Jaki dekoder COMBO polecacie?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Jaki dekoder COMBO polecacie?

Post autor: K63 »

K63 pisze:Na dniach ma się pojawić w sprzedaży combo znanej firmy ABcom - AB Cryptobox CR652 Combo.
Już jest. Cena ok. 390 zł
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Najnowszy tuner - Cryptobox CR652 HD DVB-S2 + DVB-T2 Combo firmy AB, który w odróżnieniu do swojego poprzednika CR650 posiada jeszcze głowicę do telewizji naziemnej

Sprzęt jest niezawodny, czytający poprawnie kartę i moduły dostępu CI niezależnie od systemu kodowania. Tuner ma doskonałej jakości obrazu i rozdzielczość 1080p
Po udanym sukcesie modelu CR650 producent zaproponował model COMBO ( czyli dodatkowo głowica DVB-T2 )
Tuner posiada doskonałą jakość obrazu dzięki rozdzielczości 1080p i szybkiemu procesorowi. Jest on multimedialny i zadowoli każdego użytkownika. Posiada dwa wejścia USB, wyjście na kabel optyczny jak i wyjście HDMI.
Tuner, jak i wcześniejsze modele, obsługuje protokoły newcamd, cccamd oraz posiada dodatkowe funkcje.
Aktualizacja listy kanałów jak i oprogramowania dostępna również z pozycji tunera (serwer FTP)
Wiele funkcji dodatkowych jak gry, aktualna pogoda jak i player YouTube zwiększają możliwości tunera.
Solidne wykończenie i niezawodność działania są niewątpliwie zaletą i marką AB.
Oprócz zalet dotychczasowych modeli CR 600 HD jak i 650 HD tuner posiada już głowicę DVB-T2 tuner ten może być sterowany urządzeniami opartymi na systemie Android, wysyłać do nich obraz i wiele więcej.
Na tunerze można oglądać serwisy dostępne z IPTV i nagrywać w czasie rzeczywistym, także poprzez funkcję EPG.
Gwarancja 24 miesiące.


Dane techniczne:

1x DVB-S2 tuner
1x DVB-T2 tuner
* nowy procesor CPU Dual Core 600Mhz MIPS
* nowa generacja pamięci DDRIII
* obsługa modemów 3G - USB
* IPTV - oglądanie telewizji z internetu
> 1x uniwersalny czytnik kart
> 1x wejście na moduły CI (obsługuje polskie platformy)
> 1x HDMI port
> 1x wyjście SCART
> 1x RS232
> 2x USB 2.0 (1x przód, 1x tył)
> 1x LAN RJ 45
> 1x S/PDIF optyczne cyfrowe wyjście
> Chipset: ALI3511
> poziom sygnału-65 do -25 dBm
> LNB zakres i zasilanie -> wertykalny: +13V/+14V, horyzontalny: +18V/+19V
> pobór max. 25W
> frekwencje 950 MHz do 2150 MHz
> rozdzielczość wideo: 1080i/p, 720p, 576i/p, 480i/p
> DiseqC 1.0/1.1/1.2/1.3 USALS 13V/18V, 0/22K
> 7 segmentowy display
> 7 dniowy EPG
> Fast Scan
> Time Shift, nagrywanie i funkcja PVR
> PIG ( Picture in Graphic )
> FTP manager
> gry,pogoda, przelicznik walut i wiele innych..
> automatyczna konwersja PAL/NTSC
> 6000 TV/radiowych programów
> 26 list ulubionych
> wpomaganie dla FAT32 a NTFS
> Mediaplayer z wspomaganiem dla formatów : JPEG, BMP, MP3, OGG, FLAC ,AVI,MKV,TS,TP,TRP, MPG, MP4

Tuner swoim wyposażeniem i funkcjonalnością przewyższa tunery Openbox czy Skybox pod każdym względem.
http://www.abcomeu.com/ab-cryptobox-652hd-combo

Mikelonsky
Posty: 48
Rejestracja: 15 czerwca 2011, o 09:03
Odbiornik: ADB 100T
Instalacja antenowa: Drut...
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin

Re: Jaki dekoder COMBO polecacie?

Post autor: Mikelonsky »

AB Cryptobox nie ma tunera do cyfrowej kablówki a Ferguson to Ferguson czyli (wg tego co czytam na forach, poprawcie jeśli się mylę) nowy model i w zapomnienie odchodzi poprzedni model jeśli chodzi o aktualizacje. Poza tym kiedy myślałem o zakupie "kombajna" to przeczytałem na forum sat bardzo niepochlebna opinie o Ferguson Ariva 252 Combo (chyba, może coś przekręciłem) no i to mnie zniechęciło.
Oczywiście jeśli ktoś ma inne doświadczenia - szczególnie oparte na użytkowaniu a nie czytaniu o użytkowaniu to niech pisze.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Jaki dekoder COMBO polecacie?

Post autor: K63 »

Mikelonsky pisze:AB Cryptobox nie ma tunera do cyfrowej kablówki
AB CryptoBox 550 HDC, AB CryptoBox 650HDC - to tak na marginesie, bo nie jest to forum o tv kablowej.

komp2015
Posty: 92
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 13:12
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: Jaki dekoder COMBO polecacie?

Post autor: komp2015 »

Dzień dobry
Jaki dekoder państwo polecacie zewnętrzny
DVB-T/DVB-T2/DVB-C + hbbTV
lub
DVB-T/DVB-T2 + hbbTV

dobry i najtańszy
Najlepiej w polsce

Dziękuje za odpowiedz

bastik
Posty: 2
Rejestracja: 26 czerwca 2013, o 22:18

Re: Jaki dekoder COMBO polecacie?

Post autor: bastik »

Witam
Wiem, że poprzedni post jest z tamtego roku, ale z moim pytaniem raczej nie ma sensu otwierać nowego tematu na forum.
A więc potrzebuje dekodera combo obsługującego DVB-C i DVB-T a najlepiej DVB-S do tego :) tak do 300 zł.
Czytałem o Fergusonie Ariva 153 combo, a wy co byście mi polecili?
Pozdrawiam

Zablokowany