DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

manieksl

DVB-t Poznań

Post autor: manieksl »

no dobra... więc co zrobić, żeby oglądać chociaż TVP HD? Brak obrazu i głosu - wyświetla tylko pasek z nazwą programu (tuner Golden Interstar 870 i karta MPEG-4).

socjalista

DVB-t Poznań

Post autor: socjalista »

Dzisiaj, podobnie jak wczoraj, 10:40 - 10:43 krótka przerwa w odbiorze TVP HD, a potem już wszystko O.K. - nie tnie się.
PSCoś nie tak z zegarem serwera - złe godziny postów pokazuje (ca +45 min)

danielk

DVB-t Poznań

Post autor: danielk »

Previously Mariusz wrote:[quote]no dobra... więc co zrobić, żeby oglądać chociaż
TVP HD? Brak obrazu i głosu - wyświetla tylko pasek z nazwą programu
(tuner Golden Interstar 870 i karta MPEG-4).

[/quote]
Tak naprawdę trzeba zmienić tuner. Posiadany przez Pana odbiornik nie odbiera programów HD.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Ponownie TVP HD zwalnia. Zauważyłem to zarówno w przekazie ze Śremu jak i z Zielonej Góry. Dodatkowo przy okazji wyhaczyłem, ze

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

U mnie TVP HD przy dobrym ustawieniu kodeków w AltDVB działa dobrze audio nie rozjeżdża się z wizją.
Natomiast od 2 czy 3 dni nie mam fonii w TVP info nie wiem dla czego, wszystkie inne programy działają. Wygląda to tak jakby AltDVB źle rozpoznawał ten kanał, wykrywa go jako  04 AC3  PID 303, a zdaje się że on jest w MPEG-2.


Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Dziś TVP HD działa idealnie. Co do TVP Info, to PID audio faktycznie jest 303, ale fonia jest w MPEG, a nie AC3.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Previously Przemo wrote:[quote]Dziś TVP HD działa idealnie. Co do TVP Info, to PID audio faktycznie jest 303, ale fonia jest w MPEG, a nie AC3.[/quote]A dziś wieczoram jak u Ciebie chodził TVP HD ? Bo u mnie tragedia ...

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Na tvp hd ze śremu znów potrzebne lekarstwo.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Nie tylko ze Śremu. Lubuskie to samo. Nie pomaga nawet Time Shift. Wygląda to na problemy we wszystkich testach DVB-T z kanałem HD.Aha dla ciekawych znalazłem plik ts z Norweskiej DVB-T. Można przetestować działanie audio AAC. Jak widać dla stereo wystarcza 64 kb/s VBR. http://www.wrzuta.pl/pliki/c6PVuFKcu0/

soulafein
Posty: 21
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: soulafein »

Witam - ma Leadtek DTV1800 H i zainteresowalem sie DVB W Poznaniu odbieram POLSAT, TVN, TV4. Zainstalowalem najnowsze stery beta od Leadteka i caly czas nie moge odbierac reszty - w szczegolnosci chodzi o TVP1 i TVP2. Czy cos sie dzieje z nadawca czy to problem oprogramowania?? Chyba, ze musialbym uzyc innego programu...

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Previously Przemo wrote:[quote]Aha dla ciekawych znalazłem plik ts z Norweskiej DVB-T. Można przetestować działanie audio AAC. Jak widać dla stereo wystarcza 64 kb/s VBR. [/quote]A jakiego kodeka do AAC używasz ?

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Previously Paweł Drzewiecki wrote:[quote]Previously Przemo wrote:[quote]Aha dla ciekawych znalazłem plik ts z Norweskiej DVB-T. Można przetestować działanie audio AAC. Jak widać dla stereo wystarcza 64 kb/s VBR. [/quote]A jakiego kodeka do AAC używasz ?[/quote]Cyberlink z pakietu Power DVD 8. Przetestowałem w DVB Viewer.

soulafein
Posty: 21
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: soulafein »

Witam. Czy moze mi ktos pomoc uruchomic TVP HD. Na moim Leadteku DTV1800 H odbiera bardzo ladnie TVN,Polsat,TV4 a mam problemy z kanalmi TVP. Probowalem najnowszej wersji beta (podobno z obsuga H.264) i ciagle to samo : obraz jest bardzo rozmazany i znieksztalcony, i nic nie widac. Wgralem najnowsze CoreAVC i uruchomilem w AltDVB i ciagle tak samo Pomozcie bo chcialbym czasem obejrzec reszte programow...

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Previously Przemo wrote:[quote]Juz jest ok. TVP HD działa. Czy możesz napisać mi czy też masz czasami błędy Discontinuities w DVB Viewer? Mam tak czasami zarówno z DVB-S jak i DVB-T. Znajdziesz to wybierając na górze okienka programu menu Widok>Filtry>DVB Source.[/quote]Podpiąłem się dziś (troszkę prowizorycznie) do anteny dachowej, żeby sprawdzić występowanie błędów "Discontinuities" na TVP HD. Przez blisko 9 godzin ciągłego odbioru TVP HD błąd ten nie zdarzył się ani raz. Antena to Dipol Tri Digital http://www.dipol.com.pl/a2680.htm, 10 metrów nowego kabla TRISET-113 PE http://www.dipol.com.pl/e1017_1.htm + 6 metrów jakiegoś starego. Brak jakiegokolwiek wzmacniacza.[quote][quote][quote]Aha dla ciekawych znalazłem plik ts z Norweskiej DVB-T. Można przetestować działanie audio AAC. Jak widać dla stereo wystarcza 64 kb/s VBR. [/quote]A jakiego kodeka do AAC używasz ?[/quote]Cyberlink z pakietu Power DVD 8. Przetestowałem w DVB Viewer. [/quote]Zainstalowałem PowerDVD 8 Ultra w wersji trial żeby sprawdzić ten plik ts, ale niestety dźwięk AAC odtwarzać się nie chce. Pozostałe kodeki z PowerDVD (H.264, AC3 oraz audio) pracują prawidłowo.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Obecnie tych błędów nie ma, co do Power DVD to trzeba wykupić plugin.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Previously Przemo wrote:[quote]Obecnie tych błędów nie ma, co do Power DVD to trzeba wykupić plugin. [/quote]To jest wersja Ultra więc plugin do AAC oczywiście jest, w samym PowerDVD chodzi on bez problemu i plik TS można obejrzeć z dźwiękiem. Niestety w DVB Viewer plugin do AAC chodzić nie chce

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »


Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

DVB-t Poznań

Post autor: Jarosław Bałuka »


Previously Jarosław Bałuka wrote:

[quote]
Witam,



odnosząc się do sygnalizowanych problemów z 'przycinaniem' sygnału, chciałbym przekazać Wam informację, że dokładamy wszelkich starań aby usunąć przyczyny. Jednakże nie wszystko jest możliwe "od ręki" i niejednokrotnie wymaga czasu na diagnozę przyczyny. Najważniejsze dla nas jest znaleźć i usunąć przyczynę, a nie jedynie leczyć skutki. To drugie zazwyczaj jest znacznie łatwiejsze, ale dobre tylko na chwilę - do następnego takiego przypadku.



Zidentyfikowaliśmy dwa zjawiska i w obu przypadkach podjęliśmy działania zmierzające do wyeliminowania przyczyn.




1. problemy z odbiorem wszystkich programów w multipleksie, które zaistniały kilka dni temu tylko w Poznaniu , wynikały z wydłużonego PCR na programach przychodzących z Warszawy, co powodowało że niektóre odbiorniki DVB-T nie radziły sobie poprawnie z dekodowaniem. O tyle sprawa ciekawa, że na niektórych odbiornikach problem nie istniał i odbiór był poprawny. Jak zauważyliście, przyczyna usunięta.




2. okresowe przycinanie na TVP HD występuje w momencie przejścia z transmisji 'live' na materiał montowany i spowrotem na 'live'. Identyfikacja powodu takiego zjawiska jest w istocie bardzo skomplikowana i wykracza poza obszar technicznych działań możliwych tylko po stronie EmiTela. Jednakże i na to mamy nadzieję w najbliższym czasie znaleźć lekarstwo, ściśle współpracując z nadawcą sygnału i przekazując nasze uwagi.




Jeśli zauważycie jeden z ww objawów, sugerowałbym przekazanie krótkiej informacji z opisem. Każdą informację analizujemy i staramy się reagować jak najszybciej jest to możliwe.


[/quote]



Odnośnie zjawiska nr 2.
Od ubiegłego wtorku (19 sierpnia) nie powinien pojawiać się opisany problem na TVP HD. Mija prawie tydzień - jak wynik Waszych obserwacji?

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Obecnie wszystko działa idealnie, aż żal, że pewnie jutro wszystko wróci do

black500

DVB-t Poznań

Post autor: black500 »

Mam pytanie czy brak odbioru sygnalu DVB z RTCN POZNAN-Srem na k.39 i k.27 jest spowodowany rekonfiguracja po "zdjeciu" TVP HD?
Czy ktos ma podobnie?
(wroclaw_okolice-brak odbioru od 3:20 w nocy)


Zablokowany