DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: seba133 »

Pomyśleli o TVP Info a w przyszłości o TVP Regiony :)

domino16297

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: domino16297 »

I to mnie mile zaskoczyło właśnie :) A antena kierunkowa w kierunku południowym od Żółwieńca przypada prosto w moją stronę :) Także mocy wystarczy :)

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: cyber »

Może ktoś orientuje się technicznie jak będzie z tym 15 kW na kanale 27 bo na SFN ze Śremem to chyba za duża odległość między nadajnikami(oczywiście mogę się mylić) ...zresztą 15 kW to k-cze trochę mało w kierunku zachodnim -chyba ,że to moc przejściowa ...ma ktoś konkretną wiedzę w tym temacie ?
Jakoś nie układa mi się to w jedną całość ;)
Pozostaje więc czekać do 20 05
Pozdrawiam.

looser

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: looser »

Pewnie będzie kierunkowo na zachód. Dla tych, którzy obecnie odbierają z Żółwieńca MUX1 i MUX2 będzie na oddzielnym kanale w SFN z Kalisz/Mikstat, ale jeszcze nie wiadomo kiedy.

Dla mnie to też jest absurd, ale polska NTC jest pełna absurdów.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: cyber »

Hm... Mixtat podobnie jak i Śrem od Żółwieńca są oddalone o około 100km -to zdaje się trochę daleko jeśli chodzi o nadawanie synchroniczne biorąc pod uwagę charakterystykę dotychczasowych SFN-ów ... dlatego sam jestem ciekaw jak to będzie rozwiązane technicznie ;)

Natomiast moc 15kW Mux3 w kierunku zachodnim ,czy nawet kier. Konina to mimo wszystko może być zbyt niska moc dla wielu odbiorców ,którzy obecnie odbierają z powodzeniem Mux1/2 nadawanych z mocą 100kW z Żółwieńca ...
Mam tylko nadzieję ,że Emitel oraz UKE biorą to pod uwagę ;)

Pawel

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: Pawel »

Wiadomo może jakie są plany dla nadajnika zainstalowanego na 11 listopada w Koninie?

looser

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: looser »

Zapewne nadajnik pozostanie tylko dla emisji radiowej, ale nie wiem czy opłaca się dla samej Dwójki trzymać nadajnik.

Pawel

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: Pawel »

Jeżeli moc MUX-3 z Żółwińca będzie docelowa, to może ten na 11 listopada posłuży do doświetlania Konina.

domino16297

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: domino16297 »

Chyba że w późniejszym terminie niż 20 maja.

looser

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: looser »

Pawel pisze:Jeżeli moc MUX-3 z Żółwińca będzie docelowa, to może ten na 11 listopada posłuży do doświetlania Konina.
Nie będzie docelowa, ponieważ 15 kW to jakaś śmieszna moc, która nie pokryje całego wymaganego terenu np. do mnie sygnał nie będzie docierał.
A o Konin to ty sie nie martw. Spokojnie do ciebie doleci.

domino16297

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: domino16297 »

Masz 35 km w linii prostej do Żółwieńca i elegancki profil terenu wieć jest duża szansa żę z tą mocą 15 kW będziesz go odbierał. Jedynym mankamentem może być jakość sygnału i tu bym polecił zwykłą 19 elementową antenę kierunkową typu "yagi". Poczekaj do 20 maja to zobaczysz czy odbierzesz na tej siatce co masz czy trzeba wymienić antenę. To jedyna ewentualność jeśli chcesz stabilnie odbierać sygnał od 20 maja z Żółwieńca.
P.S Ja odbieram sygnał z Płocka Rachocina który nadaje z mocą 20 kW w odległośći 81 km na antenie kierunkowej takiej jaką wymieniłem wyżej i jakość sygnału mam 100 % siłę sygnału 90-95.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: radier »

Wykaz stacji cyfrowych uruchamianych w ramach MUX3 w V etapie: http://cyfryzacja.gov.pl/Wykaz,stacji,a ... ,1309.html

Antenix
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2013, o 13:15
Miejscowość: Gniezno
Instalacja antenowa: biquad/siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gniezno/Dębówiec

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: Antenix »

Emisja na k.27 prawdopodobnie kierunkowo na Wielkopolskę, a k.36 na Kujawy, bo tam Trzeciewiec ma słaby sygnał.

domino16297

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: domino16297 »

Dokładnie tak a wstępnie ustalone moce to k.27 15 kW
k.36 40 kW

noe2135

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: noe2135 »

Witam. Sprawdźcie czy na kanale 27 i 36 wam też odbiera MUX3. Bo u mnie na razie odbiera. Siła: 85%
Jakość: 100%.

I czy u was do godziny 15 też nie było sygnału telewizyjnego?

noe2135

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: noe2135 »

Już nie ma sygnału na kanale 27 i 36.

Antenix
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2013, o 13:15
Miejscowość: Gniezno
Instalacja antenowa: biquad/siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gniezno/Dębówiec

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: Antenix »

Prawdopodobnie odbiór pojawił się w wyniku burzy w okolicy i to był Śrem i Trzeciewiec, a nie Żółwieniec.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: cyber »

domino16297 pisze:Dokładnie tak a wstępnie ustalone moce to k.27 15 kW
k.36 40 kW
Miejmy nadzieję ,że tylko "wstępnie" i Emitel ;UKE i TVP nie pożałują tutaj mocy ERP gdyż to 15kW to nawet brzmi fatalnie a w praktyce będzie jeszcze gorzej ...przypominam ,że nie każdy Wielkopolanin ma idealne warunki do odbioru sygnału z Żółwieńca i nie każdy może sobie pozwolić na wzniesienie anteny na standardową wysokość 10m. żeby odbierać słabszy sygnał Mux3 tak jak to zapewne ładnie będzie wyglądać na mapkach ;)
Natomiast "zabawa" w instalacje kilku antenowe lub stosowanie megawzmacniaczy na skraju zasięgu Mux3( przy dobrym zasięgu Mux1/2 dużej mocy 100kW) będzie co najmniej kłopotliwe.
Mam tylko nadzieję ,że przynajmniej panowie z Emitela zdają sobie z tego sprawę...
Pozdrawiam.

Antenix
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2013, o 13:15
Miejscowość: Gniezno
Instalacja antenowa: biquad/siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gniezno/Dębówiec

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: Antenix »

Moc prawdopodobnie z powodu RTCN Raszyn nadającego na tym samym kanale.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: DVB-T z RTCN KONIN ŻÓŁWIENIEC

Post autor: cyber »

To żaden argument ... dostępnych wolnych pasm przecież "za chwilę" będzie aż nadto...
Z drugiej strony już pisałem ,że ciekawi mnie jak to będzie się zgrywać z RTCN Śrem-MUX3(k.27)...chyba ,że to będzie jakiś nietypowy SFN ...
Pozdrawiam.

Zablokowany