Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

DVBManiak

Re: Sygnał w Policach.

Post autor: DVBManiak »

Ta siatka to widać, że chłam :D. Wzmocnienie 35-50dB pozdro. Nie opłaca się do siatki zakładać symetryzatora tak szczerze, bo bez wzmocnienia siatka sama w sobie ma bardzo słaby zysk tak naprawdę nie wiem czy wgl gdzieś podają zysk anteny siatkowej bez wzmacniacza. Zawsze ze wzmacniaczem. Lepiej właśnie jak radzi Piotr kupić klasyczną Yage z symetryzatorem w środku ona jest (mam taką samą) i efekt powinien być dobry. Pozdrawiam

DVB-T

Re: Sygnał w Policach.

Post autor: DVB-T »

przy odległości 25-30 km to jak właśnie bym wymienił wzmacniacz na symetryzator za 2,5 zł i efekt powinien być. Ja na siatce z symetryzatorem odbieram czeskie muxy z 95 km.

Jeżeli wymiana na symetryzator nie przyniosłaby skutku, to dopiero wtedy szukałbym anteny (tu już wydatek kilkudziesięciu zł).

DVBManiak

Re: Sygnał w Policach.

Post autor: DVBManiak »

Jak ktoś lubi anteny siatkowe to niech próbuje. Ja osobiście powoli się ich pozbywam i tylko kierunkowe wchodzą w grę. A symetryzator to ten http://www.dipol.com.pl/symetryzator_an ... _C0003.htm jeśli chcesz coś odbierać w vhf albo ten http://www.dipol.com.pl/symetryzator_an ... _C0002.htm na cały uhf w sam raz do dvb-t. Tyle. Pozdrawiam

ogonek

sygnał w Karlinie

Post autor: ogonek »

Witam, posiadam antene ATX-91 z dipola bez problemu odbieram muxa ze slawoborza, chciałbym odebrac mux3 z kołowa ale nie wiem czy mam szanse, polsat w analogu bardzo sniezy. Mam nowy kabel do anteny, antena jest zawieszona jakies 18m npt, nie ma zadnych zabudowan ani drzew w poblizu, a jednak 3muxa brak. Moze ktoś z Białogardu probowal i zlapal cos wiecej jak slawoborze? Toporzyk rusza dopiero w 2014 takze czekac nie chce... prosze o jakas pomoc

wodnik76

Czy macie mux-2 z Kołowa lub Świnoujścia??

Post autor: wodnik76 »

Witam
Od 3 dni brak mux-u 2 z Kołowa i Świnoujścia. Moja lokalizacja to Międzyzdroje.
Mux-3 z Kołowa bez zastrzeżeń, mam wrażenie, że sygnał jest nawet mocniejszy.
Sąsiad ma również ten sam problem.
Pozdrawiam

pexeso

Re: Problem z odbiorem w Miedzyzdrojach

Post autor: pexeso »

Nie tylko w Międzyzdrojach taki problem. Po drugiej stronie Zalewu, w Brzózkach, też od kilku dni brak odbioru mux-2.
Wiadomo coś o tym?

wodnik76

Re: Problem z odbiorem w Miedzyzdrojach

Post autor: wodnik76 »

Panie Jarosławie, czy jest Pan w stanie odpowiedzieć czy mux-2 jest nadawany z Kołowa?
Pozdrawiam

Adam Brodziak

Re: Czy macie mux-2 z Kołowa lub Świnoujścia??

Post autor: Adam Brodziak »

wodnik76 pisze:Witam
Od 3 dni brak mux-u 2 z Kołowa i Świnoujścia. Moja lokalizacja to Międzyzdroje.
Mux-3 z Kołowa bez zastrzeżeń, mam wrażenie, że sygnał jest nawet mocniejszy.
Sąsiad ma również ten sam problem.
Pozdrawiam
TP Emitel prosze o odpowiedź na ten i kolejne wpisy.
Pozdrawiam Forumowiczów

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Problem z odbiorem w Miedzyzdrojach

Post autor: Jarosław Bałuka »

Oba nadajniki MUX2 (Kołowo, Świnoujście) pracują poprawnie z ustaloną mocą wyjściową. Centrum Zarządzania Siecią nie odnotowało żadnych zmian.

kolarek

DVBT w Pobierowie

Post autor: kolarek »

Witam.Wybieram się na wakacje do Pobierowa i mam w związku z tym pytanie: czy jest mozliwość odbioru w tej miejscowości kanałów cyfrowych?(laptop +tuner USB)

przemek_kg

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: przemek_kg »

Widzę że mamy ciszę i nic się nie dzieje...
Moje pytanie dokąd najdalej dociera mux3 z Kołowa...???
Jestem ciekaw czy jest cień szansy na odbiór mux3 w Kołobrzegu...???

pszczolek
Posty: 12
Rejestracja: 13 października 2010, o 12:28

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: pszczolek »

przemek_kg pisze:Widzę że mamy ciszę i nic się nie dzieje...
Moje pytanie dokąd najdalej dociera mux3 z Kołowa...???
Jestem ciekaw czy jest cień szansy na odbiór mux3 w Kołobrzegu...???
W Kamieniu jest, chociaż wg mapki także dwójki nie powinno być.

przemek_kg

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: przemek_kg »

U mnie przy pierwszych próbach siatka + wzmacniacz (przerobiona antena pokojowa) szczątkowy odbiór mux2, o mux3 nie wspominając(zero sygnału). Z tym że wtedy antena była jakieś 5 metrów niżej. Po wybebeszeniu puszki w siatce (przewód podłączony bezpośrednio) i odłączeniu wzmacniacza mam stabilny odbiór z Białogardu. Pytam ponieważ teraz będzie mi trudniej zmienić kierunek anteny. Teraz antena ustawiona na Białogard\Sławoborze a bokiem zbiera analog z Kołowa.

przemek_kg

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: przemek_kg »

A może ktoś z obsługi forum Emitela odpowie na moje pytanie??
Mianowicie: czy istnieje techniczna, teoretyczna oraz praktyczna możliwość odbioru w Kołobrzegu MUX3 z Kołowa?? Dodam że na mojej prowizorce na częstotliwości MUX2 telewizor się tylko zatrzymuje ale nic nie znajduje. Zdaje sobie sprawę że wymiana anteny jest niezbędna. Ale w przypadku braku możliwości odbioru MUX3 jest to dla mnie wyrzucanie pieniędzy.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

loker

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: loker »

A po co kombinować? Za rok będziesz miał MUX-1 ze Sławoborza, a później i MUX-3.

Do odbioru MUX-3 z Kołowa w Kołobrzegu potrzebowałbyś bardzo długiej anteny z dobrym wzmocnieniem.

przemek_kg

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: przemek_kg »

A chociażby z czystego niedosytu. Skoro mam świetny obraz dzięki MUX2 a włączając tvp2 widzę "śnieg", to według mnie warto wyrzucić te 100 zł. na antenę i być w pełni usatysfakcjonowanym z odbioru tv. Dodam że telewizor kupiłem z myślą o DVB-T a nie do odbioru analogu w średniej jakości.

loker

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: loker »

A skąd masz ten MUX-2? Bo najbliżej masz do Sławoborza.
Można kombinować z długą anteną ATX ze wzmacniaczem. Powinna złapać analog i MUX-2 z Kołowa. Z MUX-3 póki co może być ciężko ze względu na zasięg.

Ja radzę Ci uzbroić się w cierpliwość. Średniej długości anteną ATX lub Yagi odbierasz MUX-2 ze Sławoborza oraz analogowe TVP1 i TVP2 (o TVN nie wspominam, bo w MUX-2 jest). TVP INFO w/w antenami ciężko, ale coś tam złapiesz z Kołobrzeskiego TSR.
Wg. niedawno opublikowanego harmonogramu za rok (a jak wielu mam nadzieję, że jednak troszkę wcześniej) będzie MUX-1 ze Sławoborza, a w nim TVP + komercyjne. W tym momencie na MUX-3 będzie tylko TVP Kultura i TVP Historia więcej (po TVP1, TVP2, TVP INFO będzie z MUX-1 też). A te tematyczne kanały TVP masz i tak niekodowane na satelicie Astra.

A docelowo MUX-3 będzie też ze Sławoborza.

Więc po co inwestować sporo pieniędzy na kolosa na dachu, by próbować złapać kilka procent sygnału MUXa który wiele Ci teraz nie da, a za 2-3 lata będzie ze Sławoborza i odbierzesz z małej anteny?

przemek_kg

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: przemek_kg »

MUX2 odbieram bez problemu ze Sławoborza. Jeśli chodzi o TVP INFO.... kierunek nadajnika jest w przeciwnym kierunku i zasłonięty jest kolosem... nie odbieram go.

GREGORY007

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: GREGORY007 »

Do przemek_kg.
Witam. Z "mapek" wynika, że do "Kołowa", masz ponad 100km {za punkt orientacyjny obrałem
latarnię morską - azymut 211,7st.}, a MUX-3 nadawany jest z mocą 10kW {sygnał ten służy do
"oświetlenia Szczecina i okolic"}i jego zasięg wg "mapki", celując "w Kołobrzeg" sięga
Nowogardu {ale to mapka}.
Mógłbyś pokusić się o wystawienie "solidnego dyszla", ale taka instalacja pochłonie znacznie
więcej, niż 100zł, a i wówczas spodziewałbym się odbioru w wersji "tropo", niż "regularnego
sygnału".
Decyzja zawsze należy do Ciebie.

przemek_kg

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: przemek_kg »

Pytanie do firmy Emitel... Czy bark odbioru MUX2 oraz analogu z nadajnika Białogard\Sławoborze jest związane z testami MUX1, bądź jest związana ze zmianą częstotliwości analogu??

Zablokowany