Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

martin

problem z odbiorem

Post autor: martin »

Witam, posiadam tv lcd sharp aquos, po przeszukaniu kanałów cyfrowych jest głos ale brak obrazu i komunikat na ekranie - odebrano niekompatybilny sygnał video - lokalizacja trzebież

_chris_

Re: problem z odbiorem

Post autor: _chris_ »

masz telewizor z dekoderem mpeg-2, a nasza NTC nadaje w mpeg-4.

wodnik76

Problem z odbiorem w Miedzyzdrojach

Post autor: wodnik76 »

Witam
Mam problem z odbiorem naziemnej cyfrowej z Kolowa. Mam anteny YAGI kierunkowe jedna kierunek Szczecin druga Swinoujscie zamontowane okolo 15 metrow od gruntu. Do tego wzmacniacz wielozakresowy WWK-861. Mimo sygnalu na poziomie 98% brak wizji i dzwieku.
Sytuacje obrazuje ponizszz film http://www.youtube.com/watch?v=KA3smYQs1I0
Telewizor lg 22lh2000 na pewno z mpeg-4
Pozdrawiam Wodnik76
Ostatnio zmieniony 27 października 2010, o 23:25 przez wodnik76, łącznie zmieniany 1 raz.

_chris_

Re: Problem z odbiorem w Midzyzdrojach

Post autor: _chris_ »

Z filmu wynika, że TV źle rozpoznaje parametry sygnału - pokazuje 'wskaźnik kodu' (FEC) = 5/6 oraz 'Interwał ochronny' = 1/4 (nadawane zaś są: FEC 3/4 oraz Interwał 1/8 ). To prawdopodobnie jest przyczyną zerowej jakości sygnału, a co za tym idzie i braku wizji oraz fonii. Dziwne. Sprawdź ustawienia telewizora, być może potrzebne będzie uaktualnienie oprogramowania telewizora.

wodnik76

Re: Problem z odbiorem w Miedzyzdrojach

Post autor: wodnik76 »

Witam ponownie.
Zmieniłem soft na najnowszy LG_DTV_v3.67. Sygnał wskoczył na 100% niestety pozostałe parametry bez zmian.
Pozdrawiam

wodnik76

Re: Problem z odbiorem w Miedzyzdrojach

Post autor: wodnik76 »

Witam
Udało się po odłączeniu wzmacniacza wwk-861 odebrałem 5 kanałów. Co prawda siła sygnału na 4%, jakość sygnału na 5%. Ale obraz jak żyleta. Pozostaje jeszcze problem rozdziału na 12 telewizorów.
Pozdrawiam Wodnik76

_chris_

Re: Problem z odbiorem w Miedzyzdrojach

Post autor: _chris_ »

wodnik76 pisze:Udało się po odłączeniu wzmacniacza wwk-861 odebrałem 5 kanałów. Co prawda siła sygnału na 4%, jakość sygnału na 5%. Ale obraz jak żyleta. Pozostaje jeszcze problem rozdziału na 12 telewizorów.
to jest wzmacniacz dostrajany do kanałów. Wygląda to tak, jakbyś nie miał go wstrojonego na kanał na którym leci cyfra. Trzeba poszukać osoby, która ci go instalowała, albo znaleźć instrukcję i popróbować samemu się pobawić. Wzmacniacz ma też jedno wejście szerokopasmowe UHF, można przełączyć na nie antenę, z której odbierasz kanał cyfrowy, wtedy też powinno zaskoczyć. Tylko uwaga - sygnał wyjściowy nie może być też za duży - w razie czego trzeba poregulować tłumikiem.

wodnik76

Re: Problem z odbiorem w Miedzyzdrojach

Post autor: wodnik76 »

Właśnie studiowałem instrukcję wzmacniacza.
Dzięki _chris_ za info na pewno wezmę twoje wskazówki pod uwagę.
Pozdrawiam

constant

Gryfino i okolice

Post autor: constant »

Potwierdzam odbiór: telewizor z mpeg 4, antena DIPOL 19/21-69 DVB-T ze wzmacniaczem 20 dB pięciu programów z MUX 3 - odległość w linii prostej od nadajnika Kołowo ok. 15 km. W godzinach rannych i południowych lekkie przycinanie obrazu, wieczorem w porządku. Ponadto potwierdzam jak inni koledzy opóźnienie dźwięku na TVP 1. Jakość obrazu przeciętna. pozdrawiam

stefi21

dolna część województwa dębno Kostrzyn ma ktoś mux3 z kołowa

Post autor: stefi21 »

jak w temacie ...
dolna część województwa (dębno , Kostrzyn nad odrą , boleszkowice )ma ktoś mux3 z kołowa ? - paczka TVP ?
i jaki sygnał bo nie wiem czy latać z anteną - i z jaką - po dachu i szukać sygnału z kołowa skoro nadaje tylko z mocą 10 kW..

koz

Re: dolna część województwa dębno Kostrzyn ma ktoś mux3 z kołowa

Post autor: koz »

Nie ma szans jakby TVP INFO Gorzów nadawało na innym kanale analogowo to być może moglibyśmy złapać ten mux

koval91

Re: dolna część województwa dębno Kostrzyn ma ktoś mux3 z kołowa

Post autor: koval91 »

w Mieszkowicach też głucho ;/ Może gdyby spróbować z jakomś dobrą kierunkową anteną, to może by się udało.

constant

Re: Gryfino i okolice

Post autor: constant »

W dniu dzisiejszym całkowity brak sygnału !!! Poziom sygnału analogowego bez zmian.

Viking

Re: Gryfino i okolice

Post autor: Viking »

To jest kolejny przykład na silne tłumienie sygnału w kierunku zachodnim i południowo-zachodnim. Jakie anteny, jakiej mocy wzmacniacze trzeba mieć, aby odbierać Kołowo z odległości 15Km? Czy taka emisja ma sens? Czy to tylko taka ciekawostka przyrodnicza?

constant

Re: Gryfino i okolice

Post autor: constant »

W dniu wczorajszym w związku z niemożliwością od kilku dni odbioru MUX-3 przestawiłem swoją antenę w kierunku Berlina i co ciekawe z odległości około 120 km w linii prostej odbieram 5 multipleksów niemieckich na kanale 25, 27, 33, 39 i 44 tj. 20 programów w tym m.in. RTL, ARD, ZDF, ProSieben, VOX itd. Poczekam chyba na MUX-2 z Kołowa, bo MUX-3 to na dzień dzisiejszy porażka. pozdrawiam

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: Gryfino i okolice

Post autor: mc-fit »

Obrazek

Piotrek79

Re: dolna część województwa dębno Kostrzyn ma ktoś mux3 z kołowa

Post autor: Piotrek79 »

Mieszkam 30 km na południe od Szczecina - jakość sygnału 70-80%, na razie nie miałem żadnych problemów z odbiorem. Antena 10-letnia szerokopasmowa ze wzmacniaczem.

Awatar użytkownika
sputnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, o 17:21

Re: Gryfino i okolice

Post autor: sputnik »

Nie widzę na tej mapce z muxami berlińskimi tv polonia, które miało swoje pasmo.
Czy to aktualna mapka?

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: Gryfino i okolice

Post autor: mc-fit »

tu adres
http://www.mabb.de/digitale-welt/dvb-t/programme.html

jestem z berlina
i berlin nie mial nigdy tv polonia

kto takie bzdury mowi ze berlin ma tvp polonia

te programmy sa 10.2010

Awatar użytkownika
sputnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, o 17:21

TV Polonia w Berlinie.

Post autor: sputnik »

A choćby Satkurier: http://satkurier.pl/news/50429/tvp-polo ... rlina.html
oraz Polonia z Berlina: http://www.poloniaberlin.de/forum/topic ... vt9809.htm

Przeglądając pliki w komputerze, znalazłem taki dotyczący omawianego tematu:
C:\Documents and Settings\My Documents\DVB-T_Belegung_November09.pdf
Niestety nie udało mi się przenieść pliku pdf na który w miejscu "freie kapazitat" są kanały QVC i TV Polonia z dopiskiem ab Januar 2010.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2010, o 12:03 przez sputnik, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany