DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Pomorski

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Pomorski »

To w ogóle jakiś horror z MUX-1 odbiera na 100% :TVP HD,TVP 2,Eska TV,Polo TV,TTV,ATM Rozrywka TV,ale nie odbiera TVP Info Gorzów,który też jest na MUX 1 !
Z MUX 2 odbiera wszystko
Za to z MUX 3 odbiera na 100% TVP Info Szczecin !,ale nie odbiera TVP1,TVP HISTORIA,TVP KULTURA,TVP2 HD które są na tym samym multipleksie.
Czy jest możliwe,aby z jednego multipleksu jeden program był odbierany z jakością i siłą 100 a drugi z jakością i siłą odpowiednio 16 i 85%.

niuteq
Posty: 23
Rejestracja: 24 maja 2012, o 17:50
Odbiornik: WIWA HD90
Instalacja antenowa: zew. antena telewizyjna szerokopasmowa ZAT-18/19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: niuteq »

Pomorski pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.


Jest to możliwe. U mnie jest podobnie, MUX-1 i 2 działają super natomiast mux-3 -0 kanałów instalajca podobna do twojej i jestem chyba bliżej KOłowa niż Ty.
MUX-3 nadaje z moca tylko 10kW - dlatego sygnał jest słaby

Laszlo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Laszlo »

Posiadam dekoder DVB-T STB SS1 (Chiński) na wejście euro. Funkcjonuje raczej bez zarzutu. Ulica Mączna- niestety w dole, drzewa, inne budynki. Antena typu yaga opticum 1000, antenę zamontowałem na dachu - mimo to nadal widok zasłaniają drzewa i dalej wyższe bloki, do Kołowa mam blisko z 10 km, kabel antenowy 15 m dł. I tak: odbieram dobrze MUX-2 ale MUX-1 pikselioza,czasami wskoczy, natomiast MUX-3 kompletnie nie znajduje żadnego kanału. Na wskaźniku dekoder pokazuje syganł - 0 %, jakość - 90%. I bądź tu mądry!! Czego to jest jakość jak nie ma sygnału? Dlaczego nie mogę odebrać MUX 1 i 3 skoro tak blisko mieszkam od nadajnika i mam taką dużą kierunkową antenę? Jest szansa na poprawę tego stanu rzeczy?

Laszlo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Laszlo »

A co może być przyczyną, że ma MUX-1 jakość sygnału skacze od:0% czasami od 17% do 75 % ? MUX-2 odbiera bdb-jakośc 90%, ale sygnału nadal 0%. :x

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: adac »

@ Pomorski:

- zajrzyj tutaj (Wiwa) do wątku ze sprzętem.
Rzeczywiście coś dzieje się z tymi tunerami i użytkownicy zgłaszają problemy.
Żeby się upewnić należy: wziąć Twoją Wiwę (nie inaczej) i udać się do kogoś kto ma sprawdzoną antenę, najlepiej pasywną.
Można też przejść do serwisu RTV który ma swoją antenę i na co dzień sprawdzają odbiorniki, od razu zauważą co jest nie tak.
Koszt tego nie powinien być kosmiczny.

- przeczytaj uważnie ten wątek: (zniknęły programy) , sytuacja w Wa-wie podobna jak u Ciebie. Szczególnie wyjaśnienie kol. @vari107 na temat zakłóceń które mogą wytwarzać anteny siatkowe; kiepskie (bazarowe) albo stare i uszkodzone. To może być Twoja antena albo inna kilka budynków dalej.
Najlepiej, na początek wymień wzmacniacz w antenie na symetryzator i sprawdź, czy wtedy będą wszystkie programy.

- odbiór Mux-3 tak jak wszędzie jest na zasadzie premium. Tzn. jak się uda to dobrze. Podstawowy jest na dzisiaj odbiór Mux-1 i 2.

Laszlo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Laszlo »

Od wczoraj , o dziwo, MUX 1 i 2 działa na 70-90 %, MUX3 niestety 0. W sprzęcie ani w instalacji niczego nie ruszałem, a programy się pojawiły,dziwne. Sygnał nadal 0% a jakość 70%,niektóre kanały 90%.Ale z tym brakiem wskazania sygnału,to chyba wina dekodera,bo jakby sygnału nie było to i jakość byłaby chyba 0% ? Więc narazie działa.

andyl

Szczecin Kołowo MUX-1

Post autor: andyl »

Co jest z tym MUX-1 z Kołowa? wogole go nie widze a MUX-2 chodzi OK. MUX-3 troche zrywa i przy deszczu jest calkiem kiepski. Z jaka moc to nadaja? Bo chyba nie 100W jak podaja.

-- połączono

Z jaka moca jest nadawany sygnal MUX-1 z Kołowa? Podane jest 100W ale to chyba nie prawda bo nie moge go odebrac a MUX-2 i MUX-3 odbieram bez problemu. Czy ma ktos pojecie o co chodzi?


edit/ Polskie litery !!!

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Szczecin Kołowo MUX-1

Post autor: m@rtops »

masz ze "zbiorczej" - więc możliwe że "wytłumiona" częstotliwość ;)

andyl

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: andyl »

Rzeczywiscie ten kanal na ktorym nadaje MUX-1 moze byc wytlumiony. Dzieki za podpowiedz. Teraz zostaje tylko znalezc kogos kompetentnego kto bedzie mogl zmienic parametry.

edit/ Polskie litery !!!

lop17

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: lop17 »

Witam mieszkam w Miedzywodziu i odbieram tylko Mux-2 a Mux-1 nie widzi wogóle czym może być problem? :oops:

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

Pomorski pisze:To w ogóle jakiś horror z MUX-1 odbiera na 100% :TVP HD,TVP 2,Eska TV,Polo TV,TTV,ATM Rozrywka TV,ale nie odbiera TVP Info Gorzów,który też jest na MUX 1 !
Z MUX 2 odbiera wszystko
Za to z MUX 3 odbiera na 100% TVP Info Szczecin !,ale nie odbiera TVP1,TVP HISTORIA,TVP KULTURA,TVP2 HD które są na tym samym multipleksie.
Czy jest możliwe,aby z jednego multipleksu jeden program był odbierany z jakością i siłą 100 a drugi z jakością i siłą odpowiednio 16 i 85%.
TVP Gorzów jest na Mux-3, a nie na Mux-1.
A TVP Szczecin jest na Mux-1, a nie na Mux-3.

A więc wszystkie programy z muksa odbierają Ci tak samo.

farwk

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: farwk »

witam, dzis zauwazylem, iz mux3 strasznie skacze czasem mam maksymalne 85% tak jak na mux1 i mux2 a czasem spada do 0% czyzby cos manipulowali przy trzecim muksie? pozdrawiam

Laszlo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Laszlo »

Zauważyłem, że u mnie też skacze jakość od 85 do 5 czasami do 0%, zarówno na MUX1 jak i MUX2. MUX3 nie odbiera,mimo, że mam do Kołowa 13 km :P ale ukształtowanie terenu robi swoje! W ciągu dnia sygnał jest stabilny, a wieczorem (późnym) już gorszy nawet kiepski. Innym razem sygnał jest stabilny, więc trudno powiedzieć co się tam dzieje!! :shock:

Frontowiec

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Frontowiec »

Wczoraj zakupiłem antenę DIPOL DVB-T w której odbieram MUX 1 (sygnał 100%, jakość 90%), MUX 2 (sygnał 100%, jakość 90%) i MUX 3 (sygnał 94%, jakość 40%). Jednak mam problem z MUX-em 3, gdyż rano sygnał był 94% a jakość skakała z 10-40%.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

Co do skakania sygnałów napisze tak. U mnie nagle w ogóle zaniknął MUX1 :shock: Cała reszta O.K. Tylko na Wiwie 90-tce odbierał, bo ona ma piekielnie czułą głowicę i tam zauważyłem skakanie sygnału z MUX-u 1-go. Nawet tu pisałem, ale nie dostałem odpowiedzi, więc sam to naprawiłem i post wywaliłem.
Co było przyczyną, he,he? Ano zasilacz tak dziwnie się przegrzał (jak dotknąłem, to obudowa się rozkruszyła), że dawał takie śmieszne objawy, ze wszystko chodziło oprócz MUX1. Z tego wniosek, że po wyłączeniu analogu będą "tragedie" u ludzi, którzy sami sobie nie poradzą. Fora mało na razie udzielają pomocy widząc po moim poście. Leżał z tydzień i cisza, aż sam się za to wziąłem, a post jak piszę wywaliłem, bo był ostatni.
Wracając do zasilacza, to oczywiście wylądował w kuble na śmieci (typowy antenowy 12V)
Zamontowałem 3V, ale taki z porządną elektroniką i wszystko poszło jak burza.
Wzmacniacz Terra toleruje takie napięcie, nawet na bateryjce 1,5 V poszło wszystko podczas moich prób.
I sami popatrzcie ile taki sam zasilacz może nawyprawiać dziwnych rzeczy, a co dopiero inne przypadki. DVB-T, to nie analog, że jakoś to chodziło.

@Frontowiec, MUX3 jest najsłabszy 10KW i tak możesz mieć, wieczorem pewnie jest lepiej. Spróbuj dać jakiś wzmacniacz, powinno pomóc jak odbierasz MUX3 tak jak piszesz, o ile oczywiście nie masz wzmacniacza.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: adac »

@sluuurp: Ten kto odpowiada na post stara się szukać typowej przyczyny, nie widzi przecież instalacji, widoku na nadajnik ani tego co powyczyniał użytkownik.
Często dopiero w kolejnym poście dowiaduje się, jaka jest lokalizacja i gdzie stoi antena. Np. w budynku na parterze a przed nim jest las.
Wiele prostych problemów można zdiagnozować zwykłym miernikiem uniwersalnym, ale tu znowu trzeba pisać instrukcję.
Reasumując: osoby które biorą się za to po raz pierwszy rzeczywiście mogą sobie nie poradzić, a odbiór naszego dvb-t okazuje się trudniejszy niż analogu.
W Twoim przypadku: powinieneś zacząć od prostego sprawdzenia instalacji, a wtedy znalazłbyś na początku podejrzany zasilacz. Zawsze też może być jakaś du..rela typu oberwany przewód, wtyczka, złącze przy rozgałęźniku czy podobne. Takiej przyczyny na brak jednego mux-a chyba nikt by nie wymyślił.

Frontowiec

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Frontowiec »

Witam mam wielki problem, otóż przed chwilą na MUX-2 pojawiają się zaniki jakości, sygnał mi się zacina, skacze z 10 do 41% czy u was też tak jest. Pozostałe MUX-y bez zmian.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

adac pisze: W Twoim przypadku: powinieneś zacząć od prostego sprawdzenia instalacji, a wtedy znalazłbyś na początku podejrzany zasilacz. Zawsze też może być jakaś du..rela typu oberwany przewód, wtyczka, złącze przy rozgałęźniku czy podobne. Takiej przyczyny na brak jednego mux-a chyba nikt by nie wymyślił.
Ale ja nie jestem laikiem i zapytałem się tylko, czy w mojej lokalizacji MUX1 działa prawidłowo. Nie pytałem się o przyczynę ewentualnej awarii, bo w tym czasie akurat nie miałem czasu się tym zająć . Latam jako pilot samolotami liniowymi, chodziło o żonę (czasem nie ma mnie z tydzień) i zwykłą odpowiedź, tak MUX1 chodzi O.K. odpowiedzi nie otrzymałem, strasznie trudno zdanie sklecić, TAK DZIAŁA. Przyleciałem po odsunięciu mebli zrobiłem w minutę i po krzyku. Anten w życiu, to ja się na zakładałem setki i to przeróżnych. Jeszcze raz. Nie miałem zwykłej prostej odpowiedzi CZY MUX1 DZIAŁA PRAWIDŁOWO, żeby nie odstawiać mebli przed odlotem nie wiedząc, czy EmiTel czegoś nie konserwuje i akurat MUX1 jest wyłączony, bądź działa z niska mocą. To tyle.
Aha, urwana wtyczka itp, nie wchodziła w rachubę, bo MUX1 nie chodził w całym mieszkaniu, na kilku telewizorach, a pozostałe wszystko włącznie z Niemcami działało. Stąd moje pytanie o poprawne działanie MUX-u pierwszego.

BTW, nie stosuję rozgałęźników, tylko odgałęźniki.

@Frontowiec, mi działa wszystko dobrze, Szczecin, ul Mickiewicza.

farwk

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: farwk »

witam, a czy dzis wam dzialaja muxy? wpadam do domu odpalam tv a tu brak sygnalu - i to w dodatku na kazdym z muxow. Zrozumialbym mux-3 ;), no ale pozostale? prosze o onformacje gdyz nie wiem czy to nasz nadawca cos psuje czy moj sprzet odmowil wspolpracy :) z gory dziekuje

edit/ Polskie znaki !!!

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: belzebiusz »


Zablokowany