DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: mux 2

Post autor: poxipol »

Z tego co wyczytalem w postach problem jest ogólnopolski i nie wiadomo co z tym zrobic

Witam.
Problem na pewno nie jest ogólnopolski.
Pomału zaczynają się mścic zle dobrane anteny,kiepska ich jakośc, nieodpowiednio dobrane elementy instalacji antenowej lub wadliwa ich instalacja,gdzie po prostu zaczyna się coś sypac ,co w pierwszej kolejności objawia się zanikaniem słabszego Mux-a.

Kolega wspomniał o antenie Pająk.Jest to popularna mała dookólna antena do CB radia,o dośc prymitywnej konstrukcji,składająca się z krótkich ogrodzeń sztywnego drutu przylutowanych do każdego rogu.posiada gniazdo typu N do zasilania przewodem 50 omowym.
Wzmacniacze w telewizorach to raczej mają odbiorniki turystyczne z wbudowaną anteną.
Kolega chyba pomylił- z możliwością zasilania wzmacniacza.

PS

W razie zaniku Mux-a najprościej jest dowiedziec się u sąsiada czy u niego występuje również ten sam problem.

Antenix
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2013, o 13:15
Miejscowość: Gniezno
Instalacja antenowa: biquad/siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gniezno/Dębówiec

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Antenix »

Wieczorami udaje mi się odbierać na siatce z LNA 177 wszystkie muxy na parterze. W dzień jednak sygnał jest za słaby. Czy jest szansa uzyskać sygnał 24 h, bo inne nadajniki zasłaniają bloki.

macko4
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2022, o 23:09
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odbiornik: Canal+ box 4k
Instalacja antenowa: Antena Vayox VA0024
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/Mikstat

Brak MUX 2 z Mikstatu

Post autor: macko4 »

Mieszkam w Ostrowie Wielkopolskim do nadajnika w Mikstacie według strony Emitel mam 17 km. Antena dookolna na 4 piętrze bloku, dotychczas bezproblemów odbierałem MUX 1,2,3. Dziś po przeskanowaniu kanałów zniknął mi całkowicie MUX 2. Sprawdzałem na stronie to dla tego Muxa zmniejszyli moc nadajnika z 100 kW na 45 kW. Czy to tylko chwilowe czy tak będzie na stałe? Wystarczy mi ta antena i tylko muszę ją trochę przestawić czy czeka mnie wymiana anteny? Pozdrawiam

Na poniższych zdjęciach widnieje moje położenie, a także nadajnik. Czerwonymi kreskami jest zaznaczone miejsce w którym jest umieszczona antena dokolna. Niestety tylko po stronie rozchodzenia się czerwonych kresek mogę mieć umieszczoną antena co sprawia, że fizycznie nie jest skierowana na nadajnik tylko "tyłem do niego" i pewnie łapie sygnał odbity od bloku na przeciwko. Czy się mylę?

https://ibb.co/9Z9rscc
https://ibb.co/MMsy0nQ

Paweł100
Posty: 1
Rejestracja: 3 września 2022, o 22:38
Miejscowość: Kalisz
Odbiornik: LG LED 43 całe
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa ATD27s
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat, i drugi Chełmce

Odbiór z mux 1 i mux 2. Mikstat Kalisz

Post autor: Paweł100 »

Odbieram tv z odbiornika Mikstat . Mieszkam w Kaliszu.
Od chwili przejścia na standard Dvbt2 i zmniejszenie mocy nadajnika nie odbieram wszystkich kanałów z mux 1 i mux2 .
Zaznaczę że dekoder ma opcję dvbt 2 hevc i antena jest nowa, kierunkowa combo i została ustawiona dokładnie na kierunek nadajnika.
Jednego dnia nawet przez pewien czas udało mi się w godzinach nocnych odebrać programy z mux 1, ale normalnie nie da się wyszukać tych kanałów. Czy da się coś z tym zrobić.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór z mux 1 i mux 2. Mikstat Kalisz

Post autor: K63 »

Paweł100 pisze: 7 września 2022, o 00:47 Od chwili przejścia na standard Dvbt2 i zmniejszenie mocy nadajnika nie odbieram wszystkich kanałów z mux 1 i mux2
Jesteś stosunkowo blisko nadajnika. Nawet po zmniejszeniu jego mocy, jest ona na tyle wysoka, że powinieneś stosunkowo łatwo odebrać sygnał.
Paweł100 pisze: 7 września 2022, o 00:47 antena jest nowa, kierunkowa combo i została ustawiona dokładnie na kierunek nadajnika
Na jakiej wysokości zamontowana? Czy są przed nią jakieś przeszkody (drzewa, budynki, wzniesienie)?
Anteny nie ustawiamy na nadajnik, tylko na najlepsze wskazania parametrów sygnału. A te wcale nie muszą być takie przy dokładnym ustawieniu w kierunku nadajnika. Jakie masz te parametry na poszczególnych kanałach - 31,32,37,38,44?

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Odbiór z mux 1 i mux 2. Mikstat Kalisz

Post autor: VAHANARA »

Paweł100 pisze: 7 września 2022, o 00:47 Czy da się coś z tym zrobić.
Powinno, ale jeśli to blok to czasami bywa trudno.

Skasuj wszystkie programy i zaprogramuj ręcznie (nie w automacie) -->
K63 pisze: 7 września 2022, o 10:0031,32,37,38,44
A następnie podaj jakie poziomy i jakości sygnałów pokazuje TV dla wszystkich mux-ów w diagnostyce sygnałów (zwykle w opcji "kanały").

Mateusz 88,6 FM
Posty: 12
Rejestracja: 3 września 2022, o 11:41
Miejscowość: Kozub
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz Mikstat

Re: DVB-T z RTCN KALISZ MIKSTAT

Post autor: Mateusz 88,6 FM »

Mam pytanie czy odbieracie obecnie MUX z RTCN KALISZ MIKSTAT?

Zablokowany