LV6TMPVR4

betoff

Re: LV6T

Post autor: betoff »

Mam problem z nagrywaniem długich filmów. Tuner dzieli mi pliki na 2 GB fragmenty, z pierwszym fragmentem nie ma problemów, natomiast z kolejnymi podczas obróbki programem TS Doctor pojawia się "PMT scan invalid" i przerywa wgrywanie. W czym jest problem ?

I czy można nagrać plik większy niż 2 GB ?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: LV6T

Post autor: qwerty »

betoff pisze:I czy można nagrać plik większy niż 2 GB ?
Kontener avi w wersji 1.0 ma limit rozmiaru pliku wynoszący właśnie 2 GB. Osobiście używałbym virtualdub. :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Co ma do tego AVI skoro tuner nagrywa strumień TS?

To ograniczenie jest narzucone przez system plików FAT32 dla którego maksymalny rozmiar pliku to właśnie <2GB. NTFS już nie ma tego ograniczenia, ale myśle że tuner ma już na stałe ustawione dzielenie plików bez sprawdzania jaki system plików dysku usb. Podejrzewam też że będzie tak w większości tunerów.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: LV6T

Post autor: qwerty »

@GUTEK@ pisze:Co ma do tego AVI skoro tuner nagrywa strumień TS?

To ograniczenie jest narzucone przez system plików FAT32 dla którego maksymalny rozmiar pliku to właśnie <2GB.
Limit dla FAT32 to 2^32-1 B. Strumień TS musi być w czymś przechowywany. Łatwo sprawdzić kontener za pomocą gspot.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

qwerty pisze:
@GUTEK@ pisze:Co ma do tego AVI skoro tuner nagrywa strumień TS?

To ograniczenie jest narzucone przez system plików FAT32 dla którego maksymalny rozmiar pliku to właśnie <2GB.
Limit dla FAT32 to 2^32-1 B. Strumień TS musi być w czymś przechowywany. Łatwo sprawdzić kontener za pomocą gspot.
No fakt, dla FAT32 to 4GB, ale dla FAT16 to na pewno 2GB (zresztą nawet partycji większych nie obsługuje), a że kompatybilność musi być zachowana to tuner automatycznie dzieli. W sumie na pewno jest jakiś program który to połączy, próbował ktoś tego http://www.ffprojects.net/tssplitter/ ?

salag

nowe firmware do LV6T

Post autor: salag »

Na stronce greckiego forum AVCLUB http://avclub.gr/forum/showthread.php?t=71719&page=3 znajduje się nowe firmware rozwiązujące problem pilota /głównie z tv LG/ z dnia 11.01.1913 wersja LV6-OSD1-V5 /można użyć tłumacza Google/ oraz zdjęcie wnętrza klona LV6t... Storex MediaZapper HD/ jest ta sama płyta główna, sprawdzałem ze swoim/ http://i955.photobucket.com/albums/ae39 ... resize.jpg.Ciekawe ,że brak jest wlutowanego gniazda 4 pinowego przy CPU po prawej stronie na zdjęciu nad napisem RoHS na płycie .Może jest to niepodłaczone wyjście na złącze SPDIF lub drugie wyjscie usb ?
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2011, o 13:31 przez salag, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: nowe firmware do LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Usuń link do tego firmware bo ktoś wgra i będzie kwik. TO FIRMWARE JEST DLA OSÓB KTÓRE DOSTAŁY NOWY PILOT OD LIFEVIEW.

A płyta ze zdjęcia jest bardzo podobna, ale są pewne różnice.

salag

Re: nowe firmware do LV6T

Post autor: salag »

Gdzie te różnce widzisz kolego , tylko napisałem o brakujacym gnieżdzie .No chyba ,że masz inną wersję płyty.
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2011, o 11:08 przez salag, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: nowe firmware do LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Nie mogę zrobić zdjęcia bo jest plomba ale z tego co widze w moim LV6T to na pewno elementy w prawym dolnym rogu w okolicach złącza do przedniego panelu są inaczej rozmieszczone u mnie.

Jak masz możliwość zrobienia zdjęcia LV6T to zamieść na forum.

Obserwator

Re: LV6T

Post autor: Obserwator »

Koledzy, czy jest jakaś papierowa gwarancja (oprócz faktury czy paragonu) dołączona do tego tunera? Albo coś, co mówi, że pochodzi od polskiego dystrybutora (FEN)? Pytam, bo nic takiego nie otrzymałem - a kupiłem w polskim sklepie internetowym zaś sklep w opisie podaje, że tuner jest na gwarancji producenta. Tuner kupiłem dla rodziny i się zastanawiam czy jest wszystko OK - bo to oni płacą za to co ja wybrałem :-)

salag

Re: LV6T

Post autor: salag »

Reklamujesz sprzęt w miejscu zakupu u sprzedawcy z dowodem zakupu . Sprzęt musi posiadać naklejkę gwarancyjną . Zapoznaj się z warunkami gwarancji na stronce dystrybutora sprzętu konsorcjum "FEN".

Obserwator

Re: LV6T

Post autor: Obserwator »

Poczytałem na stronie FEN i tam wszędzie wspominają o karcie gwarancyjnej, ktorej tu nie ma... Owszem piszą, że uszkodzony produkt odsyłam sprzedawcy a on do FEN. Z drugiej strony nie mam żadnego śladu: naklejki, kartki czy czegokolwiek świadczącego o tym że to sprzęt dystrubuowany przez nich. Jedyna naklejka jaka jest na obudowie - zabezpieczająca przed otwarciem to napis "Do not open it without professional". Czy tak jest u wszystkich?

Wiem, zawsze mogę reklamować u sprzedawcy na niezgodność z umową itp....

salag

Re: LV6T

Post autor: salag »

Kolego dowód zakupu jest najważnieszym dokumentem ,reszta to problem sprzedawcy.Wiem , bo sam kupowałem w sklepie internetowym i nie miałem problemów z naprawą LV6T. przez "FEN". Nalepka gwarancyjna owalna jest z tyłu obudowy nad gniazdem SCART .Zobacz fotkę kolegi @GUTEK@ pod linkiemhttp://obrazki.elektroda.pl/2584744500_1294041849.jpg.

Obserwator

Re: LV6T

Post autor: Obserwator »

OK dzieki za info. Zapomniałem o tej fotce. Mam taką samą naklejkę. Zatem wszystko ok, tuner idzie do rodzinki :-)

salag

Re: LV6T

Post autor: salag »

Zamieszczam fotki płyty głównej LV6T i brakującego gniazda .Może ktoś z kolegów coś wie na temat tego brakującego złącza, czy to jest SPDIF czy USB dodatkowe ?ObrazekObrazek

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: LV6T

Post autor: Tom345 »


Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Pomierz miernikiem czy tam są jakieś napięcia. Na SPDIF to nie wygląda, 4piny bardziej pasują do USB lub terminala. Podejrzewam że to może być terminal, często stosują w tunerach takie interfejsy w celu awaryjnego wgrywania firmware.

USB ma taką kolejność wyjść:
1 - +5V
2 - Data-
3 - Data+
4 - GND (masa)

SPDIF to dwa piny GND i sygnałowy. Jeśli komuś zależy na SPDIF to można poszukać noty katalogowej tego procesora i demodulatora dvbt i zobaczyć z czego ten sygnał wyłazi. Bo wyłazi to z czegoś na pewno tylko nie jest prowadzone dalej i nie ma gniazda w tunerze.

salag

Re: LV6T

Post autor: salag »

Odkręciłem płytę główną. Po przekręceniu płyty obok brakującego gniazda jest napis SPDIF.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/992 ... fce0f.html

paretos

Re: LV6T

Post autor: paretos »

LV6T mam od tygodnia. Od początku był problem z pilotem, tzn. "gryzł" się z moim TV (LG 37LC51). Po otrzymaniu od FEN nowego pilota, było już dobrze choć nie działała funkcja Timer z pilota. Dziś otrzymałem mailem kolejny firmware i teraz wszystko gra i buczy. Musze tu pochwalić FEN - profesjonalizm, świetny kontakt, szybka reakcja na problem. Moje LV6T ładnie współpracuje z dyskiem 2,5 500GB na NTFS. Jak zauważyłem, szybsza jest reakcja pendriva niż niż HD po włączeniu Recording (dysk musi się chwilę rozkręcić). Jako elektronik myślę też o zmianie napięcia na wyj.antenowe z 5 na 12V. Nie musiałbym wtedy stosować swego zewnętrznego zasilacza antenowego.

batou007

Re: LV6T

Post autor: batou007 »

Jest to mój pierwszy post na tym forum zatem witam wszystkich forumowiczów.

W moim egzemplarzu LV6T w zasadzie wszystko dział poprawnie, ale jest pewien problem ze złączem component. A mianowicie po włączeniu urządzenie normalnie staruje, pojawia się plansza " tytułowa" z logiem NOT ONLY TV i po chwili obraz znika, tuner pozostaje nadal włączony. Gdy podłącze go poprzez złącze HDMI, Euro bądź CVBS do telewizora wszystko dział jak należy. Do tuner wgrany jest najnowszy dostępny firmware.

Zablokowany