LV6TMPVR4

_chris_

Re: LV6T

Post autor: _chris_ »

ploomba pisze:Jako, że tuner jest dla kogoś innego, podpiałem sprzęt do mojego LCD Samsunga przez Scart własnie. Zmiana w tunerze RGB na CVBS zmienia jedynie lekko kolorystyke ale jakosciowo nadal jest "średnio". Po podpięciu kablem komponentowym obraz żyleta (oczywiście musi być tylko CVBS w tunerze).
mnie się wydaje, że kwestie jakości po różnych wyjściach wiążą się głównie ze sposobem realizacji (chipsety) tych wyjść / wejść. Dla RGB czy CVBS robią, jak się uda, a component ma generalnie jakieś nowe, specjalizowane chipy i dodatkowo trzymają standard. Ale, tak czy inaczej przy podłączeniu pod CRT trzeba się trochę pogimnastykować.

igal

Re: LV6T

Post autor: igal »

Od dziś testuję ten tuner, ponieważ ma on trafić dla mamy. Jedna rzecz która mnie trochę irytuje, to te zcinki obrazu i dźwięku przy reklamach. Również pilot czasami 'przysypia', a poza tym tuner jest ok. Obraz oglądam po łączu HDMI - brak zastrzeżeń.

_chris_

Re: LV6T

Post autor: _chris_ »

igal pisze:Jedna rzecz która mnie trochę irytuje, to te zcinki obrazu i dźwięku przy reklamach. Również pilot czasami 'przysypia', a poza tym tuner jest ok.
Ja jak go miałem, i oglądałem po instalacji, to nie zauważyłem nic specjalnego w czasie reklam. Nawet byłem trochę zdziwiony stabilnością odbioru, bo sygnał w obu wypadkach nie był rewelacyjny, jakoś tak 77...88%.

A pilot, faktycznie, trochę leniwy bywał... :D

mksz

Re: LV6T

Post autor: mksz »

Witam,
mam taki problem. zmieniam telewizor na projektor, nie ma tam podłączenia antenowego - muszę dokupić tuner. wybór padł na ten model. jestem laikiem dlatego prosiłbym o pomoc
mam kablówkę - analogowy sygnał sd, tutaj jest dvb-t. czy nie będzie problemów z odbiorem - nie jestem fanem tv, ale jak już coś obejrzę to nie chciałbym żeby jakość była gorsza niż z poprzedniego telewizora. Już ktoś się tutaj wypowiadał,że obraz z SD był gorszy. kiedyś słyszałem, że cyfrowy nie odbierze analogowego.
Marek

Jabolec

Re: LV6T

Post autor: Jabolec »

mksz pisze:Witam,
mam taki problem. zmieniam telewizor na projektor, nie ma tam podłączenia antenowego - muszę dokupić tuner. wybór padł na ten model. jestem laikiem dlatego prosiłbym o pomoc
mam kablówkę - analogowy sygnał sd, tutaj jest dvb-t. czy nie będzie problemów z odbiorem - nie jestem fanem tv, ale jak już coś obejrzę to nie chciałbym żeby jakość była gorsza niż z poprzedniego telewizora. Już ktoś się tutaj wypowiadał,że obraz z SD był gorszy. kiedyś słyszałem, że cyfrowy nie odbierze analogowego.
Marek
Ten tuner nie jest przystosowany do odbioru sygnału analogowego, służy on wyłącznie do odbioru sygnału cyfrowego DVB-T. Nie będziesz mógł za jego pomocą odtworzyć na projektorze twojej kablówki. Wydaje mi się, że dyskusja dotycząca gorszej jakości toczyła się wokół SD ale cyfrowego...

_chris_

Re: LV6T

Post autor: _chris_ »

mksz pisze:mam taki problem. zmieniam telewizor na projektor, nie ma tam podłączenia antenowego - muszę dokupić tuner.(...)
mam kablówkę - analogowy sygnał sd, tutaj jest dvb-t. czy nie będzie problemów z odbiorem
jw, dekoderem LV6T... odbierzesz tylko DVB-T z powietrza. Kablówki analogowej tym TV i dekoderem nie odbierzesz, aby mieć kablówkę powinieneś przejść na kablówkę cyfrową - o ile twoja kablówka świadczy taką usługę. Dostałbyś wtedy od kablówki specjalny dekoder do odbioru ich kablówki cyfrowej.

Jeśli więc chciałbyś odbierać jednocześnie i kablówkę (cyfrową) i DVB-T to musiałbyś mieć dwa dekodery: jeden LV6T... do DVB-T i drugi od kablówki.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: LV6T

Post autor: ploomba »

no to wniosków ciąg dalszy.

Jakosc obrazu.
Po dłuzszych kombinacjach stwierdzam teraz że kanły dvb-t po Komponencie jak i po RGB są podobnej jakości (z tyci-minimalną przewagą na komponent - jest chyba ostrzejszy obraz na komponencie - być może to wina złej jakości kabla SCART). Przedtem wydawało się mi, że obraz był dużo gorszy a to dlatego, że miałem na komponencie inne ustawienia obrazu jak na Scart.
Porównując obraz dvb-t z tunera LV6T w stosunku do wbudowanego tunera w Samsung Le32C450 to Samsung ma obraz na pewno lepszy niż LV6T. W Samsungu działają jakieś filtry korygujące obraz, których zapewne nie ma w budżetowym LV6T. Na LV6T wg mnie obraz jest czystym przekazem cyfrowym bez korekcji jakimikolwiek filtrami czy wbudowanymi chipsetami.
Ogólnie obraz z LV6T jest OK.
Inaczej ma się sprawa z HD MKV. Tu ewidentnie widać przewagę komponentu nad SCART'em - bezapelacyjnie komponent, bo na SCART mamy tylko rozdzielczość SD a komponent potrafi puścić tak jak HDMI 1080i.

Multimedia.
Tak jak pisał Jabolec. MKV bez kompresji nagłówków strumieni!!
Przemuxowałem filmy z niedziałającym AC3 raz jeszcze (zaznaczyłem brak kompresji nagłówków) i wszystko działa OK.
Dziwne bo zawsze sam muxowałem filmy (z dual audio) i nigdy nie zaznaczałem tej opcji (zawsze zostawiałem puste pole) - niektóre takie filmy bez zaznaczenia tej opcji działają na LV6T OK, inne musiałem teraz muxować ponownie, żeby usłyszeć dźwięk (z kompresją nagłówków na "none").
Dla przykładu Samsungowi Le32C450 nie robi to różnicy - czyta wszystko, nawet DTS.
Napisy do MKV muszą być wmuxowane w film. Nie działają zewnętrzne w plikach txt i srt.

Na razie nie testowałem zmiany 4:3 na 16:9 w dvb-t bo nie ma do dnia dzisiejszego u mnie przekazu mux-2 (może za tydzień lub dwa się pojawi).

W tunerze siedzi oryginalny soft - nie zmieniałem nic na razie.

agravator
Posty: 99
Rejestracja: 4 grudnia 2010, o 23:12
Odbiornik: NOT Lv6tmpvr
Instalacja antenowa: Siatka ze wzmacniaczem, 8m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn+|EC4, Rachocin

Re: LV6T

Post autor: agravator »

igal pisze:Jedna rzecz która mnie trochę irytuje, to te zcinki obrazu i dźwięku przy reklamach.
Niektóre reklamy sa w innych proporcjach 16:9/4:3 i jeśli w tunerze masz ustawiony aspect na Auto to w tym momencie tuner dostosowuje obraz co objawia się 1-2sekundową zacinką.

iw1

Re: LV6T

Post autor: iw1 »

Witam
Testował ktoś soft datowany 16.12.2010 za strony fen.pl
ftp://fen.pl/sterowniki/LiveView%20-%20 ... LV6TMPVR4/
czy może to to samo co z listopada ?
Pozdrawiam

jkrzyszt

Re: LV6T

Post autor: jkrzyszt »

agravator pisze:
igal pisze:Jedna rzecz która mnie trochę irytuje, to te zcinki obrazu i dźwięku przy reklamach.
Niektóre reklamy sa w innych proporcjach 16:9/4:3 i jeśli w tunerze masz ustawiony aspect na Auto to w tym momencie tuner dostosowuje obraz co objawia się 1-2sekundową zacinką.
Czy ktoś ma lepszy pomysł niż "ustawiony aspect na Auto" w połączeniu z CRT 16:9?

Dzięki,
Janusz

igal

Re: LV6T

Post autor: igal »

iw1 pisze:Witam
Testował ktoś soft datowany 16.12.2010 za strony fen.pl
ftp://fen.pl/sterowniki/LiveView%20-%20 ... LV6TMPVR4/
czy może to to samo co z listopada ?
Pozdrawiam
Wgrałem dziś ten soft. Niestety problem z obrazem i dźwiękiem występuje nadal.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Próbował ktoś tego softu - trzeba patrzeć na datę w archiwum i rozmiar pliku wtedy widać czy soft jest nowszy czy starszy.
Ten z tego co widzę jest najnowszy:
http://www.box.net/shared/nsl72kfu2d

Jeszcze znalazłem jakieś, ale nie wiem czy to napewno podejdzie więc na własne ryzyko jak ktoś chce się bawić:
http://www.lim.lt/blogas/patarimai/skai ... tuvinimas/
a tu linki do softów - http://www.izishop.net/files/fw/xoro7510/

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

@GUTEK@ pisze:Ten z tego co widzę jest najnowszy:
http://www.box.net/shared/nsl72kfu2d
Więc tak, poświęciłem swój tuner i wgrałem ten soft. Tuner się włączył czyli ok. Soft zgłasza się jako LV6-OSD1-V3. Poprzedni soft na forum, plik LIFEVIEW-osd1-1111.zip zgłaszał się jako LV6-OSD1-V2. czyli mój jest nowszy.
Testujcie jak działa, ja niestety czekam na uruchomienie wisły.

iw1

Re: LV6T

Post autor: iw1 »

@GUTEK@ pisze:
@GUTEK@ pisze:Ten z tego co widzę jest najnowszy:
http://www.box.net/shared/nsl72kfu2d
Więc tak, poświęciłem swój tuner i wgrałem ten soft. Tuner się włączył czyli ok. Soft zgłasza się jako LV6-OSD1-V3. Poprzedni soft na forum, plik LIFEVIEW-osd1-1111.zip zgłaszał się jako LV6-OSD1-V2. czyli mój jest nowszy.
Testujcie jak działa, ja niestety czekam na uruchomienie wisły.
ten ze strony fen.pl (który podałem) też jest LV6-OSD1-V3 :o
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

iw1 pisze:
@GUTEK@ pisze:ten ze strony fen.pl (który podałem) też jest LV6-OSD1-V3 :o
Pozdrawiam
Rzeczywiście ten sam, widocznie jak ściągałem nie nadpisało mi starego pliku. Czyli w tej chwili najnowszy pod ten tuner to V3.

betoff

Re: LV6T

Post autor: betoff »

Można na tym tunerze jakoś zobaczyć moc sygnału, bo widzę tylko jakość sygnału.

Nikel

Re: LV6T

Post autor: Nikel »

Czy w trakcie nagrywania na dysk występują przerwy tylko w trakcie reklam ( przy zmianie formatu) po czym po reklamach powraca obraz, czy zanik obrazu jest do końca nagrywania?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Przerwy występują tylko przy zmianie proporcji, czyli najczęściej reklamy. Występuje to tylko przy wyświetlaniu obrazu, tuner nagrywa strumień TS bez żadnych przerw.

trzyglow

Re: LV6T

Post autor: trzyglow »

WItam!
Mam ten odbiornik zakupiony na swieta. Dziala , znajduje mux2, mux 3 jest OK. Nagrywa. I tu moje pytanie, czy ktos z was ma problem z wgraniem nowego firmware (ftp://fen.pl/sterowniki/LiveView%20-%20 ... LV6TMPVR4/) ? W sumie wszystko mi dziala ale jesli postepuje zgodnie z instrukcja :

Procedura aktualizacji:

1. skopiuj plik do głównego katalogu sformatowanej pamięci USB
2. podłącz USB do urządzenia
3. Z menu USB Multimedia wybierz Muzyka
4. W oknie explorera plików, wyświetlony zostanie plik firmware.
5. Wybierz plik i naciśnij przycisk OK
6. Na niebieskim tle pojawi się pasek postępu aktualizacji
7. Poczekaj do momentu zakończenia procesu aktualizacji ( nie odłączaj urządzenia z zasilania w tym czasie)
8. Po zakończeniu procesu aktualizacji, wyłącz urządzenie ( odłącz urządzenie z zasilania)
9. Wyciagnij pamięć USB i włącz urządzenie
10. Przywróć ustawienia fabryczne w urządzeniu MENU-->SYSTEM-->FACTORY DEFAULT-->OK-->password 888888-->OK


to w punkcie 4 nie jest widoczny ten plik :(
Zmiana nazwy na LIVEVIEW.AP nie zalatwia sprawy, nadal ten sam problem.
Czy to moze nowa partia ma jakies klopoty, czy zablokowana funkcje?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Jaką masz wersję w tej chwili? Ja miałem chyba Italy-V5 i aktualizacja poszła bez problemu.

Zablokowany