Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

szy
Posty: 16
Rejestracja: 11 grudnia 2011, o 14:48

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: szy »

- w standby pobierają prawie tyle samo prądu co podczas pracy i nie wyłączają wyjść obrazu. W reklamach chwalą się poborem 0,5W w spoczynku, ale już nie wspominają, że dotyczy to trybu deep standby, z którego wybudzenie trwa zazwyczaj ponad minutę.
To jest niezła lipa. Też to zauważyłem w Ferguson ARIVA T760i . Z wyłączonym "deep standby" jak go wyłączyłem to strasznie się grzał i grzał mi też pendrive. Bałem się, że 24h z takim grzaniem pendrive'a mi go po prostu rozpuści :lol: Zwróciłem złoma do sklepu. Jak dla mnie to tylko pamięć powinna być podtrzymywana a nie wszystko. Totalny idiotyzm projektantów. Szkoda, że w tych Octagonach też jest taki problem.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 761
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: DanielK »

Pendrive w moim tunerze jest normalny chłodny. Timeshift nie używam więc nie mieli non stop a tylko kiedy trzeba.

W tunerach z Linuksem nie może być domyślnie głębokie czuwanie gdyż to są zaawansowane urządzenia i np. nagrania z dysku możesz udostępnić po sieci lokalnej. Tak samo jak komputery - serwery. Jest to oczywiste. Ile zł rocznie zwiększy się rachunek za energię elektryczną? Jeśli już na to zwracamy uwagę to szukanie tunera jest bez sensu. Trzeba zmienić telewizor.

Poza tym wiem jedno wszystkim się nie dogodzi.

Ten temat założyłem po to aby pokazać, że istnieją STB, które spełniają niektóre wybredne zachcianki. Osobiście nie wyobrażam sobie używać innego tunera niż taki z systemem Linux. Komputera z resztą też.

szy
Posty: 16
Rejestracja: 11 grudnia 2011, o 14:48

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: szy »

Szkoda, że nie ma DVBT2.
Pendrive w moim tunerze jest normalny chłodny.
Mój jest bardzo mały i się grzeje jak jest zasilany.
np. nagrania z dysku możesz udostępnić po sieci lokalnej.
Nie pomyślałem o tym.
Ile zł rocznie zwiększy się rachunek za energię elektryczną?
Nie chodzi o rachunki tylko bardziej o bezsensowne grzanie i marnowanie prądu tam gdzie prawdopodobnie nie trzeba. Fergusona zwróciłem bo był nieziemsko gorący w standby. Bałbym się mieć w domu taką grzałkę 24h.
Swoją drogą to jest też tak jakby oszukiwanie użytkowników. Wyłączają tuner i myślą, że tuner jest wyłączony a on sobie hula na maxa. Powinni robić jakieś pomiary i takie tryby które udają standby a mają prawie taki sam pobór prądu jak w ON powinny być zakazane jako standby. Albo ogarniasz temat i w standby z wyłączonym deep sleep wyłączasz wszystko co możliwe i przełączasz procesor w low power albo nie możesz tego nazwać standby.
Może jednak ten Octagon ma mniejszy pobór jak deep sleep jest wyłączony? Czy grzeje się tak samo w standby jak w ON? Ja i tak będę używał deep sleep bo chcę go tylko do nagrywania i jako zegarek. Rozumiem, że z deep sleep włącza się odpowiednio wcześniej do nagrywania? :lol:

Mam genialny TV który ma wszystko świetne. Z deep sleep włącza się w 1 sekundę (WebOS). W quickstart odłącza pendrive i podejrzewam, że wszystko inne też. Wszystko ma co chcę. Ale szyfruje nagrania a wyciągnięcie klucza łamie gwarancję i nie jest takie proste.

Jeszcze plusem tych tunerów na linuxie jest user interface tych aplikacji. Wygląda to jakby ktoś kumaty z projektowania interfejsów ogarniał. Zawsze mnie śmieszą te tanie tunery z interfejsem który wygląda jak jakaś nakładka na DOSa.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3051
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 + DIPOL 19/21-60 w polar. V, wzm.Telmor WWK-840, rozg. Telmor RDM-2F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: K63 »

szy pisze: 10 czerwca 2021, o 10:42 https://www.dmtrade.pl/p14852,qviart-lu ... ro-4k.html

Szkoda, że nie ma DVBT2.
Masz go w wersji combo https://www.dmtrade.pl/p12736,qviart-lu ... ro-4k.html

szy
Posty: 16
Rejestracja: 11 grudnia 2011, o 14:48

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: szy »

Masz go w wersji combo
Pospieszyłem się z zainteresowaniem tym tunerem. Jak pisałem wcześniej jednym z moich priorytetów jest zegarek. Dopiero zauważyłem, że go nie ma.
Tu znów sprzęty VU+ na Broadcomach mocno odstają bo temperatury notują nawet o kilkadziesiąt stopni niższe;
Na allegro ktoś w komentarzach napisał do Qviart LUNIX 4K: "Niestety, ale współpraca z modułem Cyfrowego Polsatu CI (ale również z CI+) powodowała, że tuner generował ogromne ilości ciepła. Wysoka temperatura powodowała zawieszanie działania modułu CI. Po wychłodzeniu modułu tuner współpracował prawidłowo, aż do kolejnego skoku temperatury."
Więc to chyba nie jest pewne, że Broadcomy się mniej grzeją.

adiq
Posty: 36
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: adiq »

szy pisze: 10 czerwca 2021, o 10:42 Może jednak ten Octagon ma mniejszy pobór jak deep sleep jest wyłączony? Czy grzeje się tak samo w standby jak w ON? Ja i tak będę używał deep sleep bo chcę go tylko do nagrywania i jako zegarek. Rozumiem, że z deep sleep włącza się odpowiednio wcześniej do nagrywania? :lol:
Wyczytałem o dwóch minutach zapasu przed godziną nagrania, ale to pewnie zależy od oprogramowania i nie zdziwiłbym się gdyby dało się samemu to ustawić.

Z włączonym zasilaniem wszelakich portów przy bezczynności może być jeszcze inny problem niż niepotrzebne marnowanie energii. Nie mówię, że Linuxowe przystawki też na to cierpią, ale w Android TV, np. przy MiBoxie podłączony do USB napęd mimo "wyłączonego" urządzenia co kilka minut non stop startuje i się wyłącza.
Przy pendrive jest to do wytrzymania, ale jeśli ktoś ma podpięty dysk talerzowy to nie dość że co chwilę słychać szum dysku obok telewizora, to prędzej czy później taki MiBox ten dysk wykończy i to w najgorszy możliwy sposób bo od ciągłego włączania i wyłączania zasilania 24/7 posypie się kontroler i z dnia na dzień, bez ostrzeżenia, dysk przestanie działać nie dając nawet możliwości wcześniejszego skopiowania danych.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 761
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: DanielK »

W menu jest opcja timerów zasilania.
Można ustawić na przykład godziny kiedy ma się przełączyć na głębokie czuwanie, oraz kiedy włączyć na zwykłe czuwanie.

Obrazek

Odpowiedz