WIWA HD-100

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Cypisek_XL »

rotalplus pisze:Mam pytanie jak tam z obsluga AC3 w Wiwa HD 100 przez zlacze SCART , bo zamierzam kupic ten odbiornik. ............
Wczoraj około godziny 12tej jak przeczytałem posty o zmianie nadawania audio w TVN i TVN7 sprawdziłem Wiwa HD 100.
Jest OK. Wszystko poprawnie.
ps. W tej chwili podłączone przez SCART.

Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 213
Rejestracja: 12 lutego 2011, o 19:27
Odbiornik: MSI DIGIvox mini3,
Overmax OV-TN-06
Samsung 46"
Instalacja antenowa: Siatka Ryniak + Symetryzator na 530, 610, 658 MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat & Śrem

Re: WIWA HD-100

Post autor: JerzyG »

Audio Unsupported ????
Wiwa HD 100 nie odtwarza dzwięku w DTS po HDMI
Buuuuu, nędzia!!!!

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: WIWA HD-100

Post autor: Cypisek_XL »

JerzyG pisze:Audio Unsupported ????
Wiwa HD 100 nie odtwarza dzwięku w DTS po HDMI
Buuuuu, nędzia!!!!
No ale miała WIWA HD-100 dekodować DTS? Raczej wyraźnie nie, zwłaszcza w przypadku urządzeń z tej półki cenowej.

Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 213
Rejestracja: 12 lutego 2011, o 19:27
Odbiornik: MSI DIGIvox mini3,
Overmax OV-TN-06
Samsung 46"
Instalacja antenowa: Siatka Ryniak + Symetryzator na 530, 610, 658 MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat & Śrem

Re: WIWA HD-100

Post autor: JerzyG »

Cypisek_XL pisze:
JerzyG pisze:Audio Unsupported ????
Wiwa HD 100 nie odtwarza dzwięku w DTS po HDMI
Buuuuu, nędzia!!!!
No ale miała WIWA HD-100 dekodować DTS? Raczej wyraźnie nie, zwłaszcza w przypadku urządzeń z tej półki cenowej.
No to to jest wielkie gó..o,
Co mi z wsparcie dla 720p i 1080p jak na filmach dzwięku nie będzie bez dodatkowego urządzenia !

rafaello

Re: WIWA HD-100

Post autor: rafaello »

Witam,
Panowie, tylko nie mylcie pojęć jak to robią marketingowcy. Strumień DTS to nie to samo co AC-3 (Dolby Digital).

Jeśli chodzi o sam DTS --> w instrukcji Wiwy jest podane: "DTS - opcjonalnie (zewnętrzny dekoder po złączu HDMI)"

pzdr,

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: WIWA HD-100

Post autor: Cypisek_XL »

rafaello pisze:Witam,
Panowie, tylko nie mylcie pojęć jak to robią marketingowcy. Strumień DTS to nie to samo co AC-3 (Dolby Digital).

Jeśli chodzi o sam DTS --> w instrukcji Wiwy jest podane: "DTS - opcjonalnie (zewnętrzny dekoder po złączu HDMI)"

pzdr,
No bez przesady. Nigdzie nie ma śladu o łączeniu tych pojęć.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: WIWA HD-100

Post autor: bartosz4 »

Jak tuner poradził sobie wczoraj z Polsatem HD?

Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 213
Rejestracja: 12 lutego 2011, o 19:27
Odbiornik: MSI DIGIvox mini3,
Overmax OV-TN-06
Samsung 46"
Instalacja antenowa: Siatka Ryniak + Symetryzator na 530, 610, 658 MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat & Śrem

Re: WIWA HD-100

Post autor: JerzyG »

Ja mam do nadajnika z jakieś 100km w linii prostej, ale wiwa nie programuje żadnego kanału z tr 39 (Śrem).
Natomiast TV Samsung na tej samej antenie ma sygnał ponad 50%.

WIWA HD-100 niby łapie sygnał gdy w wyszukiwaniu ręcznym ustawie kanał 39 ale pasek sygnału skacze i zanika, żaden kanał sie nie programuje.

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: WIWA HD-100

Post autor: ynsiwy »

bartosz4 pisze:Jak tuner poradził sobie wczoraj z Polsatem HD?
u mnie nie było problemu, tyle, że mam tv hd ready, więc nie wiem jak na full obraz, ale u mnie mecz wyglądał elegancko :)

brewka87

Re: WIWA HD-100

Post autor: brewka87 »

JerzyG pisze:Ja mam do nadajnika z jakieś 100km w linii prostej, ale wiwa nie programuje żadnego kanału z tr 39 (Śrem).
Natomiast TV Samsung na tej samej antenie ma sygnał ponad 50%.

WIWA HD-100 niby łapie sygnał gdy w wyszukiwaniu ręcznym ustawie kanał 39 ale pasek sygnału skacze i zanika, żaden kanał sie nie programuje.
Ja zakupiłem swoją Wiwe jakiś czas temu, wypowiadałem się na jej temat na pierwszych stronach tego tematu i wtedy nie miałem jeszcze pojęcia na temat czułości zastosowanej głowicy, a jest ona TRAGICZNA. Mieszkam w Radomiu, do nadajnika z Raszyna mam jakies 80km, zakupiłem antenę kierunkową 21 elementową, antena na dachu 3 piętrowego bloku, do tego nowy kabel w zasadzie nowa instalacja antenowa i... obraz się potrafi zacinac jednego dnia, czasem wszystko działa ok, ale w większości przypadków NIE DA SIĘ OGLĄDAĆ. Jedna wielka pikseloza. Na początku miałem starą antenę i to w niej doszukiwałem się przyczyny słabego odbioru. Wymieniłem wszystko od podstaw i mam praktycznie taki sam efekt. Pozyczyłem od kolegi malutki tuner dvb-t na usb podłączyłem na tej samej antenie do laptopa i miałem idealny obraz na kanałach, których w danej chwili wiwa nawet nie widziała (mux2 z Raszyna). Po tym teście wyrobiłem sobie zdanie na temat odbiornika, gdzie odbiornik na usb wielkosci pendrive'a miał kilku krotnie większą czułość od wiwy. Tak więc na chwilę obecną Wiwę traktuję tylko jako dodatek do mojego nowego monitora, a telewizję oglądam tylko wtedy jak wiwa ma na to ochotę... ;)

Pogodziłem się już z faktem, ze były to pieniądze utopione w błocie, ponieważ ani to dobry tuner dvb-t, ani dobry odtwarzacz filmów, ani dobry odtwarzacz do muzyki. Potwierdza się powiedzenie, że jak coś jest do wszystkiego - to jest do niczego. To takie małe podsumowanie tego małego "cudeńka"...

hwqxdtjnv

Re: WIWA HD-100

Post autor: hwqxdtjnv »

_N_I_E_ kupujecie tego @^%$@#@$^%$@^ Czesto sie WIESZA! Pilot PORAZKA! 1-2m zasiegu (nowe baterie) klawisze male jak dla dzieci! Dziala TYLKO idealnie wycelowany. Producent ma kompletnie gdzies klientow, nie odpowiada na email a opogramowanie jest pelnie bledow, np. dzis rano sie zawiesil a przez noc sobie ponagrywal jakies smieci, zapelnil calego pendrive i zwisl! Musialm go z sieci wylaczyc zeby zaragowal! Jak straci sygnal z anteny to znikaja wszystkie programy z listy do nagrania!

kamyk0

Re: WIWA HD-100

Post autor: kamyk0 »

POTWIERDZAM szkoda wydanych pieniędzy chociaż nie był to wielki majątek lepiej było nawet troszkę dołożyć i kupić "coś" lepszego (nie próbowałem ale chyba wszystko by było lepsze :lol: )

Moje spostrzeżenia :
*obraz
-czasami idealny ale przeważnie się haczy tragicznie
-przełączanie między kanałami zbyt wolne
*EPG
-u mnie źle wyświetla datę w górnym prawym rogu (np. dzisiaj Sob 18 Lut 2011)
*NAGRYWANIE
-włożysz kartę i pendrive to nagrywa tylko na kartę (jeśli karta pełna nie nagrywa na pena)
-włożysz tylko kartę nie nagrywa (bez pena)
-włożysz tylko pendriva to na niego nagrywa
-potrafi się sam włączyć i nagrać to co zostało zaprogramowane ale najczęściej się zawiesza i nic nie nagra (nie reaguje na pilota można tylko wyłączyć z sieci i po ponownym włączeniu dalej "cieszyć się" tym wynalazkiem)

hwqxdtjnv

Re: WIWA HD-100

Post autor: hwqxdtjnv »

Zawiesza sie czescie niz Windows95! Pokazuje ze brak miejsca na dysku, skasuje plik 1GB a tu niespodzianka jest juz 8GB wolnego! Pilot to jakas porazka zasieg nawet nie 2 metry i tylko idealnie wycelowany dziala. Ludzie NIE dajcie sie nabrac poszukajcie innego sprzetu. ps. Zadnych aktualizacji na stronie producenta!

wysokist

Re: WIWA HD-100

Post autor: wysokist »

Mam go od kilku dni, antena ze wzmacniaczem, małe plastikowe pudełeczko ustawione mniej więcej, na parapecie - maszt nadający sygnał w Chwaszczynie widoczny z okna
Sygnał 60 70 % odbiera OK

Co do odtwarzania filmów jak nagrałem na kartę dwa filmy jednocześnie ( dwa różne pocenia kopiuj w tym samym czasie) to w obu była kicha - błąd bitu - najpierw się obraz opóźniał a po paru sekundach zwis.
Ale jak nagrałem ładnie, po kolei jest OK ( film na kompie miał walniętą synchronizację i ma tak na wiwie - tak 1,5 s)

wzbyszko

Re: WIWA HD-100

Post autor: wzbyszko »

Od dwóch tygodni mam dwa tunery WIWA HD-100 i SD 308.
Moja antena to ASR 860 Telkom Telmor P25 i około 40 km od Raszyna.
Siła sygnału w HD-100 83%, a w SD 308 97%
W obydwu urządzeniach zauważyłem przesunięcie obrazu w stosunku do dźwięku.
Nieraz dźwięk jest minimalnie opóźniony w stosunku do obrazu.
To przesunięcie zauważyłem w czasie odbioru telewizji, a w HD-100 najczęściej w czasie odtwarzania filmów z dysku przez USB dźwięk jest przed albo po obrazie, niezależnie od tego czy jest przesyłany przez analogowe czy cyfrowe łącze. Przyspieszenie lub cofnięcie filmu pomaga w zgraniu obrazu z dźwiękiem.
Kolejna sprawa to tuner SD 308 często nie podaje informacji o programach na dole ekranu ani w przewodniku po programach, po wciśnięciu przycisku EPG.W tym samym czasie tuner HD-100 odbierający sygnał z tej samej anteny podaje wszystkie dane.
Poza tym wygląd menu w HD-100 jest o niebo lepszy od menu SD 308.
Następne uwagi to kiepsko działający pilot.
Zły zasięg, czyli dokładnie i z bliska trzeba nakierować pilot na urządzenie aby zadziałało. Użycie uniwersalnego pilota do kilku urządzeń pomogło.
W HD-100 pilot często się zawiesza.
SD 308 odbiera TVN Warszawa, a HD-100 nie.
HD-100 odbiera POLSAT HD, a SD 308 nie.
Ogólnie badziewie jak bym miał kupić drugi raz to bym się zastanowił.
Serwis olewa klientów. Nie można się dodzwonić, a na e-mail nie odpowiadają.
Żeby wymusić na firmie jakieś zmiany oprogramowania proponuje aby wszyscy użytkownicy tych urządzeń wysyłali e-maile info@bellwood.pl; iwona@bellwood.pl; jacek@bellwood.pl; radek@bellwood.pl.

wysokist

Re: WIWA HD-100

Post autor: wysokist »

Ja po niespełna tygodniu zmieniłem WIWE 100 na LV6T

Sprzedaję wiwę na aukcji ze stratą ale nie chcę jej widzieć, ma beznadziejnego pilota, nie czyta wielu plików, które LV6T czyta, ma problemy z synchronizacją przy filmach z dysków.

Ale sam pilot wystarczy - on nie jest dla ludzi, nie wiem dla kogo on jest

Co by nie było że LV6T jest super
WIWA dużo lepsze ułożenie menu

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100

Post autor: @GUTEK@ »

Niestety takich firm jak Wiwa jest coraz więcej. Sprzedają tani sprzęt więc ludzie to kupują, szczególnie ci co się nie znają. Raz widziałem tylko na jednej aukcji poszło ponad 100 sztuk SD-308.

LV6T też nie jest idealny, sam bym poprawił kilka rzeczy, ale i tak ma przewagę nad innymi tunerami w tym że jest support.

@wysokist:
Za ile sprzedajesz tą wiwe?
Podejrzewam że i tak dla mnie za drogo, bo potrzebuje tanio tunera do testów, jak coś pisz na pw.

slaw7018

Re: WIWA HD-100

Post autor: slaw7018 »

Postanowiłem wczoraj napisać wiadomość na kontakt podany na stronie wiwy. Ponieważ doczytałem się, że olewają klientów, to się nie wysilałem z dokładnym opisem problemów. Wysłałem zapytanie następującej treści:

Tytuł wiadomości: Poprawka oprogramwania HD-100
Wiadomość: Czy jest jakaś szansa na nową wersję oprogramowania,
bo obecne dyskwalifikuje normalne użytkowanie, czy pozbyć się tego
dziadostwa. Jako posiadacz na razie wszystkim odradzam zakup tego
bardzo niedopracowanego urządzenia.

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź następującej treści:

Witam,
trwaj prace nad nową wersją oprogramowania.
Proszę opisać Pańskie uwagi - aby technicy wiedzieli na co zwrócić uwagę.
Z ogólna krytyka niewiele pomaga.


Spróbuję spisać wszystkie nasze uwagi i wyślę kolejną wiadomość może ktoś się jeszcze odezwie i zrobią jakieś poprawki. Oczywiście nie spodziewam się żadnych rewelacji, ale próbować trzeba nic to nie kosztuje poza poświęceniem czasu. Nie spodziewałem się fajerwerków po tym sprzęcie, ale kilka rzeczy wymaga dopracowania

wysokist

Re: WIWA HD-100

Post autor: wysokist »

Jaja sobie robią, nie wiedzą co boli - wyślij im tylko linka do wątku na forum

Nie czyta kupy filmów które LV6T odczytał bez łaski, a ten sam chipset

Mają najgorszego pilota, więc powinni mieć dla równowagi najlepszy soft...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100

Post autor: @GUTEK@ »

Dzisiaj znalazłem wideo recenzje na gry.wp.pl. Chyba jeszcze na forum nie było. Raczej należy potraktować ją na wesoło, bo do profesjonalnego testu daleko.

http://gry.wp.tv/i,Wiwa-HD-100,mid,7160 ... a4#m716076

Zablokowany