Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w gminie Rewal

Post autor: K63 »

Zadzwoń albo napisz do UKE:

Delegatura UKE w Szczecinie
tel. 91 422 62 02
e-mail: szczecin@uke.gov.pl

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: Odbiór DVB-T w gminie Rewal

Post autor: mihau »

lonek_rwl pisze:Witam serdecznie całe forum. Zwracam się głównie do pracowników Emitel.
Otóż jak zapewne wiecie, gmina Rewal łapie się w 2% populacji województwa, która nie jest lub ma słaby zasięg DVBT. W praktyce wygląda to tak, że Mux 1 i 2 jakoś "dają radę". Mux 3 niestety po prostu nie istnieje.
Problem tkwi w tym, że może i gmina Rewal to zaledwie 2000 mieszkańców przez 3/4 roku, jednak w sezonie letnim to ok. 100 000 samych turystów.

W zeszłym roku nasz radny wojewódzki wystosował w tej sprawie pismo do Prezesa TVP, który poinformował, że trwają testy na stacji Grzywacz aby zwiększyć jej moc z 2 na 4 Kw - co poprawi zasięg w Pobierowie, lecz nie w Rewalu.

Na dzień dzisiejszy wszystkie 3 Muxy odbierają całkiem nieźle (co może być spowodowane porą roku).

Zwracam się więc z pytaniem do Emitel, czy ktoś jest w stanie potwierdzić mi, że faktycznie problem jest znany, że jest w związku z tym coś robione (lub zostało zrobione) oraz przedstawić aktualną mapę pokrycia gminy Rewal i ewentualną przyszłą?

Będę wdzięczny za odpowiedź. Proszę uwierzyć, że u nas w gminie problem z TV jest bardzo poważny i zmusza ludzi do inwestycji w TV Satelitarną.
A z jakiego nadajnika łapiecie mux 1 i mux 2 ,w którą strone macie wycelowane anteny i na ,którym kanale szukaliście mux 3 ? Wg fmscan.org w Rewalu sygnał ze Sławoborza na k.60 jest silniejszy niż z Grzywacza na k.48 .Wg fmscan.org w Rewalu nawet Kołowo ma silniejszy sygnał od Grzywacza.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Zablokowanie odbioru DVB-T przez nowy budynek

Post autor: sluuurp »

Mam pytanie dość istotne ponieważ nigdzie praktycznie w internecie nie można nic na ten temat znaleźć.
Otóż problem jest taki, że do tej pory można było dobierać DVB-T bez problemu na ulicy Mickiewicza, Bohaterów Warszawy w Szczecinie. Sa to wspólnoty, mieszkań jest około 40-50. Uniwersytet Szczeciński Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nauk Przyrodniczych Wybudował sobie budynek, a właściwie jeszcze jest w trakcie budowy i idealnie zasłonił nam sygnał z Kołowa blokując odbiór NTC.
Co można w tej sprawie zwojować, czy są jakieś przepisy prawne, które by zmusiły doprowadzić sygnał DVB-T do budynków, budynku, gdzie można było przed budową odbierać bez problemu DVB-T.
Nikt z nami czyli ze wspólnotami nie kontaktował się na temat tej budowy. Budynek US jest na boisku US okolony naszymi budynkami, czyli w środku.
Daję link z ich strony ze zdjęciami. Budynki w tle, to są nasze, o których piszę. Oni kłamliwie napisali, że to są jakieś TBS-y

http://www.urbanity.pl/zachodniopomorsk ... /w-budowie

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: Zablokowanie odbioru DVB-T przez nowy budynek

Post autor: sluuurp »

No i co nikt nic nie wie? Nawet z Emitela.
Myślałem, że na tym forum coś się dowiem, ale się myliłem. Nawet NADAWCA milczy.

Paweldaniel
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2015, o 13:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Paweldaniel »

Witam jestem z łobza i mam problem z odbiorem tv naziemnej słaba jakosc obrazu i do tego zakłucenia ktore powoduja samochody przejazdzajace antene mam nowke ASR classic p20 wczesniej miałem saitkowke myślałem ze po wymianie anteny na duzo lepsza problem zniknie antene mam skierowana na nadajnik w szczecinie , czy mozecie panowie mi jakos pomoc moze macie jakies pomysły moze mozna załozyc jakis mocniejszy wzmacniacz do tej anteny ?
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2016, o 15:44 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Zablokowanie odbioru DVB-T przez nowy budynek

Post autor: systemlan »

sluuurp pisze:No i co nikt nic nie wie? Nawet z Emitela.
Myślałem, że na tym forum coś się dowiem, ale się myliłem. Nawet NADAWCA milczy.
A co chcesz wiedzieć? Chcesz zabronić ludziom się budować? Czy jak? To, że jesteście wspólnotą tym gorzej dla innych firm, bo każdy z takiej wspólnoty jest panem świata i za ten kawałek co ma na własność chce rządzić wszystkimi. Odpowiedź jest prosta. Skoro zasłonili postawcie sobie kratę na dachu lub długą rurę, ale dla serwisantów lepsza będzie krata. Kraty już nie są drogie :)
Paweldaniel pisze:Witam jestem z łobza i mam problem z odbiorem tv naziemnej słaba jakosc obrazu i do tego zakłucenia ktore powoduja samochody przejazdzajace antene mam nowke ASR classic p20 wczesniej miałem saitkowke myślałem ze po wymianie anteny na duzo lepsza problem zniknie antene mam skierowana na nadajnik w szczecinie , czy mozecie panowie mi jakos pomoc moze macie jakies pomysły moze mozna załozyc jakis mocniejszy wzmacniacz do tej anteny ?
Ile masz do nadajnika km? Gdzie masz zamontowaną antenę? Jaki model kabla masz? Im większy wzmacniacz tym gorzej.

Paweldaniel
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2015, o 13:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Paweldaniel »

Kabel ma nowy koncentryk 75 OHM antena ASR CLASSIC jest na 4 - pietrze bloku do nadajnika mam okolo 100km

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: systemlan »

Model kabla? Czy masz go łączone, czy jest w całym kawałku? Czy dobrze są zarobione końcówki?

Paweldaniel
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2015, o 13:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Paweldaniel »

model kabla nie znam sie za bardzo na tym CABLE 75 OHM LX K504/64 038M tak jest napisane na tym kablu kancowki sa dobrze zrobione .
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2016, o 15:44 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: systemlan »

Dalej nie wiem czy masz go łączone gdzieś, czy idzie w jednym kawałku. Czy przysłania Ci może jakiś blok lub inna budowa? Jakie wartości sygnału masz? i z jakie kanały masz w poszczególnych MUX-ach?

Paweldaniel
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2015, o 13:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Paweldaniel »

Panowie nie znam sie za bardzo na tym myslalem ze kupujac lepsza antene poprawie sobie jakosc a tu lipa , kabel mam w jednym kawalku jestem na najwyzszym pietrze wiec nic mi nie zasłania a jezeli chodzi o kanal poprostu wyszukalem kanaly automatycznie w tv i tak zapisalem jakm wyszukal
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2016, o 15:44 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: systemlan »

To może jak się nie znasz to wynajmij firmę i Ci zrobią, będzie bez męczarni :) Jeżeli masz ustawione na kanały Szczecin-Kołowo to powinieneś mieć:
- kanał 41 to częstotliwość 634 Mhz
- kanał 34 to częstotliwość 578 Mhz
- kanał 48 to częstotliwość 690 Mhz

Sprawdź w dekoderze na jakich masz kanałach. To ważne bo skąd ja mam wiedzieć na jakie Muxy ustawił Ci się dekoder? Możliwe, że zbierasz z innego nadajnika i masz za daleko. Antena jest taka sobie. Na tą odległość kupiłbym inną typu http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... at-hd-boss

Paweldaniel
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2015, o 13:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Paweldaniel »

Wolałbym to sam zrobic chyba az tak skaplikowane to to nie jest a dekodera nie mam poprostu mam podłaczona antene prosto do tv

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: systemlan »

A telewizor co ma? Czym dekoduje sygnał DVB-T? Zobacz w menu. Nikt Ci tego zdalnie nie zrobi, też musisz współpracować :P

Paweldaniel
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2015, o 13:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Paweldaniel »

No spoko pewnie ze mam tylko myslalem ze chodzi ci o taki zwykly dekoder , wiec wytłumacz mi to jak lajkowi bo pierwszy raz uzywam telewizji naziemnej zazwyczaj satka , weic co mam sprawdzic na tych kanalach bo po podłaczeniu poprostu wyszukalem automatycznie program i tak zostawiłem tylko w tym problem ze sa zakłucenia tak jak pisałem wyzej
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2016, o 15:44 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: systemlan »

Poczytaj instrukcję obsługi TV a zakłócenia mogą występować z powodów wadliwej instalacji, ciulowej jakości kabla, zbyt słabego sygnału, Możesz też zastosować filtr ferytowy nałożyć sobie na kabel nawet dwa. Ale dalej nie wiem jaki masz sygnał i z jakiego nadajnika korzysztasz ;)

Paweldaniel
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2015, o 13:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Paweldaniel »

Tak myśle ze pewnie sygnał jest za słaby dlatego kupiłem antene ASR CLASSIC P20 antene mam skierowana na szczecin kolowa , troche pokabinuje z ustawieniami i dam znac czy cos sie zmienilo

Paweldaniel
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2015, o 13:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Paweldaniel »

Kanały ma ustawione dokładnie tak jak napisałeś
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2016, o 15:45 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: systemlan »

A sygnały na poszczególnych MUXach?

Paweldaniel
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2015, o 13:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Post autor: Paweldaniel »

MUX1-Sygnał 20%,jakość-20% MUX-2 20% ,Jakość - 80% MUX-3 Sygnał -20% jakość -20%

Zablokowany