Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: sluuurp »

Przywróć ustawienia fabryczne i przeszukaj kanały. Powinno pomóc.
Nic nie pisałeś, że wgrywałeś nowy soft. O takich rzeczach trzeba informować w poście, nikt nie jest jasnowidzem.

Stefek

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Stefek »

Nowy oficjalny soft jest na stronie producenta. Coś podobno poprawia. Naturalne jest że do nowego softu sprzęt się uaktualnia.
Restart urządzenia, przywrócenie do ustawień fabrycznych i wpisywanie ręcznie kanałów mam już za sobą. Skutek żaden.

loker

Problem z nadajnikami na granicy województw

Post autor: loker »

W zachodniopomorskim planowane nadajniki, t.j.: Szczecin / Kołowo, Świnoujście, Piła / Rusinowo, Białogard / Sławoborze oraz Koszalin / Gołogóra umożliwiają odbiór praktycznie w całym województwie. Jeżeli ktoś uważa inaczej niech poda sensowny przykład. Co więcej - w wielu miejscach mając ATX-91 można spokojne odbierać z dwóch czy nawet trzech nadajników (przy ustawieniu anteny na konkretny nadajnik)!

Choć z tego, co wiem zawsze był problem z odbiorem w Koszalinie na osiedlu Północ z Gołogóry (powód nadawania z Góry Chełmskiej). Ale być może nadajnik w Sławoborzu rozwiązuje ten problem? Ostatecznie można zrobić nadajnik niewielkiej mocy w SFN w Słupsku (100-tysięczne miasto na granicy zasięgów) - pytanie z którym? Bo jeżeli z Gołogórą, to trzeba puścić tam TVP INFO Gdańsk (być może to jest powód nie uruchomienia jeszcze MUX-1 z Gołogóry). Ale w Koszalinie chcieliby TVP INFO Szczecin...

Panowie Jarosławowie - która lokalna wersja TVP INFO będzie z Gołogóry w MUX-1?

Ostatecznie można Górę Chełmską zrobić w SFN ze Sławoborzem (dla ułatwienia odbioru, zwłaszcza TVP INFO Szczecin w mieście Koszalin) oraz w Słupsku SFN z Gołogórą (tam TVP INFO Gdańsk). Choć wtedy głupio będzie nazywać obiekt dalej Koszalin / Gołogóra, skoro mieszkańcy Koszalina i okolic będą mieli anteny ustawione na Sławoborze (bądź w samym mieście na Górę Chełmską).

Przypomniałem sobie, że istnieje jeszcze nadajnik Lębork / Skórowo Nowe - można go dać w SFN z "jakimś" w Słupsku.

A co do Koszalin / Gołogóra - podobna sytuacja z Piła / Rusinowo - nadajnik na terenie wielkopolskiego, ale spora cześć mieszkańców zachodniopomorskiego z niego odbiera. I te dwa ciągle nie sa włączone...

mkonst
Posty: 22
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 15:25
Miejscowość: Swarzędz
Odbiornik: Samsung UE32T5372
Instalacja antenowa: 11/21-60 + 4/5-12/DAB (2 szt. w obu polaryzacjach) + 1/RUZ/B/88-108/S
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Problem z nadajnikami na granicy województw

Post autor: mkonst »

RTCN Piła/Rusinowo jest na terenie województwa zachodniopomorskiego (powiat wałecki)

Viking

Re: Problem z nadajnikami na granicy województw

Post autor: Viking »

Bez obaw z Kołowa nadają TVP Szczecin i TVP Gorzów do wyboru i na wschodzie będzie podobnie.

loker

Re: Problem z nadajnikami na granicy województw

Post autor: loker »

Ale piszesz teraz o MUX-3, w którym dodano dodatkowe TVP INFO. Ale w MUX-1 będzie tylko jedna wersja (choćby ze względu na TVP1 HD).

I jak kolega napisał: Nadajnik w Rusinowie znajduje się na terenie zachodniopomorskiego, ale jest dedykowany mieszkańcom Piły w wielkopolskim. Prawie połowa zasięgu pokrywa zachodniopomorskie, a połowa wielkopolskie.

Nadajnik w Gołogórze jest na terenie zachodniopomorskiego, ale sporo mieszkańców zachodniej części pomorskiego (w tym miasta Słupsk mającego ponad 100 tys. mieszkańców) odbiera z tego nadajnika...

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: El Prezesso »

Przyłączam się do pytania - która wersja regionalna TVP Info będzie z Gołogóry w MUX1?
W wykazie "obszar wykorzystania częstotliwości" Koszalin jest "przypisany" do Gołogóry.
90% anten w Koszalinie jest (i była "od zawsze") ustawiona na Gołogórę.
Sławoborze nie odbiera dobrze w całym mieście (krańce północno - wschodnie).
Poza tym w zasięgu Gołogóry a poza zasięgiem Sławoborza znajduje się spory obszar regionu koszalińskiego - powiaty: sławieński, szczecinecki.

Lukalago
Posty: 8
Rejestracja: 28 września 2011, o 11:32

Odbiór polskich i niemieckich programów w Dziwnowie

Post autor: Lukalago »

Witam
Czy ktoś z was instalował DVB-T w Dziwnowie?
Jak wygląda odbiór kanałów polskich i niemieckich?
Czy kierować anteny na Kołowo czy może lepiej na Świnoujście?

Dzieki za kazde info

pzdr

mkowalczuk
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2010, o 09:33

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: mkowalczuk »

Wczoraj wieczorem były jakieś zawirowania z pracą nadajnika w Kołowie. Rano zaś odkryłem, że zgłosił się MUX-1 jednak na tę chwile to tylko zgłoszenie. Sygnału brak. Widać jednak, że prace trwają, a w nocy miał miejsce jakiś test.
Czyli jak Emitel obiecał, tak też robi. Do końca maja MUX-1 z Kołowa zapewne będzie.
:D
-------------
Jednak to nie Kołowo :oops:
To kanał 58. Wygląda więc, że jakims cudem doleciał do mnie sygnał ze Świnoujścia :shock:

wvv

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: wvv »

Chyba cos sie jednak dzieje w testach,poniewaz mam zaprogramowanych 8 niezidentyfikowanych programow tv na kanale 32, mimo ,iz mux 1 Szczecin powinien byc na k. 42.
Najblizej na tym kanale nadaje Bydgoszcz i Bremen, czyli troche za daleko.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: vigoo »

MUX 1 Szczecin/Kołowo będzie na kanale 41!

wvv

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: wvv »

Tak, oczywiście mux 1 Szczecin na kanale 41. Czeski bląd.

Piotrek79

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Piotrek79 »

Przed chwilą na kanale 55 wyszukało mi 35 programów wszystkie płatne między innymi kino polska, polsat sport, polsat news, tvp seriale. Mieszkam na południe od nadajnika w Kołowie ok 30 km. Co to może być ?

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: El Prezesso »

To jest TV Mobilna od Cyfrowego Polsatu.

Z uwagi na fakt, że emisją zajmuje się konkurencja Emitela - na tym forum nie można o tym dyskutować.

zojer
Posty: 17
Rejestracja: 15 października 2010, o 16:25

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: zojer »

Witam
Kołowo nadaje na 41 kanale :D
Pozdrawiam

waldi

Odbiór tv w miejscowości Krąg

Post autor: waldi »

Mieszkam w miejscowości Krąg nad Jeziorem Długim. Do tej pory tv nie była mi potrzebna, ale ze wzgledu na Euro 2012 chciałem ogladać mecze na bieżąco. Przyjechał do mnie kolega z tv z mpg4 i anteną kierunkową OPTICUM AX1000. Wszystko podłączyliśmy tak jak należy ale niestety sygnał okazał się za słaby do obioru tv cyfrowej. Odbiór analogowy tez jest prawie niemożliwy. Dziwi mnie to bardzo ponieważ do stacji w Gołogórze będzie w prostej linii około 25 km. Natomiast kolega mieszka w Jarosławcu (około 70km od nadajnika w Gołogórze) z tą samą anteną na wysokości 3 m odbiór ma wręcz rewelacyjny. Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem. Czy wysoki maszt, czy inna antena? Przy odległości 25 km tv powinien odbierać juz na zwykłym drucie.
Pozdrawiam

SIGUR82

Re: Odbiór tv w miejscowości Krąg

Post autor: SIGUR82 »

witam.ta antena ma wbudowany symetryzator.Proszę dokupić wzmacniacz AWS 143ST.Ten wzmacniacz umożliwia samodzielne ustawienie wzmocnienia.Jest oczywiście przystosowany do wewnątrz budynku.W swojej instalacji taki dokupiłem i zainstalowałem i hula jak trzeba

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: pikaczu »

jakie muxy można odebrać w sianożętach?

GREGORY007

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: GREGORY007 »

Witam.

@ pikaczu

Najpewniejsze będą MUX-y 1 i 2 ze Sławoborza, ale przy "pomyślnych wiatrach" zwłaszcza nocą
można poeksperymentować ze "Skandynawią".

p.s.
Czuję wakacyjne klimaty, życzę miłego pobytu !

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: pikaczu »

ano, za 2 tygodnie. w ośrodku ma być tv lcd 32 z dvb-t, w domkach

Zablokowany