Odbiór DVB-T w woj. zachodniopomorskim

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Telewizja na kartę,a multipleks MUX-2

Post autor: blockbuster »

Witam.
Może koleżanka napisać jaka to TNK, czy HD czy zwykła. Jaka antena jest podłączona do odbiornika (tylko satelitarna czy też inna) i jeszcze model telewizora.
Pozdrawiam.

marcia

Re: Telewizja na kartę,a multipleks MUX-2

Post autor: marcia »

Witam antenę mam jeszcze po cyfrze+ ,telewizja na kartę HD,telewizor Sony brawia KDL-40HX800,do telewizora mam jeszcze podłączoną zwykłą kablówkę.

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: Telewizja na kartę,a multipleks MUX-2

Post autor: mc-fit »

ten Sony KDL-40HX800 nie ma dvb-t tuner mpeg4
ten sony ma tylko mpeg2

telewizja na kartę hd poczebujesz bo ma dvb-t tuner mpeg4

PODŁoCZ antenne do telewizja na kartę

poczeba antenna yagi albo
na forum poleca anteny siatkowe, ale koniecznie ze wzmacniaczem.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2011, o 19:52 przez mc-fit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Telewizja na kartę,a multipleks MUX-2

Post autor: blockbuster »

marcia pisze:Witam antenę mam jeszcze po cyfrze+ ,telewizja na kartę HD,telewizor Sony brawia KDL-40HX800,do telewizora mam jeszcze podłączoną zwykłą kablówkę.
Witam.
Cały problem polega na tym, że aby odbierać naziemną telewizję cyfrową (DVB-T), czyli dla Szczecina są to obecnie MUX2 i MUX3 potrzebna jest jeszcze antena (pokojowa lub zewnętrzna). Co do tego jaka antena będzie potrzebna w koleżanki przypadku to polecam przejrzeć wątek niżej (DVB-T SZCZECIN). Jest tam wiele informacji dotyczących odbioru w Szczecinie i okolicach.
mc-fit pisze:ten Sony KDL-40HX800 nie ma dvb-t tuner mpeg4
ten sony ma tylko mpeg2

telewizja na kartę hd poczebujesz bo ma dvb-t tuner mpeg4

PODŁoCZ antenne do telewizja na kartę
Wg strony Sony model KDL-40HX800 ma wbudowany tuner MPEG4

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: Telewizja na kartę,a multipleks MUX-2

Post autor: mc-fit »

blockbuster pisze:
marcia pisze:Witam antenę mam jeszcze po cyfrze+ ,telewizja na kartę HD,telewizor Sony brawia KDL-40HX800,do telewizora mam jeszcze podłączoną zwykłą kablówkę.
Witam.
Cały problem polega na tym, że aby odbierać naziemną telewizję cyfrową (DVB-T), czyli dla Szczecina są to obecnie MUX2 i MUX3 potrzebna jest jeszcze antena (pokojowa lub zewnętrzna). Co do tego jaka antena będzie potrzebna w koleżanki przypadku to polecam przejrzeć wątek niżej (DVB-T SZCZECIN). Jest tam wiele informacji dotyczących odbioru w Szczecinie i okolicach.
mc-fit pisze:ten Sony KDL-40HX800 nie ma dvb-t tuner mpeg4
ten sony ma tylko mpeg2

telewizja na kartę hd poczebujesz bo ma dvb-t tuner mpeg4

PODŁoCZ antenne do telewizja na kartę
Wg strony Sony model KDL-40HX800 ma wbudowany tuner MPEG4

zobacz tu
http://www.sony.pl/product/t32-hx-serie ... nicalSpecs
nie ma mpeg4
tylko mpeg2

Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (DTT) (MPEG-2)

arik92

Re: Telewizja na kartę,a multipleks MUX-2

Post autor: arik92 »

Wszystkie modele Sony na rok 2010 posiadają tuner DVB-T MPEG 4, tak więc HX800 również.

"Tuner telewizyjny HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów) - TAK"

mc-fit
Posty: 123
Rejestracja: 24 października 2010, o 19:03

Re: Telewizja na kartę,a multipleks MUX-2

Post autor: mc-fit »


marcia

Re: Telewizja na kartę,a multipleks MUX-2

Post autor: marcia »

Bardzo dziękuje za odpowiedzi i wskazówki .Ja myślałam ,że jedna antena starczy niby N-ka tak się reklamuje ,że ją kupując można oglądać DVB-T,a tu trzeba jeszcze i tak i tak kupić zwykłą :roll:

DVB-T

Re: Telewizja na kartę,a multipleks MUX-2

Post autor: DVB-T »

marcia pisze:Bardzo dziękuje za odpowiedzi i wskazówki .Ja myślałam ,że jedna antena starczy niby N-ka tak się reklamuje ,że ją kupując można oglądać DVB-T,a tu trzeba jeszcze i tak i tak kupić zwykłą :roll:
DVB-T to DVB-T, nie ma nic wspólnego z satelitą, więc jakkolwiek byśmy jej nie odbierali i za pomocą jakiego sprzętu, to bez anteny naziemnej się nie obędzie ;)

foxcitizen75

Mux-3 w okolicach Golczewa

Post autor: foxcitizen75 »

Czy jest ktoś kto odbiera kanały Mix-3 (TVP1,TVP2,TVPInfo...)w okolicach Golczewa lub Kamienia Pomorskiego? Jeśli tak to na jakiej antenie.
Mam antenę kierunkową z RWT plus tuner DVB-T "N-ki"
Odbieram MUX-2 bez problemów, ale nie łapię MUX3. Sygnał łapię na 33% ale brak wskaźnika jakości - co powoduje że kanały nie zapisują się na liście.

pszczolek
Posty: 12
Rejestracja: 13 października 2010, o 12:28

Re: Mux-3 w okolicach Golczewa

Post autor: pszczolek »

Używam antenki http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A3380.htm mam jakość 100% na obu muxach, antena jest zamontowana na szczycie ok. 2.5m masztu, dachu domku 3 kondygnacyjnego. Tuner też mam enki, ostatnio nawet złapałem jeden z muxów niemieckich (siła 13% jakość 98%) chociaż antena jest ewidentnie ustawiona na Kołowo.

casso

Sygnał w Policach.

Post autor: casso »

Witam.

Mam problem. Odbieram telewizję DVB-T od około miesiąca. Na początku wszystko było OK z obrazem. Od dnia 27.04 od rana nie było wogóle sygnału na każdym programie, popołudniu się pokazał i od tamtej pory sygnał jest niestabilny włącznie z chwilowymi jego zanikami. Używam zwykłej anteny siatkowej ze wzmacniaczem i nic przy niej nie było robione, pogoda jest od długiego czasu stabilna. Nie wiem co się dzieje. Macie jakieś sugestie?

DVBManiak

Re: Sygnał w Policach.

Post autor: DVBManiak »

casso pisze:Witam.

Mam problem. Odbieram telewizję DVB-T od około miesiąca. Na początku wszystko było OK z obrazem. Od dnia 27.04 od rana nie było wogóle sygnału na każdym programie, popołudniu się pokazał i od tamtej pory sygnał jest niestabilny włącznie z chwilowymi jego zanikami. Używam zwykłej anteny siatkowej ze wzmacniaczem i nic przy niej nie było robione, pogoda jest od długiego czasu stabilna. Nie wiem co się dzieje. Macie jakieś sugestie?
Z jakiego nadajnika odbierasz?

casso

Re: Sygnał w Policach.

Post autor: casso »

Szczecin Kołowo

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Sygnał w Policach.

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:43 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

radarr54

Re: Sygnał w Policach.

Post autor: radarr54 »

27.04 była kilkugodzinna przerwa w nadawaniu DVB-T z Kołowa i niektórych kanałów w analogu.Po tej przerwie u mnie nic się nie zmieniło z siłą i jakością sygnału.

DVBManiak

Re: Sygnał w Policach.

Post autor: DVBManiak »

casso pisze:Szczecin Kołowo
Nie wiem dokładnie gdzie w Policach mieszkasz ale masz dosyć blisko do nadajnika a tam mux-2 100kW to wzmacniacz może przesterowywać. Ja bym polecał zastosować antenę 19 elementową z samym symetryzatorem mimo, że mux-3 ma 10kW to spokojnie przy niewielkiej odległości będzie wystarczająca. Wyszło mi ok. 30km, ale nie wiem ile dokładnie, ty sam sprawdź ile masz od swojego domu do nadajnika. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Sygnał w Policach.

Post autor: RAPIOTR »

Od Kołowa do Polic jest cirka 26 km w lini prostej więc jakikolwiek wzmacniacz będzie bruździł . Proponuję antenę z samym symetryzatorem ;)

casso

Re: Sygnał w Policach.

Post autor: casso »

RAPIOTR pisze:Od Kołowa do Polic jest cirka 26 km w lini prostej więc jakikolwiek wzmacniacz będzie bruździł . Proponuję antenę z samym symetryzatorem ;)
Mam antenę tego typu
http://www.linear.biz.pl/inkontrahent.p ... 0&rg=0&sg=
Domyślam się, że można założyć do niej symetryzator. Jaki symetryzator proponujesz?

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Sygnał w Policach.

Post autor: RAPIOTR »

Nie wiem jak ta siatka jest łączona w puszce ,ale pewnie da się założyć to :
http://sklep.delta.poznan.pl/symetryzat ... _p450.html
Lepiej jednak dla zdrowia psychicznego zamiast tej siatki założyć antenę typu Yagi-Uda na k 21-60
np:
http://sklep.delta.poznan.pl/antena-19- ... p1963.html

Ważny jest porządny kabel np TRISET 113 i prawidłowo obsadzone wtyki ;)

pozdrawiam

ps: nie zapomnij zdemontować separatora zasilania i zasilacza z toru antenowego.
Wszystko musi mieć ręce i nogi ;)

Zablokowany