TVP jedynie gości w MUX-1 (a dysponenci MUX-1 zobowiązani powinni być do udostępnienia odpowiedniego miejsca w strumieniu).

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

Niewiarygodne. DVB-T znów cud miód maliny. Gratulacje za ogarnięcie tematu !!!


jeszcze tylko zdaje się czas jest źle ustawiony, mieliśmy zmianę czasu zdaje się :D
Ostatnio zmieniony 27 października 2009, o 19:21 przez handrzej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Tak @ Handrzeju na pewno wczoraj zawiodły nerwy 8-) ,ale nie mogę zaakceptować i przejść do porządku nad zjawiskiem przerabiania infrastruktury gdy ona już powinna być gotowa. Szlag mnie trafia jak czytam ludzi z różnych miejsc w Polsce ,którzy dywagują nad tym dlaczego im obraz klatkuje. Teorie z chmurami ,śniegiem,lub że Śrem daje za słaby sygnał itd..
Perypetie z frontu walki z antenami i telewizorami.
Sam odbieram telefony od znajomych co jest grane?
Do kolegi ,który instaluje zawodowo anteny dzwonią klienci mówiąc ,że źle im zrobił instalacje antenową , zaczęło padać i wilgoć im DVB-T zatrzymuje. Trzeba się tłumaczyć ,że to obecny (tymczasowy?)operator EmiTel pieprzy przekaz od zarania i że to nie wina instalacji.
Zresztą co tu dużo mówić koledzy z Warszawy dzięki patentowi SFN mają perypetie cały czas i co …? Mamy jakieś oficjalne informacje ze strony właściciela nadajnika ,propozycje rozwiązania problemu?

Ile trzeba mieć rozumu w głowie aby puścić z generatora co jakiś czas informację na poszczególnych kanałach dla użytkowników DVB-T o trwających pracach???. Co to szkodzi ? Czy to wymaga pieniędzy i zgody UKE? Odpowiedź jest prosta--- To wymaga to po prostu oleju w głowie i wprowadzenia dobrych praktyk w firmie Emitel. Tym bardziej że ponoć (cytat) : pierwszy etap się opóźnił…..więc nikomu nie będzie przeszkadzał pasek z informacją od Emitela

Czytam tu i ówdzie buńczuczne różne zapowiedzi np. emitelowca ze Szczecina :Jak przyjdzie decyzja to w dwa dni uruchomimy….He he .Albo na różnych konferencjach wypowiedzi przedstawicieli firmy. Achy i ochy nad stanem przygotowań i technologią .
A tu co mamy? Remont na PKiN i siermięga w całym kraju.
Śmiech przez łzy mnie ogarnia jak czytam i słucham na konferencjach niektórych ludzi z E.

Ktoś powie przecież to wciąż testy ,to nie emisja stała .Nie ma legalnego operatora . To do cholery niech wyłączą te emisje i włączą ponownie jak będą gotowi co do jednego papierka i bez elementarnych błędów w strumieniu, bo ludzie nie potrzebnie tracą czas na idiotyczne walki z antenami i sprzętem. Zawracanie głowy i tak się tego nie da oglądać.

Co do inwestycji jakie są potrzebne by uruchomić multiplexy: Od przynajmniej 8 lat wiadomo ,że trzeba wyłączyć telewizję analogową w Europie. I od ośmiu lat spółki i firmy telekomunikacyjne w Europie do tego się przygotowują--czynnie.
Nie trzeba być Einsteinem aby przewidzieć ,że pewne inwestycje w firmie należy poczynić zawczasu , bo po prostu w dobie cyfrowego przekazu daleko się nie zajedzie. Analog się kończy i trzeba za wszelką cenę inwestować w nowe technologie, bo po prostu firma musi znaleźć usługi po wyłączeniu analogu by utrzymać dochody. Więc moje rozumowanie jest proste mamy całą potrzebną infrastrukturę do świadczenia jakiejś usługi na danym terenie, to znaczy że jesteśmy gotowi do pierwszego etapu więc walczymy o kontrakt na emisje. A nie gdy to wszystko już powinno działać to dopiero czyścimy kurnik.Inwestycje i tak się opłacą ,bo nawet gdy Emitel nie będzie operatorem to i tak zarobi na podnajmowaniu infrastruktury.Nawet jak wygra firma krzak ,to chyba nikt sobie nie wyobraża,że zbuduje infrastrukturę na kominach ,kościołach lub maszcikach telefoni komórkowej heheh.Choć w tym kraju nigdy nie wiadomo jak będzie....

Gdyby firma była jak mówisz do końca fachowa to wdrożenie przebiegało by profesjonalnie .Mam umowy całą infrastrukturę, pstryk tego i tego dnia. Zaprojektowane wdrożone i działa…… Vide sytuacja w Czechach-co do zegarka. A u nas jest coraz gorzej .Podczas testów był stabilny obraz i EPG a teraz po wdrożeniu jest kupa.

Na marginesie podam przykład:

Ja jako producent opakowań nie czekam aż ktoś zechce zamówić u mnie jakiś wyrób i zapewnić mnie ,że będzie go ode mnie kupował przez 10 lat. To śmieszne.
Wprowadzając dany produkt na rynek muszę go zaprojektować ,zainwestować w maszyny i formy. Zapłacić urzędasom z Warszawki haracz za rejestrację i znosić fochy i gęby bo od nich zależy to i tamto .A potem jeszcze innym zdziercom z firmy certyfikującej co roku bulić za nadzór niemałe pieniądze.
A jak to wygląda w przypadku telekomunikacyjnej operatorki wszyscy widzimy.Każdy by chciał ustawowo kontrakt najlepiej dozywotnio 8-)

Oczywiście małym rozgrzeszeniem dla Emitela jest fakt ,że muszą pracować często z ludźmi z UKE wśród których znajdują się niezłe tuzy intelektualne hehe. Nie mówiąc już o fachurach z KRRiT.
Problematyczni są w Polsce także sami nadawcyi ,którzy łoją ludność za satelitarne niby nowinki o gównianej jakości i do końca nie są zainteresowani DVB-T. Zobaczymy po 2015 jak będą skamleć ..
Do tego dochodzi sytuacja niczym z Białorusi w Telewizji Polskiej gdzie spocone rączki nowych władców z pisu i sld skreślają pomysły poprzednich możnowładców z młodzieży wszechpolskiej i lpr---- vide—Spotom beamowa Platforma satelitarna TVP heheh…..
Ech dziwny jest ten kraj gdzie administracja czyli regulator nie potrafi wyegzekwować zachowań i działań wcześniej zatwierdzonych.

Co do pracowników firmy to ja również miałem przyjemność poznać kilkunastu i potwierdzam wszyscy to równi goście ,podczas rozmów do bólu konkretni jak to inżynierowie .Normalni faceci chcący jak najlepiej. Wszystkich serdecznie pozdrawiam.

Ech. Nie mi wyrokować i doradzać. Rozumiem ,że chodzi o zyski $$$ ,ale zapłata może być dopiero po wykonaniu usługi na wysokim poziomie zgodnie ze standardami.
Ja napisałem jaki jest społeczny odbiór zewnętrzny różnych działań i moja tak zwana percepcja człowieka zainteresowanego i do pewnego stopnia zasmuconego. Jeśli ktoś poczuł się urażony to serdecznie przepraszam.



Pozdrawiam koledzy.

Demon

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Demon »

RAPIOTR, jakiś czas temu lekko skrytykowałem Ciebie (nie gniewaj się), ale tym razem całą twoją wypowiedź rozumiem i popieram. Już gdzieś na tym forum pisałem, jak moim zdaniem powinny wyglądać normalne, cywilizowane relacje w świecie usług i nie tylko.

Janusz123

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Janusz123 »

W całej rozciągłości zgadzam się z @Rapiotr.
Przypomnę, jaką odpowiedź dał mi Pan Jarosław Bałuka ( http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=100 ):
"Termin koniec września nie jest terminem dla nas, jako potencjalnego operatora technicznego. Termin ten odnosi się do Nadawców telewizyjnych i to oni zdecydują kiedy chcą uruchomić emisję cyfrową.
Jasną rzeczą jest również, że aby wykonać niezbędne inwestycje potrzebny jest określony minimalny przedział czasu. W zależności od zakresu inwestycji typowo jest to kilka do kilkunastu tygodni.(...)"
Ty piszesz: "nie mogę zaakceptować i przejść do porządku nad zjawiskiem przerabiania infrastruktury gdy ona już powinna być gotowa", a Pan Bałuka uważa, że mają czas i nawet ten termin rozpoczęcia emisji komercyjnej, początkowo koniec września nie jest dla Emitela...

Demon

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Demon »

Do tej pory nie uzyskałem stanowiska EmiTel-a w kwestii uruchamiania kolejnych nadajników DVB-T w Polsce dla MUX-1. Tłumaczyłem, że chodzi mi o okres próbny (rozruchowy) tak, aby w terminie ,czyli 31 marca, płynnie wejść w emisję komercyjną. Niestety podejrzewam, że skończy się to "prima aprilisem" 1 kwietnia ;) .

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Jarosław Bałuka »

handrzej pisze:Niewiarygodne. DVB-T znów cud miód maliny. Gratulacje za ogarnięcie tematu !!!


jeszcze tylko zdaje się czas jest źle ustawiony, mieliśmy zmianę czasu zdaje się :D
Prace na łączach będą jeszcze prowadzone więc w przypadku zakłóceń proszę o wyrozumiałość.

rychu

Praca DVB-T Śrem

Post autor: rychu »

Aktualnie praca poprawna.BRAK TELEGAZETY na TVP INFO POZNAN.Byłoby dobrze gdyby udało się ją emitawać.Tak jak teraz to nie mamy dostępu do lokalnych informacji!!

olav_basoski
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: olav_basoski »

okolice poznania (smochowice, przeźmierowo, tarnowo podgorne), jest znaczna poprawa ale od czasu do czasu sie przytnie i zaszatkuje (raz na 3-5 minut). kiedys było idealnie i nic sie nie działo !!! pozdrawiam.

bar3003

Re: DVB-t Poznań

Post autor: bar3003 »

Znów się zaczęła pikseloza. Nadal brak telegazety.
Suchy Las
Bartek

C7_4K
Posty: 99
Rejestracja: 6 lipca 2009, o 23:26
Odbiornik: Samsung b650
Instalacja antenowa: NIE WIEM jakaś stara zardzewiała
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznan (UHF) /Śrem (UHF,VHF)

Re: DVB-t Poznań

Post autor: C7_4K »

bar3003 pisze:Znów się zaczęła pikseloza. Nadal brak telegazety.
Suchy Las
Bartek
a była telegazeta :?:
bo ja nie zauważyłem ;/

alicetea

Re: DVB-t Poznań

Post autor: alicetea »

Wczoraj bylo w miare ok, przyciecia raz na 5 min. Dzisiaj znowu przycina :( (23km na południe od Śremu) siła sygnału u mnie to 50%

bar3003

Re: DVB-t Poznań

Post autor: bar3003 »

C7_4K pisze:
bar3003 pisze:Znów się zaczęła pikseloza. Nadal brak telegazety.
Suchy Las
Bartek
a była telegazeta :?:
bo ja nie zauważyłem ;/

16.10, kiedy kupiłem TV, po dostrojeniu do sygnału cyf. telegazeta była na pewno do niedzieli. 21.10 kiedy zaczęła się pikseloza telegazety nie ma do dziś.

rychu

DVB-T Poznan (Śrem)

Post autor: rychu »

Dlaczego na TVP-Info nie ma TELESKOPU tylko TVP W-Wa?
Co znowu odbiło firmie EMITEL?

bar3003

Re: DVB-t Poznań

Post autor: bar3003 »

bar3003 pisze:
C7_4K pisze:
bar3003 pisze:Znów się zaczęła pikseloza. Nadal brak telegazety.
Suchy Las
Bartek
a była telegazeta :?:
bo ja nie zauważyłem ;/

16.10, kiedy kupiłem TV, po dostrojeniu do sygnału cyf. telegazeta była na pewno do niedzieli. 21.10 kiedy zaczęła się pikseloza telegazety nie ma do dziś.

Emitel podaje czas letni, i zamiast Teleskopu mamy Kurier Warszawski.
Panowie z Emitela!
Skoro wyłączyliście Telegazetę i nadajecie czas letni, to chociaż włączcie sygnał z poznańskiego ośrodka TVP.

marcin.poznan
Posty: 63
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 17:14
Odbiornik: TV Philips 2016
Instalacja antenowa: ANTENA KIERUNKOWA 17/21-60/TRIDIGIT
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: DVB-t Poznań

Post autor: marcin.poznan »

Prawda dziś chcę obejrzeć Teleskop na TVP INFO a tutaj nadawany został Kurier Warszawski. Ot tak się porobiło. Pewnie nasze TVP INFO (z odziałem Poznańskiem) będzie na MUX III.

cyfrojtek

Re: DVB-t Poznań

Post autor: cyfrojtek »

U mnie dzisiaj w południe poznikały wszystkie programy cyfrowe a znalazły się na innych kanałach co to jest ciągle jakieś zmiany ?

rychu

DVB-T Poznań (Śrem)

Post autor: rychu »

Dlaczego na naszym TVP INFO zniknął TELESKOP lokalny ??
(teraz jest lokalny program TVP W-wa)
Co jeszcze wymyśli firma EmiTel??

Zablokowany