DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Adam Brodziak

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Adam Brodziak »

W RTCN Kołowo Emitel prowadzi prace związane z wymianą głównego systemu antenowego. Prosimy o cierpliwość. To nie nadawca powinien przekazywać takie informacje na Forum :(

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

Adam Brodziak pisze:W RTCN Kołowo Emitel prowadzi prace związane z wymianą głównego systemu antenowego. Prosimy o cierpliwość. To nie nadawca powinien przekazywać takie informacje na Forum :(
No właśnie, chyba nadawca powinien. Ja napiszę jako zwykły user, a nie nadawca, no to piszę.
Mam info prosto z Kołowa od "sołtysa"

Główna antena jest w konserwacji, czy tam wymieniana, nie ważne i tym samym nie działa.
Przełączone jest na antenę bardziej kierunkową na Szczecin. Ot cała tajemnica.
Ile to potrwa nie wiem, oby jak najdłużej jeśli o mnie chodzi.

Adam Brodziak

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Adam Brodziak »

Panowie powyżej,
Brak wiedzy nie usprawiedliwia arogancji, to się nie opłaca. Prace prowadzi Emitel i nadawcy MUX2 nie mają z tym nic wspólnego poza tym, że zamówiona usługa nie jest świadczona na właścwym poziomie. To Forum również prowadzi Emitel.
Możliwość komunikacji z widzami traktujemy poważnie stąd prośba o miarkowanie własnych emocji.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

Kolego Adamie, to jest forum, a forum z definicji jest niepoważne :roll:
Poza tym mój komentarz pojawił się tylko z powodu Twojej smutnej emotikonki, która również z definicji jest niepoważna i nacechowana emocjami ^^
Pozdrawiam i take it easy ;)

P.S. W żadnym wypadku nie uważam jakiegokolwiek forum za poważny oficjalny kanał informacyjny, stąd i moje "roszczenia" odnośnie umieszczania takich informacji na forum są niepoważne. Myślałem, że to jest dla wszystkich jasne. Rozmowy na forum traktuję wyłącznie nieoficjalnie.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

Kolego sluuurp, chyba doszło w Twoim przypadku do nieporozumienia odnośnie znaczenia słowa "nadawca". Słowo "nadawca" w kontekście użytym przez Adama nie oznacza "Emitel", lecz "Polsat".

Tak czy owak, tak długie konserwacje mające taki długi wpływ na jakość sygnału powinny skłonić Emitel do powiadomienia ośrodka regionalnego TVP, żeby mógł odpowiednią informację podać w swoim programie informacyjnym, czyli tu w Kronice TVP Szczecin.
A o ile mi wiadomo, to nic takiego nie miało miejsca.
Ostatnio zmieniony 9 marca 2012, o 16:00 przez aaron84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

Aha, to zmienia postać rzeczy. :o

macpel

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: macpel »

No i wszystko jasne. Tylko dlaczego Emitel nie puścił pary z gęby ??

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: JaroslawMroczkowski »

W związku z modernizacją głównego systemu antenowego na obiekcie RTCN Szczecin\Kołowo przełączono nadawanie obu multipleksów DVB-T oraz analogowej emisji programów TVP2 i Polsat na antenę rezerwową. Antena ta ma nieco inną charakterystykę od dotychczasowej. Spowodowało to zmiany w zasięgu programów TV emitowanych z tego obiektu.
Obecna sytuacja potrwa ok miesiąca, do czasu ukończenia wymiany anteny głównej na nową.

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

A czy można mieć prośbę by po konserwacji rezerwowa antena działała dalej? Bo jak wyłączą tę antenę to podejrzewam że ponownie stracę możliwość oglądania na swoim zestawie szczecińskiego muxa TVP :cry:

Z drugiej strony ciekawe czemu rezerwa działa w mieście lepiej niż podstawowa antena?
Aż ciśnie się stwierdzenie że prowizorka jest zawsze najlepsza :D

michalh

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: michalh »

Dla Ciebie może w tej chwili lepiej a reszcie przestało odbierać :-P

Trzeba by się dopytać kogoś z Emitela, jak różnią się charakterystyki, może będzie wyjściowa informacja do planowania doświetleń w przyszłości.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

demolek, nadal nie pojmuję jak to możliwe, że przy 65% miałeś czarny ekran...

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

demolek pisze: Z drugiej strony ciekawe czemu rezerwa działa w mieście lepiej niż podstawowa antena?
Aż ciśnie się stwierdzenie że prowizorka jest zawsze najlepsza :D
Przecież napisałem, ze antena jak to nazywasz prowizoryczna, chodź nią nie jest, jest bardziej kierunkową na Szczecin niż docelowa, więc logiczne jest, że w drugą stronę będzie gorzej. Kiedyś trzeba główna antenę wymienić i właśnie to robią.

_chris_

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: _chris_ »

demolek pisze:Z drugiej strony ciekawe czemu rezerwa działa w mieście lepiej niż podstawowa antena?
masz wyraźnie napisane:
JaroslawMroczkowski pisze:...przełączono nadawanie obu multipleksów DVB-T oraz analogowej emisji programów TVP2 i Polsat na antenę rezerwową. Antena ta ma nieco inną charakterystykę od dotychczasowej. Spowodowało to zmiany w zasięgu programów TV emitowanych z tego obiektu.
aaron84 pisze:demolek, nadal nie pojmuję jak to możliwe, że przy 65% miałeś czarny ekran...
taki odbiornik - a gdzie jest napisane, że każdy odbiornik MUSI odbierać przy 65% wskazań? Mój Opticum przykładowo, pracuje w zakresie wskazań jakości sygnału 70...90%.
aaron84 pisze:... to jest forum, a forum z definicji jest niepoważne
cholera, a Te twoje posty o braku stabilnego odbioru to brzmiały jakoś tak histerycznie poważnie, ale widać się pomyliłem - sorki... :D

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

_chris_, nie znasz kontekstu tej wypowiedzi, a mi się nie chce opowiadać :)

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

Mam uzasadnione przypuszczenia, że brak powszechnie dostępnej informacji na temat prac prowadzonych w Kołowie, może doprowadzić wielu ludzi w województwie do niepotrzebnych "napraw" własnej instalacji antenowej, a nawet do niepotrzebnego zakupu nowego sprzętu, gdyż wiele osób będzie myślało, że skoro tyle czasu (a ma to być cały miesiąc) nie odbiera im telewizja jak należy, to pewnie to wina ich własnej anteny...
Ja sam omal nie rozebrałem swojej, a minęły tylko 3 dni. Strach pomyśleć, co inni ludzie będą robić w ciągu następnego miesiąca...

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

A ciekawą zagadka jest informacja na MUX3

Sieć: NW 03 ZACH... (ID 341f)
Multipleks (TSID 0003, ONID 2268)


A teraz MUX2

Sieć: EmiTel (ID 3401)
Multipleks (TSID 0002, ONID 2268)

Czyli tak jak by Emitel nie nadawał MUX3, co jest nie możliwe, a wypuszczana jest taka dziwna identyfikacja.

Może ktoś z Emitela napisał by zdanko, tak z czystej ciekawości, czy ta nazwa sieci to tymczasowa, czy związana z wymianą anteny, czy w ogóle tak zostanie.

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

Chłopaki dziewczyny ;)

nie wiem ale mi chodziło o Szczecin w wypowiedzi, napisałem tam przecież
w mieście
. Wynika że od początku miasto jakieś nie doświetlone jest przez anteny docelowe. I to mnie boli tego nie rozumiem. :twisted:

Wiem że się pogorszyło dookoła Szczecina - ale to na krótki czas jak podejrzewam. Ja do tej pory walczyłem ze stop klatkami zajestrasznymi trzaskami fonii w tych momentach i pikselozą. Wy tam na "wsi" poza miastem mieliście jak widzą zajefajny sygnał. Czy to ze mieszkam w mieście musi być karą i mam bulić kablówkom za wszystkie kanały z naziemnej które w większości są w najwyższych pakietach?

Widze że muszę się liczyć iż w niedalekiej przyszłości czeka mnie znowu 65 67 na moim tunerku gdy wy tam będziecie mieli coś koło 100 :D

edit/
Ostatnio zmieniony 10 marca 2012, o 21:39 przez demolek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

Moc na MUX3 10KW zmieni się o ile się nie mylę do 50-60KW po wyłączeniu TV analogowej w 2013 roku, ale z tego co czytam będzie poślizg o rok, czyli w 2014 roku.
Wtedy będziemy mieli MUX3 cały dla TVP i z MUX1 znikną te kanały. W miejsce po opuszczeniu kanałów TVP z MUX1 wejdą jakieś inne.
Niestety my w mieście mamy dużo zakłóceń, przeróżnych budynków itp, więc zawsze na razie będziemy gorzej w mieście odbierać MUX3 niż teren.
Mocy na MUX3 nie można jak na razie zwiększyć ze względu na analogowy przekaz Polsatu na sąsiednim kanale. I tak mamy szczęścia, że jest 10KW, a nie np. 1,5KW, tak jest w niektórych regionach.
Świetnie to wszystko chodzi w Świnoujściu i Międzyzdrojach.
Miałem ostatnio okazje to sprawdzić. Nadajnik jest w Świnoujściu, świetnie leci sygnał po morzu do Międzyzdrojów. Nie liczę tu oczywiście tez świetnego odbioru niemieckich kanałów, chodź w Szczecinie też ja mam. Czasami w Szczecinie na kanale 23 jest pikseloza (trochę słabszy sygnał niż na 22 kanale), Tam jest np. Sat3 i ZDF, kanał 23.

sebomur98

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sebomur98 »

Ja czasami łapię w Szczecinie mux'a RTL....
A tak jak jest teraz mogliby zostawić, tylko mogliby poprawić odbiór poza Szczecinem.

maku

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: maku »

Musza troche porawic jeszcze jakos czy kieruynek nadawania , sypie artefaktami az milo patrzec

co do MUX1 dzis zlapalem wszystkie 24 programy , wystarczylo podniesc antene siatkowa o 30 cm, czasem piksele sie sypia ale wiekszoc sygnalu to 80-93% tylko ze jakosc na MUx1 od 15 do 80% ;/

Zablokowany