WIWA HD-100

force

Re: WIWA HD-100

Post autor: force »

moni pisze:
force pisze:
Cypisek_XL pisze:A wrzuciłem teraz na Wiwa HD-100 około 20 firmowych sampli 1080p w M2TS i MP4 (Samsung, Pioneer, Panasonic itp.) Mimo że uważam że ten tuner nie jest rasowym odtwarzaczem HD do materiałów 1080p i nawet sobie nie zawracałem specjalnie tym głowy, to teraz po testach jestem nawet zdumiony. Nie zaprotestował przy żadnym samplu i nawet czekałem na jakieś zacięcia lecz niczego takiego nie zauważyłem.
Przy zakupie chciałem żeby pracował poprawnie przy 720p ale widać że jednak potrafi wiele więcej. Nie zmienia to faktu że nie możemy wszystkiego wymagać od tego bardzo budżetowego modelu.

Edit: Oczywiście chcąc się cieszyć zdecydowanie lepszym komfortem obsługi oraz możliwościami hybrydy jakim jest HD Player + tuner DVB-T wybrałbym droższe modele dostępne na naszym rynku.

Argosy HV339T Dual DVB-T 1080p - około 520 zł
Noontec V9-T Dual DVB-T 1080p - około 750 zł
Hyundai MBox R600 DVB-T 1080p - około 760 zł

Ale to już zdecydowanie klasa wyżej choć jeszcze mieści się w klasie komfortowo-ekonomicznej.
nawet jeśli WIWA ma to samo w środku co Not Only to ma dodatkowo wyjście Coaxial a NOT Only NIE MA
I co z tego wynika? Zupelnie nic.
Z porownania WIWA HD-100 i NOT LV6TMPVR4 wynika, ze urzadzenia maja dokladnie to samo w srodku, czyli sa rownowazne.
Dlatego moj wybor padl na LV6TMPVR4 - nie mam zastrzezen. W szczegolnosci towar mozna kupic na naszym rynku bez problemu (od reki). Aktualizacje firmware sa udostepniane przez dystrybutora. Jest bezposredni kontakt z supportem, ktory na biezaco naprawia wykryte niedogodnosci.

To tyle w temacie.

Pozdrawiam niezdecydowanych.
Większej bzdury dawno nie czytałem. Urządzenie które ma jedno wyjście więcej niczym się nie różni?? To po co niby jest to wyjście cyfrowe dźwięku?? ot tak, żeby było?? Oczywiście nie.

WIWA ma to wyjście co jest ważna np dla posiadaczy telewizorów lub amplitunerów nie posiadających wejścia HDMI. Możemy wtedy cieszyć się cyfrowym dźwiękiem na starszym sprzęcie.

moni

Re: WIWA HD-100

Post autor: moni »

force pisze:
moni pisze:
force pisze:
nawet jeśli WIWA ma to samo w środku co Not Only to ma dodatkowo wyjście Coaxial a NOT Only NIE MA
I co z tego wynika? Zupelnie nic.
Z porownania WIWA HD-100 i NOT LV6TMPVR4 wynika, ze urzadzenia maja dokladnie to samo w srodku, czyli sa rownowazne.
Dlatego moj wybor padl na LV6TMPVR4 - nie mam zastrzezen. W szczegolnosci towar mozna kupic na naszym rynku bez problemu (od reki). Aktualizacje firmware sa udostepniane przez dystrybutora. Jest bezposredni kontakt z supportem, ktory na biezaco naprawia wykryte niedogodnosci.

To tyle w temacie.

Pozdrawiam niezdecydowanych.
Większej bzdury dawno nie czytałem. Urządzenie które ma jedno wyjście więcej niczym się nie różni?? To po co niby jest to wyjście cyfrowe dźwięku?? ot tak, żeby było?? Oczywiście nie.

WIWA ma to wyjście co jest ważna np dla posiadaczy telewizorów lub amplitunerów nie posiadających wejścia HDMI. Możemy wtedy cieszyć się cyfrowym dźwiękiem na starszym sprzęcie.
Twoja argumentacja mnie nie przekonuje.
A od kiedy dzwiek jest cyfrowy??? Zapewne chodzilo Ci o to, ze to dodatkowe wyjscie w WIWA umozliwia podlaczenie procesora dzwieku AC3 5.1 itp.
A to nie to samo co podlaczenie starszego sprzetu, ktory ma z definicji wejscie analogowe audio L i R a nie AC3.

silverus

Re: WIWA HD-100

Post autor: silverus »

Ja mam raczej inne pytanie. Czy ten tuner jest w stanie odbierać sygnał DVB-T z dźwiękiem Dolby Digital gdyż kilka stacji nadaje w tym standardzie. Z instrukcji obsługi to nie wynika. Stąd też moje pytanie. Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to proszę o odpowiedź

colo
Posty: 40
Rejestracja: 5 listopada 2010, o 20:29

Re: WIWA HD-100

Post autor: colo »

Pewne jest, że filmy odtwarzane z np. dysków, posiadające ścieżkę 5.1, Wiwa odtwarza dźwięk przestrzenny. Natomiast sprawdziłem jak to wygląda z programami tv. Jest w odtwarzaczu funkcja przełączenia stereo na DD. Być może musi na danym kanale lecieć materiał ze ścieżką 5.1 bo pomimo, iż przełączyłem na 5.1 i na amplitunerze zaświeciła kontrolka o uzyskaniu sygnału DD, w glośnikach nadal było stereo. Myślę, że nie ma większego problemu z uzyskaniem dźwięku 5.1 lecz musi być nadawany np. z filmem. Divix-y czy MKV śmiga z DD bez żadnego problemu.

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: WIWA HD-100

Post autor: zygmunt »

Zamowilem sobie wiwa w jednym ze sklepow internetowych, liczylem
ze na swieta bedzie, a tu zonk ...

Dostalem komunikat ze dekodery utknely na cle :|
Ktoś z Was jest w podobnej sytuacji ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100

Post autor: @GUTEK@ »

Witam.

Mam takie pytanie, ta WIWA posiada czytnik kart SD(HC) oraz USB Host. Czy te dwa porty działają niezależnie?

Chodzi mi o takie coś, czy jest możliwość, podłączyć na stałe kartę SDHC 4/8GB ustawić na niej PVR i timeshift, a port USB używać tylko do oglądania filmów/zdjęć/muzyki nagranych na pendrive?

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: WIWA HD-100

Post autor: Cypisek_XL »

@GUTEK@ pisze:Witam.

Mam takie pytanie, ta WIWA posiada czytnik kart SD(HC) oraz USB Host. Czy te dwa porty działają niezależnie?

Chodzi mi o takie coś, czy jest możliwość, podłączyć na stałe kartę SDHC 4/8GB ustawić na niej PVR i timeshift, a port USB używać tylko do oglądania filmów/zdjęć/muzyki nagranych na pendrive?
Przy tym oprogramowaniu, śmiem wątpić.

tomi89

Re: WIWA HD-100

Post autor: tomi89 »

A jak jest z jakością obrazu? W jednym teście czytałem że obraz HD jest wyświetlany bardzo dobrze, a w standardowej rozdzielczości bardzo są uwidocznione wszystkie defekty.

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: WIWA HD-100

Post autor: Cypisek_XL »

tomi89 pisze:A jak jest z jakością obrazu? W jednym teście czytałem że obraz HD jest wyświetlany bardzo dobrze, a w standardowej rozdzielczości bardzo są uwidocznione wszystkie defekty.
Rozumiem że pytasz o odtwarzanie filmów? SD czyli np. DVDrip odtwarza dobrze. Nie widać jakiś defektów. Generalnie jaki materiał taki obraz. Czy to WIWA HD-100 czy player na Realtek RTL1073 nie zauważam pogorszenia jakości SD. Chyba że ktoś ma inne odczucia?

professionalc360

Re: WIWA HD-100

Post autor: professionalc360 »

Witam. Chce kupic nagrywarke która bede mogł podpiac do Tv Hd i nagrac miedzy innymi gameplay'e z xboxa360. Tu moje pytanie czy jak podepne wiwe do tv pod np. port hdmi 3 a xboxa mam pod portem hdmi 2 i ten obraz sie nagra ?? Drugie pytanie to czy poprzez podpiety sam kabel hdmi dzwiek tez sie nagra ??? Czy potrzebuje jeszcze jakies kable do podpiecia wiwy z tv zeby nagracc dzwiek ? Czekam na odp.
Pozdrawiam Was

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-100

Post autor: Maniek99 »

professionalc360
Niema chyba jeszcze sprzętu który dałby radę nagrywać poprawnie strumień z HDMI.
Czytałem kiedyś o karcie do PC, która to potrafi, ale podobno przy HD jest z tym sporo problemów.

Teoretycznie jest już wszystko co potrzeba, żeby zbudować takie urządzenie (wyciekł klucz HDCP), ale pewnie trzeba będzie trochę na to poczekać. Wiwa na pewno tego nie potrafi - nagrywa tylko strumień ze swojego tunera.

Musiałbyś kombinować z jakimś urządzeniem do przechwytywaniem sygnału analogowego (Component/RGB/S-Video/Chinch).

professionalc360

Re: WIWA HD-100

Post autor: professionalc360 »

Ahaaa, a powiedzcie mi czy jest moze jakas nagrywarka która wpne miedzy xboxa a tv ?
Xbox360------nagrywarka-----Tv
wszystko spiete dwoma kablami hdmi wczoraj o tym czytałem gdzies na jakims forum tylko ze prąd wyąłczyli i wszytsko mi znikło i znalesc tego nie moge :(


ale znalazłem cos takiego :D

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/442561 ... grasz.html

http://www.youtube.com/watch?v=AtaAAL6jHeY

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: WIWA HD-100

Post autor: rotalplus »

Czy u wszystkich występuje problem zacinki obrazu podczas zmiany formatu nadawania reklam z 16:9 /4:3 czy są to pojedyncze przypadki. Zamierzam kupic ten tuner. Czy moglby ktos podac listę minusow ktore zauwazyl w tunerze Bylbym wdzięczny!!

Np czy obraz kanałow SD jest rzeczywiscie niezbyt elegancki jak to pisza w testach magazynu chip.pl co mozna znalezc w necie

Czy ktos moglby sie ustosunkowac do opinni:
http://www.chip.pl/testy/akcesoria/odtw ... iwa-hd-100

colo
Posty: 40
Rejestracja: 5 listopada 2010, o 20:29

Re: WIWA HD-100

Post autor: colo »

Z mojego punktu widzenia, jest to bardzo dobre urządzenie w sensownej cenie. Nie mam porównania z droższymi tunerami, jak funkcjonalne mają menu, czy cudownie skalują obraz SD do HD, czy posiadają wodotrysk czy inne cuda. Moim zdaniem - zwykłego użytkownika - obraz SD na tv Full HD jest więcej niż dobry. Jakieś rozmycia i nieprawidłowości nie zwróciły mojej uwagi. Faktem jest, że pilot i jego współpraca z tunerem to porażka. Ja zamieniłem na pilota uniwersalnego i jest w porządku, co nie zmienia faktu, że producent powinien nad nim jeszcze popracować. Problem stanowi także odtwarzanie plików MKV w rozdzielczości 1080p. Odtwarzacz jest wybredny co do tej rozdziałki, 720p odtwarza bez zająknięcia tak jak wszelkie divx-y. Wygląd menu mi nie przeszkadza jest przede wszystkim czytelne. Przydały by się jakieś aktualizacje oprogramowania ale narazie jest to pieśń przyszłości.

Co do przełączania się tunera pomiędzy formatami, to występuje coś takiego, że ekran gaśnie i uruchamia się w innym formacie. Trwa to około sekundy i dzieje się w trakcie nadawania reklam. Przodują w tym stacje nadające w formacie 4:3 jak np. TVP.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100

Post autor: @GUTEK@ »

O co dokładnie chodzi z tym pilotem, czy poprostu ma mały zasięg, trzeba celować w tuner czy coś innego. Jeśli chodzi o zasięg to tak samo miałem z LV6T, zauważyłem że dioda jest dość mocno schowana, rozebrałem pilot (jest na zatrzaski w koło), przedłużyłem nóżki diody i wysunąłem ją o jakieś pół centymetra. Pilot działa znacznie lepiej.

Mógłbyś wrzucić kilka fotek z menu tunera i zdjęcie samego tunera. Też się zastanawiam nad zakupem, a niestety o tym modelu jest chyba najmniej informacji.

colo
Posty: 40
Rejestracja: 5 listopada 2010, o 20:29

Re: WIWA HD-100

Post autor: colo »

Tak jak piszesz, czytnik jest prawdopodobnie za bardzo schowany wewnątrz urządzenia, stąd mały kąt z jakiego zbiera sygnał z pilota i konieczność celowania w tuner. Sam pilot jest mały, o słabym zasięgu i dla ludzi o smukłych palcach bo naciska się po dwa przyciski. Jedni doradzają zmianę pilota, inni usunięcie filtra odbiornika sygnału (ale gwarancja!)żeby poprawić współpracę urządzeń.
Co do informacji dot. tego tunera to jest jedyne forum gdzie można cokolwiek o nim przeczytać. Reszta to tylko informacje handlowe.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100

Post autor: @GUTEK@ »

Ja wysunąłem tak diode w pilocie:
Obrazek
Zasięg bardzo się poprawił, w samym tunerze nic nie ruszałem, i tak tam plomba jest niestety.

Sorry że tak męcze, czy mógłbyś napisać co w tym tunerze pisze w menu w system informacje, jaka tam jest wersja oprogramowania i wersja sprzętu. Jestem ciekaw czy ten tuner jest na tym samym chipsecie co LV6T.
Drugie pytanie, ta wiwa ma czytnik kart i złącze usb, czy można korzystać z obydwu na raz?

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: WIWA HD-100

Post autor: PanGie »

Wiwa, LV6T jak i Signal HD-507 są prawdopodobnie na tych samych układach mstar. Mam Signal HD-507, informacje o sw i hw:
Model:MSD7828
Wersja oprogramowania:Sep 3 2010-18:09:46
Wersja HW:BD_SZ060A_DMOT_01

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: WIWA HD-100

Post autor: zygmunt »

Jak dzis rozpakowalem tuner . Podlaczylem ( Mux 2 ze skrzycznego)

1) Czulosc tunera : zblizona do Samsunga Le 26 B 460

2) Rozmieszczenie wejsc ...
jesli chce podlaczyc anetne ze zasilaczem (siatke) bez kabla 'przelotki' to jest to trudne
bo w tyle jest za malo miejsca i mi owalna koncowka nie moze sie tam zmiescic .
(mam przedluzac od starego video)

3) Dioda jest stanowczo za mala, a przez to ledwo widoczna

4) Czulosc pilota jest bardzo kiepska
@Gutek jak/czym wysunales to 'oko' pilota

5) Pilot jest nieporeczny .

6) Sa zacinki przy zmianach reklam

7) brak wyswietlcza opisujacego ktory program aktualnie jest ogladany



Pytanie :
Mam Monitor iiYama PLE 481. Ma on wejscia d-sub i dvi .
Wejscie DVI na pewno jest sprawne bo teraz z niego korzystam ( polaczenie komputer monitor)

Wiwa wyjscie hdmi tez ma sprawne ( sprawdzilem w na telewizorze lcd)

Aby podlaczyc Wiwe do iiyamy zastosowalem przelotke hdmi/dvi ...(dvi-D)
I tu nagle zonk. iYYama pokazuje ze zaden sygnal do niej nie dochodzi

przez coaxial nie podlaczalem ..bo chcialem sprawdzic czy tylko obraz bedzie ..
nie bylo :|

Czy sa jakies dodatkowe warunki potrzebne zeby mozna stosowac przelotke hdmi/dvi ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100

Post autor: @GUTEK@ »

Nie wiem jak to wygląda w pilocie wiwy, ale w lv6t zrobiłem tak:
Trzeba rozebrać pilot, jest na zatrzaski w koło, trzeba delikatnie podważać, tak aby nie poniszczyć plastiku. Potem po rozebraniu do tej płytki co tam będzie, będzie przylutowana dioda led (to 'oko'), niestety potrzebna lutownica - trzeba odlutować diodę (WAŻNE - należy pamiętać jak była przylutowana, ponieważ diody led świecą tylko w jednej polaryzacji, odwrotnie podłączone nie świecą). Potem przedłużamy nóżki kawałkiem drucika, o te kilka milimetrów tak aby bardziej wystawała, przylutowujemy do płytki spowrotem i tyle.

Ewentualnie możesz jeszcze zrobić test - po rozebraniu pilota przyłożyć tą gumę gdzie są przyciski i zobaczyć czy zasięg się poprawił, bo może na wiwie ten sposób nie działa. Ale dioda po rozebraniu będzie bardziej odsłonięta i już powinna być widoczna różnica.

A teraz ja mam prośbę, podaj mi co pisze w informacjach o sw i hw (menu, system, informacje).

Zablokowany