DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Awatar użytkownika
Cyfrowy
Posty: 154
Rejestracja: 6 marca 2013, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko/Czarna Góra; Radków/Guzowata

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Cyfrowy »

Vigoo, już jest ta wiadomość w wywiadzie z dyrektorem Emitela odnośnie DVB-T w zachodniopomorskim (zmiana kanału wspomniana w odpowiedzi na drugie pytanie): http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34 ... acza_.html

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

Czytałem - chyba na satkurier.pl lub edia2.pl że może nastąpić przerwa do 5 godzin - może też i więcej chyba do 24 czy 48 godzin w niektórych rejonach gdzie wyłączą analog :(
Jak będzie pokaże życie :) i dzień po jutrze :D

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: vigoo »

Cyfrowy pisze:Vigoo, już jest ta wiadomość w wywiadzie z dyrektorem Emitela odnośnie DVB-T w zachodniopomorskim (zmiana kanału wspomniana w odpowiedzi na drugie pytanie): http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34 ... acza_.html
Dzięki za info. Tylko dlaczego nie wspominają o tym słowa w TVP Szczecin? Wyłączają analog a ludzie obudzą się jutro rano bez sygnału cyfrowego na MUX3 ;)

Awatar użytkownika
Cyfrowy
Posty: 154
Rejestracja: 6 marca 2013, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko/Czarna Góra; Radków/Guzowata

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Cyfrowy »

Jestem zdziwiony, że TVP Szczecin, jako lokalny nadawca publiczny nie informuje o zmianach na terenie województwa, w którym nadaje. TVP 2 ciągle przypomina na teletekście. Może Radio Szczecin coś wspomniało. To dowodzi, że internet to obecnie najważniejsze i najobszerniejsze źródło informacji, co najważniejsze - na bieżąco.

elyt
Posty: 8
Rejestracja: 18 marca 2013, o 20:03
Odbiornik: LG 42SL9500
Instalacja antenowa: Telkom-Telmor DIGITactiva
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: elyt »

witam,

co najmniej od niedzieli w ogóle nie odbieram kanałów z MUX 1 oraz MUX 3. MUX 2 działa bez zarzutu (co potwierdza załączone foto http://imgur.com/mMoFrvv). czy ktoś ma podobny problem? czy jest to związane z planowanym na 19 marca wyłączeniem sygnału analogowego i ponowne przeskanowanie kanałów za 2 dni rozwiąże problem?

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: vigoo »

U mnie wszystkie trzy muxy działają bez problemów. Próbowałeś ponownie wyszukać kanały ?

elyt
Posty: 8
Rejestracja: 18 marca 2013, o 20:03
Odbiornik: LG 42SL9500
Instalacja antenowa: Telkom-Telmor DIGITactiva
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: elyt »

vigoo pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
tak. właśnie jestem po świeżym przeskanowaniu.

Viking

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Viking »

Udało się! MUX3 jest nadawany z taką samą mocą jak pozostałe!

elyt
Posty: 8
Rejestracja: 18 marca 2013, o 20:03
Odbiornik: LG 42SL9500
Instalacja antenowa: Telkom-Telmor DIGITactiva
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: elyt »

u mnie niestety bez zmian. nadal tylko MUX 2. pomysły?

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

Na stronie http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... misji-dvbt podana jest zła częstotliwość dla Mux3. Kanał jest nowy (48), a częstotliwość podana jest stara. :roll:

elyt
Posty: 8
Rejestracja: 18 marca 2013, o 20:03
Odbiornik: LG 42SL9500
Instalacja antenowa: Telkom-Telmor DIGITactiva
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: elyt »

dziwna sprawa. antena którą posiadam, ma dołączony zasilacz. dotychczas pracowałem z włączonym zasilaczem ustawionym na maxa i wszystkie muxy łapałem z bardzo dobrą jakością i siłą. po "zmianach" byłem w stanie odbierać tylko mux 2. dziś spróbowałem odłączyć zasilacz i o dziwo ponowne wyszukanie kanałów odnalazło mi tylko mux 1 oraz mux 2 - niestety o słabej sile.

siła sygnału mux 1 oraz mux 2
http://imgur.com/8TqLYux

diagnostyka mux 1
http://imgur.com/4YU6cQD

diagnostyka mux 2
http://imgur.com/8i4Mtwy

jak na razie słaba siła sygnału nie przeszkadza mi w odbiorze gdyż mam wysoką jakość (nawet pomimo bliskości puszczy i opadów śniegu. chciałbym jednak na powrót uzyskać odbiór mux 3. czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną zaniku mux 3?

maxelm2

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: maxelm2 »

Pojawił się wam może kanał zatytułowany DAB? Bo mi się taki pokazał po aktualizacji.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

U mnie bez problemów odbiór. Jakość i siła > 90% na wszystkich muksach.

Żadnego kanału DAB u mnie nie ma.

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

maxelm2 pisze:Pojawił się wam może kanał zatytułowany DAB? Bo mi się taki pokazał po aktualizacji.
A coś więcej? Częstotliwość chociaż?
Czy nie przypadkiem z częśtotliwości: 746 MHz?

A tak przy okazji "zrzuty ekranowe" po wyłączeniu analogu w Szczecinie n moim zestawie antenowym bez wzmacniacza pod dachem pokrytym dachówką.
Na początek jednak dwa "zrzuty" niemieckich mux'ów
S=40 Q=78
Obrazek
482 by demolek07, on Flickr
S=10 Q=74 - ten się rwie
Obrazek
482 by demolek07, on Flickr

mux-1
S=65 Q=99
Obrazek
578 by demolek07, on Flickr

mux-2
S=65 Q=99
Obrazek
634 by demolek07, on Flickr

mux-3
S=65 Q=99
Obrazek
690 by demolek07, on Flickr

maxelm2

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: maxelm2 »

Niestety nie podam takich dokładnych danych, ponieważ mój telewizor jest bardzo prosty i takich opcji nie posiada. Po prostu szuka kanały dodaje je na liste i finito.

NDR2

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: NDR2 »

MUX-3 z Kołowa nadaje na 690 MHz.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

Dzisiaj od czasu włączenia telewizora (wczoraj zresztą też przez jakiś czas) mam następujące parametry odbioru na obu tunerach:

Mux1 Jakość 100% Siła 97% (stabilny)
Mux2 Jakość 0% Siła 0% (brak sygnału)
Mux3 Jakość 100% Siła 96% (stabilny)

Może ktoś też tak ma lub miał ostatnio?

Edycja:

Teraz Mux2 wrócił, ale jest tak, że jak przełączę na inny mux, a potem chcę wrócić na Mux2, to przez kilka sekund jakość i siła są na 0%, a potem dopiero stopniowo rosną rosną rosną, aż do 100%. Wtedy, gdy się przełączam między kanałami Mux2, to mam cały czas 100%. Zaś jeśli znowu przełączę na inny mux i chcę wrócić na Mux2, to jest to samo - na początku jakość i siła 0%, które po kilku sekundach zaczynają powoli rosnąć do 100%, żeby zacząć się utrzymywać stabilnie na 100% aż do momentu przełączenia na inny mux.

Mimo wszystko dzisiaj wcześniej przez kilka godzin utrzymywało się 0% jakości i siły na Mux2. Na obu tunerach.

Edycja2:

Teraz muszę czekać około minuty, albo i dłużej, żeby kanały z Mux2 "zaskoczyły".
I to jak "zaskoczy" na jednym tunerze i już jest obraz na Mux2 ze 100% jakości i siły, to gdy potem włączę drugi tuner, to na drugim tunerze nie ma sygnału wcale - i znowu muszę czekać na tym drugim tunerze z minutę, żeby Mux2 "zaskoczył", mimo że na pierwszym tunerze już jest.

To tak jakby każdy tuner musiał się "dostroić" przy zmianie muxa z jednego na inny.
To raczej nie jest wada tunerów, bo mimo że te tunery są podobne do siebie, to jednak takie problemy z Mux2 występują okresowo i zawsze jednocześnie na obu tunerach. A to chyba raczej niemożliwe, żeby za każdym razem okresowo, co kilka tygodni, oba tunery się w tej samej chwili psuły, a potem po kilku tygodniach w tej samej chwili oba się naprawiały...

Nie wiem, co to może być... Ktoś zakłóca tu częstotliwość, na której nadaje Mux2?
No ale skoro ktoś tak zakłóca, to czemu ten obraz jest ALBO 0%, albo 100%, a nie np. 50%?
Głupi jestem, nie wiem w ogóle o co tu chodzi...
Pierwszy raz takie problemy były już w tamtym roku. Potem na kilka tygodni wszystko było dobrze, a teraz znowu od dwóch dni takie "rewelacje".

Marcins

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Marcins »

Witajcie, ja mam problem jak widzę nie jedyny, wczoraj zakupiłem dekoder i nie łapie MUX 1 i 3, po sprawdzeniu manualnie MUX 2 ma 100% jakości, ale za to na częstotliwości mux-1 sygnał skacze od 0 do 100%, co może być powodem? Antena to zwykła pokojówka.

domino16297

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: domino16297 »

Daleko masz do nadajnika? Jakie położenie.Wysokie budynki w stronę nadajnika są?

Marcins

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Marcins »

Wg. pewnej strony internetowej wychodzi że do Szczecin "Kołowo" mam niecałe 7 km, jestem z Dąbia, wzrokowo nie widać żadnych wysokich budynków w tamtą stronę.

Zablokowany