WIWA HD-100

latonio

WIWA HD-100

Post autor: latonio »

Jak w temacie. Link do sprzętu: http://www.wiwa.info.pl/index.php?id=26

radeo

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: radeo »

Witam, ja używam tego sprzętu i spisuje się nadzwyczaj dobrze. Jeżeli chodzi o możliwości tunera i jego czułość to byłem mile zaskoczony, gdy po podłączeniu małej pasywnej antenki (takiej jak w przenośnych tunerach DVB-T) uzyskałem odbiór z RTCN Warszawa / Raszyn z odległości 45km - w linii prostej od nadajnika.
Pozostałe funkcje na które warto zwrócić uwagę, to świetnie działający PVR i Timeshift, oraz bardzo intuicyjne Menu.
Ogólnie sprzęt godny uwagi, polecam.

betoff

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: betoff »

radeo pisze: Pozostałe funkcje na które warto zwrócić uwagę, to świetnie działający PVR
Witam.

Chciałem się zapytać o PVR w tym dekoderze, w jakim formacie nagrywany jest plik (.ts czy .trp a może inny ?) i jakim kodekiem (MPEG2 czy H.264).

radeo

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: radeo »

betoff pisze:
radeo pisze: Pozostałe funkcje na które warto zwrócić uwagę, to świetnie działający PVR
Witam.

Chciałem się zapytać o PVR w tym dekoderze, w jakim formacie nagrywany jest plik (.ts czy .trp a może inny ?) i jakim kodekiem (MPEG2 czy H.264).

PVR zgrywa do pliku TS w MPEG-2

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: kasia »

Ma to urządzenie ma downmix do stereo jak Opticum FT16p?
Jaki jest pobór mocy w standby?
W instrukcji cos pisze o tym jak dokonac ewentualnego update urzadzenia?

radeo

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: radeo »

Ma to urządzenie ma downmix do stereo jak Opticum FT16p?
Nie ma.
Jaki jest pobór mocy w standby?
Producent podaje, że poniżej 1W.
W instrukcji cos pisze o tym jak dokonac ewentualnego update urzadzenia?
Tak, jest opis jak dokonać aktualizacji oprogramowania.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: kasia »

Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno w związku z tym, że śledzę wątek o innym tunerze http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=944&start=40 :
czy pojawiają się chwilowe zaniki obrazu podczas zmiany formatu 16:9/4:3 - szczególnie na TVN podczas reklam.

radeo

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: radeo »

kasia pisze:Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno w związku z tym, że śledzę wątek o innym tunerze http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=944&start=40 :
czy pojawiają się chwilowe zaniki obrazu podczas zmiany formatu 16:9/4:3 - szczególnie na TVN podczas reklam.
Nie zauważyłem takiego efektu. Obraz zmienia proporcje automatycznie, lecz nie ma problemu z zanikiem obrazu.

betoff

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: betoff »

Czy wie ktoś może na jakim procesorze jest zbudowany ten tuner ?

radeo

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: radeo »

betoff pisze:Czy wie ktoś może na jakim procesorze jest zbudowany ten tuner ?
Na podstawie oprogramowania można stwierdzić, że to MSTAR.

basiaog

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: basiaog »

Przepraszam może pytanie wyda wam się banalne, ale potrzebuję takiego dekodera, bo mój telewizor obsługuje tylko MPEG2. Moje pytanie - jeśli podłączę to urządzenie do kina domowego przewodem coaxial to będę miała dźwięk cyfrowy 5.1? Kino domowe ma taką 'centralkę' czy jak to nazwać, co dekoduje 5.1 dts i dolby i do tego bym ten przewód podłączyła:) Czy to się nie będzie gryzło z tym, że do telewizora ta Wiwa będzie podłączona przez HDMI? Bo przez HDMI też idzie dźwięk... ale nie chcę słuchać dźwięku z TV tylko z osobnego zestawu głośników, stąd ten Coaxial mnie interesuje:)
Z góry dziękuję za odpowiedź:)

pio

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: pio »

Wlaśnie przejrzałem instruckję obsługi tego cuda i wygląda mi na to, że oprogramowanie jest prawie identyczne z NOT LV6T, być może to "brat bliźniak" w innym opakowaniu?

radeo

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: radeo »

pio pisze:Wlaśnie przejrzałem instruckję obsługi tego cuda i wygląda mi na to, że oprogramowanie jest prawie identyczne z NOT LV6T, być może to "brat bliźniak" w innym opakowaniu?
Bo zapewne bazuje na tym samym chipsecie.

radeo

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: radeo »

basiaog pisze:Przepraszam może pytanie wyda wam się banalne, ale potrzebuję takiego dekodera, bo mój telewizor obsługuje tylko MPEG2. Moje pytanie - jeśli podłączę to urządzenie do kina domowego przewodem coaxial to będę miała dźwięk cyfrowy 5.1? Kino domowe ma taką 'centralkę' czy jak to nazwać, co dekoduje 5.1 dts i dolby i do tego bym ten przewód podłączyła:) Czy to się nie będzie gryzło z tym, że do telewizora ta Wiwa będzie podłączona przez HDMI? Bo przez HDMI też idzie dźwięk... ale nie chcę słuchać dźwięku z TV tylko z osobnego zestawu głośników, stąd ten Coaxial mnie interesuje:)
Z góry dziękuję za odpowiedź:)
Oczywiście że można korzystać z wyjścia COAX i HDMI jednocześnie, w moim przypadku Wiwa współpracuje z amplitunerem Yamaha + TV Samsung. W menu TV można wyłączyć dźwięk z HDMI.

betoff

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: betoff »

Skoro procesor i oprogramowanie w tym tunerze jest podobne jak w sprzęcie Not Only TV tuner DVB-T LV6TMPVR4, to czy występują w Wiwa HD-100 problemy ostatnio opisane w tym wątku
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=944&start=40

cytuje kilka wypowiedzi z tamtego wątku
"Chwilowe zaniki obrazu podczas zmiany formatu -szczególnie na TVN podczas reklam są zauważalne na tym tunerze."

"Potwierdzam także mam podobny problem z moim Not-Only-TV LV6TMPVR4 Full-HD. Używam zwykłego TV analogowego 4:3 i podłączenia RGB
Problem występuje przy nagraniu programów z TVP a mianowicie kiedy nagrywam jakiś program z reklamami po emisji reklam nie widać obrazu tylko słychać dzwięk, dodam że ten plik z nagraniem można poprawnie odtworzyć w domowym PC.
Dodam że nic nie daje ustawianie formatów obrazu."

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=944&start=40
Czy może ktoś to sprawdzić ?

radeo

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: radeo »

betoff pisze:Skoro procesor i oprogramowanie w tym tunerze jest podobne jak w sprzęcie Not Only TV tuner DVB-T LV6TMPVR4, to czy występują w Wiwa HD-100 problemy ostatnio opisane w tym wątku
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=944&start=40

cytuje kilka wypowiedzi z tamtego wątku
"Chwilowe zaniki obrazu podczas zmiany formatu -szczególnie na TVN podczas reklam są zauważalne na tym tunerze."

"Potwierdzam także mam podobny problem z moim Not-Only-TV LV6TMPVR4 Full-HD. Używam zwykłego TV analogowego 4:3 i podłączenia RGB
Problem występuje przy nagraniu programów z TVP a mianowicie kiedy nagrywam jakiś program z reklamami po emisji reklam nie widać obrazu tylko słychać dzwięk, dodam że ten plik z nagraniem można poprawnie odtworzyć w domowym PC.
Dodam że nic nie daje ustawianie formatów obrazu."

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=944&start=40
Czy może ktoś to sprawdzić ?
Nagrałem już kilkanaście programów/filmów, korzystając bezpośrednio z PVR, jak i zaprogramowanych zadań poprzez EPG i nie zauważyłem opisanego powyżej problemu. Wszystkie TS'y odtwarzane są bez problemu z poziomu playera PVR.

silverus

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: silverus »

Skoro padło gdzieś stwierdzenie, że te dwa tunery są podobne jeżeli chodzi o soft, to czy w Wiwie jest też możliwość nagrywania jednego programu a oglądania innego - z tego samego MUX-a?? Proszę o odpowiedź

radeo

Re: Wiwa HD-100, czy ktoś już tego używa?

Post autor: radeo »

silverus pisze:Skoro padło gdzieś stwierdzenie, że te dwa tunery są podobne jeżeli chodzi o soft, to czy w Wiwie jest też możliwość nagrywania jednego programu a oglądania innego - z tego samego MUX-a?? Proszę o odpowiedź
Tak, istnieje możliwość nagrywania PVR i jednocześnie przełączania kanałów w ramach jednego MUX'a. Sprawdzone i potwierdzone.

pbetkow

Re: WIWA HD-100

Post autor: pbetkow »

witam! Problem nie poruszany - maksymalny dysk zewnętrzny jaki można podpiąć na dziś to 1,5 TB. Dzwoniłem do serwisu większego dysku nie mieli do prób. Dla mieszkańców warszawy - facet w serwisie chętnie zademonstruje działanie urządzenia - można sprawdzić czy nie występują problemy poruszane w postach. I to opisać ...

betoff

Re: WIWA HD-100

Post autor: betoff »

pbetkow pisze:Dla mieszkańców warszawy - facet w serwisie chętnie zademonstruje działanie urządzenia - można sprawdzić czy nie występują problemy poruszane w postach. I to opisać ...
A jaki jest adres tego serwisu ? I czy można na miejscu kupić ten dekoder ? Tam jest jakiś sklep ?

Zablokowany