DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

Hm. To ja już nie wiem, co tu się stało :(

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

Na Pogodnie wszystko chodzi bez zarzutu tym bardziej że antena z avatara trafiła z za okna do mieszkania i zamontowana została do ... statywu od aparatu foto ;) - nawet HD chodzi bez zacięć.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 października 2012, o 09:09 przez demolek, łącznie zmieniany 1 raz.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: aaron84 »

Przestawiłem trochę antenę, znaczy się jej kierunek. Pojawił się Mux-2, ale odbiera bardzo słabo.
Teraz mam Mux-1 100% i Mux-3 100%.
Zaś Mux-2 skacze od 0% do 50% i "pikselozuje".

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

Nastąpiły małe zmiany w systemie antenowym - moim oczywiście :)
Będąc w sklepie pewnego dyskontu natrafiłem na wyprzedaż anteny Opticum AX900 - cena 20 PLN (70 PLN przed przeceną) chyba niezbyt wygórowana :?: Jako że w mojej logarytmicznej zasilacz płatał figle a w kieszeni znalazło się owe kilka groszy pozwoliłem sobie zabrać ją do domu.
Po montażu i zainstalowaniu jej na statywie od aparatu w mieszkaniu muszę powiedzieć że w mojej lokalizacji działa jak na owe warunki dobrze - ba lepiej od owej logarytmicznej ze wzmacniaczem. Programy chodzą ładnie bez zacięć i co najważniejsze - działam na rzecz walki z ociepleniem globalnym ;) - pracuje bez zasilacza do wzmacniacza :D
Plany na najbliższe dni - antenka pod dach nad mieszkankiem a na razie wygląda to tak:
Obrazek
Większe zdjęcie po kliknięciu w link:http://www.flickr.com/photos/demolek07/ ... hotostream

Mirek71
Posty: 210
Rejestracja: 27 października 2010, o 10:42
Odbiornik: Panasonic 50g30
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860 Pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Mirek71 »

demolek a kiedy i gdzie w szczecinie nabyłeś tą antenkę (było ich więcej) - sam takiej szukam - myślisz że pociągnie 2 tv - mieszkam na niebuszewie 8 piętro i widzę z okna maszt w kołowie ...

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

Szukaj w żółtych dyskontach z czarnym psem - ale uwaga w Policach były wczoraj po 69,90. Tę swoją zanabyłem na Wojska Polskiego obok shella - ale to była ostatnia. Czy pociągnie dwa? Nie wypowiem się - bo nie wiem i nie chciałbym wprowadzić Ciebie w błąd. Jak nie pociągnie to podłączysz wzmacniacz jakiś ;)

damian16

Problem z odbiorem w Szczecinie! Proszę o pomoc!

Post autor: damian16 »

Witam! Posiadam antenę WIWA AN 220 zamontowana na zewnątrz na balkonie na czwartym pietrze w centrum Szczecina. I mam problem z odbiorem: MUX 1 moc sygnału 100 , MUX 2 skacze 60,70 procent,mux3 95 procent a TV MOBILNA 90 procent i zacina mi programy. Co robić?? :cry: :x

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

Mirek71 pisze: - myślisz że pociągnie 2 tv - mieszkam na niebuszewie 8 piętro i widzę z okna maszt w kołowie ...
U mnie, ale Opticum AX100 zasila 7 słownie siedem odbiorników, nie będę pisał jakie, ale w tym między innymi jest Blu-Rai 2 szt. z DVB-T itp. Chodzi wszystko bez problemów. Ale jak widać w stopce mam wzmacniacz.
Czyli dwa pójdą bez zająknięcia, tylko zastosuj odgałęźnik, a nie rozgałęźnik. Na odgałęzieniu praktycznie nic się nie traci na magistrali centralnej, czyli w Twoim przypadku na ostatnim TV

@demolek, mam nadzieję, że to nie jest statyw od aparatu, od zdjęcia, które wrzuciłeś, tylko stawiasz na nim inny aparat :?:

@damian16, kręć anteną we wszystkie strony, nawet z odbicia. Powinno pomóc. Coś Ci zasłania odbiór.

Matteo87

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Matteo87 »

Mirek71 pisze:demolek a kiedy i gdzie w szczecinie nabyłeś tą antenkę (było ich więcej) - sam takiej szukam - myślisz że pociągnie 2 tv - mieszkam na niebuszewie 8 piętro i widzę z okna maszt w kołowie ...
Ja mam z jednej pasywnej anteny (30 km od nadajnika) 5 telewizorów. Żadnego wzmacniacza. Sygnał stabilny, żadnych problemów. Dwa telewizory to żaden problem. Zastosuj taki rozgałęźnik:
http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_ ... R60102.htm

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

sluuurp pisze:@demolek, mam nadzieję, że to nie jest statyw od aparatu, od zdjęcia, które wrzuciłeś, tylko stawiasz na nim inny aparat :?:
Hmmmm - no to jest statyw od aparatu foto ale na razie robi za maszt anteny wewnętrznej. Na razie ale normalnie pracuje na niej aparat lub kamerka :).

SIGUR82

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: SIGUR82 »

Mam kłopot.Posiadam antenę Dipol A1610.Kupiłem z symetryzatorem ale zamiast niego wstawiłem wzmacniacz dopuszkowy LNA-169 24dB ekranowany.Na końcu zasilacz.To wszystko podłączone do tv Samsung serii D.Niestety nie odbieram żadnych kanałów.Nawet analogowych.Mieszkam w śródmieściu,na wojska polskiego róg Jagielońskiej.Dodam ze wcześniej na chwile pożyczyłem od kolegi antenę ze wzmacniaczem z dwoma teleskopami i nawet kanały niemieckie znalazłem.Polskie muxy chodziły z lekkim przycieńciem.Brak było mux 3 tvp.?Brak pomysłów co zmienić

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: yerry »

Pierwszy pomysł był dobry. Wyrzuć wzmacniacz i zasilacz, wstaw ponownie symetryzator. Musi działać.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

Przecież, to powinno chodzić. Sprawdź na początek czy masz napięcie przy antenie, jak nie ma to kabel uszkodzony, lub zasilacz, to sprawdź na dole w mieszkaniu zasilacz. Jak wszystko będzie dobrze, to wzmacniacz padnięty, lub coś źle zrobiłeś wymieniając symetryzator na wzmacniacz. Posprawdzaj, to wszystko, bo na odległość tylko tyle można poradzić. Możesz jeszcze wywalić wzmacniacz i zasilacz i wstawić symetryzator. Jak nie pójdzie, to na bank coś z kablem. Więc do pracy i dać znać o efektach. Do Jagiellońskiej mam blisko Mickiewicza przy Telewizji, jak by coś to mogę pomóc, jak nie dasz rady.

Widzę, że ten wzmacniacz jest na złączu F, więc odkręć od anteny i sprawdź napięcie, czy dochodzi jak pisałem. Jak nie masz miernika, to żaróweczką na 6,3-12V.

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

Mirek71 pisze:demolek a kiedy i gdzie w szczecinie nabyłeś tą antenkę (było ich więcej) - sam takiej szukam - myślisz że pociągnie 2 tv - mieszkam na niebuszewie 8 piętro i widzę z okna maszt w kołowie ...
Jak by kogoś interesowało to widziałem ją dzisiaj za 35,99 na Zawadzkiego :D

pawel.85

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: pawel.85 »

Działa Wam MUX1 z Kołowa?
Mi od około dwóch tygodni nie działa, wcześniej było ok, a teraz nie ma nic, ponowne wyszukanie nie działa.
Antena pokojowa, osiedle Reda na Gumieńcach.

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

Działa i to pięknie

pawel.85

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: pawel.85 »

demolek pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
bez żadnych zmian w konfiguracji?

Awatar użytkownika
demolek
Posty: 68
Rejestracja: 25 października 2010, o 18:16
Odbiornik: GLOBO HD-TS1
Instalacja antenowa: obecnie - Opticum AX900 bez wzm.
było - MLog 6-60 + wzm. LG2 25dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin Kołowo

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: demolek »

Bez żadnych zmian w konfiguracji mojego sprzętu.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: sluuurp »

Potwierdzę jeszcze dla pewności pytającego. Działa wszystko bez zarzutów i to od dłuższego czasu, wszystko opanowane przez Emi-Tel, takie mam wrażenie. Wiosna i wczesnym latem zdarzały się różne perturbacje, ale to już historia.

Purple82

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Purple82 »

Witam, mam taki problem. Odbieram sygnał z ulicy 26kwietnia. Sygnał jest praktycznie idealny oprócz wszystkich dostępnych polskich kanałów odbieram jeszcze z 7niemieckich, ale... TVP2 HD ciągle coś nawala, tj pixeloza albo brak sygnału. Praktycznie codziennie kręcę anteną na balkonu poprawia się jednego dnia kolejnego sytuacja wraca. Wiecie może jaka może być tego przyczyna?? Dzięki za odp

Zablokowany