DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

Dzisiaj instalowałem 11- elementową antenkę Dipola.Osiedle Widok.Dwa pierwsze muxy na 100% a trzeci buja się na 70%-80% i sypie błędami.Nie widać tego co prawda na ekranie więc telewizor jakoś sobie z tym radzi ale dziwne że teoretycznie najlepszy multipleks działa najsłabiej.Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.Trzeba poczekać na jakąś konserwację w Chełmcach czy Mikstacie.Może nie będzie w tym samym czasie.
IMHO Chełmce zamiast doświetlać chyba coś kaszanią :|

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

Jakie macie info na temat nadajnika ?
MUX1 i MUX2 mam EMITEL
MUX3 już info NW 04 WIE

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: belzebiusz »

MUX-1 i MUX-2 mają zawsze oznaczenia "Emitel", MUX-3 ma oznaczenia w zależności od wersji regionalnej TVP Info, którą nadaje.

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

29 maja Mikstat będzie miał przerwę konserwacyjną więc będzie okazja przetestować zasięg z Chełmc.

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: luckd »

Strasznie faluje ten sygnał mux3, tak już zostanie na stałe czy coś jeszcze będzie poprawione?

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

Rozebrałem separator, okazało się, że gorąca żyła od złącza F była oderwana od płytki, stykała ale było to na zasadzie patrze nie dotykaj :) po przylutowaniu sygnał ustabilizował się i teraz:

MUX1 Siła 91% Jakość 100% (czasami spadnie do 85%)
MUX2 Siła 96% Jakość 100%
MUX3 Siła 100% Jakość 100%

Pytanie do mieszkańców Kalisza, być może będzie ta osoba na forum, dzisiaj widziałem za oknem wieżowca przy Legionów wystawioną antenę ale panelową na oko 20x10cm w kolorze białym, jak to się sprawuje ? Nie ukrywam, że chciałbym mieć na balkonie coś bardziej subtelnego niż siatkę.

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

Odpalałem ostatnio na Serbinowskiej coś takiego http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1112.htm
Działają ładnie wszystkie muxy łącznie z mobilną ze Stawiszyńskiej ale wyraźnie trzeci mux ma słabszy sygnał.

oliver84

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: oliver84 »

Pytanie do mieszkańców Kalisza, być może będzie ta osoba na forum, dzisiaj widziałem za oknem wieżowca przy Legionów wystawioną antenę ale panelową na oko 20x10cm w kolorze białym, jak to się sprawuje ? Nie ukrywam, że chciałbym mieć na balkonie coś bardziej subtelnego niż siatkę.
Ja obecnie posiadam antenę an200 http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=4431 , która leży sobie za telewizorem i mam uzysk mux1,2 78% jakość 90%, Mux3 siła 85% jakość 90%. Wiec jak na warunki w jakich pracuje myślę, że jest super. Niedługo przeniosę ją na balkon to będzie obiektywny test :)

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

Niestety razem z Mikstatem po kilku minutach przestały nadawać Chełmce ale przez kilka minut Mux-3 teoretycznie szedł tylko z Chełmc.Poziom sygnału u mnie się nie zmienił więc zakładam że przez cały czas trzeci mux odbieram z Chełmc a nie Mikstatu.

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: luckd »

W okolicach Ostrzeszowa wygląda to tak:
przy obu aktywnych nadajnikach - mux3 siła 100, jakość 100 (skacze w zakresie 75-100)
dziś po wyłączeniu Mikstatu - mux3 siła 65, jakość 75-100.

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

Widzę konserwacja w toku :) i widzę, że MUX3 odbieram z Chełmc bo 100/100, pytanie jak złapać MUX3 z Mikstatu ?

A odnośnie anteny ktoś miał coś podobnego zainstalowane http://otutaj.pl/img/products/31/67/2_max.jpg

_chris_

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: _chris_ »

Goalkeper pisze:Nie ukrywam, że chciałbym mieć na balkonie coś bardziej subtelnego niż siatkę.
Telmorowski DIGIT - żaden wynalazek, tylko przyzwoity log w ładnej obudowie.

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

Goalkeper pisze:Widzę konserwacja w toku :) i widzę, że MUX3 odbieram z Chełmc bo 100/100, pytanie jak złapać MUX3 z Mikstatu ?

A odnośnie anteny ktoś miał coś podobnego zainstalowane http://otutaj.pl/img/products/31/67/2_max.jpg
Hmm to ciekawe bo u mnie wszystko zniknęło a skoro Chełmce nadają to wygląda na to że ja jednak odbieram Mikstat.Ale dlaczego wobec tego mam słabszy sygnal przy tej samej mocy nadajnika ?

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

Pablo być może zasłonięty jesteś i Chełmce nie docierają, one tylko 5KW, ja akurat mam tak balkon, że wieże z Chełmc widzę. Nie tylko MUX3 ma inny sygnał pomimo tego, że ten sam nadajnik, bo u mnie MUX1 i MUX2 też się różnią.

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

Zasłonięty jestem to fakt (koniec osiedla Dobrzec) plus fakt że odbieram na kawałku kabla koncentrycznego ;) ale byłem przekonany że skoro dwa pierwsze muzy działają z Mikstatu na 100% to ten słabszy odbieram z Chełmc.

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

Pablo ja na antence z zestawu z donglem na usb nie mogłem Mikstatu w ogóle odebrać a nadaje 100KW więc przy koncentryku wysoce prawdopodobne jest, że przez zasłonięcie Chełmc nadających 5KW po prostu nie będziesz w stanie ich odebrać.

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

W sumie to mnie cieszy bo myślałem że to Chełmce coś "sieją" zamiast wspomagać.
Na dniach zamówię http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A0315.htm co powinno ustabilizować jakość sygnału.

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Goalkeper »

Kupiłem to http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1112.htm i szybko zdemontowałem :) tragedia.

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Pablo70 »

A to ciekawe.Tydzień temu zamontowałem taką u rodziców i śmigają wszystkie cztery muxy na dekoderze Polsatu.

tommy_vercetti

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: tommy_vercetti »

Czy sygnał z nadajnika w Mikstacie działa Wam bez zarzutu? Bo u mnie od dzisiejszego ranka skacze od 0% do 97% z częstotliwością co sekunde. Do tej pory wszystko było ok.

Zablokowany