DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

worn

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: worn »

Ustawiłem antenę na szafie czyli o jakieś 1,6m wyżej niż poprzednio. Poobracałem nią i złapałem oba MUX'y. O dziwo antena jest skierowana prawym bokiem w stronę Kołowa. Obecnie siła sygnału dla obu MUX'ów wynosi tyle co poprzednio, czyli 85% z tą tylko różnicą, że na żadnym nie występuje zakłócenie w postaci pikselozy, stop klatki czy przerwach w fonii. Ilość błędów cały czas równa 0

Więc na chwilę obecną moja walka z NTC jest zakończona. Jestem tylko ciekaw jaki będę miał odbiór w gorszych warunkach pogodowych.

Radol
Posty: 64
Rejestracja: 10 kwietnia 2012, o 22:51
Odbiornik: DVB-T MANTA
Instalacja antenowa: Antena siatkowa bez wzmacniacza umieszczona na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Radol »

Ja mam antene wysoko na maszcie nad domkiem i w analogu jest wsio ok.

Wrócę tutaj do tematu robienia ludzi w balona z tą niby "cyfrową rewolucją".
Ja,jeszcze jako człowiek młody to sobie poradzę - poklnę,wyłoże dodatkową kasę i pokombinuje anteną,wyleze ponownie na dach domu i sobie zrobię.Ale co mają zrobić ludzie starsi mieszkający jeszcze dalej odemnie, którym się od dawna beszczelnie kłamie i wmawia że NIC NIE TRZEBA DODATKOWO ROBIC TYLKO DOKUPIĆ ZA OKOŁO 100 zł DODATKOWY TUNER I PODŁĄCZYĆ??

Taki dziadzio podłączy tuner zakupiony ledwo z małej emerytury do dotychczasowej anteny i bardzo się zdiwi a raczej ... :lol:

Teraz to ja się narazie ... bo nie miało się nic grzebać a tylko dokupić tuner.

edit/

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Jarosław Bałuka »

Radol pisze:Mieszkam na gumieńcach i MUX3 do bani - tuner wogóle mi nic nie znajduje.
Nie wiem co jest grane bo na analogu mam np TVP2 i TVP Info praktycznie "żyleta"

[...]

Biorąc pod uwagę że MUX2 mam sygnał 100% śmiem zauważyć że ja nie powinienem nic u siebie juz zmieniać a nadawca raczej powinien zapewnić taki sam sygnał z MUX3.

Jak tak dalej pójdzie to w końcu wyjdzie że do każdego z Multiplexu potrzeba innego dekodera :lol: :lol: :lol:

Powinien być zapewniony taki sygnał aby złapał go z zadawalającą jakością najsłabszy z dostępnych tunerów - ale u nas w Polsce oczywiście myślenie jest na odwrót.
MUX3 obecnie nadawany jest jako emisja eksperymentalna, o niewielkim zasięgu.
Emisje o dużym zasięgu to MUX1 i MUX2. MUX2 już działa, MUX1 ruszy do końca maja br. W MUX1 znajdują się podstawowe kanały TVP, obraz również będzie jak żyleta.

barbuch

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: barbuch »

Do Radol Trzeba kupić porządną antene a potem ustawić oczywiście porządnie i na gumieńcach się odbieże ja mieszkam na stołczynie i mam super sygnał a mam antene tak jak w avarcie . Pozdro :P

damianavr

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: damianavr »

Z tym majem i obrazem jak zyleta to bym sie tak nie zapedzial i ostudzil toroche emocje. Skoro "chwilowe problemy techniczne" zwiazane z wymiana nadajnika trwaja juz prawie poltora miesiaca, a jakosc sygnalu osiaga nowe minima. Takie rzeczy tylko w Polsce.

Chociaz w koncu to nie wiem moze nowy system nadawczy juz dziala poprawnie i zostanie juz ta niby "troche kierunkowa" charakterystyka nadawania tylko na Szczecin, a w okolicy tragedia.

SIGUR82

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: SIGUR82 »

spokojnie.trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i czekac na odpalenie nowego nadajnika

MojeGBA

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: MojeGBA »

A ja mam takie pytanie:
Czy po wyłączeniu telewizji analogowej multipleksy 1 i 2, nadal będą nadawane z siłą 100 kW, czy zwiększą siłę?
Innymi mówiąc, czy tam gdzie obecnie nie działa telewizja cyfrowa na "pokojówkach" za rok będzie działać?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Puma »

100kW to max mocy przeznaczonej na nadajnik.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

Sprawa odpalenia nowej anteny trochę się przedłuży. O szczegółach nie będę pisał, bo może nie wolno, nie wiem. Ja wiem w 100% co się stało, więc uważam, że ktoś kompetentny powinien zdanie skreślić.
Może do końca Kwietnia ruszy (było Maja poprawiono), ale jest to moje gdybanie.
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2012, o 14:55 przez sluuurp, łącznie zmieniany 2 razy.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: vigoo »

Jak to może? Musi ruszyć. Chyba po to prowadzone są te prace, by uruchomić MUX1 a termin upływa do końca maja...

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

O sorry wkradł się błąd, do końca Kwietnia.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

sluuurp pisze:Sprawa odpalenia nowej anteny trochę się przedłuży. O szczegółach nie będę pisał, bo może nie wolno, nie wiem. Ja wiem w 100% co się stało, więc uważam, że ktoś kompetentny powinien zdanie skreślić.
Kompetentny jest ostatnią osobą, która by chciała cokolwiek skreślać.
A więc powiedz, co się stało, skoro już wiesz :)

SIGUR82

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: SIGUR82 »

dokladnie co sie stalo?

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

No też mnie ciekawi co się stało. Ale wracając do tematu prac na Kołowie czyżby cos robiono dzisiaj bo kiedy wróciłem do domu o 15:00 to zdziwiło mnie szatkowanie kanałów TV na obu muxach. Kiedy włączyłem info o kanale to na muxie TVP siła sygnału skakała od 5 do 70 no i oczywiście stop klatki i zgrzyty w dźwięku. Teraz jednak wszystko wróciło do normy i na Pogodnie siła sygnału wygląda tak na moim Globo:

mux TVP siła sygnału 70 jakość 90
Obrazek

Mux TVN, POLSAT, PULS siła sygnału 70 jakość 90
Obrazek

Powyższe jak sądzę nadal na antenach nadawczych rezerwowych. Ciekawe jak wiele się to zmieni po powrocie na anteny docelowe :(?

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

Jacy wy ciekawscy. Uszkodził się Fider. Co wam to da ze wiecie. Ani to nie przyspieszy sprawy, ani nie pogorszy. Trzeba dać nowy i tyle. Tam gdzie drwa rąbią, to wióry lecą. Wymienią, lub połącza jak się da i będzie gitara. Nikt tego specjalnie nie zrobił, za parę dni powinno być O.K.
Proponował bym się pomodlić o dobrą pogodę, bo praca niewdzięczna.

Ja nie zauważyłem dzisiaj żadnych nieprawidłowości w odbiorze dwóch muksów z Kołowa. Odbiór żyleta.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: adac »

Mały OT: świetne menu ekranowe w tym Globo 8-)

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

sluuurp pisze:Ja nie zauważyłem dzisiaj żadnych nieprawidłowości w odbiorze dwóch muksów z Kołowa. Odbiór żyleta.
Teraz tu:
Mux-3 0% = czarny ekran
Mux-2 15% = pikseloza i trzaski non stop

Przed "czarnym marcowym wtorkiem":
Mux-3 100% = żyleta
Mux-2 100% = żyleta

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

Było przecież napisane, że podczas wymiany anteny emisja na teren jest zmniejszona, może nie zmniejszona, tylko inne parametry nadawania.
Pisałem już o tym, że na czas remontu emisja jest bardziej skierowana na Szczecin i da się to w Szczecinie odczuć. Fakt, że teren ma gorzej, ale kiedyś ten remont trzeba zrobić.
Spokojnie, wszystko wróci do normy jak odpalą nową antenę.
My w Szczecinie przed remontem mieliśmy zawsze trzeci Mux do bani. Dwójka O.K

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

@sluuurp - dzięki nie denerwuj się - jak zauważyłem (albo źle zauważyłem) to Ty napisałeś że coś się stało. Więc pojawiły się pytania. Ba masa pytań :).

Modlił się za lepszą pogodę nie będę ale życzę Tobie i innym by była pasująca do pracy :) .

Piszesz że dzisiaj obraz żyleta - u mnie jak napisałem na mux3 skakało w pewnej chwili od 70 po 68 aż do 0 dość krótkie chwile ale pikselowało i rwało dźwięk. Po chwili przestało. Nie zdążyłem nagrać. Za to pozwoliłem sobie zamieścić na pamiątkę zdjęcia z sygnałem obu muxów na mojej instalacji prowizorycznej by porównać go z sygnałem po powrocie do "normalnych warunków" w których Szczecin jest słabiej doświetlony.

_chris_

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: _chris_ »

@ demolek:
czy masz na swoim dekoderze pełne opisy audycji na mux-3? Bo z zamieszczonego screena z TVP Info to wygląda, że nie, całkiem, jak na moim X703.

Zablokowany