DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

DVB-t Poznań

Post autor: mm4738 »

Tak  kanał  55 to EC na Dekana. Ale zdziwiło mnie, że na tej 5 cm antenie szedł Śrem (k.39 i k.23). I tego im "zazdroszcze" z lekka. A siedziałem w samochodzie z antenką na magnes przyczepioną do dachu na parkingu na placu Metziga.Mój tuner do PC to Aver TV Hybrid - Express Slim. Karta pokazuje na k.23 i 39 cały czas 100%.  Jestem z niej zadowolony.
Co jakiś czas udaje mi się złapać kanały z Berlina i Frankfurtu n/Odrą.
Poprzedniej jesieni "życiowy" rekord - to zalogowanie na tunerze stacjonarnym ok. 105 stacji z Niemiec, Szwecji, Danii.Kiedy pracował nadajnik w Żórawinie to przynajmniej u mnie, pomimo małej mocy - 5,5 kW łątwiej było z odbiorem. Antena mogła być skierowana na Śrem i odbiór był OK. A w zasadzie to musiała pracować z tłumikiem bo sygnał był za silny.


jkrzyszt

DVB-t Poznań

Post autor: jkrzyszt »

Previously Janusz Krzysztofik wrote:[quote]... teraz wszystko jasne, nue trzeba wchodzić na komin.

>blockquote>

Jednak wszedłem na ten komin, precyzyjnie nakierowałęm antenę na Śrem, podkręciłem wzmacniacz na maks i odbieram oba multipleksy w zasadzie bez zakłóceń, pomimo remontu. Dla zainteresowanych podaję szczegóły.

Lokalizacja: Poznań-Sołacz, dzielnica dość nisko położona, Śremu nie widać.

Instalacja: antena ATZ 16/21-60, stara ale z nowym symetryzatorem, trochę strat na filtrze FZK dla kanału 33 (z Akademii Ekonomicznej z tego samego kierunku) i zwrotnicy ZX-380 (Piątkowo), wzmacniacz AFP-0160/30 (był na 3/4, teraz na maks), kabel HFEK-75-1.02/4.6, rozgałęźnik RA-3F (wyjście 4dB).

Tuner: karta PCI Hauppauge WinTV Nova T-500 (podwójny).

Oprogramowanie: linux, getstream, vlc, mythtv.[/quote]

harnas136

DVB-t Poznań

Post autor: harnas136 »

a powiedzcie mi czy są jakiekolwiek szanse na odbiór leszczyńskiego multipleksu w krotoszynie (około 70 km od leszna) ? (oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniej anteny kierunkowej - może jakieś sugestie)

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

DVB-t Poznań

Post autor: mm4738 »

Szczerze mówiąc to wątpię. To jednak w linii prostej ponad 60 km.W Rawiczu - 34 km od nadajnika sygnał też nie zawsze jest stabilny.Ale może dobra antena  ze wzmacniaczem ?



many111

DVB-t Poznań

Post autor: many111 »

Witam mam pytanko do Przema lub innych użytkowaników z Rawicza. Mieszkam w Wąsoszu mam antene szerokopasmową http://www.[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/item425152259_ant ... 0_p25.html    tuner goldena 870 i ani leszna ani śremu nie mogę odebrać. Śrem jest ale sygnał bardzo słaby kanał 23? chyba. Natomiast odbieram z kanału 45 (lubuskie tvp Gorzów itp) ale tu tez czasami klatkuje. Co mam zrobić aby obierać jakąś paczkę tvp sportu bez zacięć?. Mój gg 2343200 skontaktuj się jak możesz. Dz i pozdro.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Lepiej zmień antenę na jakiegoś ATX'a 91 ze wzmacniaczem ok 15-20 dB. Osobiście nie polecam anten tego typu. Może są dobre w małej odległości od nadajnika, ale na dalsze odległości raczej się nie nadają. Już na logikę, jaki może mięć zysk taka antenka z takim "dipolkiem"? Emisja cyfrowa jest wrażliwa na tego typu wynalazki i jeśli w analogu obraz jest znośny, to cyfra może szatkować przez mały zysk kompensowany wzmacniaczem, który wzmacnia zarówno sygnał jak i szum i zakłócenia. Do Leszna mam ok 30 KM i na podobnej antenie nie było nawet śladu emisji na kanale 55. Teraz nawet na symetryzatorze odbieram, nie mówiąc już po zastosowaniu wzmacniacza.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Nie wiem czy moje spostrzeżenia są prawdziwe, ale chyba obecnie emisja DVB-T idzie z pełną mocą, jak przed wymianą systemu antenowego. Czy Ktoś może to potwierdzić? ) błędów w obiorze na kanale 23 jak i 39.

many111

DVB-t Poznań

Post autor: many111 »

Previously Przemysław Wawrzynaik wrote:[quote]Lepiej zmień antenę na jakiegoś ATX'a 91 ze wzmacniaczem ok 15-20 dB. Osobiście nie polecam anten tego typu. Może są dobre w małej odległości od nadajnika, ale na dalsze odległości raczej się nie nadają. Już na logikę, jaki może mięć zysk taka antenka z takim "dipolkiem"? Emisja cyfrowa jest wrażliwa na tego typu wynalazki i jeśli w analogu obraz jest znośny, to cyfra może szatkować przez mały zysk kompensowany wzmacniaczem, który wzmacnia zarówno sygnał jak i szum i zakłócenia. Do Leszna mam ok 30 KM i na podobnej antenie nie było nawet śladu emisji na kanale 55. Teraz nawet na symetryzatorze odbieram, nie mówiąc już po zastosowaniu wzmacniacza. [/quote]Ok antena kupiona. Ale jak ją teraz kierować na Śrem ? i TV leszno też będzie odbierać ?

jkrzyszt

DVB-t Poznań

Post autor: jkrzyszt »

Previously Przemysław Wawrzynaik wrote:[quote]Nie wiem czy moje spostrzeżenia są prawdziwe, ale chyba obecnie emisja DVB-T idzie z pełną mocą, jak przed wymianą systemu antenowego. Czy Ktoś może to potwierdzić? ) błędów w obiorze na kanale 23 jak i 39.[/quote]Dziś (w środę 3.09) w Poznaniu od rana jesty tylko szum biały. Poziom zmienny, podobny w obu kanałach, znacznie niźszy od poziomu sygnału np. wczoraj.
Ale faktem jest, że wczoraj późnym wieczorem (w odróżnieniu od dnia poprzedniego) oba multipleksy nie wykazywały mi błędów. Niestety, nie jestem w stanie porównać tego z tym, co było przed remontem, gdyż w między czasie zarówno skorygowałem ustawienie anteny, jak i podkręciłem wzmacniacz.
Janusz


qlex

DVB-t Poznań

Post autor: qlex »

Witam.dzis przeskanowałem pasmo i nie odebrałem żadnego przekazu.Proszę o informacje czy to usterka czy planowane wyłączenie ?Qlex

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

DVB-t Poznań

Post autor: Jarosław Bałuka »

Previously Qlex wrote:[quote]Witam.dzis przeskanowałem pasmo i nie odebrałem żadnego przekazu.Proszę o informacje czy to usterka czy planowane wyłączenie ?Qlex
[/quote]

Proszę czytać forum - wszystkie niezbędne informacje są tu przekazane.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Previously tomasz wrote:[quote]Previously Przemysław Wawrzynaik wrote:[quote]Lepiej zmień antenę na jakiegoś ATX'a 91 ze wzmacniaczem ok 15-20 dB. Osobiście nie polecam anten tego typu. Może są dobre w małej odległości od nadajnika, ale na dalsze odległości raczej się nie nadają. Już na logikę, jaki może mięć zysk taka antenka z takim "dipolkiem"? Emisja cyfrowa jest wrażliwa na tego typu wynalazki i jeśli w analogu obraz jest znośny, to cyfra może szatkować przez mały zysk kompensowany wzmacniaczem, który wzmacnia zarówno sygnał jak i szum i zakłócenia. Do Leszna mam ok 30 KM i na podobnej antenie nie było nawet śladu emisji na kanale 55. Teraz nawet na symetryzatorze odbieram, nie mówiąc już po zastosowaniu wzmacniacza. [/quote]Ok antena kupiona. Ale jak ją teraz kierować na Śrem ? i TV leszno też będzie odbierać ?[/quote]Ja mam na Leszno, inaczej nic nie wyłapie. Trzeba bardzo precyzyjnie ustawić.

qlex

DVB-t Poznań

Post autor: qlex »

Do jrbaluka:ze względu na bardzo małą ilość czasu nie miałem możliwości przejrzenia całego forum, a akurat nadawana była audycja, którą miałem zamiar zobaczyć.Teraz dotarłem do informacji, ze dokonanywane są prace remontowe do końca września. Czy coś jeszcze mi umknęło?Qlex

manieksl

DVB-t Poznań

Post autor: manieksl »

Witam... pare tyg temu zadalem pytanie o TVP Kultura, Historia i Polonia - zostaly wylaczone zeby zwolnic miejsce dla Olimpiady w HD...Olimpiada się skonczyla wiec mam pytanie kiedy te programy powrócą?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

DVB-t Poznań

Post autor: Jarosław Bałuka »

Previously Mariusz wrote:[quote]Witam... pare tyg temu zadalem pytanie o TVP Kultura, Historia i Polonia - zostaly wylaczone zeby zwolnic miejsce dla Olimpiady w HD...Olimpiada się skonczyla wiec mam pytanie kiedy te programy powrócą?[/quote]

Nie precyzujemy takiej daty. W tym przypadku wiele zależy od TVP i organów administracji państwowej - można odnieść wrażenie, że jest wspólna wola jak najdłużej utrzymać kanał TVP HD, na czym nam zależy.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Czy ktoś może ogląda 28 odcinek Rancza na TVP HD ? U mnie jest problem z dźwiękiem - brak jest ścieżki dialogowej, pozostały dźwięk (mużyka i odgłosy) jest w porządku... Na odcinku 27 było wszystko OK.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Obecnie na Tajemnicy Twierdzy Szyfrów jest tylko szum.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Previously Przemo wrote:[quote]Obecnie na Tajemnicy Twierdzy Szyfrów jest tylko szum. [/quote]U mnie to samo.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Previously Przemo wrote:[quote]Obecnie na Tajemnicy Twierdzy Szyfrów jest tylko szum. [/quote]A teraz jest już OK.

many111

DVB-t Poznań

Post autor: many111 »

Witam mieszkam w Wąsoszu i dziś cały dzień spędziłem na dachu oto moje wyniki ;D.Kanał 23 - zero jakości (Śrem) żadnego kanału.kanał 39 - siła 50 % (Śrem) cięcie, nic nie widaćkanał 55 - Leszno tv odbiera 45%, poza tym  żadnego innego kanału.kanał - 45 jakość 80% wszystko ładnie smiga bez cięć ( Lubuskie).antena ATXa 91. I mam takiepytanko jak odbieracie tv Leszno i jednocześnie TVP Sport ?.

Zablokowany