Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

pak99

Szczecin czy Zielona Góra ?

Post autor: pak99 »

Witam, mam pytanko skąd lepiej pobierać sygnał.
Mieszkam w Dębnie. Moja odległość do Kołowa to 65 km, Jemiołów 57km ?
Antena pozycyjna.

_chris_

Re: Szczecin czy Zielona Góra ?

Post autor: _chris_ »

Wybrać ten multipleks, na którym jest lepszy odbiór / większa oferta. Albo odebrać oba na raz. Trzeba wziąć antenę w rękę i zobaczyć, skąd i w jakiej jakości można odebrać.
pak99 pisze:Antena pozycyjna.
A co masz na myśli?

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: Gryfino i okolice

Post autor: mc-fit »

unas w berlinie

w kabluwce kosztuje
tvp polonia i ITVN 7 euro na miescac
+ 3 euro cyfrowa smartcard

razem 10 euro na dwa kanaly w kabluwce
kabel deutschland
http://www.kabeldeutschland.de/fernsehe ... nisch.html

tvp poloni w dvb-t nie bylo niema i nie bendzie

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: Szczecin czy Zielona Góra ?

Post autor: Martinez1989 »

Kolego w tej chwili to jedna antena ustawiona na północ.
Na Szczecin tam masz MUX3 tj. w tej chwili TVP1, TVP2, TVP INFO (REG.), TVP Kultura, TVP Historia ale zawartość tego MUXa ma się zmienić. k.49 (698MHz) moc 10 kW, trochę mała moc i nie wiem czy u Ciebie będzie, można spróbować. Od 18 grudnia tam też nadają MUX-2 w jego wskład wchodzą Polsat, TVN, TV4, PULS, TVN Siedem, i są w przygotowaniu [tv6- młodzieżowy program od tv4], [tv7- program dla dzieci od TV Puls], [tv8- Polsat Sport News-też w przygotowaniu].

Polecam antenę ATX-91 i wzmacniaczLNA-177 do tego zasilacz z regulacją w razie jak będzie za mocny sygnał to przykręcisz trochę...

Pzdr;) Miłych testów;)

Dracheta

Problem z konwersja TVP3 Info ze standardu MPEG-4 na MPEG-2

Post autor: Dracheta »

Mam TV SONY typ KDL-37U3000. Standardowo odbiornik odbiera programy tv cyfrowej naziemnej w formacie MPEG-2. Zainstalowałem w nim konwerter TV cyfrowej z najnowszym procesorem NP4+, produkcji RWT w Radomiu do zamiany standardu polskiego MPEG-4 na MPEG-2, czyli na taki jaki mam fabrycznie w moim TV.

Dzięki temu odbieram w okolicy Kamienia Pomorskiego (60 km od granicy z Niemcami) cyfrowe programy niemieckie w MPEG-2 (7 programów) i polskie skonwertowane z MPEG-4 na MPEG-2, z Mux-2 i Mux-3.

Wszystkie, z wyjątkiem TVP3 Info Szczecin. Ten program nie daje się skonwertować na MPEG-2, mimo, że w okolicy Warszawy konwertery takie same jak mój, bez problemu sobie radzą z „przekładką” tego programu na standard MPEG-2.

W moim odbiorniku jest możliwość sformowania listy "ulubionych programów cyfrowych". Jeżeli na tej liście zaznaczę jakiś program, w tle za nią pojawia się obraz i podsłuch fonii zaznaczonego programu . Po zaznaczeniu na tej liście TVP INFO Szczecin jest podsłuch fonii ale brak jest wizji. Po wybraniu tego programu do oglądania wyświetla się komunikat "wybrany program jest niedostrojony", fonii i wizji brak. To znaczy program dochodzi do mnie, ale w takim standardzie transmisji, że nie da się go skonwertować na MPEG-2.

Odbiorniki Sony ze standardem MPEG-2 są aktualnie w sprzedaży (ja swój kupiłem w Polsce w Media Markt w Szczecinie) i sądzę, że podobny problem może dotyczyć wielu odbiorców, posiadających takie telewizory i korzystających z konwerterów ze standardu MPEG+4 na standard MPEG-2

Wysłałem maile do Emitela, ale oprócz grzecznego, ale jednak wymijającego maila nie uzyskałem zadowalającej odpowiedzi o możliwej przyczynie i o sposobie usunięcia sygnalizowanego problemu.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, co dalej mam z tym fantem zrobić?

mkowalczuk
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2010, o 09:33

Re: problem z odbiorem

Post autor: mkowalczuk »

Może producent katy powinien Ci pomóc?
Trudno bowiem oczekiwać by nadawca musiał zmagać się z każdym problemem technicznym we wszystkich produktach dostęnych na rynku.
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2010, o 16:25 przez mkowalczuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Dracheta

Re: problem z odbiorem

Post autor: Dracheta »

Dzięki za podpowiedź, już to wcześniej zrobiłem i tak jak pisałem oni sprawdzili, że w okolicach Warszawy wszystko jest ok.

Przed chwilą otrzymałem maila od p. Bałuki, że testują telewizor SONY 46X2000 oraz kartę NP4+ DVB Neotion Pocketed TV. Sprawa jest w toku.

Musimy poczekać na wyniki. Jak uzyskam odpowiedź dam znać na forum.
pozdrawiam

mkowalczuk
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2010, o 09:33

Re: problem z odbiorem

Post autor: mkowalczuk »

Trzymam kciuki!

Tomek11132

Re: Problem z odbiorem w Miedzyzdrojach

Post autor: Tomek11132 »

Międzyzdroje ulica kolejowa - zasięg z Kołowa DVB-T 74% na 99%(ODBIORNIK FERGUSON) odbiór idealny bez zakłuceń (antenka w pokoju-pokojowa w szafie by nie szpeciła pokoju).Zainteresowanych odbiorem i antenką z Międzyzdroji zapraszam na GG 11818567.Serdecznie pozdrawiam.

Tomek11132

Re: Problem z odbiorem w Miedzyzdrojach

Post autor: Tomek11132 »

By nie było niedomówień (antenka ze wzmacniaczem) dvb-t niemieckie też i raz poraz norweskie zależy od pogody ale przeważnie non stop -oczywiscie wtedy skierowuje ją z południa na północny zachód.(antenka małych rozmiarów - przypomina siatkową antene ale tylko z jednym członem a nie z czterema jak ma siatkowa).

trzyglow

Gryfice - problemy z Mux2

Post autor: trzyglow »

Witam!

Odbieram Mux 3 czyli TVP1, 2, Info, Kultura, Historia. Na granicy zasiegu. Antena kierunkowa.
Niestey nie zglasza sie Mux 2 ?
Czy sa jakies problemy.
Stan na 21.12.2010

Tomek11132

Re: Problem z odbiorem w Miedzyzdrojach

Post autor: Tomek11132 »

I dla informacji podaje iż nie musi być to wzniesienie ponieważ mieszkam w obniżonym terenie, rejon(straż pożarna) a Szczecin przykrywa mi las z górka i mimo to śmiga bez problemów z antenką w domu.Świnoujście też ma idealny odbiór mam potwierdzenie oraz Wisełka.Czyli na upartego Świnoujście jak uruchomi nadajnik to nic mi to dodatkowo nie da ponieważ zasięg z Kołowa jest nad morzem bardzo dobry.(wymagane wzmocnienie w pokoju ze ściana na południe)lub bez wzmocnienia w niektórych miejscach ale antenka na dachu-pojedyńcza 21-60 )

jajo9

Re: Gryfice - problemy z Mux2

Post autor: jajo9 »

Jeśli odbierasz MUX3 to na pewno odbierzesz MUX2, który ma dużo wyższą moc.

Skasuj liste kanałów i zeskanuj pasmo ponownie w TV/dekoder.

Dracheta

Re: problem z odbiorem

Post autor: Dracheta »

Dracheta pisze:Dzięki za podpowiedź, już to wcześniej zrobiłem i tak jak pisałem oni sprawdzili, że w okolicach Warszawy wszystko jest ok.

Przed chwilą otrzymałem maila od p. Bałuki, że testują telewizor SONY 46X2000 oraz kartę NP4+ DVB Neotion Pocketed TV. Sprawa jest w toku.

Musimy poczekać na wyniki. Jak uzyskam odpowiedź dam znać na forum.
pozdrawiam

Zgodnie z wczesniejszym zobowiązaniem informuję o wynikach w/w testów:
Emitel poprawił sygnał TVP3 INFO nadawany ze Szczecina Kołowo. Teraz wszystko działa jak należy - wszystkie programy z Mux-2 i z Mux-3 - razem 10, konwertowane sa prawidłowo z MPEG-4 na MPEG-2 i mogą być oglądane na telewizorach ze standardem MPEG-2 po zainstalowaniu w nim konwertera z MPEG-4 na MPEG-2 produkcji Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej.

Podaję linki do konwertera, który mam zainstalowany:
http://www.rwt.pl/cms/dzial/id/36/Konwe ... sorem_NP4/

lista telewizorów kompatybilnych z tym konwerterem:
http://rwt.pl/public/dokumenty/lista%20 ... 202010.pdf

dla tych spoza listy dostepne są osobne dekodery:
[ciach]

Inne linki:
informacja o naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T
[ciach]

kontakt z działem technicznym RWT:
[ciach]

pozdrawiam



[od Admina: za reklamy dziękujemy. myślę, że każdy potrafi sam wyklikać poszczególne podstrony serwisu RWT i nie trzeba ich linkować na forum po kolei. linki wyciąłem.
o transkoderach pisaliśmy też tu: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=1175 ]

wodnik76

Re: Problem z odbiorem w Miedzyzdrojach

Post autor: wodnik76 »

Witam mówimy tutaj o odbiorze mux-3 czy mux-2?
Pozdrawiam

wabikboy

DVB-T Złocieniec

Post autor: wabikboy »

Witam!!

Odbieram Mux2 i Mux3 z pierwszego piętra bloku, mux2 100W odbiera idealnie i to nawet bez wzmaniacza a mux3 20W musi mieć wzmacniacz + zasilacz i to nawet daje tylko poziom max do 72% i to w niektórych warunkach pogodowych. raz udało mi sie ustawic antenę i uzyskałem 92% sygnału oczywiście tak zostawiłem ale na drugi dzień spadło do 35-49% i tak skacze, antena to Yagi 11 elem. posiadała symetryzator lecz zamieniłem na wzmacniacz z symetryzatorem swa-2000 i to dopiero dało lepszy efekt a moje pytanie brzmi: jak zwiększyć jeszcze zysk tej anteny aby przynajmniej sygnał miał 70% a nie 30% montarz wyrzej anteny to maks 1.5m i nie wiem czy to coś da. przedemną jest 4 piętrowy blok a nadajnik (Wałcz/Rusinowo) w lini prostej znajduje sie 43km ode mnie.

juter

Re: DVB-T Złocieniec

Post autor: juter »

wabikboy pisze:Witam!!

Odbieram Mux2 i Mux3 z pierwszego piętra bloku, mux2 100W odbiera idealnie i to nawet bez wzmaniacza a mux3 20W musi mieć wzmacniacz + zasilacz i to nawet daje tylko poziom max do 72% i to w niektórych warunkach pogodowych. raz udało mi sie ustawic antenę i uzyskałem 92% sygnału oczywiście tak zostawiłem ale na drugi dzień spadło do 35-49% i tak skacze, antena to Yagi 11 elem. posiadała symetryzator lecz zamieniłem na wzmacniacz z symetryzatorem swa-2000 i to dopiero dało lepszy efekt a moje pytanie brzmi: jak zwiększyć jeszcze zysk tej anteny aby przynajmniej sygnał miał 70% a nie 30% montarz wyrzej anteny to maks 1.5m i nie wiem czy to coś da. przedemną jest 4 piętrowy blok a nadajnik (Wałcz/Rusinowo) w lini prostej znajduje sie 43km ode mnie.
Pytanie po co chcesz podnosić sygnał, jeżeli często przycina to faktycznie jest sens, ale jeśli wszystko działa jak należy to nie ma sensu kombinować. A jak z jakością sygnału, która jest ważniejsza niż zasięg? Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie anteny w takim miejscu, że "widziałaby" nadajnik, ale z tego co piszesz to raczej nie ma na to szans.

wabikboy

Re: DVB-T Złocieniec

Post autor: wabikboy »

A jednak!!! :) Pomogło zamocowanie anteny 1m wyżej praktycznie pod sufitem balkonu, sygnał mux3 jest teraz na poziomie 89-95 czasem nawet 100% wskoczy, ale o dziwo spadł sygnał mux2 co wcześniej było na poziomie 100% i nawet nie drgnęło teraz skacze 98-100% nie przeszkadza mi to oczywiście bo wszystko ładnie odbiera ale trochę mnie to dziwi.
juter pisze:
wabikboy pisze:Witam!!

Odbieram Mux2 i Mux3 z pierwszego piętra bloku, mux2 100W odbiera idealnie i to nawet bez wzmaniacza a mux3 20W musi mieć wzmacniacz + zasilacz i to nawet daje tylko poziom max do 72% i to w niektórych warunkach pogodowych. raz udało mi sie ustawic antenę i uzyskałem 92% sygnału oczywiście tak zostawiłem ale na drugi dzień spadło do 35-49% i tak skacze, antena to Yagi 11 elem. posiadała symetryzator lecz zamieniłem na wzmacniacz z symetryzatorem swa-2000 i to dopiero dało lepszy efekt a moje pytanie brzmi: jak zwiększyć jeszcze zysk tej anteny aby przynajmniej sygnał miał 70% a nie 30% montarz wyrzej anteny to maks 1.5m i nie wiem czy to coś da. przedemną jest 4 piętrowy blok a nadajnik (Wałcz/Rusinowo) w lini prostej znajduje sie 43km ode mnie.
Pytanie po co chcesz podnosić sygnał, jeżeli często przycina to faktycznie jest sens, ale jeśli wszystko działa jak należy to nie ma sensu kombinować. A jak z jakością sygnału, która jest ważniejsza niż zasięg? Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie anteny w takim miejscu, że "widziałaby" nadajnik, ale z tego co piszesz to raczej nie ma na to szans.
Sygnał oczywiście pisze tylko o jakości nie o sile, na poziomie 30-49% przy tunerze komputerowym powoduje cięcie obrazu i "cmokanie" dźwięku, musi być co najmniej 50% i więcej aby program stabilnie był wyświetlany i bez artefaktów.
Nadajnik z anteną niestety się nie zobaczą nawet jakby bloku nie było gdyż zach-pom to raczej same lasy i do tego pagurzasty teren jak sprawdzałem na mapie

P.S. sprzęt na jakim to odbieram to Tuner USB X3M TU-1100-r

marcia

Telewizja na kartę,a multipleks MUX-2

Post autor: marcia »

Witam mam telewizja na kartę właśnie zakończył mi się okres promocyjny i mam zakodowane dodatkowo płatne programy.Z tym ,że zakodowana mam też TV4,TVP info,a POLSATU wcale nie mam ,czy w Szczecinie jeszcze nie działa multipleks MUX2?Czy to N mi zablokowała i powinnam dzwonić i wyjaśniać?Proszę o poradę i z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: Telewizja na kartę,a multipleks MUX-2

Post autor: mc-fit »

antena jest podłączona do odbiornika

mux2 jest

jaka antene używasz

Zablokowany