Dziwny problem przy ustawianiu kanałów

szamot83

Dziwny problem przy ustawianiu kanałów

Post autor: szamot83 »

Witam,

Mam tv Philipsa i nie mogę ustawić na nim poprawnie kanałów. Nie jest to raczej związane z oprogramowaniem TV, ponieważ poprzednio było dobrze. Natomiast przy nowym MUksie jest źle.

Sytuacja wygląda następująco:
1 ustawiam kanał DVB-T 48. Wybieram zapisz kanały i tv informuje mnie, że zapisał 8 kanałów.
2 ustawiam kanał DVB-T 58. Wybieram zapisz kanału i tv informuje mnie, że zapisał 3 kanały.

Po wyjściu z programowania kanałów okazuje się, że zamiast polsatu, tvn'u i tv4 mam (odpowiednio) tvp1, tvp2 i tvp info. Z tym, że zostają stare nazwy (polsat, tvn i tv4).
Poprzednio gdy nadawali Państwo sygnał testowy na kanale 58 oraz tvn Warszawa na kanale 48 - wszystko było wporządku, czyli po ustawieniu i zapisaniu 8 kanałów z kanału 58, tvn Warszawa po prostu został dodawany do listy, nic się nie nadpisywało.

Co może być przyczyną takiego stanu?

Pozdrawiam

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Dziwny problem przy ustawianiu kanałów

Post autor: Przemo »

Pewnie masz to samo, co my ze Śremu. Ktoś próbował upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zastosował metodę na partyzanta, gdzie parametry wszystkich multipleksów są wymieszane i kolidują ze sobą.

szamot83

Re: Dziwny problem przy ustawianiu kanałów

Post autor: szamot83 »

No proszę, czyli w Philipsie na infolinii mieli rację, że wina leży po stronie nadajnika, a nie odbiornika.
W każdym razie, rozumiem, że ja ze swojej strony nie mogę nic zrobić, tylko czekać, aż firma Emitel to poprawi, tak?

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: Dziwny problem przy ustawianiu kanałów

Post autor: handrzej »

Poczekaj, dziś pewnie tą sprawę poprawią. To kwestia ustawień poszczególnych programów nadawanych w MUXach.

aho00

Re: Dziwny problem przy ustawianiu kanałów

Post autor: aho00 »

Witam.
Po zmianach w Warszawie, mój tv panasonic tx-l32g10 automatycznie wykrywa emisje testowe kanału 58: test tvp1/2/info, a dalej programy emitela z kanałów 48 i 53. Przy ręcznym strojeniu kanału 48, 3 pierwsze pozycje zamieniają się na polsat/tvn/tv4.
Serwis Panasonic potwierdził problem, ale nie maja na to upgrade.
Tuner RWT 401-T stroi poprawnie 12 programów, przy rezygnacji z sortowania polsat/tvn/tv4 pojawiają się na końcu listy. Przyłączam sie do apelu o uporządkowanie tematu ID programów.
Pozdrawiam, AHo

szamot83

Re: Dziwny problem przy ustawianiu kanałów

Post autor: szamot83 »

U mnie sytuacja już naprawiona, to znaczy kanały dodają się normalnie. Wina na 100% nie leżała po stronie TV.

Kanały tvp - nie mają epg,
Tvn Warszawa - nie działa
Reszta bez zarzutu.

Pozdrawiam

Zablokowany