DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

adgjm
Posty: 19
Rejestracja: 9 listopada 2009, o 15:42
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem / RTCN Jemiołów

Re: DVB-t Poznań

Post autor: adgjm »

Odbiór miał się poprawić a teraz wogóle nie da się oglądać.Jeśli prace się już zakończyły i nadajnik pracuje z pełną mocą to ja dziękuje za taką telewizje cyfrową.Normalnie jaja ktoś sobie robi!!!

Awatar użytkownika
krzys34
Posty: 88
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Wieleń
Odbiornik: Telewizor Samsung UE49KU6172U 4K UHD
Instalacja antenowa: Zwykła kablówka tylko z DVB-T w blokach
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rusinowo-Piła 28,7 km

Re: DVB-t Poznań

Post autor: krzys34 »

Popołudniu ustawiłem moją antene w kierunku Śremu bo ponoć sygnał jest zwiększony wraz zmianą kanału ale niestety sygnał mam 40% i zero znalezionych kanałów.Moja lokalizacja to Wieleń północna wielkopolska.W lini prostej na mapce 102 km.ZJemiołowa natomiast sygnał mam 94% i obraz idealny a zależało mi żeby mieć info poznanskie.

mirula

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mirula »

:P mamy juz telewizje hurra

Awatar użytkownika
derwalski
Posty: 80
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Bravia W4000/LV5HDeluxe/Wiwa HD-90/Opticum HD TS 9600
Instalacja antenowa: 11 el. Y-U
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żółwieniec/Śrem

Re: DVB-t Poznań

Post autor: derwalski »

Kramsk, 10 km na zachód od Konina. OTV SB 32w4000, antena Yagi-Uda 25 el. + przedwzmacniacz ok. 30 dB, 12 metrów nad ziemią, wzgórze zasłaniające zachodni horyzont., także lokalizacja nieciekawa. Do tej pory transmisja ze Śremu była jedynie przy silnym tropo. Dziś też warunki propagacyjne są mocno podniesione. Ok. 10 sygnał był na poziomie 40%, co kilka sekund pikseloza, o 16 było już 60-65% a przed 17 sygnał był na maksa. W trakcie Teleekspresu nastąpiła ciemność. Wykasowałem listę i dla sportu jeszcze raz przeskanowałem częstotliwości i tu moje zdumienie bo pojawił się jakiś niemiecki mux na kanale 44 (nie wiem co to) a za kilka minut mux na kanale 48 :shock: czyli Raszyn. Dzisiejsze wyniki pomiarów można sobie odpuścić.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2009, o 20:00 przez derwalski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nol
Posty: 126
Rejestracja: 20 czerwca 2009, o 23:20
Odbiornik: AverMedia Hybrid Speedy
Instalacja antenowa: wewnętrzna\
Dipol16 + Symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: DVB-t Poznań

Post autor: nol »

Trzeba poczekać na info od panów z emitela o zakończeniu prac w Śremie, bo na razie sygnał strasznie wariuje.

mirula

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mirula »

i tu sie zgodze z kolega trza poczekac! a tak na marginesie ja w poznaniu zadnych tam innych niz śremowe mtx ów nigdy nie widziałem u siebie Samsung Le 650. :evil:

Awatar użytkownika
derwalski
Posty: 80
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Bravia W4000/LV5HDeluxe/Wiwa HD-90/Opticum HD TS 9600
Instalacja antenowa: 11 el. Y-U
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żółwieniec/Śrem

Re: DVB-t Poznań

Post autor: derwalski »

Przed chwilą sprawdzałem poziom sygnału i Śrem ok. 5% słabiej niż Raszyn (dobre 70%) mimo że Raszyn mam kompletnym "tyłobokiem" i odległość dwukrotnie większa. Tylko lokalny patriotyzm nie pozwala mi przestawić anteny na Warszawę ;)

marcin.poznan
Posty: 63
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 17:14
Odbiornik: TV Philips 2016
Instalacja antenowa: ANTENA KIERUNKOWA 17/21-60/TRIDIGIT
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: DVB-t Poznań

Post autor: marcin.poznan »

No ja mam siłę sygnału na granicy 70-72 czyli nic się nie zmieniło. Telegazety nadal po staremu zaczynają się od strony 800 a na TVP Poznań brak teletekstu. Puki co termin był jasno określony przez Emitela 18-20 wiec czekam do jutro. I się okaże czy wszystko powinno być OK. Lokalizacja Poznań.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Jarosław Bałuka »

Obecnie emisja prowadzona jest z mocą jak w k.39, do czasu uregulowania formalności administracyjnych.

jr3wp

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jr3wp »

Mam nadzieję, że wróci EPG! Parę tygodni w sierpniu było... i teraz cisza... Byłem pewien, że wróci 15 września na zapowiedz wielkiej cyfryzacji :) a tu nic :) Emitel unika odpowiedzi na ten temat... Skoro było, to chyba nie problem, żeby było dalej... Pewnie się nikomu nie chce wklepywać programów :) Bardzo bym prosił Panie Jarku o jakieś info na ten temat.

black500

Re: DVB-t Poznań

Post autor: black500 »

Witam,
We Wroclawiu jest mozliwosc odbioru; sprawdzone polnocna dzielnica miasta ok.pl.grunwaldzkiego.
Obraz niestety sie tnie ale poczekamy az wszystko ruszy z deklarowana moca 100kW.
pozdrawiam.

devaube

Re: DVB-t Poznań

Post autor: devaube »

Witam! Mam pytanie: czy zwiększenie mocy DVB-T ze Śremu może mieć wpływ na odbiór kanałów analogowych ? Mieszkam 15 km od Poznania na pn-zach i dzisiaj pojawiły się zakłócenia na kanałach odbieranych ze Śremu oraz z Piątkowa TVN. Nie jest to śnieżenie, co chyba wyklucza przekrzywienie anteny (?, poza tym nie wiało w nocy), tylko widoczne poziome pasy. W dzień było to bardzo uciążliwe, teraz wieczorem mniej, niemniej dalej są widoczne.

marcisław

Re: DVB-t Poznań

Post autor: marcisław »

Jarosław Bałuka pisze:Obecnie emisja prowadzona jest z mocą jak w k.39, do czasu uregulowania formalności administracyjnych.
Niestety w Swarzędzu jakość sygnału z wcześniejszego poziomu 96-100% (k39)spadła do 84% (k23) co powoduje poważne zakłócenia w odbiorze.
Dodatkowo dziwi mnie fakt że dopiero teraz wspomina Pan o uwarunkowaniach administracyjnych, które są przeszkodą w zwiększeniu mocy sygnału.

falcomf

Re: DVB-t Poznań

Post autor: falcomf »

Okolice Pleszewa do tej pory na k.39 sygnał 70%. Po zmianie na k.23 narazie od 3 dni żadnego sygnału nie mogę złapać. poczekamy do zakończnia prac. Ciekawe jak długo będzie trzeba czekać na uregulowanie formalności administracyjnych i zwiększenie mocy.

Udało się złapać sygnał ale jest gorzej niż było sygnał 60% pozim błedów 6
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2009, o 21:19 przez falcomf, łącznie zmieniany 1 raz.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mm4738 »

[quote="devaube"]Witam! Mam pytanie: czy zwiększenie mocy DVB-T ze Śremu może mieć wpływ na odbiór kanałów analogowych ? Mieszkam 15 km od Poznania na pn-zach i dzisiaj pojawiły się zakłócenia na kanałach odbieranych ze Śremu oraz z Piątkowa TVN. Nie jest to śnieżenie, co chyba wyklucza przekrzywienie anteny (?, poza tym nie wiało w nocy), tylko widoczne poziome pasy. W dzień było to bardzo uciążliwe, teraz wieczorem mniej, niemniej dalej są widoczne.[/quote]

Te zakłócenia to raczej wynik TROPO. Zwiększenia mocy póki co nie ma.
A przy dzisiejszych warunkach to raczej więcej jest sygnałów zakłócających odbiór.
Np. CT 1 z k.23 w Rawiczu idzie dziś idealnie, stąd pewnie wahania sygnału na k.23 - DVB-T (poza ciemnością, która panowała przez kilkanaście minut ok. 18-19..tej)

petergiz

Re: DVB-t Poznań

Post autor: petergiz »

Witam umie na kanale 23 obraz idealny duzo lepiej niż bylo wczesniej . Poziom syugnalu wysoki popzrzednio mialem sredni (sony bravia). Lokalizacja - Krotoszyn pogranicze wielkopolski oraz dolnośląskiego

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Zakłucenia na kanalach analogowych powoduje MEGA tropo .Lecą stacje z wszystkich kierunków na FM , VHF i UHF.

@mm4738Co do ciemności w Rawiczu to zauważ ,że TVP info działał wtedy bez problemu więc tropo nie zatrzymało DVB-T.

Co do mocy ERP na k23 to czegoś nie rozumiem oto komunikat Emitela :
-----------------------------------------------
Analogiczne prace zostaną przeprowadzone w dniach 18-20 listopada w RTCN Poznań/Śrem, co skutkować będzie okresowymi przerwami w emisji DVB-T. Po zakończeniu prac emisja ruszy w kanale 23 ze zwiększoną mocą ERP 100kW.
------------------------------------------------------
Jest napisane ,że prace będą prowadzone od 18-20 listopada. To co emisja ruszyła z połową mocy bo brakuje papierków?? :P nieprawdopodobne.
Panie Jarosławie a nie jest czasami tak ,że nowy nadajnik się wykrzaczał i trzeba było wstawić ten z k39 hehe :?: ;) ?Wczoraj takie pady obserwowałem przez 20 minut.
Słabo to wygląda .Nie liczę nawet na odpowiedź za ile miesięcy to ruszy z docelową mocą

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Jarosław Bałuka »

Wszelkie teorie spiskowe są zupełnie nieuzasadnione. Formalności zostaną zakończone w najbliższym czasie. Nie ma co gdybać, trzeba chwilę poczekać.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mm4738 »

@mm4738Co do ciemności w Rawiczu to zauważ ,że TVP info działał wtedy bez problemu więc tropo nie zatrzymało DVB-T.

Zgadza się - tez to zauważyłem. Ale był też taki moment, że wszystko "poszło" i sygnał praktycznie spadł do zera, oraz przez dłuższą chwile wszystko strasznie cięło. Przynajmniej tu na południu Wielkopolski.
Tropo spowodowało, iż CT1 z k.23 leci dziś idealnie. I pewnie stąd u nas okresowe wahania sygnału na k.23.
A żeby było ciekawie to udało mi się złapać Raszyn z k.48. A to już jest wyczyn.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2009, o 21:42 przez mm4738, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

Prawie wszyscy marudzą :D . A u mnie ch23 znacznie lepiej działa niż ch39. Osoby z siatkami i wzmacniaczami 50dB powinny zamilknąć i zrobić normalną instalację antenową pod dany nadajnik. Czekamy w takim razie na nowe pozwolenie z UKE na większą moc, czy też na inne wymagane papierki.

A tropo rzeczywiście konkretne, praktycznie od 88MHz aż pod 1500MHz dukty dają radę. Korzystna inwersja temperaturowa i układ ciśnienia.

Zablokowany